Jedno dijete 200 i dva djeteta 400 je isto. Ako ti sud dodijeli gornju granicu alimentacijw znaci da si dobro placen. Ako si dobro placen 400e za dvoje uopste nije mnogo iliti je reanlo malo ako vec imas neke ok pare...
Printable View
Jedno dijete 200 i dva djeteta 400 je isto. Ako ti sud dodijeli gornju granicu alimentacijw znaci da si dobro placen. Ako si dobro placen 400e za dvoje uopste nije mnogo iliti je reanlo malo ako vec imas neke ok pare...
meni da sud odredi placanje alimentacije radio bih na crno ne bih nikad centa platio. :P
mislis stvorio bi se dug pa bi se pokrenula prinudna naplata pa ne bi imali kako da se naplate pa bi me uhapsili da se naplate...
a ja ne bih otisao van drzave nego bih tu 10o godisnju proceduru cekao :D
Ma ne postoji gornja granica.
Nek neko ima platu od 4000e, 15% je 600e. To je minimum koji mora. A može i više, ako tako sud odredi.
A mogu i roditelji sporazumno da se dogovore koji iznos je dovoljan, pod uslovom da su civilizovani.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Pogresno sam onda protumacio neciji post (quote ovao sam ga iznad) kao da je 200 gornja granica po djetetu.
Bilo nekad.
Imamo li jak standard za ove egzibicije, studio?
https://www.custodyxchange.com/topic...ve%20elsewhere.
Moguće da je i sad. Znam da kum daje 200e. Iako se vodi kao nezaposlen ali se dogovorili...
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
Kako je sve ovo u stvari mizerno :blush: Alimentacija zapravo ne bi ni trebala da se određuje nikakvim sudovima pa ni brakovi no su ljudi pokvarena roba.
200 jedno dijete 200 drugo i u podstanare zena ili muz 400 eura min saldo 800 eura
Lijep razvod
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Pa prijatelju pas pojede 4-5e granula dnevno, ne kapiram ti racunicu sto materijalno sto nematerijalno
a ja mislim da bi mogli preć na PM vas dvoje 90% poruka je vaš međusobni chat
OT
Poruka ženama i budućim majkama.
Ako tiće ne možete podignut sjutra same ne ulazite u brak.
Jer muškarci su *****.
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Mislim da može da se dogovori, ako je razvod civilizovan, fiksan iznos po djetetu a može i procenat od zvanične plate. Zakon vjerovatno vodeći i računa o onom koji plaća (da i on mora od nečega živjeti) alimentaciju propisuje od 15-50% od primanja onog supružnika koji je dužan da je plaća. E sad zašto je razvod, gledano samo sa aspekta finansija, štetan za sve članove porodice u odnosu na zajednički život, to je druga strana medalje, jer normalan otac/majka dok su u zajednici "plaćaju" 90-100% "alimentacije", ali sami su to tražili. Bilo jedan od supružnika bilo oboje.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Što ja plaćam ili ne plaćam ti si posljednji stvor na planeti kojem treba da ispostavljam račun. :joy: Greote što je ovo, da ti nije od kobaje?
Isprosipao si na ovu temu teške odvratluke ali neka, lijepo je viđet to. :cool: Ti mora da si od onih FACA što misli da ih se žensko plaši, greote?
zene i devojcice, vasi komentari me ne doticu :D
Reci.Još će na kraju da cmizdri.I zove u pomoć. [emoji1787]
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...40490c85c6.gif
Poslano sa mog SM-A566B koristeći Tapatalk
Nemoj me držati za riječ, ali mislim da je tako nešto i u zakonu propisano. U slučaju da majka, kojoj su pripala djeca, osnuje novu bračnu zajednicu da njen novi supružnik u tom braku ima iste finansijske obaveze(ne alimentaciju, nego npr. da kupuje hranu, plaća račune, školovanje, fiksne proteze, patike, trenerke, tetovaže,bicikla, ajfone...) kao i onaj koji ih je pravio a dok je živio u braku sa majkom im.
Evo, neko ko bolje poznaje pravo i Zakon, nek napiše jesam li u pravu ili sam pogrešno čuo. Ono što ja znam je da ne poznajem ni jednu majku kojoj je pripalo roditeljsko pravo nad mlađom djecom a da je stupila u novi brak, što ne znači da ih nema. Ovih drugih znam baš dosta.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Znači na tišu ? [emoji23]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Normalno da se ide na tišu ako u tom slučaju onaj roditelj koji plaća alimentaciju nakon razvoda gubi obavezu alimentacije.[emoji1787]
Uhhh, sad stvarno dolazim u iskušenje da pročitam prava i obaveze supružnika koji živi u bračnoj zajednici sa djecom kojima nije biološki otac kao i prava i obaveze roditelja koji plaća alimentaciju u tom slučaju.
