Kakav understeer :D
https://www.youtube.com/watch?featur...;v=ylxuVvmS9Kc
Printable View
Kakav understeer :D
https://www.youtube.com/watch?featur...;v=ylxuVvmS9Kc
Ima li neko lijevi blatobran i retrovizor od 146 99god,najbolje bi bilo u sivoj boji?
Dje mi neko nece poklonit Mito !
http://www.forum.cdm.me/attachment.p...371199&thumb=1
CD CHANGER EMULATOR uredjaj koji se kaci na fabricki auto radio na mjesto CD sanzera ,dobijate mogućnost reprodukcije MP3 fajlova sa USB memorije.
prenos signala se vrši potpuno digitalno tako da kvalitet zvuka ostaje isti!!!
cijena 50,00 sa ugradnjom - PODGORICA.
Da prvo iznenadim kolege sa foruma... ;)
http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/280528
Ka' moja na igricu. :(
Da ne trebaju gazdi kakve usluge oko kuce/utovara/istovara pa da se dogovorimo nesto :congratulatory:
skup brate :)
jesi se to nesto razocarao u alfu pa je tako brzo prodajes?
Ne, jednostavno izašla mi je kombinacija za Mito sa djetelinom, pa da vidim kako se rangira ovaj Mito na našem tržištu jer se ne sjećam da ih je bilo polovnih u ponudi...
To znači da ukoliko ne postigne željenu cijenu, neću ga prodavati, jer trenutno mi nijedno drugo auto nije ni blizu po izgledu i zadovoljstvu u vožnji kao on...
Ima li dje da se kupi komplet zadnji brisach (wiper arm) za 147? Uspio sam da slomim onu plastiku. Auto box i Italauto je nemaju, u Cambio se niko ne javlja. Dje bih mogao josh probat?
Probaj na ovaj broj 030 353 635 Auto sport BB u Baru
Zvao sam, nemaju. Hvala u svakom sluchaju...
:( trazi onda polovnu.
Šta je ovo? Testiranje platforme za SUV? Ovako sigurno neće izgledati, to postaje jasno kada se vide detalji kao što su zadnja svjetla (skinuta sa 147 redizajn), prednja svjetala (skinuta sa Fiat Punta), prednja maska (skinuta sa 159), zadnje staklo (skinuto sa 147), ...
http://cdn.carsroute.com/wp-content/...3-1024x705.jpg
http://cdn.carsroute.com/wp-content/...2-1024x705.jpg
http://cdn.carsroute.com/wp-content/...1-1024x700.jpg
Ima neka mito na weltauto... 9000e... 2009 prešla 150k a fullllllllllllll oprema :)
Je li to skupo? Na sta obratiti paznju?
Đulijeta je 12.000, mito je igračka za nju
Poslato sa super-moćne pisaće mašine Galaxy S4 x2
Ż\_(ツ )_/Ż
Sa ovakvom opremom nije...
http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/257522
S' obzirom da će Alfa Romeo Spider djeliti tehniku novoprestavljene Mazde MX-5 evo par fotki iz kojih se može naslutiti tehnika ...
http://www.bimmertoday.de/wp-content...16-750x562.jpg
http://www.bimmertoday.de/wp-content...15-750x562.jpg
http://www.bimmertoday.de/wp-content...14-750x562.jpg
Gdje se mogu kupiti patosnice za 159. Zimske i platnene, da to nesto valja, ne da se izlizu za pola godine
Gumene ne znam.
Platnene nejbolje da napravis. Po mjeri za tvoj auto imas u NK prave Micunovici. I materijal skoro kao fabricki
Sent from my LG_G3 using Tapatalk
Posalji mi broj. Mozes i ovdje, vjerovatno ce jos nekome trebati [emoji2]
Alfa Romeo 8C - jedan osvrt na ovaj istorijski model.
Vitorio Jano je 1924 godine konstruisao prvi redni osmocilindraš radne zapremine 1,9 l za trkački P2. Taj automobil je upisan kao popjednik prvog Svjetskog Šampionata 1925 god. Ipak, tek se 1931 god. pojavio prvi model sa čuvenom oznakom 8C. 8C je zamišljen prevashodno kao trkačka naprava, no, bilo je i civilnih verzija. 8C je bio automobil koji je prvi uveo neke tehnologije u svjet automobila kao što su aluminijska glava motora, prvi trkački jednosed, prvi trkački automobil sa potpuno zatvorenom karoserijom, ... Šta se to pojavila na drumovima 1931 god.?
