Originally Posted by
beatnological
Komentar ti je smijesan. Klasika BALKAN zavist i nista drugo.
Da se odmah ogradim... Ovo ti pise neko ko ne izdaje nekretninu, te je zahvaljujuci ratu devedesetih vise od polovine svog zivota proveo kao podstanar.
---
Ne sumnjam da ima ljudi koji su stekli kapital na razno-razne pomalo sive nacine al' to ne znaci da nema i onih koji su sve stekli potpuno legalno. To sto se ti pravis pametan i moralan, te si ubijedjen da bi izdavao stan/garsonjeru debelo ispod cijene da je imas, okaci macku o rep, izmijenilo bi se istog momenta kada bi dosao u priliku da je izdas za cijenu koju trziste diktira (a da mozes naci adekvatne stanare).
Uostalom, za sve lazne moraliste poput tebe imam jedan prijedlog, svaki mjesec odvojite 100-200€ od plate i donirajte u dobrotvorne svrhe ili pak dajte nekome za koga znate da placa paprenu stanarinu.
To da pojedini izdaju stanove a ocekuju da se nista ne pokvari, te da bi mozda previse zavirali u privatnost stanara se slazem, al' na kraju krajeva sve te stvari se uredno regulisu ugovorom te niko ne tjera niti onoga ko izdaje da izda, niti stanare da prihvate takve uslove.