Tenis ne zahtijeva snagu? Znas ko to prica, samo oni koji misle da je snaga izbacanje 120 iz bendza :rolleyes: svaki sport itekako zahtijeva fizicki dobru pripremljenost i snagu
Printable View
Odgledao sam mec, cak sam zakasnio pola sata na jedan sastanak zbog njega, i nije mi zao nimalo! Mec je bio odlican, Djokovic bolji nego ikad i potpuno je zasluzeno dobio. Kako se ja osjecam? Nisam u koroti, iako moram priznati da su mi jos uvijek pomijesana osjecanja neke cudne tuge zbog Federerovog ispadanja i radosti zbog Nolevog finala. Kad je poceo mec, cudno sam se osjecao jer sam veliki FedExov fan, a Djokovic je ipak dobrim dijelom "nas" :) Moram primijetiti, ipak, da je Federer odigrao do sada najlosiji Grand Slam od kad je #1. Svi koji znaju kako je ranije izgledao mogli su vidjeti da je mrsaviji za 4-5 kg nego na US openu sto je bio. Medjutim, pokazao je da je veliki sportista u prvom intervjuu nakon meca, gdje ni jedan put nije pomenuo svoje lose zdravlje, vec je priznao da je Djokovic bio bolji i da je on dao 100 % od svojih mogucnosti, ali da se nekad mora i izgubiti. Kad drugi budu tako veliki u porazu, moci ce da se porede sa njim.
FedEx nije izgubio mec sa 3-0 jos od sredine 2002. godine, tako da je sve jasno sto se tice Djokoviceve igre. Prije svega me raduje sto je mentalno sad mnogo spremniji, mnogo sigurniji u zavrsnicama, ali i dalje ocajan na mrezi i samo solidan na servisu. Kad ta dva aspekta igre popravi i dovede na dobar nivo, moci ce da ide na prvo mjesto.
Sad nesto citam ove forume, malo mi je cudo kako ljudi Novaka odmah proglasavaju za najboljeg igraca na svijetu nakon tek drugog GS finala, a Federera vec otpisuju... Mislim da ce se i ovo Noletovo finale zavrsiti porazom, iako cu navijati za njega od sveg srca, ali ko je gledao Tsongu, sve mu je jasno... Smatram da je on igrac koji ce da naslijedi FedExa na mjestu #1.
Federer ce makar jos 1-2 godine biti broj 1, a onda Nole ili Tsonga. Nadal je vec proslost, iako je veoma mlad, ali se preforsirao fizicki, njegova koljena su vec dotrajala od prenapornih treninga, i osim jos 2-3 Roland Garosa, nece moci nista vise da uradi.
Otkrovenje ovog turnira je svakako i njemac Kohlschreiber, momak fantasticno igra i mislim da ce brzo u prvih 10 uci. Razocarao je Marej, ocekivalo se vise od njega.
No, da prvo vidimo oce li Ana uspjeti da dobije u najljepse finalu svih vremena, pa da slavimo, a onda cemo gledati finale. I navijati za Noleta :)
Ma daj mu samo reket da drzi u ispruzenoj ruci i da mashe lagano ko da rashceruje muve (ali male muve, muvice koje sporo sporo lete, ne zunzare, mada su i zunzare spore...nebitno... :p), pa da vidis kako ce brzo da zakuka od bola... :p
Kakav car... Godina Novaka Đokovića je počela, za 2 dana je svečano otvaranje. :cool:
Octavian, potpuno se slazem s tobom.
Djoka je odigrao izvrsno, Federer u ovom momentu maximalno iako sam i prije meca rekao da od pocetka Australian Opena igra dosta lose. Ja sam odmah vidio da ce biti muka po Federera kad je u prvom setu uspucao jedno 4-5 lopti i imao 2 uzasna izlaska na mrezu.