Ajde ako neko ima zakon u malom prstu nek govori, jer mene mrsko čitat.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Lijepo je kad se kaze evo sve što imam samo me ostavi, razvodimo se. Ali upravo tada nece ova druga strana da se razvede. Čudo je to, majku mu, ne pomažu pare. [emoji28]
@joni Naravno da drugi muž doprinosi bračnoj zajednici, ujedno time utiče na standard djeteta, ali on nema zakonsku obavezu kakvu ima biološki otac.
Alimentacija je pravo djeteta, i ne prestaje majčinom udajom za drugog. Ne znam odakle vam ta logika uopšte. Biološki roditelj uvijek ima obavezu prema svom djetetu, do navršene 18. godine ili do 26. ukoliko je na redovnom školovanju, neovisno i da se majka 16x preuda.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
what if...
dvoje se dogovore 50/50
svako svoj zivot, djetetu nista da fali,
niko nikom ni centa bez za to dijete, i onda nema ljutnje jel?!!!
razmisljam onako bzv
Sent from my 2312DRA50G using Tapatalk
Sad si u ovom dijelu malo kontradiktorna a možda i ja ne shvatam ili sam bio nejasan.
Kad kažeš da drugi muž doprinosi bračnoj zajednici i time i standardu djeteta to ne znači da treba da daje fiksni iznos ili procenat plate svojoj supruzi za pastorčad nego upravo ono što je, recimo radio njihov otac(zajedno sa njihovom majkom) dok je bio u braku. Npr, da kupi sve one banalnosti što navedoh prije, da podigne kredit, zaduži se i kupi veći stan(npr majka je živjela u stanu od 50m˛ sa dvije ćerke iz prvog braka, normalno bi bilo da se njegovim useljavanjem u tu zajednicu to proširi na bar 80-90m˛) da đeci da 50€ za Cineplexx ne bi li ostao sam 2-3 sata sa majkom im u stanu(tu dolazimo do veš mašine i ko ju je kupio-prvi ili drugi muž [emoji1787]) etc, etc.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
a dje je autorka teme, tu je da potpali... vazda li tako biva :p
@joni Taj drugi muž nema zakonsku obavezu prema toj djeci, jer su ona odgovornost svojih roditelja. Majka je ta koja treba da brine o njima. Ali to negdje podrazumijeva da i ako se preuda da će valjda bit dovoljno inteligentna da izabere čovjeka koji će je prihvatiti sa djecom, odnosno da se taj drugi neće ponašati kao da ta djeca ne postoje. Hoće li im dat za bioskop je stvar dobre volje, nije moranje. U tom smislu kažem da novi muž doprinosi zajednici, ali samim tim što je izabrao da bude sa ženom koja ima djecu, neće valjda dozvoliti da on sa supružnicom jede kavijar, a pastorčad da dobija paštete. [emoji1787]
Tako da, iako nema zakonsku obavezu, donekle ima moralnu jer naravno da odnos i dogovor između tog novog i majke utiče na tu djecu.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Bolje da batalim jer em je kompleksna tema em ja, moja logika i zakon...nismo baš ruku pod ruku
Npr. Zakonska obaveza i đeca?!?
Đeca samo do 18 ili 26 maks?!
Jedan moj stariji kolega znavaše reći: kolko god godina imamo dok su nam roditelji ili jedan od njih živi- i mi smo nečija đeca.
Sent from my 24090RA29G using Tapatalk
Ih, koliko ih ima da djecu prepuste da se snalaze kako znaju i umiju, ne sa 18, nego i ranije. Ima svega.
Sent from my SM-S23 using Tapatalk
Danas još 32 posta obrisano. Ukupno preko 225 ili 9 strana na ovoj temi.
Zhuangzi zbog kostantnog trolovanja i spamovanja će neko vrijeme biti nedostupan na forumu. Bluemoon takođe.
Žao mi je što me ljudi ne uzimaju za ozbiljno kad ukažem na moguće posljedice ali dobro što je tu je.
Tu sam, tu. Ne bih ja da smetam, posebno kad se tema sama od sebe razvija. I kad, i pored 500 000 postova spama, ima 10 strana nebrisanog teksta. Da si ovo pitao prije no si otukao po spamu, možda ne bi bio banovan :)
Sledeći put se javljam kad mi iskoči nešto iz medija, da temu pogledamo i iz još nekog ugla.
Iskreno ne kapiram kako je moguce da je prosjecna alimentacija 70-80€ a zakon kaze da je minimalna 15% od plate koja je preko 1.000€ opet prosječna.
Pri tome i nezaposleni su dužni da plaćaju alimentaciju.
Zar nema sud nacin da utvrdi platu neciju pa da odreze procenat?
“Men marry because they are tired; women because they are curious. Both are disappointed...”
Oscard Wilde