Povratna je ambalaža. Isto tako ima i velika burad sa kojima daje točilice na korišćenje.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Printable View
Povratna je ambalaža. Isto tako ima i velika burad sa kojima daje točilice na korišćenje.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Evo jedne interesantne tabele đe se vidi šta pijemo:
https://i.ibb.co/DpKYXB4/1683053782696.png
Zvah danas, nemaju trenutno 4l, čekaju da uvezu te male točilice ili što li, biće kroz mjesec dana.
Uglavnom, imaju 20l bure, sa točilicom - 45e.
Treba se popit isti dan kaže jer sjutra već nije to to što i pretpostavih.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Pojma nemam zašto nisam nefiltirano pio do sad, malo izguglah par tekstova đe se objašnjavaju razlike, ne planiram se vraćat nazad :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...9b31bc2aa2.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzo ces odustat
Kako si ti dio ekipe ovdje koja ne pije 3-4 vec 12-20 vidjeces sta te ceka:)
A za 2 ili 3 je perfekcija
A ja popijem tu količinu onog klasičnog Nikšićkog u limenku ili točenog, ka nov sam ujutru, računam da od ovoga ne mogu bit gori? :)
Eventualno, kad se ponekad uključi i tekila i prećera se znam stavit pola litra čokoladnog mlijeka pored kreveta, liječi bukvalno... :)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Malo ima više ekstrakta zato mislim da ti je rekao kao mutna kraft piva.
Istina "malo su teža" za želudac na veću količinu.Isto važi i za pšenična.
A to vjerovatno, ja Erdinger recimo ne mogu bez 4-5 u vr glave, bude mi osjećaj u želucu kao da sam se prejeo. Nije mi muka nego jednostavno ne mogu više :)
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovaj Tuborg Ice po sastavu nije neka sreća, ali ide ko djeca iz škole [emoji52]
Sent from my SM-S901E using Tapatalk
Toceno Niksicko Tamno, proizvedeno u Apatinu- nevjerovatno dobro pivo ko voli tamna.
Za klasu bolje od onog proizvedenog u Trebjesi.
Auh, popih 5-6 od 0.5, napit se nisam moga cijelu noć vode, baš mi je težina neka bila u glavu, trebalo mi je jutros dvije dobre ure sebi da dođem. :)
Pitko je super, ukus po meraku ali dobro si, nije ovo za duže staze bez za posle/uz ručak...
Sent from my iPhone using Tapatalk
A ne za duže staze.
Ali jedno 3, 4 komada Paulaner mutnog mi padnu fenomenalna. Točeni obavezno.
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Na tuđim greškama se uči,na sopstvenim utvrđuje gradivo.
Reko ti moj dobri bitrate, nisam se salio:)
Mi sto pijemo 10+ samo carlsberg, heineken i slicne sokove:)
Ta mutna piva, to je vise hrana nego pivo, popih tri leffea u bahus prije par dana. Mada nisam nista bio jeo. Mrtav. Sto kazes 20l vode sam popio
Što bi voodu popaj reka' nije ti fazon.
Dobra numera baj d vej i dobro pivo vazda.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3c1f4957f0.jpg
I sad nešto mnooogo bolje.
Jedna priča iz Beograda.Mnogo dobra priča.Takve su priče iz Beograda.Postoje likovi koji prosipaju m*da ka' klikere, a postoje momci koji prave dobre priče.
Velika je razlika između dva pojma "seljak" i "ljakse".
Ljakse se svako jutro slika na Porto dok pije dojč pa postavi na instagram ka' kakva faca - baČa fore i fazone sa Porta.
Uz njega su obavezno likovi koji se dive njegovome liku i djelu Ljakseta.
Preporuka za momke koju nisu iz te ljakserke priče. (ne kaEmse vele)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6fcd46826f.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...c54f4cc8eb.jpg
Svaka čast svakome, ali mene jako smaraju ovi kraft pivari. Jeste brate, niko ne zna pivo napravit bez ti.
Sent from my SM-S901E using Tapatalk
jeste,ogromna većina su petljavine,čast izuzecima.npr pravo ječmeno bez kukuruza,krupice i pšenice od zapravo dobre vode,ili pravo crno/tamno/stout pivo bez karamela (ono što je mamut pokušao da uradi u cg,ali heb'ga ne možeš ti sa zulumom nergelie).
meni je zidar sasvim dovoljan zbog vode,iako bi volio da se okanu sumpora i krupice ali šta ćeš,tako je kako je.dunavska piva ne pijem od svjetskog 2010te a ove ostale prevare zaobilazim u širokom luku (iako IPA umije da okrijepi po žezi kao slabo šta ali tu je mammut,umijem doći do njega).
Ma da sve to treba pod ključ ko Sputnjik 1957 u Kragujevac koja je inače kafana što drži kraft piva.Ili Samo Pivo u Beograd.Mene da neko pita i jednu i drugu bi preporučila.
Nije stvar u tome jel oni znaju ili ne znaju no što od toga realno nemaju ništa do entuzijazma ođe na Balkan,pa mi nekako kad gledam sve ove face što misle da išta znaju o pivu ide ono a dobro je to.
Kad ih već država sa idiotima na načelju gazi što ne bi i ostali.
Prije svega ti mali pivari pokušavaju neku priču da stvore pa ono što se mene tiče rispekt.U Njemačkoj su takve priče više na cijeni ovdje je ono šta ovi momci nešto izmišljaju i tako te ljakse fore.
nikakav problem ne bi bio da neko ima zapravo korisnu ideju,dobar recept itd već što se ponavljam opet uz čast izuzecima cijela priča svodi na trendi marketing i valjanje generičkog piva sa kao nekim aditivima. to je samo faking pivo, nije neka alhemija
Ljakse fore, ovo ono. A viđi ovoga klinca sa slike, nema 26-7 godina u prkno i već je brewmaster. To nije seljački?
Pola likova sa ovoga threda su više piva popili nego li je on napravio.
Sent from my SM-S901E using Tapatalk
Aok.
Pitanje je prije svega sirovine,jel ovaj mali bru master ili nije najmanja je rabota.Prvo i osnovno kraft pivari uzimaju sirovine koje su neki više pedalj ispred sirovine kukuruzne krupice,i ostalo.Druga stvar kad su momci recimo iz Risna počeli svoju priču bila je priča da im se akciza lupa ka Nikšićkoj Pivari.
Ti momci su pravili jedva 100 litara i pravili neku priču,i onaj što im je radio etikete je nešto eto radio.Akcenat na entuzijazam.
Ali,ono jeste ljakse je nekima priča da takvi su problem.I još ono da naprave kako su ti neki momci konkurencija Jelenu,Nikšićkom i Hajnikenu.
Dobro je da pojedini znaju iz kakvog pepela su ovi iz Dogme digli pivarstvo u Srbiji kao i oni isti u Crnoj Gori.
Kabinet je u Srbiji inače krenuo da pravi neku svoju priču no bilo je ono a vidi ovu budalu i tome slični komentari uostalom.
Nisu oni nikakva konkurencija gigantima no stvar ukusa pa kome što drago.