Novaku svaka cast jos jednom iako me nervira kad pocne da se buni za svaku sitnicu.
p.s jos ono tapkanje po 20 puta lopticom prije servisa...uhhhh
Hmm, taj Tsonga je 2 godine stariji od Noleta a tek se sad cuje za njega; zna li ko sta je dosad radio??
Nisam ga nazlost jos gledala, ali kontam da je sila kad je ovako protutnjao do finala, ali mislim da bi mu sa Noletom ipak trebalo ici teze nego protiv Nadala jer je Nadalov fah ipak sljaka dok Noletu bolje idu ove brzhe podloge.
U svakom slucaju, nemam blagu ideju kako ce finale da izgleda, i jedva cekam da ga gledam, bice uzudljivo nema sumnje. :)
Ako bih malo gatala u sholju, rekla bih da realno Nole ipak ima vece sanse da dobije finale nego Ana..
:respect::respect::respect::respect::respect:
Jedan od duhovitijih postova na ovaj foruma u zadnjih godinu dana!!! :)
Sto se muskog finala tice, navijam za Novaka, ali prije svega navijam za dobar tenis.. Ako Tsonga pruzi partiju kakvu je pruzio protiv Nadala, onda ce nam gledanje svima biti uzivancija, bez obzira na rezultat!
Naravno, volio bih laganu pobjedu Novaka, ali ako Tsonga bude u formi u kakvoj je bio, sa svim onim drop shotovima, tesko ce biti Noletu...
koga prvi servis bude sluzio bolje osvaja GS.
Sad me bas nesto ovaj mec danasnji natjerao na razmisljanje i analize. Citajuci ove forume, i osvrcuci se na neke price i prognoze od prethodnih turnira, dolazim do zakljucka: uvijek su prognoze iste. Uvijek ima ljudi koji su prognozirali da ce Nadal postati #1, da ce Djokovic postati #1. Mozda neko od njih skorije pretekne FedExa na ATP listi, ali tesko da ce se to desiti, jer ni jedan od njih nema nesto sto FedEx ima: kontinuitet.
Ako pogledate Nadala i njegove rezultate u poslednja 4 mjeseca, sta vidite: dva puta izgubio od Nalbandijana, jednom od Juznog, jednom od Ferera, sad od Tsonge...
Djokovic je za to vrijeme porazen od Nalbandijana, Santora, i izgubio je sve meceve u Sangaju.
Federer nije izgubio toliko meceva za cijelu proslu godinu.
Sto se tice prognoze za finale, tesko je to dati, jedino se moze navijacki nadati. Realno, Tsonga je pruzio najbolji tenis do sada. Nole je sa dosta muke savladao FedExa, a Tsonga je Nadala pocistio kao niko do sad, ni Federer ga nikad nije tako dobijao na brzim podlogama. Tsonga je na AO dobio Mareja, Gaskjea, Juznog, Nadala... Sve su to vrhunski igraci. Ja bih iskreno volio da Nole pobijedi, ali mislim da su sanse podjednake, pogotovo sto francuz nema sta da izgubi, on je vec najveci pobjednik ovog turniram cak i da izgubi finale sa 3-0.
@ Odli: Tsonga je u prosloj godini imao dvije gadne povrede, skoro da nije ni igrao, osim dva manja turnira, jedan je osvojio, jedan je igrao cini mi se finale.
Da, sad malo proggoglah, vidim da je Tsonga osvojio juniorski US Open 2003, kad je u finalu pobijedio Marcosa Baghdatisa.
E sad, Tsonga je do finala pobijedio ove gore pomenute, ali je i Nole pobijedio Hewitta kuci, Ferrera (5) i Federera (1), znaci ne zaostaje za Tsongom u pobijedjenim imenima, dapace tu ga shisha..
Tsongi ce biti veliki plus ako i u finalu zadrzi rasterecenost koju je do sada imao; ako ne bude tako opusten kao do sada, tesko ce dobiti finale..
