Red Letter Media rules. Volio bih da odradi detaljnu kao za Star Wars i Indiana Jones 4.
Printable View
Red Letter Media rules. Volio bih da odradi detaljnu kao za Star Wars i Indiana Jones 4.
Meni je najgluplje odrađeno na Prometheusu to što se istraživači ponašaju ka da nisu prešli milione kilometara kroz svemir došli na nepoznatu planetu nego kao na livadu iza kuće ono šetnja laganica nema potrebe išta da se provjerava ajmo malo do ambara da vidimo što ima itd.
Da ne zna ko hoce li skoro ovaj novi film sa di kapriom?
je li gledao neko Twixt?
Čudesni Spiderman
Podržavam dobru karakterizaciju i razvoj likova, al isto bi dobro bilo da je bilo manje romantike, a više Spiderman-a i akcije...valjda se zbog toga ide na ovakav film. Sami origin story je razvučen i skoro sat vremena ni traga od Spiderman-a, a odjednom ga nekako baš zbrzaju, izmedju ostalog i samog Lizarda nisu dobro razradili i vrhunskog glumca (Rhys Ifans) nisu dovoljno iskoristili...Inače, glumci dobro odradili posao (da ih tek ne poredim sa Raimijevom verzijom i manje više mrznom glumačkom ekipom), scene akcije (kojih je moglo biti dosta više za comic book film koji traje preko 2 sata) su fenomenalno odradjene i jedino u njima 3D dodje do izražaja (njihanje kroz ulice NYC je genijalno)...tako da sve u svemu, nije loš film i preporuka za odgledati, ali definitivno bi bolje pao da nisam gledao Raimijevog iz 2002-e, dosta ponavljanja nekih, dobije čovjek osjećaj ponekad kao da gleda drugu verziju iste priče, i pored onog "untold story"...kapiram da će dvojka biti dosta bolja, nešto tipa Raimijeve dvojke, koja mi je po više stvari bolja od prethodnika...
^ slazem se.
prije 8-9 dana ga odgledah... po mojem misljenju storyline starog spajdermena je dosta bolji od ovog... ali film je svakako dobar za pogledat,dosta ljepsi za ochi od prethodnika, ljepota je ovaj 3D ponekad.
Onaj stari spajdermen je mogao da baca mrezu iz rukava,ovaj je morao da se pomuci da je napravi :) Ne znam,sta mislite o tome?
polecese svi i rezervisase skoro komplet veliku sala za betmena u 20:00
ja malo okasnih pa izabrah ckb salu... koliko je manje platno tamo zna li se ? :/
Kad se nastavak čekao evo 4 godine, ne vidim razlog da se ne sačeka 4 dana, i onda na mir odgledaš film, manja gužva, manje seljaka kojima se usta ne zatvaraju, manje đjece koja trčkaraju i gađu se kokicama...
Što se tiče platna, ne bih rekao da je neka velika razlika, samo što je sala manja...
U svakom slučaju, ako vidiš nekoga sa kostimom džokera, da nosi pancir i automatsku pušku, bježi...
Imam kartu viska za nocas u 8, drug ne moze doci pa ako neko hoce, najbolja su mjesta, moze je uzet nocas kad ih budem podizao prije filma pola sata-sat, PM ako hocete.
Za batmana naravno.
Edit: Proslo :p
Ko nema dodirnih tacaka? Ima tako mi boga, itekako. Koliko ja znam, ima 2 stripa o Betmenu, i Nolanovi filmovi se baziraju na jednom od njih. Normalno, adaptirani su za screen, ali je prica u srzi tu.
Inace, za nocas imam mjesta najbolsa u gradu, besplatno pivce, i skoro 3 ure TDKR-a. Uh. :P
Empire magazine caught up with Christopher Nolan to talk about his "Dark Knight" trilogy and asked him to give advice to the director Warner Bros will hire for the next "Batman" installment.The only advice I would have is that... when I first met with Paul Levitz of DC Comics prior to 'BatmanBegins,' he explained to me clearly thatBatman, of all superheroes, has thrived on reinterpretation and almost is strengthened by it. And I'm talking about over the years in the comic books but also in the movies.
He said: "
So when the time is right, whenever someone does whatever the next iteration of the character is, they simply need to be true to whatever it is they want to see, to what they believe in, not worry too much about what everyone else is telling them it should be."
Izvor: http://www.worstpreviews.com/headlin...25528&count=33
Updavo se vratih sa premijere Zbetmena. Nadmasio je moja ocekivanja, jer moram da priznam da nisam mnogo ocekivao. Znao sam od starta da ne moze da bude bolji od drugog dijela, a vjerovatno ni od prvog. Iz prostog razloga sto ne mogu ozbiljno da shvatim Bane-a. Sve u svemu, vrlo dobar film, ali nije bolji od prva dva dijela. Osim kraja. Kraj opravdava postojanje citave trilogije. Anne Hathaway fenomenalna. Neki preokreti u filmu ocigledni za one koji poznaju mitologiju likova. Ko ne zna nista o Batman-u bice najprijatnije iznenadjen tim preokretima jer su sami po sebi dobro odradjeni.
