Nadam se da nisi ozbiljan.
Printable View
Nadam se da nisi ozbiljan.
Sta moze da se pokvari?
Paaa da pocnemo:
https://www.youtube.com/watch?v=OSL_935l568&t=374s
Neka ljudi, Bugiju će da prisjedne doručak
Послато са Mi Pad 6 помоћу Тапатока
Prvo jedem pa uđem na forum...
Debeo ali srećan [emoji1787]
Hvala što brineš, cijenim...
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Broj e-automobila u Norveškoj prvi put premašio broj benzinaca
Od 2,8 miliona registrovanih putničkih automobila u Norveškoj, 754,3 hiljade su potpuno električna, a 753,9 hiljada na benzin
https://www.vijesti.me/v/725226?utm_..._share_counter
BYD je postao vlasnik 100% firme Denza (proizvodnja električnih automobila) kupujući dionice od Mercedes-Benza (posjedovali su 50% te kompanije od 2010 god., da bi od 2021 god. smanjili udio na 10%, a od septembra ove godine nemaju više udjela).
Sent from my Motorola 8400
Realnost je surova. I ovdje na forumu se vidi (na svakoj temi) ko je navijač a ko realan.
Za 5 godina će svi pričati o elekrifikaciji, moje vozilo će biti otplaćeno, punjači u CG će se naplaćivati i svi će kukati kako je skupo punjenje...
Ali tješiće se da im auto dobro ubrzava, da su jeftini servisi, i da se vožnja ne čuje...[emoji1787] [emoji1787] [emoji1787]
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Ovako u prvih šest mjeseci 2024 god u Evropi (EU+EFTA+UK) je prodato 954.094 električnih automobila, u istom periodu prošle godine prodato je 938.720, što je uvećanje za nekih 1,6%. Dosta manji rast od onog koje su zacrtali proizvođači (da rast prodaje električnih bude veći od rasta prodaje svih automobila). Rast prodaje automobila za isti period ove i prošle godine je 4,4% (6.879.438 naspram 6.589.174).
Deset najvećih tržišta električnih automobila u prvoj polovini 2024 godine su:
1. Njemačka - 184.125 (pad od 16,4% od prošle godine).
2. Ujedinjeno Kraljevstvo - 167.096 (rast od 9,2% od prošle godine).
3. Francuska - 158.402 (rast od 14,9% od prošle godine).
4. Belgija - 64.404 (rast od 47,8% od prošle godine).
5. Holandija - 60.338 (rast od 4,1% od prošle godine).
6. Norveška - 52.018 (pad od 5,9% od prošle godine).
7. Švedska - 41.998 (pad od 19,9% od prošle godine).
8. Danska - 38.961 (rast od 49% od prošle godine).
9. Italija - 34.932 (rast od 7% od prošle godine).
10. Španija - 25.141 (rast od 5,2% od prošle godine).
Sent from my Motorola 8400
Trenutno, prodaja električnih vozila u Zapadnoj Evropi iznosi oko dva miliona godišnje, što je manje od 20% ukupne prodaje. Međutim, regulative EU i Ujedinjenog Kraljevstva zahtevaju da ovaj procenat dostigne 80 odsto do 2030. godine i 100 odsto do 2035. Britanija čak razmišlja da pomjeri rok za 100 odsto na 2030.
Četvorostruko povećanje prodaje električnih vozila u narednih pet i po godina izgleda nemoguće. Osim ako evropski političari nisu spremni da unište industriju namernim gašenjem proizvodnje vozila sa unutrašnjim sagorevanjem. Dostizanje 80 odsto u uništenoj industriji vozila sa unutrašnjim sagorevanjem bilo bi mnogo lakše.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Evo koji su i najprodavaniji električni modeli u Evropi, u prvoj polovini 2024 god.:
1. Tesla Model Y - 101.181
2. Tesla Model 3 - 58.400
3. Volvo EX30 - 36.980
4. MG 4 - 31.922
5. Volkswagen ID.4 - 29.146
6. Volkswagen ID.3 - 29.136
7. Škoda Enyaq - 25.248
8. Volvo EX40 - 25.223
9. BMW iX1 - 24.506
10. Audi Q4 - 24.456
Najprodavaniji električni automobil je na 8. poziciji najprodavanijeg automobila (prošle godine je bio prvi). Evo koji modeli su ispred:
1. Dacia Sandero - 153.596
2. Volkswagen Golf - 126.993
3. Renault Clio - 114.623
4. Volkswagen T-Roc - 111.381
5. Peugeot 208 - 107.097
6. Škoda Octavia - 102.945
7. Citroen C3 - 102.304
8. Tesla Model Y - 101.181
9. Toyota Yaris Cross - 99.694
10. Toyota Yaris - 93.576
Sent from my Motorola 8400
Evo nezvanični nasljednik Mokke
https://youtu.be/Cho2iOFVlNk?si=ae_bAMirEvQAk0iV
Dosta slično unutra, a za oko mi je zapala Google navigacija koja ide u Full screen. Kod mene ona sa dva black bara sa strane.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
Bugi,da'ko se ne naljutish,ali jedino shto mi smeta kod tvog auta je ime,Moka...stalno mi zvuchi kao neka jeftina napolitanka.
P.S.Dabogda ga zamijenio 10 x boljim i ljepshim,ali samo da mu je ime ok :)
Okle ljutnja, svejedno mi je kako se zove dok je besplatno punjenje[emoji3] i dok vozilo ne košta ništa.
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
ispade elektricno jeftinije i od sluzbenog
Zamisli ti to [emoji1787]
Nešto ne košta ništa,a nešto drugo ništa...
Ukratko u 15 sekundi
https://youtu.be/qhGuUcFGMLQ
Poslato sa Ultra Fold5 pisaće mašine
............ Ż\_(ツ )_/Ż............
A ne moze ovo...ovo vrijedja bilo koga kome auto nije sredstvo za prevoz od tacke a do tacke b
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...749f5b0b9e.jpg
Sent from my SM-F956B using Tapatalk
I onda kazu zabranjen telefon u auto a odje milion stvari koje ometaju...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Pedale Pause i Play su killer.
Kad stisnes oba istovremeno napravis skrinshot
Sent from my S22+ using Tapatalk
Prodaje ga to sto je EV.