Da. Za 2 eur klasik paket NLB
Sent from my iPhone X using Tapatalk
Printable View
Da. Za 2 eur klasik paket NLB
Sent from my iPhone X using Tapatalk
A kako bi radili komunikaciju bez neta?
Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
S korisnicima odliv i priliv ide preko vibera...
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
Valjda moze to da se ugasi? Da stize sms
Dio ide i preko sms-a, tako da može da se ugasi sigurno...
Inače aplikacije za masovno slanje poruka prepoznaju kad je poruka uručena, i može automatski da pošalje sms ako se viber poruka ne uruči u zadatom roku...
Sent from Tapatalk
Znate li koja banka ima najnizu proviziju za koriscenje POS terminala? Prosle godine sam imao POS terminal u Lovcen banci, i kod njih mi je provizija bila 3% za svaku transakciju, sto mislim da je previse..
Drug mi koristi POS od Ckb banke. I tamo je 3%.
On ga koristi radi bookinga i to mu je bilo najpovoljnije što je našao, neke banke nude mjesečnu naknadu ali mu to nije odgovaralo jer koristi uglavnom ljeti radi izdavanja.
To zavisi od prometa, ako pojačaš promet preko tog terminala možeš pregovarati sa bankom o korekciji provizije.
Tesko ocekivati da ovo pada. Tek nakon mjesecnog prometa veceg od 1500e mozes ocekivati manje od 3%.
Fiksni trosak banke je 2-2.5% u zavisnosti od prometa i broja transakcija. Tako su meni objasnili.
Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa nije CG = Podgorica + Budva, iako bi mnogi to zeljeli.
Podgorica, Budva i Bar.
Ima ljudi koji traže da minimalizuju mjesečne troškove, a da pritom imaju zadovoljavajuću uslugu. Iznenadio bi se koliko ima ljudi koji rijetko dođu do banke. Ako uz to ima i e-banking uslugu aktiviranu, apsolutno mu je svejedno đe se nalaze ekspoziture. Ziraat koristi CKB mrežu bankomata odakle se uz simboličnu naknadu može podizati novac. Uz to, Ziraatovi bankomati su iz filijale, a tu je besplatno podizanje.
Da se razumijemo: nekim ljudima to znači, nekima ne. Ja imam račune i kartice u 3 banke, 2 e-bank servisa, 1 mobilno bankarstvo itd itd. Mjesečno me provizije i održavanje koštaju blizu 10€. Ali, za penzionere ili druge ljude kojima se život ne veže toliko uz banku, njima znači daju li mjesečno 1 ili 10€ banci za usluge.
Još nešto: Ziraatu ne plaćaš održavanje ukoliko u tom mjesecu nijesi imao transakcija.
Ok, razumijemo se, ali prije svega da bi otvorio racun i zahtjevao karticu, moras otic u ekspozituru koliko ja znam, ako grijesim, ispravi me. Ako ces da uplatis novac na racun isto, ili da ides u drugu banku da uplatis novac u prvu (ne Prvu :) ), uz naravni vecu proviziju. Svakako si u pravu za to da svak bira prema svojim potrebama.
Koja banka ima najmanju kamatu, tj. dje su najpovoljniji uslovi za refinansiranje kredita? Imam tipa nekih 1700e duga, bih da dignem novih 1500, to je ukupno oko 3200-3300e?
Societe, ckb, erste vidi i lovcen banku imaju povoljne kredite koliko sam cuo
Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
U Societe sam i bio, tu mi je i trenutni kredit, na ovaj za refinansiranje je kamata 9,9% + troskovi obrade nekih 40+e, rekoh da pitam da vidim ima li dje povoljnije.
7.5 % u Addiko
Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas!
Erste ako si u dobroj firmi
otici cu taman sjutra u erste i addiko da vidim, hvalaa.
Meni su to dali za kes kredit , da refinansiram kod njih , plus preko neku razliku , a provjereno znam , da kad si novi komitent dobijas povoljnosti ... I znam da je tada bilo , 7% kad dolazis iz druge banke ... Sjutra svakako idem do njih , pa cu ti pitati i javljam ti
Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Nemoj da mislis da zbog ovoga sto cu da napisem ti ne mislim dobro i da te ucim pogresno, naprativ sve je dobronamjerno.
Na tako male iznose, iz ugla Banke mali iznos da se razumijemo, razlika u kamati ce ti se reflektovati u max 5eura razlike u mjesecnoj obavezi. Ukoliko se odlucis da mijenjas banku, onda racunaj da neke banke mogu traziti da preko njih prvo primis par plata pa tek onda da ti razmotre da ti daju kredit. Jos ako tvog poslodavca ne tretiraju na svojim listama u bolje, onda mogu traziti zirante i sl.
Prebacanje plate u drugu banku sa sobom nosi neke troskove. Zatvaranje racuna npr, pa ako si potpisao neki paket da ces koristiti neko vrijeme i to ti naplate kao da si koristi svo vrijeme itd. Provjeri jos jednom sa Societe jer ta kamata od 9.9% je nepojmljiva plus je nema na njihovom sajtu. Vidim da im je fres kes od 7.49%. Naravno kao i kod svih kamata ovo mogu da dobiju neki VIP klijenti sa ogromnim primanjima, ali realno 8 - 8.5% je nesto sto bi trebalo da im vecina klijenata dobija kao kamatu.
Svakako, trazi od svake banke da ti daju informator, gdje ce ti sve pisati koliko te sto kosta i koliko si para uzeo a koliko bi vratio sto tebe i najvise zanima.
...https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...5d958fd92c.jpg
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Da, sve si upravu razlika ne moze biti ni 5 eura , ne znam za ostale banke , ali znam za ckb da treba samo platne liste zadnjih 3 mjeseca , i to im je garancija ... A sto se tice ovog dijela za kamate ... Moja plata je daleko ispod toga , i odobrili su mi 6.5 cini mi se , ako ne i manje ... 6.28 tako nesto
Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Hvala ti na savjetu. Mozda jeste samo 5e na mjesecnom nivou, ali na vise godina nije malo? Ja sam tip koji voli za svoje pare da uzme najbolje, nije mi zao potrosit, al ne volim kad me neko iskoriscava. Bio sam siguran da mi je referntkinja rekla 9.9, al si me ti malo poljuljao :). evo ovo je racunica, ostalo duga 1724e + 1500e kesa koji bih dobio + 40+e obrada kredita= 3300e, 70e rata(mozda euro preko, ne drzi me za rijec) na 60 mjeseci, posto pretpostavljam da radis u nekoj banci, mozes odokativno izracunat kolika je odje kamata.
Danas sam skontao teski lopovluk Hipotekarne banke. Imam biznis karticu, i ladno naplacuju 3€ minimalnu proviziju za podizanje gotovine na NjIHOVIM bankomatima. Sto je najgore, nije nikakva greska, to im je tarifa. Kakvi smecari.
Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Evo primjer kes kredita , jer kazem ti , za nove komitente , 7.5 je bila, ako nije sad i manje...https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...f4e31a66f7.jpg
Tacno 5 e ti je razlika , dobro ti je kolega rekao :)
Sent from my MIX 2 using Tapatalk
Jeste , ovo ti je sa njihovog sajta , svakako ti ja javljam sjutra kad podjem do njih , sjutra ili prekosjutra , zavisi od posla mi...
Sent from my MIX 2 using Tapatalk
vazi, nije zurba brt, hvalaa
Ne isplati ti se za taj iznos da mijenjas banku tj onu preko koje primaa platu. To ti je za pocetak
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema razlike nikakve osim da poneses par papira