Vakcinisala sam se dva puta kineskom vakcinom.
Treba li treći, zvanično?
Printable View
Vakcinisala sam se dva puta kineskom vakcinom.
Treba li treći, zvanično?
pa onda je isti procenat hospitalizacije i među nevakcinisanima
@DzekofAll ne znamo da li su ti mlađi nevakcinisani u ozbiljnom stanju imali neke druge bolesti zbog kojih nisu smjeli da se vakcinišu ili je to bila njihova odluka
Ja sam nekad mislio da Matematika može da objasni ljudima sve....
Ali ovaj topic mi je dokazao da nije tako, tako da se samo smijem [emoji23]
Poslato sa škatulice
Ima i ona naučna, put do istine vodi kroz matematiku....[emoji23]
Poslato sa škatulice
Ovo su kontraindikacije za primjenu fajzer vakcine:
Quote:
Contraindications
CDC considers a history of the following to be a contraindication to vaccination with COVID-19 vaccines:
Severe allergic reaction (e.g., anaphylaxis) after a previous dose or to a component of the COVID-19 vaccine
Immediate allergic reaction of any severity to a previous dose or known (diagnosed) allergy to a component of the vaccine
Takva stanja su inače vrlo rijetka, reda par slučajeva na milion doza. Dakle, to što se nisu mlađi vakcinisali je direktno posledica njihove odluke, što viđamo svuda - mlađi se manje vakcinišu od starijih i inače bolesnih.
Zaista mi nije jasno koja je poenta toga što pišeš ali dok ne vidim baš čvrste dokaze, ostaću i braniću stav da su vakcine izuzetno efikasne - i protiv delta soja i protiv svih dosadašnjih sojeva.
ok jeste za taj period ja sam gledao sveukupno, evo npr. ako uzmeš 11-16. jul imaš 38 vakcinisanih i 9 nevakcinisanih kad su u pitanju teški slučajevi (što se poklapa sa tim da je 4 puta više vakcinisanih u populaciji), i 63 prema 28 kad je u pitanju hospitalizacija pa ispada da vakcina bolje štiti od hospitalizacije nego od težih slučajeva a trebalo bi da je obrnuto
vidljivo je da efikasnost vakcina opada i opadaće i dalje dok je ne modifikuju na nove sojeve, srećom je bar ove RNK vakcine lako modifikovati i to im je velika prednost
https://i.imgur.com/iKfsiqJ.png
Ne može tako "ofrlje" da se uzima, moraš imati tačan broj oboljelih da bi mogao izvući relevantne podatke... Posebno ne može tako na baš kratkom periodu i veoma malom uzorku...
No osim Izraela, imamo i mnogo veće uzorke u UK i USA, koji govore isto, a to je da vakcine ZNAČAJNO ublažavaju posljedice, skoro do nivoa običnog gripa...
Sent using Tapatalk
u UK je na 68% vakcinisane populacije u bolnicama 60% vakcinisanih, vjerujem da u bolnici prođu dosta lakše od nevakcinisanih ali kad je u pitanju sama hospitalizacija efikasnost je izgleda jako niska
https://news.sky.com/story/covid-19-...lance-12359317
evo promijeniše naslov ispada da se ispravio u međuvremenu da su 60% nevakcinisani :D
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...6ca9e05330.jpg
Sent from my iPhone using Tapatalk
Člank na koji se pozivaš i prema kojem si formirao stav o Laucu prvenstveno ima za cilj odstranjivanje odmetnutog naučnika i drugog mišljenja iz javnog diskursa, više nego što ima veze sa stvarnom potragom za naučnom istinom. Svrhu članka treba posmatrati i u kontekstu trenutka u kojem se hrv. vlada suočava s najvećim otporom prema vakcinaciji od početka kampanje (na lageru trenutno čami 1.5 mil. doza za koje ne postoji interes, a do kraja 2023. ugovoreno dodatnih 18 mil. doza i to sve na 4 mil. stanovnika) a u toj situaciji u svojim redovima kao naučnog savjetnika imati osobu koja preporučuje vakcinisanje samo ugroženih a ne svih je prije svega - politička katastrofa. Dalje, članak treba posmatrati i kroz prizmu sukoba na ličnoj osnovi autora članka Dauenhauera i Lauca (ko prati Index zna o čemu se radi) i sukoba s nekim od (dolje pozvanih za komentar) naučnika - što traje evo već pola godine i krenuo je onog momenta kada je Lauc kao član naučnog tima komšijske vlade - doveo u pitanje način vođenja pandemije i što je označilo početak kampanje diskreditacije Lauca kao naučnika na Indexu.
