Je l' samo ja vidim da 90% nas učesnika na temi ima ove dosadne tanjire od arkopala iz Cungua? :D
Tapatalk
Printable View
Je l' samo ja vidim da 90% nas učesnika na temi ima ove dosadne tanjire od arkopala iz Cungua? :D
Tapatalk
Ovo je jos od jutros (kasni nedeljni dorucak) ali cisto da ispostujem razlicitost tanjira :D
(iako je vrlo moguce da sam ih isto u Cungu uzeo :lol:)
https://i.ibb.co/Q9QsW25/IMG-20191006-145405.jpg
Bogovski doručak, što se kaže, since the dawn of time. :D
Tapatalk
Kod nas se tanjiri promijene svakih par godina neki klasični ako se slomi nešto da ne lete glave po kući, nikakve budževine, i koji nisu skupi, vidim da je neka potraga u toku..
Takodje prije neki dan vozio prvo u Cungu :)
Sledeći je Kips valjda tamo ima veliki izbor...
Mi danas neki rodjendan slavili I organizovali porodicni rostilj na Ivanova korita. Kako su oni rostilji svi u hlad posmrzali smo se. Ruke su mi kao jedinom rostilj majstoru u familiji bile masne od mesa non stop pa ne slikah.
Na meniju: cevapi juneci, batavi marinirani, vrat marinirani, one cuftice ili ustipci kako ih ko zove I slanina marinirana. Sve iz Jevrica I stvarno meso bilo bez greske.
Uz to neke tortilje smo pekli (polugotove kupili) I na rostilj ispekli malo paprika, tikvica I patlidzana.
Ja mislim da sam sam kilo mesa pojeo. Ostetio sam se skroz.
Krivo mi te ne slikah, al ruke od marinade masne bile a I kasno sam se sjetio.
Jedino evo torta sto je zena pravila da izbacim slike i odozgo I sa poprecnim presjekom :-), I ova neka cokoladna chiz kejk. Top su obije bile... ka domace jel.
Mislim da smo jedna od rijetkih porodica, ka Benova, sto nikad ne kupujemo torte za djecje rodjendane. Od fondana se cimala da slaze kockice u Minecraft motivu.
I poslije vele da nije tacno da ljubav dolazi preko stomaka
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...c166075188.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...471c7946c8.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...32dd32bdc2.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...51ac6fe6bc.jpg
Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
E vidji, vise cu uvijek cijeniti ovakvu domacu tortu i ulozeni trud, no one sto su uber skockane... Svaka vama cast i veselo vam bilo vazda... Kopka me isto taj rostilj, sto neko ne opauchi koju fotku...[emoji23] [emoji23] [emoji23]
Evo i ja na ovu temu da se upisem sa “domacijama” paprikama, uz neko pecenje preteklo od rucka... a sve ce bit zaliveno domacim sokom kruska&jabuka bez kapi secera, limontusa.... cisto cijedjenje [emoji846]https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9223c5c787.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7d75f691d7.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
A pazi sa fondanom je zajebano raditi. Odnosno zajebane su figurice... treba vremena, mada vecina ljudi kupune te gotove figurice. Ova nije izgledna nesto jer zena nije gejmer pa ne kapira fazon minecrafta :-)
Ova danas je bila neka nova, kao manchemlou torta, I mogu ti rec da je bila top. Mada moji favoriti su kinder pingvin I moskva snit :-)
Evo neki od ranijih radova....https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...fc17a511d1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...2a2a83d296.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5951114e6d.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...9a7a216369.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...d4d727606b.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...cb060201f6.jpg
Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
Juče od roštilja ostalo dosta pilećeg bijelog mesa i danas od toga napravljen vrhunski kiš a zamalo u smeće nije završila piletina..
Mnooogo dobro ispalo.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...af7b90419e.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...b97ec6cc24.jpg
dobro vam ucinjelo!
veceras
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...62c9434e16.jpg
Ovo je lijepo na oko, sta ide od sastojaka...
Ja ne volim kisjelu pavlaku, moze li se kako sa necim drugim pravit....
Inace meso sa rostilja daje ukus svakom jelu. Probajte nedje pasulj sa kobasicama koje se prvo proprze na rostilju. Znaci nova dimenzija ukusa.
Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk
Isječeno na kockice bijelo meso koje je ostalo od roštilja, 100ml kisjele pavlake +100ml neutralne pavlake, 4 jaja i malo majčine dušice ili bilo kojih začina koje voliš a možda bolje ne dodavati ništa jer piletina sa roštilja daje extra ukus..
Možda da probaš samo sa neutralnom pavlakom..
Tijesto za kiš standardno maslac, brašno, malo soli par kašika vode.
Za prženje goveđa pršuta, življa malo i mesnatija striktno, brutalna bude :) Svinjsku je grijeh i grijat a kamoli pržit, mada ukusi su različiti naravno... :)
Opet me majka iznenadi, a ja se nagrdih. Ali baš.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a306346acd.jpg
Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
https://i.postimg.cc/V6HjSMFk/IMG-20...5354-02-01.jpg
Žuta boranija (vegan edition).
Kacamak, pa ga nije dobro sjedinio.
Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk
Ništa.
Gladna sam.
Evo vam jedan Miki Maus gone wild :D
https://i.postimg.cc/NGP4Ybc5/IMG-20191003-181019.jpg
I am Groot.
https://i.postimg.cc/CK1J2y8G/groot.jpg
Pekmez od sargarepa i pomorandze se pravio...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...8cf89077a6.jpg
Attachment 164701
Attachment 164703
Očerupasmo danas jedno pile :playful:
Attachment 164702
Hello, japraci!!!
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...8dde7443e0.jpg
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
od gubavog dana ipak nesto lijepo.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...1b13824596.jpg
sa jabukama, dodala sam plazme i puding od vanile zbog kojeg nije kiselkasta, cimet sam pored oba oka zaboravila, al nema veze, ukusna je i kuca mirise na vanilu.
p.s. napravicu ti, medo [emoji2]
Ah mene... [emoji200]
Sent from Tapatalk
Pohovane šnicle sa susamo i krompirici, prvo skuvani 10 minuta a onda u wok da dobiju ovu finu koricu i malo luka sa njima. Uh kako mi je ovo danas palo. I zelena salata sa dresingom od limuna, meda, senga i ulja.
https://i.postimg.cc/VsnDVb1t/IMG-20191006-143621.jpg
catch of the dayhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5a9bee5951.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...99e24c60c4.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...4b04c0052a.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/201...a0e4750e92.jpg
Sent from my SM-N950F using Tapatalk