Prednost mu je i sto je crnac a oni jesu fizicki superiorniji od bjelaca i sto ima dan odmora vise, ali vidjecemo.. :smile:
Naravno da svi zahtjevaju snagu, ali kontaktni sportovi. Sportovi prebacivanja preko mreze zahtijevaju mnogo manje snage od kontaktnih. Za tenis treba brzina, kondicija i to je to (udaranje lopte reketom je tehnika ne snaga) - zato su svi teniseri gradjeni kao prosjecan covjek sa ulice.Pogledajte Noleta i Federera, tu malo Nadal odskace. Sport koji najvise zahtijeva od covjeka (ja ga smatram apsolutnim sportom) je Ultimate fight brzina, snaga, kondicija (potrebna je veca kondicija nego za tenis), gipkost, izuzetna mentalna snaga (u svakoj borbi je ulog glava i zdravlje).
ja bih rekao, malkice teze, jer ipak ga je dobio 3-0 :)
jedna info u vezi sa tsongom, ono zbog cega nikad ne moze biti br1.
Quote:
Karijeru su mu do sada obiljezile brojne povrede ledja, ramena i abdomena, zbog kojih je odigrao svega 34 meca (19 pobjeda i 15 poraza).
ljudi samo opusteno,nole ce sam znati kako da dobije conga;)
ja sam uvjeren da ce dobiti NOLE:)
Ima li dje intervju poslije meca, bas me zanima sto su rekli i Federer i Nole?Ako neko nadje, neka postavi ili da link:P
imas na b92.net
Jos samo kad bi mogao da otvorim stranicu bilo bi dobro...
ima li prenosa zenskoga finala na 'obicne' tv programe?
a brate...u***** se u nase televizije i ta sranja
fala mozda dodjem s bocom 8)
Kuliska!!!
Ti znas da samo boca soka dolazi u obzir.I potrudi se da bude vocni, gazirano ne pijem:D
Ozbiljno, ako oces dodji!
Cestitke Djokovicu za pobjedu. Mnogo bolja igra i smirenost u kljucnim momentima je dovela do pobjede. Pogotovo bih istakao njegov servis koji ga je sluzio u najkriticnijim trenucima.
Neko ce reci ovo je najbolji mec Djokovica. Po meni daleko od toga - mnogo bolji mec je imao kad je osvojio jedan od turnira iz Master serije prosle godine i to upravo protiv Federera.
Danas je Federer ocajno igrao - los servis, los forhend, mnogo neprisiljenih gresaka. On je svoju najbolju partiju pruzio protiv Blejka u cetvrtfinalu - to je bio vrhunski tenis od oba tenisera. Sve je tada Federeru prolazilo a Blejk nije imao srece i smirenosti kao Djokovic u kljucnim trenucima inace mislim da bi vec tada ispao. Danas mu je hvalio i servis i preciznost.
Dobro je sto uvjek u toku sezone neki od tenisera udju u formu i onda gledamo vrhunski tenis i razlicite pobjednike turnira. Proslu sezonu je pri kraju Nalbandian igrao tenis koji tesko neko moze ponoviti, sada je krenuo Nole dobro u novu sezonu, Tsonga se pojavio, mozda u maju-junu-julu bude neko drugi kao Ferer, Nalbandian, Yuzni, Marej, Davidenko, Blejk itd.
Sjajno je sto ce u finalu igrati teniseri koji nikad nisu osvojili Grand Slam turnir. Bilo bi sjajno da gledamo mec u 5 setova. Tesko je prognozirati ko ce osvojiti turnir, imaju i Nole i Tsonga svojih prednosti ali i nedostataka. Neko je rekao prije - mnogo ce zavisiti od servisa. Tu se u potpunosti slazem, servis ce biti jedan od glavnih faktora koji ce odluciti pobjednika. Za Noleta je bitno da ga sluzi servis i vjerovatno ce forsirati bekend stranu Tsonge jer mu je to slabija strana, dok ce Tsonga bez problema servirati i ici na svoj forhend i izlaske na mrezu.
Ima li koji kafić s plazmom od 50" da radi u pola 4? :D
Nole Legendo Neunistiva,