O sunce ti tvoje...
Pa imao sam gadan problem sa kukom i tada sam dobio tu karticu, i posle kad sam rijesio problem kartica je ostala, lifetime i to je to. Parkiram se gdje hocu i ne placam parking. Simple as that.
Printable View
Parkiras se na mjesto invalida, a ovamo igras fudbal na cdm. Namazan si.
I što je tvoj prijedlog onda u konkretnom slučaju? Da svi zauzimamo po dva parking mjesta ako bude potencijalne potrebe da se otvore vrata u šir i malo izluftira od ove silne vlage jel?
Ili je stvar vaspitanja i svijesti da paziš da ne ogrebeš svoje i tuđe auto kad izlaziš iz njega.
Nego dobro si ti, vlasnik ovog auta se često parkira na dva parking mjesta, možda baš zbog straha da ga ko ne ogrebe. Vjerovatno se i ovjde parkirao namjerno ovako, da osigura auto.
Nego dobro, to nam je kultura i vaspitanju. Plus je auto našlo roba ;)
Primjena cojstva i junastva u saobracaju
Moram priznat da su parking mjesta preuska, nema sanse da parkiram npr. ML-a i da izadjem iz auta a da ne udarim auto pored.
e zamisli kako je meni sa GL-om :P
I meni sa x5 :)
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Divno. Tipično naški.
Preusko ih generalno označavaju. Nije ni meni prelako da se parkiram, zato vazda biram pravu garažu i parking mjesto, da izbjegnem mjesto sardine i rizikujem više rupa no što sad imam.
Evo smo vidjeli da se terenci parkiraju na stepenice! :)
:dejection::dejection::dejection::dejection::dejec tion::dejection:
Ima ono kosa garaža, prava garaža itd. Znaš ono kad se parkiraju auta jedno iza drugog u kolonu...
A garaža ima na svaki ćošak, eto samo u strogi centar 2 da ja znam.
Ništa, sad kad vidim nekoga da pljuje i bača žvaku na ulicu, ja isto da uradim da se solidarišem... Po naški.
Ne znam ti ja za te garaze, ja sam vozacku preko veze dobio :)
Vidji momak ne pravi se mnogo pametan nego fino kazi kolko si puta morao da lakiras stranu auta zbog parkinga? (cesanje i udaranje vratima)
Ps. registrujes li i dalje pola godine unaprijed? :p
Nijednom. Zašto me ne čudi da je preko veze išlo... Vidi se iz priloženog.
Nijesam nikad lakirao auto zbog parkinga. Ne robujem stvarima, one robuju meni. A i to lakiranje, pod atmosferskim uticajem izblijedi i nikad se ne uklopi u boju auta da valja.
Malo manje od mjesec dana registrujem unaprijed. Ne može se pola godine ranije zakonski, a da može bih i to, zbog tebe i tebi sličnih.
Opušti se :)
Malo na temu, od juče, nigdje naljepnice da ja viđeh. Plus nagazio linije.
http://www.dodaj.rs/f/3a/LG/k7hdcxX/imag0820.png
hercules nisi cool ako vozis dzipa a ne parkiras ga ne stepenice :) moras to naucit da bi bio uvazavan kao zasluzan vozac dzipova u PG :)
Žao mi je spone, jabučice i ostatak trapa :D
Guzice dobro si ispala ;)
zmaj16 danas baš nije tvoj dan :)
Inače NSX i ja smo se koristili stilskim figurama. Tebi je to vidno nepoznato, ali evo da ti pomognem.
http://en.wikipedia.org/wiki/Irony
Cini mi se da se ti ne razumijes dobro u stilske figure jer si preozbiljno shvatio vozacku preko veze ali oprosteno ti je, naucices za drugi put :)
Nego da se vratimo parkingu. Volim auto i prefekcionista sam za neke stvari i nikad ne dozvoljavam da mi auto ima i najmanju manu sto je propisnim parkiranjem u linije vrlo tesko odrzati zbog nekulture koja vlada u nasem narodu. Koristim ja parking garaze vjerovatno mnogo vise nego ti ali posto zivim u stan ne mogu tu garazu pred zgradu da ponesem. Sto se tice parkiranja u liniju, cemu to vrijedi kad je vecina njih preuska jer su parkinzi do prije 2 god radjeni po staroj normi a tek se sad rade malo sire sto je i dalje preusko za parkiranje veceg auta ili SUV-a i cemu to vrijedi kad se uvijek nadje poneki kreten koji se obavezno pribije u neku stranu bilo lijevu ili desnu i poremeti cio red parkinga
Da, biće da je to. Samo i u tom postu ima jedna stilska figura, zove se aluzija. Nego ti je to previše podataka za danas.
Ti sam opravda onakvo parkiranje, i ja zaključih da bi svi trebali da se parkiramo na po dva parking mejsta.
"Seems legit" shto bi rekli forumashi.
