Ako je stvarno istina onda se tu nema što reć.
@Fabia
Poenta je da se ne smije istrčavat tako sa zaključcima, nije greda sačekat da se bar crne kutije preslušaju.
Printable View
Slazem se, ali znas da je to posao za novinare.
A uz to, pri slijetanju u 90% slucajeva je kriv pilot tako da ce u 90% slucajeva pogodit.
izgleda da je zbog prevelike brzine pri slijetanju odskocio zato je bio na toj visini po sredini piste...
http://img-fotki.yandex.ru/get/5625/...eb_e6a94bf_XXL
1258 km/h (u odnosu na zemlju):
http://i.imagebanana.com/img/ae4u5tx...62675695_n.png
zamalo probio zvučni :)
Dobro, zvucni se probija kad se brzina mjeri u odnosu na vazduh.
.
Stručnjaci veruju da je problem „boinga 787” u tome što je čak 70 odsto proizvodnje povereno stranim partnerima i da su prebrzo date dozvole za tako inovativnu letelicu
http://static.politika.co.rs/uploads...drimlajner.jpg
http://www.politika.rs/rubrike/spekt...-lupom.lt.html
__________
Jesi li dobio nick po ovome?
https://encrypted-tbn2.gstatic.com/i...Yq-NniaA1vazUg
.
Ne znam zasto, ali to mi je prvo palo na pamet.
________
Dobro sto nisi stavio JAL 123. :lol:
.
Prema podacima Aviation Safety Network , prosla godina je bila najbezbjednija u globalnom avionskom saobracaju u poslednjih sedam decenija, preciznije, od 1945. godine - u 23 avionske nesrece poginulo je 475 ljudi. U SAD se cetiri uzastopne godine nije desio avionski udes sa smrtnim posledicama.
Potvrdjeno spajanje AA i US Airways.
___________
Dreamliner je problematican.
ne kažu džabe mnogo babica kilavo dijete..od toliko kooperanata neko mora zaebat
Ali nisu krivi kooperanti. Koji klinac simuliraju 2-3 godine sve moguce sisteme?
cesto ih uvece cujem kako prelijecu.
http://img9.imageshack.us/img9/848/s...3030303240.png
mora li svaki avion prije ulaska u nas vazdusni prostor da trazi dozvolu ili mogu da prolaze kako oni oce ali da ne ometaju druge avione?
Mislim da ne moraju, jer ako ne slijecu lete na visine koje ne smetaju nasim aereodromima. Ispravite me ako grijesim.
Ne moraju pitat. Svaki avion, tj. svaki let ima svoju rutu, visinu i sve. Ako postoji neki razlog zbog kojeg moraju da lete nize ili nekom drugom rutom onda moraju da traze dozvolu od ATCa drzave iznad koje lete, da ne bi smetali druge letjelice.
747-400 Cargo, kladim se da im se teret odvezao pri take-offu:
http://www.youtube.com/watch?feature...&v=icfVsql38oc
Izgleda baš tako.
Teret se odvezao i otišao u rep aviona, tačno se vidi kako se avion podiže vertikalno.
7 mrtvih, 6 iz Michigana :(
Baza ove avio kompanije je u Michigan.
I bože mi oprosti, taman je uspio da ga poravna prije nego što je udario o zemlju.
Ali džabe, to je čuveni stall, brzina 0.
Ali, cim se odljepis sa piste prilikom poljetanja, valjda pakujes tockove ?
Ne znam sto da komentarisem, ali ako ovo bude na AirCrash Investigation ne smijem propustit.
Nov avion, valjda se znaju procedure. Ko se nije pridrzavao istih?
Kasno, nije imao brzinu. Ja mislim da je stick shaker aktiviran cim se odvezao teret, u tom slucaju avio je isao nose up i motori nisu imali snage da ga guraju, i onda slijedi stall i down.
Gear up ide ako je sve OK, ovi su valjda vidjeli da nesto nije OK cim su se odlijepili, ili su mislili da kruze oko airbase-a i da slete, mada i to bi bilo neuspjesno. Ne mozes landovat 747 pun tereta i goriva.
Ili se odvezao teret, ili nije bio vezan ili je bilo previse tereta/pogresno postavljen.
Opaaa, opet:
http://www.vijesti.me/vijesti/avion-...-clanak-133720
Pazi ovaj dio:
LOLCINAQuote:
Jedino je moglo da bude problematično ako je u pitanju embrajer, jer on ima senzore koji blokiraju upravljanje, jer zbog takvog položaja stajnog trapa, daje signal da je avion još na zemlji.
Prvi let A350:
http://s1.ibtimes.com/sites/www.ibti...05/13/a350.jpg
Dobar!
Ili kad sleti, a zna se gear ide dolje na 3000 m.
Jedino je moglo da bude problematično ako je u pitanju embrajer, jer on ima senzore koji blokiraju upravljanje, jer zbog takvog položaja stajnog trapa, daje signal da je avion još na zemlji.
wtf?!
Ao, čitaju li ovi novinari tekstove prije objave?
FAIL, i to žešći.
Dreamliner bye bye:
http://www.bbc.co.uk/news/uk-23294760
Fino.
Postovanje za JAT.
737 La Guardia landing 22 jula:
https://www.youtube.com/watch?v=yBqQ5TCB-jQ
Za malo jos jos jedan Tenerife:
http://www.vijesti.me/Svijet/143679-clanak-143679
Delta 99 A330 Paris - Detroit je ostao bez flapsa, divertovali na Schipol ali prije toga je morao da kruzira 5h da potrosi gorivo.
http://www.youtube.com/watch?v=rUPZP0mw2HI
Isti avion je imao isti problem i prije nekoliko dana.
znaci ponovice se opet ako nesto tu ne poprave