Redni motor sa osam cilindara, prečnika cilindra 65 mm i hoda klipa 88 mm, čime je dobijena radna zapremina od 2.336 kubika. Aluminijska glava motora, kompresor, mjenjač sa četri stepena prenosa, ... Ovaj automobil sa oznakom 8C 2300 bio je zamišljen kao čistokrvni sportski automobil, a to je i potvrdio te iste 1931 god. upisujući se kao pobjednik na Targa Florio (vozač Tacio Nuovolari), Monci i 24 časa Le Mansa (vozači Fransiz Kurzon i Henri Birkin). 8C 2300 i 1932 godine pobjeđuje na Targa Florio, dok su na 24 časa Le Mansa ubilježene pobjede 1932 (vozili Luiđi Čineti i Rajmond Somer), 1933 (vozili Tacio Nuovolari i Rajmond Somer) i 1934 god. (vozili Luiđi Čineti i Filipe Tanzelin). Po pojedinim pobjedama u nastavku oznake su dodavana i imena pobjedničke staze. Iako zamišljen kao trkački model napravjeno je 188 šasija sa motorom i prenosom, te je jedan dio koriščen za civilnu upotrebu. Postojale su dvije vrste šasija: kratka (Corto) i duga (Lungo) a karoserije su pravili Zagato, Karoserija Touring (Carrozzeria Touring), Karoserija Kastanja (Carrozzeria Castagna), Pinifarina, Brianca (Brianza), Graber, Vorblaufen (Worblaufen), Tušer (Tuscher), Figoni pa i sama Alfa Romeo u manjem broje, s' tim da je Alfa Romeo uglavnom prepravljala neke trkačke modele za civilnu upotrebu.
Dalji razvoj je uslijedio 1933 godine kada je promjer cilindra povećan na 68 mm dok je hod klipa ostao na 88 mm. Time je radna zapremina povećana na 2.557 kubika čime se došlo do oznake 8C 2600. Na ovim Alfama se i pojavljuje oznaka Skuderija Ferari (Momčad Ferarija) jer je zbog ekonomske krize zapravo Enco Ferari postao jedni koji je prestavljao Alfa Romeo u svjetu trka. Sa 215 KS nije bio snažan kao Mercedesi ili Auto Unioni iz tog doba ai je Tacio Nuovolari 1935 godine uspio sa ovim bolidom da pobjedi na Velikoj Nagradi Ninburga. Iste godine razvijen je 8C 35 Type C sa, naravno, rednim osmocilindrašem sa 3,8 litara radne zapremine i 330 KS pri 5.500 o/min. i 440 Nm u rasponu od 900 do 5.500 o/min. Enco Ferari (njegov tim) se trkao sa Alfa Romeom do 1938 god. kada fabrički tim ponovo preuzima trkačko kormilo.
Na osnovu trkačke šasije 8C 35 Type C razvijen je model 8C 2900 koji je imao dva kompresora, dva karburatora, nezavisno vješanje na čijem prednjem kraju su bile spiralne opruge, ... Sve ta tehnologija košta pa je 8C 2900 te 1935 godine sa svojih 220 KS pri 5.300 o/min. bila među najskupljim automobilima na svjetu. Zato ne čudi da ih je prve godine napravljeno pet (5), a sledeće 1936 god. još pet (5). Sa ovim modelom Skuderia ferari se takmičila pa je na čuvenoj Mile Milja 1936 godine 8C 2900 zauzela prva tri mjesta, 1937 godine prva dva.
Dalje unapređenje je usljedilo 1937 godine kada je prestavljena 8C 2900B sa 180 KS pri 5.200 o/min. Postojale su dvije verzije šasije: Kratka (koja je bila duža od 8C 2900) i Duga. Prve godine je proizvedeno deset, a 1938 godine dvadesetidva (22) primjerka. još jedan primjerak je sastavljen 1941 godine od preostalih djelova. U najvećem broju primjeraka karoseriju je izrađivala Karoserija Touring (Carrozzeria Touring) mada je i nekoliko primjeraka izgradila i Pininfarina.