Uopšte ne znači da se niko ne treba vakcinisati, već da masovna vakcinacija populacije u jeku pandemije ne može iskorijeniti uzročnika iste, tj. da intervencija kojom se povećava imunološki pritisak populacije na virus, bez iskorjenjivanja virusa, neizbježno dovodi do selektivnog virusnog bijega. Odnosno, da su vakcinisani nesavršenim i poluefikasnim (leaky) vakcinama (50-60% zaštite) potencijalni generatori novih varijanti.
Od 5 naučnika koje je Dauenhauer pozvao da pobiju Laucovu izjavu samo je jedan to i pokušao – pretpostavkom:
"Varijanta koja će izbjeći imunosni odgovor najvjerojatnije će se pojaviti u situaciji u kojoj je populacija zasićena onima koji su na postojeće varijante razvili imuni odgovor – bilo da su prevalentni-pozitivni ili su imunost razvili cijepljenjem. Kada nema prostora za život jer su ljudi razvili otpornost, može se očekivati da su to okolnosti za novu prilagodbu virusa mutacijom", pojasnio je Trkulja.
Dakle, jedna (hipo)teza ne pobija drugu.
Ostali nisu pobijali spornu izjavu, već su pobijali Lauca kao naučnika, gdje se posebno ističe ovo:
Lenhard: Čimpanza bi nasumično odabrala više istinitih tvrdnji o koroni. Kolega Lauc se svojim ponašanjem potpuno odmetnuo od svojih kolega znanstvenika i znanstvene zajednice i postao solo igrač. Rasprava s kolegama jednako stručnima i stručnijima od sebe je jedan od načina koji sprječava znanstvenika da priča besmislice.
Delta je otkrivena u zemlji gdje je testirano 5 različitih vakcina na najvećem ljudskom uzorku, gdje protokoli nisu bili transparentni i gdje se saznalo da su učesnici AZ testiranja primali samo jednu dozu. Ono, pustiš 20k poluimunizovanih među zaraženu raju, šta može poći po zlu?
Paradoks, pozivati se na službene podatke? Trebalo je sa zavjeraških izvora, I guess.
Ne odbacujem mogućnost da pogrešno tumačim službene statističke podatke, no to i dalje ne utiče na njihovo postojanje. Interesantno je posmatrati svu relativizaciju prijavljenih sporednih efekata pod krinkom (ne)ispravnog tumačenja kao i svođenje oštećenih na statističku grešku. Odjednom svaki život više nije tako bitan, zar to nije jedan prelijepi paradoks?
Nauči nas čitati: https://www.openvaers.com/
U slučaju c-19 leaky vakcina ta mantra je passe. Nema kolektivnog imuniteta, tamo gdje se bodeš na svakih 6 mjeseci - u nedogled. Pazi šta ti velim, od jeseni ide nova kampanja – vakciniši se, zaštiti sebe!
Vrijeme pred nama će pokazati koliko će i taj CDC dokument ostati relevantan, svjedoci smo da mnogi izvještaji i predikcije nisu. Poruke koje trenutno dolaze iz zemlje primjera, nisu najavljivano svjetlo na kraju tunela već nagovještavaju opet nekakav shift u narativu – za šta ćeš, pretpostavljam, reći da je sve bilo očekivano i da se nikad ništa drugačije nije ni tvrdilo: Bennett: ‘Vaccines on their own won’t solve the problem’
Za odgovore na prvo pitanje ću te uputiti na Roberta Malonea, ako te u međuvremenu nisu ubjedili da čovjek nema veze s otkićem mRNA i da je odbjegli naučnik koji širi besmislice poput Lauca. Takođe baci oko na material objavljen prije tri dana u UK. Da bismo načeli drugo pitanje morao bi se osloboditi dogme.
https://m.cdm.me/drustvo/galic-u-fok...ovi-festivali/
Ne ohrabruje, kaže, podatak da čak 85 odsto populacije mlađe od 29 godina nije vakcinisano, zbog čega će kampanju za imunizaciju usmjeriti ka toj kategoriji stanovništva.
taman ovi te vjeruju u ove debilne teorije zavjere oko vakcina. kako tužan podatak
Тapatalk
Nemoj me pogresno shvatiti, ali postajes poprilicno agresivan sa konstantnom pricom o "teoriji zavjere" i sa tako lakim grupisanjem ljudi. Ne moze se sve gledati samo iz jednog ugla, treba razmisliti malo dublje.
Zar nije evo godinu i nesto gurana prica kako mladi imaju prakticno mizeran rizik za teze obolijevanje? Jel' se ovo izmijenilo u pretjeranim procentima? I onda se pitamo zasto mladji pretezno ne primaju vakcine?
Ne kazem da mladji ne trebaju da se vakcinisu ali shvatam zasto neki ne zele, sve je pitanje licnog odmjeravanja rizika i to pogotovo u situaciji kada imamo jednu od vakcina (AZ) koja cak oficijalno u mnogim zemljama nije ni preporucljiva za odredjene mladje populacije (i dalje mislim da je ovo samo politicka igra tho).
