Pored 10 tutorijala, ja sam unistio dvije kartice...
Printable View
Ja sam dvije iz prve isjekao, pogledao par tutorial-a, izvadio ono leziste za karticu iz telefona, ocrtao na papir, uporedjivao i kidao. Samo izbjegavas onaj cip, ili kako se vec zove, zlatni dio :) I uvijek je okini manje nego sto treba, ako je otkines manje mozes da je ismirglas po ivicama da dodje tacna u milmetar, ako pretjeras, baci je.
A obisao sam i telenor i m-tel i t-com da kupim microSIM, nidje je nije bilo. U t-com su mi rekli "Imamo... ali ne trenutno".
Ma odes samo u t-shop i oni je okinu caskom u nekakve mengele. Nema greske.
Ja sam po sablonu rezao i cinilo mi se sve OK, ali nije radila.
Ja sam prekjuce u T-com u starom gradu u Kotoru uzela microSIM, nego ima neka vjestica s kratkom kosom koja cuje ono sto oce, ne ono sto je pitas. Pa dok smo se objasnile sta meni treba dobih sijede!
Uglavnom imaju, samo trebas da im nacrtas sta trazis.
Za m:tel i telenor nisam sigurna...
Ja cekam jos da dobiju u m:tel, nego ovu normalnu sim kraticu koju sad imam od njih ne mogu ni da skratim jer je krajnje neizvodljivo da se okine a da ne ostetim cip jer je extra gigantno veliki....mis'im
http://www.powertools-china.com/imag...inder_7270.jpg
Plafon za taj posao.
Kako da sa Nokie N95 prebacim / kopiram sve kontakte na iPhone 3GS?
Probao sam preko PC Suite-a, sinhronizovao ih sa Outlookom i onda isto tako na iPhone, ali neće sve brojeve da mi prebaci.
I.e. unutar nekog kontakta - imena imam po 3-4 broja i neće sve te brojeve da mi prebaci u Outlook. Od nekih kontakata hoće, od nekih neće.
Zna li neko kako mogu ovo odraditi?
Zavisi kako si ih obiljezio(ono home,work,mobile sl). Pogledaj kako su ti sto su prebaceni pa probaj.U krajnjem rucno.
najbolja kombinacija je na gmail da ih prebacis, ali sad ne znam kako to ide za Symbian , a sa gmaila ces lako prebaciti na iPhone preko iTunes-a . Proguglaj malo kako se podesava na symbian ili ako neko zna neka mu iskuca ovdje
Imam preeemnogo kontakata u telefonu i dok bih to ručno odradio trebaće cijela vječnost. :)
Poseydon, da, tako su memorisani, kao što si ti rekao, neki i nisu, nego svaki broj unutar kontakta je memorisan kao npr. Mobile (business) - dakle 3 broja unutar kontakta kao Mobile (business) i onda samo prvi prikazuje, vjerovatno jer su ostala 2 isto Mobile (business), ali mi je preglupo to...
Ima li još koja fora?
Možda sam na pogrešnom topiku postavio pitanje. :)
Mislim da neće bit problema da se prebace kontakti s kompjutera na iPhone, ali s N95 na kompjuter da se prebace svi kontakti, kako su sačuvani na Nokiji, to je sad pitanje. :)
E ovo se samo meni moze desit...
uzmem lijepo mt:s karticu koju ne koristim vise, jer sam preko VIP-a uzela microSIM karticu, pa reko prije nego li skratim ovu ultra-mega-giga-m:tel-ovu da odradim probni rad, da vidim oce li valjat to...i sve bude bajno sjajno...skratim je malo makazicama prvo, pa isturpijam, sve sredim...stavim u telefon i RADI...
i poslije par dana okurazim se ja da skratim i ultra-mega-giga-m:tel-ovu, kad mucak...odradih nesto da ne valja, i sad mogu da je BAČIM
****** kroz gusto granje...
kad ce vise jailbreak za 4.2? zna li ko?
poz ljudi.
skoro sam kupio iphone 3gs i dobro se snalazim, samo ima jedna stvar koja mi smeta.
naime isprva su mi svi kontakti bili memorisani sa 069 itd, a ja sam primijetio da mi poruke stizu sa +382 pa tel nije prepoznavao ko mi salje poruke iako sam taj broj imao kao kontakt, samo u obliku 069. I onda sam sve kontakte promijenio i ispred svih stavio +382 i makao onu nulu prvu. Sad mi tel prepoznaje ko mi salje poruke, ali kad me neko zove sad mi samo pise broj telefona 069 itd, nece da prepozna ko me zove iako taj broj imam memorisan sa +382. Molim vas pomagajte :D
Taj problem i ja imam. Leži u činjenici da Apple ne prepoznaje naš +382 niti zemlju kao country code. Ima par stranica nazad solucija ako imaš cydia na telefonu (ako je jailbrake-ovan). Ako ti je telefon regularan - e onda nema rješenja... :(
Zapravo ima - moj prijatelj je to nekako popravio kroz program za kontakte sa njegovog Mac računara. Kako - nije ni on siguran, ali mu to sada radi. Međutim i dalje ne radi kada je u inostranstvu i neko ga zovne odavde - onda mu se pojavi full broj.
ok, odradio sam sve to, skinuo onaj fajl UIMobileCountryCodes,kopirao ga, samo ne znam smijem li reboot iphone-a, jer mi je ovaj tip u servisu rekao da ne smijem da ga gasim jer ce da se zakljuca ako mi se ugasi :D
btw, postoji li kakvo resenje za to zakljucavanje, jer mi je ovaj tip rekao da mu se javim za 15-20 dana, da ce to tada bit' rijeseno :D
ne zamjerite ako postavljam glupa pitanja, od skora sam korisnik iphone-a :D
Delivery report za poruke?
Postoji li? :D
Postoji i meni radi, ali pojma nemam sto sam instalirao! :)
Ne znam ime programcica sa cydie...
@ all
batalite se kasapane sa karticama i dodjite kod mene u radnju da vi to odradim u minut za 0 EUR, bez rizika, tacno ne mogu vjerovat da ste toliko kartica bestragali.
p.s. tu uslugu u radnji naplacujem, tako da vam je bolje da kazete lozinku kad dodjete.....
Početnik sam sa iPhone-om, tj. ovo je prvi Apple-ov uređaj koji koristim.
Imam 3GS, SIM Free.
Modem Firmware 05.15.04
Version 4.2.1 (8C148a)
Nema Jailbreak, samim tim ni Cydiju.
(rekoše mi da sačekam taj novi - konačni JB)