1. lanac na jedan tocak ti ne bi pomogao nista
2. lanci ne zavise od toga je li tocak samo 15 ili 16...zavise i od dimenzije gume...tako da jedan lanac moze da pokriva dosta dimenzija i 15 i 16 npr
Printable View
http://autodilergume.me/index.php/20...-60-r16-detail
Da li je ovo skupo ? Kako mogu da znam iz koje je ovo prodavnice,da podjem do tamo i trazim neki popust na sve 4...
sve je skupo za tu očajnu gumu
Michelin Pilot Sport
ima samo http://autodilergume.me/index.php/20...5-45r16-detail . Nisko mi je to,i 156 eura...cucemo se.
Koje zimske gume da uzmem za Focusa, 195x65x15? Barum su kod Vujacica 58 sa ugradnjom i balansiranjem, ima li sta bolje og toga?
Uzmi barum slobodno,mene ih je kolega uzeo prosle godine i super su mu se pokazale
barum barum i vrooom. best buy ulozeno - dobijeno.
Barum je OK guma. Ja sam imao Bravuris II.
Ja uzeh continental ts850, po 70e sa montazom i balansiranjem. Na suvom i po kisi djeluju bas bas dobro. Po snijegu ih jos nisam probao.
Ne znam kakve su te barum, ali mislim da se isplati dati 12e vise za gume koje su po skoro svim testovima za ovu dimenziju najbolje.
pirelli soto zero...koja kolicina buke..to jos nisam dozivio....
Sjajna guma i po snijegu, odlican izbor.
Meni je Nokian WRG2 (inace haos dobra guma, sad imam i TS830p pa mogu da uporedim i eto conti je malo bolja) postao taaaaako bucan posle 2 sezone da je to haos :D i dalje je dobar po snijegu (u skladu sa trosenjem sare) ali je po kisi malo veca razlika nego kad je bio nov.
nije nije..gume 100%...
Vozio sam Accorda sa novim Sotozerima, tiho i sve OK.
uh...prezivjecu jos ova 3 mjeseca :) muziku pojacam :D no je zeznuto kad je neko samnom u auto :D
Toyo snowprox s953 takodje bucna(dim 205/55R16). Vec drugu sezonu ih vozim, cuju se, za kisu tu i tamo su, ali cim temp se priblizi 15 ili predje preko, gume vriste. Po snijegu ih nisam probao pa ne znam kakve su na tom terenu.
Ja ih imam vec trecu sezonu, odlicno mi se pokazala na snijeg da znas ako te dje zatekne :)
Sent from my iPad using Tapatalk
Evo da ja dignem ovu temu iz mrtvih (da ne otvaram novu)...
Koje bi gume preporucili za kupovinu shodno izboru koji imamo u CG i voznji na teritoriji iste?
Konkretno me sada zanimaju ljetnje gume. Dimenzije koje mi trebaju: 205/55 R 16-ice (ljetnje)
Izbor je svakako sirok (iako ne koliko to izgleda na prvi poled) a cijene variraju i po 100% (primjer je recimo sto sam gledao Tigrove gume po 60 eura kao i Miselinke po 120)
Kad se upustis u pricu sa prodavcima onda izgubis pola zivota... Jedni kazu ove su njesra, drugi kazu da se sve to proizvodi u Kini i da samo placas ime.. treci kazu da su kod nas sve lose ali da on moze 'preko grane' da nabavi 'prave/original' i ostale gluposti od kojih ti se na kraju ne ulazu i nijednu vise radnju za prodaju guma.
Preporuke?
Zahvaljujem.
Goodyear Excellence (made in Germany, samo) i da je noviji DOT. Jer kad sam kupovao gume prije godinu dana nove (posle Goodyear-a), bila je ta guma Excellence ali stara je bila malo vise od tri godine i nisam htio da je uzmem. Bridgestone Turanza T001 je okej guma, ali je dosta meka i zna da zeza malo u krivine pri malo vecim brzinama. Nju sad imam.
Ja sam komad Goodyear-a tada platio oko 70e u velicini 195-65-15.
Najbolje ljetnje gume koje sam ja vozio su Continental ContiPremiumContact 5, a sto se tice zimskihDunlop SP Winter Sport 3D... E sad, cisto sumnjam da ces u Vujacic naci ''svjezu'' gumu, pretpostavljam da su im iz 2012.. Ako ti nije daleko bosna, recimo Trebinje mogu ti dati neku preporuku...
+1 za Continental i ljetnje i zimske
A baš sam zadovoljan i sa Bridgestone Potenza S001, ali su mi 225-45-17 na auto
@Castro
Uzmi DUNLOP; najduže traju u odnosu na kako se troše i imaju najbolji balans držanja u zavisnosti od temperature gume (neće se desit da te "iznenadi" ako je hladna ili pregrijana), osim toga, i cijenom su negdje u sredinu.
Motor trenutno vozim na Continental, ono, jesu strašne gume, al isto mislim da su precijenjene.
dje su najpovoljnije gume za motore, ima li dje kakva akcija kroz pg.
dje kupiti ovu gumu kod nas Nokian Line u dimenziji 205/55/16?
http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/Line.htm
castelana
Ovo rade na Konik.
Uvoze ih takve a dje blavori s konika da rade neshto
Vidio sam masinu i sve.