Nemam ni ja gdje da se parkiram, ni kad sam doma ni kad idem na posao. Nema niko, jer fali parking mjesta. A caka je da još manje imamo zbog bahatih šofera prikazanih na ovim fotografijama.
Garažu tj parkiranje nijesi skapirao. Evo da probam sa fotografijom.
http://www.dodaj.rs/f/1e/Ki/161UJ5ML/prava-garaza.jpg
Ovakvim parkiranjem, pri tome ne mislim na Smart, nego na druga auta: Dacia i Citroen; izbjegavaš čukanje po vratima, a sve po propisu.
Baš sa takvim kretenima reče ti da treba po naški da se i mi tako parkiramo. Svi srećni i zadovoljni jel? :)
Nego, nastavi da robuješ autu. Viđi pod neko stakleno zvono da ga metneš da ne pada prašina po njemu ;)
Kako je tebi muka u glavu danas, jesi li se vlage nakupio?
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Pa te spone, taj trap je napravljen za to...da se parkira na stepenice.
osim PDNR ima i S :)
Ja bi samo da podrzim herculesa koji je po svemu fin momak, ispravno razmislja i ova bi zemlja bila sretnija da je vise ovakvih. Ne bi ti ko imao grebati vrata.
Meni su na parkingu slomili sofersajbnu, ogrebali svo cetvoro vrata, ali ja ipak parkiram po propisu, tako sam naucena, to smatram ispravnim.
P.S. Udata zena, ne upucavam se Herculesu haha
Jesi vidio ti to :) nisam, samo besplatno dijelim lekcije lijepog ponashanja, no zalud.
Nemoj i tebi da objashnjavam da je ironija u pitanju. Ironija Vilsone. Sprdamo se ja i NSX :)
Ima i +/- :D
Hvala hvala.
Platila si cijenu zhivljenja u Blok, shto da ti kazhem, welcome to PG :D
Ne budi ljubomorna sad :p
Inache ovo je interesantno http://www.cdm.me/drustvo/crna-gora/...uzbenih-vozila
Sta mislite vi ljudi, dje vi zivite?? Razumio bih da je uredjena situacija, pa da svudje ima parking (sto treba da bude zakonski prilikom izgradnje objekata) i kraj. A ovako...?! Dje to mogu da parkiram auto kod hitne kad odem da na 5 min ovjerim knjizicu (bez na ulicu)?? Dje mogu da parkiram auto kad odem do KBC bez na livadu (i to te jos radnik sa rampe preusmjeri i kaze parkiraj tu)?? Dje da parkiram auto kod svoje zgrade kad zgrada ima 500 stanova a nema ni 200 parking mjesta (iako Zakonski svaki stan preko 45 kvadrata mora imati parking mjesto)?? Da ne pominjem parkiranje na poslu u centru grada?? To je tek prica za sebe! I na kraju jos stave svudje da se placa inace ti pisu novcanu (a to se smatra prekrsajnom) prijavu koja by the way mora biti definisana nekim Zakonom a ne lokalnom uredbom!! Stvarno je dzukelski parkirati na mjestu za invalide i za to bih vozacke uzimao isti tren! Milion drugih stvari treba urediti kako bi se znao neki red. Ovako, svaka prica je suvisna. Oces da pravis kucu a kreces od krova...? Hm, iskusno :).
Bojim se da će brzo doć vrijeme kada će opština zbog rupa u budžetu proširiti naplatu parkinga na sva naselja....
Da ne napisa ovo za hitnu i KBC pa da rečemo razumijemo te.
Preko puta hitne ima parking koji se plaća 30 centi po započetom satu. Stvarno moraš preć bulevar da bi došao da ovjeriš knjižicu ali nije da nema mjesta? Ex kasarna na obali Morače.
Sad ako je skupo 30 centi naspram potencijalnih 125€ za pauka... Ne znam nijesam pametan.
KBC ima parking koji se plaća, tačnije ima dva. Na sami ulaz i onaj preko puta parka, jedino je muka što se mora prošetat 3 minuta do KBC-a. Stvarno se ne može iz auta u KBC uć što jes jes.
Interesantna mi je pojava u PG da svi oće kolima da ovjere knjižicu, posjete bolesnika, obave trgovinu u prodavnicu itd itd. A neće niko da prošeta minut, dva pet da to isto oposli. E gospodo neće da može.
business people :)
Aj ovo sto se malo krivo parkiraju ili zauzmu malo vise parkinga nisu neki prekrsaji i ne treba kacit slike, al kad se parkiraju na mjesto za invalide to su stvarno DEGENERICI sto kaze i naslov ovog topica i takvima bi trebalo uzimat dozvolu na po godine.
Ispred delte ima poseban red parking mjesta za invalide i vidim ljudi pogledaju da je za invalide i samo produze sve dok nije dosao ovaj MAGARAC.
Pored 2 slobodna TAXI mjesta on se parkira na mjesto za invalide i ladno ulazi u deltu.
http://www.dodaj.rs/f/3h/me/4P34XBGx/010420131263.jpg