Ljudima je povjerenje maksimalno poljuljano a pogotovo mladjima, dovoljno je pogledati sta se desavalo sa AZ, kao i sta se desava jos uvijek. Evo npr. u Malti su zabranili prije par dana ulazak odredjenim ljudima koji, pazi sad, bijahu vakcinisani odredjenom serijom AZ vakcine. Znaci nije vise cak samo ni Pfizer vs Rest of The World, vec i pojedinacne serije (na osnovu zemlje proizvodnje) nisu nekima pogodne...
UK scientists back Covid boosters as study finds post-jab falls in antibodies
[prevedeno s engleskog]
Naučnici su podržali predlog za davanje treće doze u jesen nakon što je analizom krvi na stotinama ljudi otkriveno da antitijela mogu znatno oslabiti u roku od nekoliko sedmica od primanja druge doze.
Pad u količini antitijela nakon vakcinacije je očekivan i ne mora nužno da znači da su ljudi podložniji bolesti, ali su istraživači su zabrinuti da će se, ukoliko se pad nastavi, efikasnost vakcina smanjiti.
Studija istraživača sa UCL Virus Watch pokazalo je da je broj antitijela generisanih dvjema dozama vakcina Oxford/AstraZeneca i Pfizer/BioNTech počeo da slabi samo šest sedmica nakon druge doze, a u nekim slučajevima su antitijela opala i više od 50% u periodu od 10 sedmica.
Istraživači naglašavaju kako su obje vakcine izuzetno efikasne protiv Covida, ali kažu kako nalazi idu u prilog planovima za davanje dodatne doze na jesen, posebno ljudima koji su vakcinisani u ranoj fazi, i to vakcinom Oxford/AstraZeneca.
https://www.theguardian.com/world/20...-in-antibodies
@starwalker i @beatnological u delirijumu :D
Je li teorija zavjere to sto umiru od korone i ljudi koji su primili vakcinu? Kako to nazivas? Kako nazivas ovo da dvije vakcine nisu dovoljne vec mora na svakih par nedelja da se revakcinisemo? U pocetku bijase prica ko primi dvije doze da je imun duzi vremenski period, kad ono medjutim, teorija zavjere.
Ja nakon vise od godinu dana od pocetka ovog "strasnog" gripa vidim nesto drugo - da su cijene svega otisle u nebo, da nam je jos vise ugrozena privatnost isto tako i sloboda kretanja, kao i sloboda govora i misli.
193 000 000 ljudi je bilo zarazeno na globalnom nivou, umrlo je oko 4 000 000 ljudi, sto mu dodje nesto malo preko 2% smrtnost, e sad da li ti mislis da nekog zabolje ona stvar za ovih 2% ili je pak nesto drugo iza zavjesa?
Da li znas da od gladi u svijetu, a najvise u Africi godisnje umre preko 5 miliona ljudi, da li neko nesto radi povodom tog pitanja? Da li je koga briga? Dok plava krv isisava naftu i ostale resurse iz te iste Afrike, milioni ljudi gladuju i umiru, dok plava krv leti na mjesec ovi i dalje gladuju, e ali su toliko dobri da nam obezbjede vakcine da ne pomremo xD
Ne znam na sta aludiras sa ovim "u delirijumu"? Ja u niti jednom trenutku ne propagirah antiCOVIDvax pricu, a ako dobro shvatam postove kolege Starwalkera niti on (ostavljam prostora da grijesim). To sto je neko za oprezniju vakcinaciju i za to da se vakcinise tamo gdje treba (a ne apsolutno svi, ukljucujuci i djecu), da se ljudi ne forsiraju na nesto sto je neistrazeno u potpunosti, da se ljudi sa antitijelima tretiraju isto kao i vakcinisani, to ne znaci da sam/smo zeljni da vakcine budu neuspjesne i nebezbjedne, naprotiv...
Bio bih najsretniji da su vackine sto efikasnije i sto bolje istrazene, to bi znacilo da mozemo polako da se vracamo u normalu... Medjutim sa ovakvim desavanjima izgleda da je normala daleko od toga da nam bude blizu te je buducnost, na zalost, veoma siva ako je suditi po vijestima koje izlaze zadnjih par sedmica.
Ovo sto se desava samo dokazuje pricu da je u sve trebalo krenuti opreznije i sa dosta, dosta vise istrazivanja a ne grlom u jagode. Ispostavlja se da je zdrav razum i logika ipak imalo smisla, ciljam na pitanja pojedinaca i na ovom forumu tipa "A kako to da ako od prelezane zaraze imunitet ne traje duze a traje od vakcina, to nema smisla?", za neka od slicnih pitanja su pojedini prakticno bili linchovani al' eto, sve ok...
ko od nas ne bi volio da su vakcine 100% efikasne i da se bukvalno sjutra sve vrati u normalu i da ovo nestane...
starwalker je opušten, tanka vitamin D i meditacijom učvršćuje mentalnu snagu za nadolazeći lov na vještice. ;)
Smije se brzini, kojom se iz dana u dan, jedna po jedna teorija pretvara u stvarnost, kao da to nikad nije ni bila - teorija. Šalje podršku vakcinisanoj braći i sestrama, kad ih probudi vijest da - vakcine daju lažni osjećaj sigurnosti.
