Sve si pogrešno shvatio... :P
Nit imam ios, nit se družim sa penzionerima više od 10god.
Ako nisi znao, ebank može da se koristi i preko računara. ;)
Pozz...
Printable View
Ako imas eBank, onda u paketu imas i mobile. Mislio sam ovaj link da posaljem: https://www.nlb.me/me/stanovnistvo/proizvodi/nlb-klik
Posalji sms na 068019888 i trazi im kod za aktivaciju. Navedi im maticni...
Sent from my iPhone X using Tapatalk
Orocena stednja
uglavnom je od 1.7 do 2% na godinu dana
neka preporuka ?
Lovcen banka 2.3 % najveca od svih banaka
Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Znaci na 100.000e orocenih 200e mjesecno?
Sent from my iPhone using Tapatalk
Evo :) https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...0e46cafb9c.jpg
Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka
Erste banke aplikacija je isto odlična!
Hipotekarna mbanking ti radi odlicno?
Kako trazis transakcije?
Kako gleda odredjeni period?
Kada udjes u pregled transakciie i uradia back, dje te vrati?
Ono nije aplikacija ono je web koji mora da se doradi. Obavljao posao ali mora da se doradi i cudi me da to nisu vec uradili godinama.
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Na hipotekarnu je lakse platit racune,jer imas one predefinisane,dokle na addiko moras da upises ulicu dje je firma kojoj placas uslugu. WTF? Koga zabolje za adresu? Placam racun,ima ili br telefona, ili broj brojila,ili pretplate,i cao zdravo.
Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas!
A mozes li da napravis sablon na Addiko? Ako mozes sredjena stvar.
Sto se tice racuna (komunalije) kod NLB-a imate opciju bill payment, dodje ti racun i samo kliknes "da plati" (nema nista da kucas).
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
Moze sablon na Addiko
Skini aplikaciju, imas opciju Demo u donjem desnom uglu. Mozes da prosetas kroz nju a da nemas nikakav racun otvoren....da vidis svidja li ti se.https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...7f1a1aa214.jpg
Sent from my SM-G960F using Tapatalk
Imaju pregped samo tekucih racuna, pretraga ne radi bez za odabrani period, nema preko 120 dana....Nije to nauka, da upises broj racuna, ime firme, adresu (pise na racunu) i poziv na broj (broj telefona ili broj pretplate). Ovo zadnje moras i u predifinisanim racunima pisati svaki put a na sablonu jednom.
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
A makse,nikad ne znam jesam li potrefio sve da valja.
Maksimalno sam zadovoljna brzinom interneta kod vas!
Sve je to tačno, ali mislim da je to odluka komercijale obzirom da je mBanking paket nešto jeftiniji od full eBanking servisa, pa ko hoće da ima mogućnost pregleda svih računa, full pretrage za full period, može to imati na računaru ako plati full eBanking servis.
Link sam ti dao samo kao odgovor na ono tvoje da je ona druga aplikacija nefunkcionalna (kao što i jeste).
Ima kompletnih aplikacija na trzistu, fora je sto HB ne ulaze u ebanking servise kao sto ulaze u kartice (e to je odluka komercijale). Nije mi jasno zasto ne budzetiraju posle toliko godina neki upgrade mbanking-a i ebanking-a, imaju OK osnovu i ne treba mnogo. Vjerovatno ne dobijaju dovoljno zalbi :)
Pa prenos para na druge racune radi :D a sad da fali ovo sto si rekao fali ali aplikaciaj radi. Moze biti bolja naravno.
Za struju, telefon i ove ostale najcesce racune kad uneses racun aplikacija ti sama popuni ostatak polja. Probaj sa slikaj i plati npr racun od struje da platis i vidjeces o cemu pricam.
Inace za nas lijene slikaj i plati najbolje nesto ikad :)
Imao sam do sada račun u Atlas banci. Međutim njima ne vjerujem više pa sam otišao da otvorim račun u Hipotekarnoj banci za koju sam dobio preporuku. Rekli su preduslov da mi otvore račun je taj da im donesem potvrdu da u Atlas banci nemam nikakva dugovanja. Hoće li mi u svakoj banci to tražiti ili samo Hipotekarna ima neke posebne prohtjeve?
@Kaz Ako budes bio u prilici vec danas provjeri u jos nekoj banci. Pribojavam se da ce ti svi traziti isto...
Edit: Ima li veze je li ziro ili tekuci racun?
Nece.Ja sam otvorio prije 2dana u Erste.
Cak mislim da jedino u Erste ne placas odrzavanje ako nije taj mjesec bilo transakcija.
Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Ima li ko od forumaša da je pomorac,tj koja banka ima najbolje uslove za pomorce? Koja ima najbolju aplikaciju,itd
Sent from my RNE-L21 using Tapatalk
Ovo je pitanje za mene? Pa pokusavao sam da otvorim racun za primanje plate. Nista probacu u ponedeljak sa nekom drugom bankom. Ne znam da li Atlas banka moze da izda tu potvrdu sto su mi trazili u Hipotekarnoj a i ako moze naredne sedmice ce bojim se ljudi navaliti da podizu novac iz Atlas banke tako da se nece moci stici na red.
Probaj da ne pominjes da si bio u prosloj banci ? Nego da vadis jer si sad poceo da radis... ako pomenes da ides iz atlasa svaka banka ce da ti trqzi potvrdu. Naravno ako imas bilo kakav dug to mogu vidjeti uvidom iz centralne banke
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
ja ne znam odakle to da te pitaju za dug .... ja sam imao racun u nlb, pa sam otvarao u hipotekarnu u ckb u ffb banku i nikad me nisu pitali za dug prema nekoj od banaka ... to mi je novost
Srecom danas sam bez problema otvorio racun u Erste banci. Izgleda da je nesto Hipotekarna posebno izvoljevala.
Mene zanima ovo stanje u atlas i ibm banci ? Koliko sam shvatio samo isplacuju plate ,penzije,socijalu ? Ako ima neko iz tog sektora da napise
Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Da tako je. Maksimalni iznos koji dnevno moze da se podigne je 1000 eura. Stednja ne moze da se podigne
https://portalanalitika.me/clanak/32...-novih-kredita
https://portalanalitika.me/clanak/32...ko-100-miliona
Kada ce stednja moci da se podigne, zna li neko ?
Moratorijum koji je na snazi traje 45 dana. Ne mogu sa sigurnošću tvrditi ali se nadam da će nakon toga moći. Dakle prati situaciju i vidi šta će biti ljudima omogućeno nakon isteka tih 45 dana.
Da i ovo kažem za svaki slučaj: ako u Atlas banci na računu imate nagomilane zarade koje niste podizali (npr nakupilo se par hiljada eura) onda te zarade mogu i sada da se podignu s tim što je maksimalni iznos koji možete podići dnevno blizu 1000 eura. To se ne računa kao štednja :D
Šta bi trebalo da bude pozitivan ishod moratorijuma, u najoptimističnijoj varijanti? Pare se ne odlivaju i koriste se za kupovinu vremena dok se kapital ne uveća, bilo dokapitalizacijom, bilo prodajom, i onda šta? Poboljšaju se koji već sporni parametri poslovanja i počne banka da funkcioniše u punom kapacitetu, što će omogućiti svima da podignu kompletne depozite? I sa druge strane, najpesimističniji scenario da se banka svakako ugasi i država isplati sve depozite do 50 hiljada eura, a ovo ostalo kao da nikad nije ni postojalo? Kao Jezda i Dafina, ali uz postojanje Fonda za zaštitu depozita?
Situacija je bas zajebana.
Na tekucim racunima ima preko 100 miliona
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Pretpostavljam da je optimisticna varijanta ovo sto je Radunovic rekao - da ce se (nakon izvjesnog vremena) promjeniti vlasnici banke
http://www.vijesti.me/vijesti/raduno...-banke-1015508
E sad sto se tice pesimisticne varijante... Vjerujem da svi zele da podignu svoje depozite i ja se kao neko ko se ne bavi ekonomijom pitam kako banka moze da opstane ako svi podignu svoj novac i ko ce kao takvu htjeti da je uzme? Neko je pominjao Milovog brata... I da ako banka ode, sta ce biti sa Univerzitetom Mediteran?
Posto sam neupucen da pitam - sta se u Srbiji desilo nakon odlaska Karića? Znam da se njegov bivsi univerzitet sada zove Alfa univerzitet i da ga drze valjda neki Grci. A sta je bilo sa Karićevom bankom?
Ne znam sta se dogodilo sa Karicem ali recimo atlas ima grdilo svojih obaveza.
PZU Meljine ima 1.8 miliona duga samo za doprinose
Univerzitet Mediteran 500k
Obaveze Atlas banke ka IRF i drugim dobavljacima.
Valjda i taj koji kupi banku mora prvo da servisira zaostale obaveze ?
Mnogo zaebana situacija
Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
Mislim da je ovo dobra opomena svima koji ne igraju po pravilima sa porukom toliko jasnom da....
Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Mora da servisira, ali će zato kupovna cijena za banku biti drastično niža od one koju bi postigla da zdravo posluje. Uostalom, vele da jedan od razloga što je trop jeste i to što je finansirala fakultet, televiziju i druge povezane firme koje su redovno poslovale sa minusom.