do sada se jedino šlepa znala zapalit, čini mi se prošle god jedna ovamo na Zabjelo
Printable View
do sada se jedino šlepa znala zapalit, čini mi se prošle god jedna ovamo na Zabjelo
Mislila sam na ovaj nas autoput kad se na njega izadje sa ovdje kupljenim otomobilima. A mozda Francuzima ne ide sa izolacijom turbine.
A i vole odje da izbuse dpf...
Skoro jedan poznanik se sve zalio kako mu se po nekad cuje miris plastike u auto . Kod majstora sve ok na oko ali ostavi ga ipak na detaljno testiranje . Uz Kuče uzbrdo gasss i na dijagnostiku prikopcaj auto kad auto radi regeneraciju , provjeri temp izduva 800c. Ispostavi se da je dpf poprilicno zacepljen al ne pali gresku nego pokusava svako malo da odradi regeneraciju ….
Raskubi plastike ispod brisaca i pridji ispod izduvu i dpf-u kad krenula da gori izolacija po malo …. E ovako ljeti odes uz auto put na one 50c , grije sa svih strana josh ako je imalo mastan motor ode sve u pitu
Sent from my iPhone using Tapatalk
Da li neko zna da li je moguce da Audi Q5 2013 god uvezen prije 3 mjeseca iz Svajcarske nema ni 1 podatak o predjenoj kilometrazi na carverticalu? Ima podataka o opremi, sitnom ostecenju i sl ali o km nista??
To su ti ona auta od 180.000 na oglasima...
Zaobidji to
Sent from my iPhone using Tapatalk
Zasto ovi nasi prodavci ne stave jednostavno VIN broj umjesto njihovih opisa i garancija.
Auto je u perfektnom stanju , vjeruj da me kilometraza ne interesuje. Svjestan sam da svi vracaju km , bitno je stanje auta .....i da nije tesko havarisan itd....zato sam ga i provjerio najvise ali ova stavka da nema nikakvog podatka o km me zacudila.....vjerovatno se i to brise iz nekog registra da se ne moze provjeriti...mozda jedino u roksped.
Nije ulazio u ovlasceni, vjerovatno. Ako je udaran, takodje bi trebalo da ima kilometrazu, cak i slike ostecenja.
Ti si jedan od onih koji se zapale i vise nista ne vide:)
Sto god ti kazu, dzabe
Nek ti je sa srecom
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Haha šta kažeš, zapalio se :joy: Auto je registrovan i prešao već 1000km. Prije kupovine pregledan i provjeren detaljno. I sigurno je bez greške. Jer sam probao makar 7-8 komada prije kupovine ovog, i svaki je imao neku manu, makar sitnicu koja bi ukazivala na moguće veliko ulaganje u skorijoj budućnosti. A i imao sam dovoljno auta da se ne "zapalim" na prvo koje nađem za kupovinu.
Daj onda neke smjernice kad si vec na temi o smjernicama.
Kao sto rekoh nek je sa srecom i zdravo da te vozi
Sent from my SM-F766B using Tapatalk
Nije do nas. Do ŽIzel je i do Dior-a[emoji2]
Većina auta iz CH nema zabilježene kilometraže na carvertical tj. ja lično ni jedno nisam uspio naći da ima, a sva su u ovlašćenim servisima održavana... i ovdje u ovlašćeni servis možete to provjeriti preko broja šasije, ali na carvertical - nema.
I nema veze ni sa arapima ni sa ničim te vrste, lupate a ne znate
Nisam ga kupovao u CG, nego u CH, 3 auta do sad, 6-8 god starosti tada...
A osim toga provjeravao još 10 najmanje na Carvertical, nikad podatke o kilometraži nisu imali, samo eventualne štete..