Ono sto mi se nikako ne svidja je to sto su > Bane i Talia mogli da uniste Gotham od kad su se docepali bombe, sto im je i bio cilj, ali iz nekog razloga morali su da budu uvrnuti sadisti koji zele haos i osvetu. Iako se ponasaju znatno racionalnije od Jokera ciji je jedini cilj UVIJEK bio haos<
To je ujedno i razlog zbog kojeg ne mogu ozbiljno da shvatim Bane-a.
Film je 10/10, jednostavno mora da se odgleda :).
Odlican je film, bas. 2 sata i 45 minuta neprestanog uzitka. Jedinu zamjerku imam na kraj filma. Ne znam strip, ali bih radije da je ono ostalo u Alfijevoj masti, if you know what I mean.
Film je dobar i vrijedjelo ga je cekati. Nazalost ne preskace ljestvicu koju je postavio The dark knight. Ima par cheesy momenata, nije razradjeno sta se desava u Gotamu dok traje sve ono, a sto cini Baneovu motivaciju malo problematicnom, sto je vec pominjao Vanja, ali ja sam uzivao nocas. Batmenovom glasu se pridruzuje Banov glas...wtf.
Film je desnicarski, ako koga to interesuje, kao i Inception, i zato jedva cekam mog lijevog brata Blomkapma da objasni sa Elysium-om.
Mene bas raduje sto se onako zavrsio film. Da nije bilo one scene >sa Foxom kad sazna da je autopilot popravljen, kraj bi bio otvoren za interpretaciju. Drago mi je sto nije.<
Takav kraj jednostavno ne bi odgovarao ovakvom filmu.
Inace, Banov glas mi se mnogo dopao. Sto nisam ocekivao uopste. Jeziv da jeziviji ne moze da bude.
"The shadows betray you, because they belong to me." - badass!
film je 12/10. Oprosticu i Bejnov glas i sve...ali brate gutao sam knedlu svaki cas zadnjih pola sata. Mada to je vise do mene :D
Vidim svi kazu nije nadmasio drugi dio...mozda nije. Zato sto nije imao onakvog negativca. I onakvog glumca. Ali ne znam usudjujem li se reci da je kao KOMPLETAN film mnogo...zreliji.
Bilo je vise Brusa a manje Betmena. Humaniji je nekako.
uglavnom sve preporuke i mislim da cu poc opet u ova 2 dana da ga gledam :P
Po meni nije nadmasio ni prvi dio. Vjerovatno isto zbog negativca i glumca.
Scena kad trenira da postane nindza je jedna od najboljih scena u trilogiji jer je Nolan fantasticno zamislio Ra's Al Ghul-a.
Liam Neeson krade svaku scenu u tom filmu. Tom Hardy nije te srece u TDKR.
Ali ovaj film valja posmatrati kao produzetak prva dva filma. Jer je zaista fenomenalna trilogija.
Uspon Mračnog Viteza
(nije u pitanju pornić)
U startu smanjio očekivanja, jer da se razumijemo, teško da može bolje od Dark Knight-a, ako ni zbog čega drugog, onda zbog toga što je TDK imao 2 vjerovatno najpoznatija i najbitnija Betmenova negativca (uz Riddlera), koja su uz to fenomenalno razrađena i odrađena za veliko platno. Činjenica je da bi TDKR išao u potpuno drugom smjeru da je Ledger ostao živ i da bi bio potpuno drugačiji film, što u startu odmah smanjuje očekivanja. Ujedno je i mana što osim Harvey Denta i Dentovog act-a film je vrlo malo povezan sa TDK-om i po radnji, negativcima i njihovoj motivaciji je neuporedivo bliskiji Begins-u, čak i previše sličan (zašto opet League of Shadows? pa Batman ima toliko zanimljivih negativaca koji vape za dobrom ekranizacijom...), pa TDK djeluje na neki način kao potpuno izdvojen film u trilogiji koji može da se gleda nezavisno od ostala dva. Kapiram da je zbog poštovanja prema Ledgeru izostalo bilo kakvo pominjanje Jokera, a pogotovo da se angažuje neko drugi da ga glumi, ali glupo je da se onakav lik barem na neki način ne pomene u nastavku, da se barem zna "đe je i što čini, kako žena, kako đeca..." (iako je to djelimično objašnjeno u novelizaciji TDKR-a).