Jedna za laku noć
https://i.postimg.cc/bJ3660vT/fffrfr.png
Što ono vele, može lock.
Pa i ja velim :) Ne znam što se kolega ljuti na malo prozivanja. Za ovo istraživanje se može reći da ide u prilog vašoj tezi da je potencijal vakcinacije ograničen, tako da ne vidim problem.
@beatnological nisam ni rekao, niti pomislio da si antivakser, a kamoli anti-Covid, već razumijem da ste jednostavno skeptični prema djelotvornosti postojećih vakcina i to skroz poštujem.
U moru konstantnih optuzbi od drugih kolega forumasa na racun svega sto je iole kriticko razmisljanje i sto imalo odstupa od masovne propagande vise nije lako ni zakljuciti u koju grupu me neko svrstava, tako da se izvinjavam. :)
Mene u cijeloj prici najvise pogadja cinjenica da se sve vise i vise gura samo prica o Pfizer vakcinama, kao da su sve ostale shugave i totalno nebitne. Ovim tempom ce se doci do toga da ce sve vakcine osim Pfizer-a proglasiti neadekvatnim i traziti da se svi revakcinisu sa Pfizerom...
--
Inace danas mi dodje neka rodbina iz DE, u HR su trebali da se vakcinisu (J&J) i imali su zakazan termin za 10 dana (taman kada se vracaju sa ljetovanja), ali, pazite sad, po preporuci doktora su odustali. Naime, doktor im je rekao, parafraziram: "Posto ste vec prelezali COVID, plus ste mladi, nemojte se vakcinisati barem jos neko vrijeme, vidite da svaki dan izlaze nove informacije i da niko ne zna 100% sta i kako treba da se postupa. Sto se vakcinisati sada ako ce novi talas da bude tek za par mjeseci a do tada ce vec morati nova doza da se odradi jer imunitet ne opstaje dugo...".
Iskreno nisam ni znao da u HR furaju i J&J, tako da mi je prica poprilicno cudna al' ne sumnjam da ima i doktora koji ovako postupaju i koji su i sami u problemu normalnog rasudjivanja sta je pametno za uraditi a sta ne, licno poznajem jednog. :D
Prije 5 sati
Health Ministry says COVID vaccine is only 40% effective at halting transmission
times of israel
Iz teksta:
Nove brojke koje je objavilo Ministarstvo zdravstva tvrde da je COVID vakcina efikasna samo 39% u sprječavanju prenosa koronavirusa, ali više od 91% u prevenciji teških slučajeva.
Od 6.3 miliona AZ doza u Australiji 5 smrtnih slučajeva od zgrušavanja krvi.
Ili 0.00008%
Sve osobe preminule su imale neku vrstu oboljenja ili zdravstvenih problema prije AZ.
Ovo su mi omiljene teze
Da li znaš da od :
- gladi
- malarije
- pušenja
- kancera
Umiru m e l e o n i [emoji1782][emoji1782][emoji1782]
Druže neko ti bukvalno besplatno daje vakcinu da bi spriječio da umreš ili da završiš u bolnici pa da se oporavljaš mjesecima i nikad se potpuno ne oporaviš i ti pitaš znate li da umire od gladi milioni ljudi...
Da li ti znaš da milijarde dolara svake godine humanitarne organizacije ulože u prevenciju bolesti, vakcinaciju, dobavljanje hrane i ostale humanitarne misije?
Da se ulažu milijarde kako bi se bukvalno izmislili novi lijekovi i tehnologije koje će to da spriječe?
Srećom je za kovid bilo lako naći rješenje.
Ali džabe je kada imaš ljude kojima je lakše da čitaju samo ono što hoće i što odgovara njihovoj strani priče.
Sve što treba da znaš o vakcinama je sledeće:
- 90+% zaštite da ne završiš u bolnici
- 97+% zaštite da ne umreš
Da ti plastično objasnim da je kojim slučajem odmah postojala vakcina protiv covida umjesto 4.1 miliona ljudi preminulo bi manje od 120 000.
I ako je tebi ili bilo kome drugom problem da procesuira tu informaciju onda vam spasa nema
Ovo je njegova zivotna borba, ponosno stoji iza svake riječi.
Ni makac on nece promijeniti misljenje, uzaludna je rabota raspravljati sa takvima.
Prizna li EU - sinofarm?