Savjet za ove sto smatraju da ne treba, ili sto cekaju rjesenje iz poreske, odnosno UPRAVE PRIHODA I CARINE CRNE GORE. Porez na kupovinu nekretnine ako je vec bila prevedena sa investitora, platiti po kupoprodajnom ugovoru. Ako ste imali nekretninu ranije, pa prodali, pa ponovo kupili drugu, tada vise ne vazi stavka za rjesavanje stambenog pitanja, popust onih 25% po clanu domacinstva jer se ta stavka odnosi samo prvi put (jednom). Cak ne moze ni bracni drug jer se smatra kao jedno domacinstvo.
Osim toga ako ne platite na vrijeme, racuna se kamata 0.03% dnevno. U prethodnim postovima je neko naveo da to niko ne gleda. E pa, gleda! Dok ne platite sve, kao sto nisam ni ja, nece se zatvoriti predmet, a rizikujete i da vam stave hipoteku.
https://i.postimg.cc/59YF6mK4/Untitled.jpg