Što se tiče negativaca:
Bane - trebalo je vremena naviknuti se na njegov glas, posle me je oduševio u par scena, naravno ni približno kao Joker i Two-Face. Ogromna mana je što je nedovoljno razrađen lik, čitav njegov teroristički plot i motivacija su previše slični onom iz Begins-a (da ne kažem previše klasični i neoriginalni), da ne pominjem da se skoro uopšte ne objasni na kom principu funkcioniše ona maska, odakle mu i tome slično (znajući Nolana i njegov realistički pristup mislio sam da će to do detalja da potkrijepi činjenicama). Onda nekako se na čudan način rastanemo od njega na kraju, ne zna se ni šta je bilo na kraju s njim i na totalno bezvezan način je poražen, a toliko je bilo priče o njegovoj brutalnosti i fizičkoj nadmoći, jer je upravo bila fora naći negativca koji je po prvi put fizički superioran u odnosu na Betmena. Ne znam, mogao je to Nolan mnogo bolje da uradi, s obzirom da je Bane centralni negativac u filmu, a definitivno je najslabije odradjen od svih ostalih u Nolanovoj trilogiji.
Upravo zbog tolikog naglaska na njegovoj brutalnosti i fizičkoj nadmoći očekivao sam neki veći sukob i više njih izmedju njega i Betmena, a jedva se 2 puta pobiju (iako respect za kultni završni pokret koji odradi u toku prve tuče sa Betmenom, za koji se mnogo fanova pitalo da li će biti odrađen u filmu).
U suštini za film o Betmenu, pogotovo za film o Betmenu koji traje skoro 3 sata, ima vrlo malo akcije i vrlo malo Betmena. Podržavam dobar razvoj i razradu likova i ne volim tupe holivudske akcione filmove pune stereotipnih površnih likova, ali ipak za ovakvu vrstu filma se očekivalo mnogo više akcije, vratolomija, jaw-dropping scena, iako su mi ova 3 sata prošla skoro neprimjetno.
Catwoman - dobro, nije klasični negativac, al činjenica je da je Anne odlično odradila, iako je i ona trebala da ima malo više screen time-a.
Postoji još jedan negativac, ali bez mnogo spoilerisanja, svako ko je malo bolje upućen u Betmenov univerzum mogao je da nasluti onaj twist na kraju, pogotovo što su na njega ukazivale slike sa seta koje su procurile još prije godinu dana.
Sve u svemu, s obzirom da negativci čine mnogo bitan jednog filma o Betmenu, TDKR je vjerovatno najslabiji u tom pogledu i po screen time-u negativaca i po njihovoj karakterizaciji, motivaciji, originalnosti...
Gotham - grad je imao neki svoj jedinstveni duh i setting u BB-u (sjećate se Wayne Tower-a), koji je donekle izgubio u Dark Knight-u, a pogotovo u TDKR-u.
Nego bez obzira na sve ove nedostatke, i na stranu što film ima nekih rupa i nelogičnosti (npr. Blake tako lagano provali da je Bruce Batman, Bruce se tako brzo oporavi od Bane-ovog loma koji mu sjebe kičmu, a dobar dio filma koristi štap zbog povreda koje vuče 8 godina!), opet sam dobio ono što sam očekivao i skoro 3 sata nisam ni trepnuo. Kraj me pogotovo oduševio i način na koji je Nolan zaokružio trilogiju. Da ne pominjem koliko čovjeku bude žao što je ono definitivan kraj jedne vrhunske trilogije :) Inače, još uvijek se mislim je li mi bolji od Begins-a mada za sad mislim da je BB ipak bolji za nijansu (unaprijed sam se pripremio i odgledao ga još jednom noć prije, jer sam znao da će TDKR da se nadoveže na njega i po negativcima i po radnji i settingu). Samo da ne daju nekom seljaku da odradi reboot ili nastavak, što je vrlo vjerovatno s obzirom da će Warner Bros.-u da zine guzica pa će još malo da izmuzu ovu franšizu, a još imaju vrhunski kraj na koji mogu lagano da se nadovežu i ne bi me čudilo da je studio donekle uticao da kraj bude onakav i ostavi prostora za neku novu trilogiju. Izvinjavam se na pisaniji ali probudio se geek u meni i posle duuugo vremena nisam osjećao onakvo uzbuđenje kao pred film sinoć. Istina, jesam donekle pred First Class, ali ipak ne kao pred TDKR.
PS. Moram po prvi put da pohvalim PG publiku. Znao sam da je sala odavno rezervisana cijela i da će da bude omanji miting, ali za divno čudo publika je bila vrlo kulturna, nije bilo mobilnih, nije bilo vikača, nije bilo roditelja sa đecom i još iritantnije đece. Čak smo doživjeli i solidan aplauz na kraju filma. Desiće se nešto.