Kupis auto , prelazis vece kilometraze rent a car kurir firma... jednom godisnje podjes na redovan servis a prije toga vratis kilometrazu.... i tako 4 godine dok ti je auto u garanciji. Kasnije ga prodas kao da je preslo 100k km servisna knjiga sve po ps. Jel moze takva manipulacija da se napravi u EU?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Ako si u Balkansko/Turskim automotive krugovima moguce je i dosta gore od toga. Tako da je mudra opcija da izbjegavas takve prodavce, kupujes u DE npr po poznatim auto salonima i imas garanciju i na polovno. Kosta vise, manje boli glava.
Nešto se tu dešava kada je Audi u pitanju i carvertical, imam audi kupljen u DE elektronska servisna sve uredno, svaki servis evidentiran..
Carvertical mi izbaca dvije štete koje je auto imalo, nikakav podatak o kilometraži.
Nije možda loše ni ovu kugu isprobat ko gleda nova auta
https://ford.me/puma-kuga-akcija?fbc...rPYWzatdrFkbaQ
Sent from my SM-S938B using Tapatalk
A zasto niko ne fali ove 1.0 motore ... ima li neka preporuka za ove nove motore koji su kao bolji nesto
Ovaj 1.5 iz kuge je pezo motor?
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Toliko drakonske da to redovno rade. Kazna je ako te uvate.
Kad sam trazio kombi, citam komentare za odredjene placeve po Svajcarskoj, kod Arapa redovno zalbe da je vracana kilometraza itd
Dosta se ljudi pouzda u to da ako je kazna velika nece to.normalan uraditi, i tacno, nece Svajcarac, al ovi nasi i juzniji oce 99%, a vecinu trgovine oni drze. Kombi sam uzeo od Njemca tamo, sve kako je rekao, a mogao je pogasiti lampice i prodati ga makar 2000e vise.
Servisna kao servisna to je nešto što se najviše radi fake ja je nemam uopšte ne znam koje je godine Audi prestao sa servisnim knjigama, probaj nedje da provjeriš u ovlašćeni servis.
Ipak je kilometraža mnogo bitna, da vidiš sad posle njihovih puteva kad krene za 10000km naših puteva kad počne svaka stvarčica na trapove da otkazuje...
Ne rade Germani toliko ali vjeruj mi, nema ko drugi ne radi za auta koja su uzeta na lizing (kada su male-srednje firme u pitanju a i podosta ljudi za licna auta), PL, TR, nasi iz Ex Yu prostora, RO, lista ne staje. Vecinu auto placeva i srednjih autokuca drze upravo non Germani, barem u DE a i dobar dio u CH.
Samo zato jer je trocilindras sa 150 hp ili neki konkretni razlog?
Samo zato jer je trocilindras sa 150 hp ili neki konkretni razlog?[/QUOTE]
Pa da, to je prenategnuto..
Sent from my SM-S938B using Tapatalk
A meni prenategnuta Yaris GR dream auto za zezanciju. Jednog dana, jednog dana. :D
Pa da, to je prenategnuto..
Sent from my SM-S938B using Tapatalk[/QUOTE]
Jer trosi isto ili slično kao neki 2.0 ili 3.0 benzin
Jer su se ukakili u motor kad ima 3 cilindra posebno za ovoliko auto a jedini razlog je da bi bila ekologija na nivou
Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisam ni znao da je fucking Kuga toliko teska tbh, ocekivao sam nekih 1400kg max.
@Dall’Igna
Naravno da ih nisam poredio, post je bio zezancije radi i da ilustruje da nisu svi trocilindrasi istog kova. Jedan od najesktremnijih primjera sam dao naravno (ima jos extremnijih), al' bilo je tu i drugih (dok fucking EU ne natjerase skoro sve da batale hot hatches) tipa Fiesta ST/Mini C i jos koji. :)
Ti ecoboost motori su bili na losem glasu, posebno taj cuveni 1.0. Medjutim, za 1.5 procitah da su otklonili te neke boljke od 2022. pa ovamo.
Meni su Fordovi interesantni, imali smo jedan u familiju i sluzio nas je vrhunski. E kakvi su ovi novi, to ne znam...
@Takumi, sto mislis o njihovim hibridima? 2.5 duratec full hibrid (fhev), za ovaj phev sam procitao da je los