Rekli smo da je fabrički tim 1938 godine preuzeo trkanje. Fabrički tim, sada znan kao Alfa Korse (Alfa Corse) preuzela je većunu tima Skuderie Ferari, pa i samog Enca Ferarija. Za trke su uzete četri 8C 2900B Corto (kratka šasija) sa Karoserija Touring Superlađera Roudster tjelom. Tri automobila su bila podešena da razviju 225 KS, a jedan je razvijao 295 KS. Peta karoserija je pripremljena za 24 časa Le Mansa. Bila je to potpuno zatvorena, vrlo aerodinamična karoserija (1987 godine testirano u vazdušnom tunelu otkrilo se da je koficijent Cx=0,38 ). Pri vodstvu od preko 160 km od drugoplasiranog odustaje od trke zbog tehničkog kvara. Ovo je i jedini kupe koji je učestvovao na trkama u okviru Alfa Korse.
Dakle, u periodu od 1931 godine do 1941 napravljeno je 231 primjerak Alfe sa oznakom 8C (8C 2300 u 188, 8C 2900 u 10 i 8C 2900B u 33), a danas ih je sačuvano (da se zna) njih 110. Od tih 110 njih 11 je ovih dana ,,protutnjalo'' Crnom Gorom. Nisam trenutno u CG pa ih nisam ni slikao, a znam da su između ostalog bile: Alfa Romeo 8C 2300 Zagato Mile Miglia Spider iz 1932 god, Alfa Romeo 8C 2300 iz 1934 god., Alfa Romeo 8C 2300 Le Mans iz 1932 god... Ako ima neko neke slike molio bih ... Hvala.
Zna li ko dje u CG ima polovnih djelova za AR ? Hvala.
Fandjo (Acika) , Deverdzici na konik, ponesto ima na otpad Colevic i kod Ivanovica i ovo sto nadjes po oglasa i okolo...
Ok...Hvala [emoji6]
Treba mi pomoc odnosno misljenej. Posto sam moju 146 zguzvao skroz mislio sam sad da uzmem 156 1.9JTD. Ali posto trenutno nisam pri parama za neki kvalitetan primjerak razmisljam da uzmem neku jeftinu benzinjaru vozikam jedno pola godine,godinu dok ne skupim pare za bolju. Pa me interesuje uopste vase misljenje o tome i konkretno za sledece http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/272490# , http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/276621#. Mada ima i jeftinih dizela http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/271586 , http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/275346 ali se njih nesto bojim A ova 1.9 mi se svidja http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/273162 i mislim da je dobra ali... :(
Eto se tako ja raspisah :)
Nadji nekog Yuga, vozi po' godine dok ne skupis pare...alfu benzinjaru kod nas posle nikad vise ne proda :)
Jedino projekat neki do nje :D
ni to, skupljaj pare pa uzmi jtd , ne uzimaj nijednu benzinjaru vise ikad alfinu
A sto mi napraviste sad :) Ubiste me u pojam,a taman htio ovu jednu benzinjaru da uzmem:/ A ne mogu nesto Golfa voziti vala...
neka sparco....
A sto se tice ostalog, jes pametnije sacekat I skupit malo para, e sad zavisi na koliko racunash itd ;)
E pa sad,ja nadjoh fin primjerak za 2500. A znam da bi se za neke 3500 nasao odlican. Al sam blize 2500 :)
A zar ne bih mogao npr ovu http://www.autodiler.me/auto_oglasi_auto/272490 posle pola godine prodati za iste pare?
Kako se pokazala ona Alfa Gtv iz 90tih (95+) ? Uvijek mi se dopadala, ima na autodiler jedna jeftino :}
GTV, ona ti je otelotvorenje one izreke: ,,razlika između dječaka i odraslog čovjeka je u cjeni njihove igračke''.
Da, ali I ne, mada treba uzeti dobar primjerak ( ta jefina na autodiler nije) e sad... Ako gledas t.s. onda racunaj na odrzavanje standardno kao za svaki 4 c motor, nista specijalno, problem su stvari koje su "samo za gtv" a to je karoserija, stakla, I josh dosta toga ;)
p.s. sad vidim da ima vise gtv-a na prodaju, ne znam na koju si ti mislio?
Ima li neko alufelge 15-ke za alfu 147 da prodaje
http://www.forum.cdm.me/showthread.p...on-za-alfu-147
Evo da probam da ti pomognem,nisu bas za 147,vidi sam :) : www.autodiler.me/auto_oglasi_deo/274937 www.autodiler.me/auto_oglasi_deo/271721