Originally Posted by amnesiac
Ovđe sam pročitao formacije tipa one koju je Van Gaal koristio Protiv Republike Irske 2002. godine. Tako da su mu pred kraj utakmice igrali 5 centarfora: Kluivert, Makaay, Van Nistelrooy, Hasselbaink i Van Hooijdonk. Naravno, možda i najbolja holandska generacija ostala je tako bez Mundijala. U tim kvalifikacijama je prije toga u Lisabonu pred kraj dok je Holandija vodila 2:0 izbacio igrača sredine terena a ubacio napadača. Treba li napomenuti da su odmah primili 2 gola i tako ostali bez 2, kasnije se pokazalo, klučna boda? Tako da mi ta priča ''svi u napad, jedan je Hase'' ne pije vodu. Nadam se da Cico Kranjčar nije takav avanturista, pa makar formacija bila 4-4-1-1. Zapravo, u modernom fudbalu se često i koristi pa ne znam u čemu bi bio problem.