Imamo siguran-provjeren pristup USA ETFs. No ljudi vole zidova. Tangible asset.
Printable View
Nekretninski fondovi u USA npr... Nestvarna dubina tržišta, svaki dan možeš da prodaš. Difersifikovani sa nekretninama po cijeloj USA, ako klecne jedna država neće svaka. Sa druge strane, specijalizovani, pa možeš da uložiš u fond koji upravlja magacinama, rezidence (stanovi i kuće), prodajni prostori, kancelarije, healthcare i starački domovi...
I možeš da biraš dinamiku dividende, kvartalno, mjesečno, kako ti odgovara prihod.
Menadžment kompanije upravljaju nekrentinama, zakupljuju, izdaju, plaćaju poreze, održavaju objekte...
Dividenda je obično kirija umanjena za troškove nekretnine i 20% naknade koju uzmu menadžment kompanije nakon toga.
Ima i kapitalna dobit, cijena akcije obično prati tržište nekretnina u globalu.
Izbjegavaju se pucanja tržišta nekih gradova, zajeb da neko pored stana u koji si uložio otvori bolnicu za narkomane npr...
I može da se uloži i hiljada i milion. I svaki dan znaš na koliko možeš izaći jednim enterom na kompjuteru.
Što se tiče alternativnih ulaganja, najlaganije da kupiš S&P 500 (otrpilike američju ekonomiju) donijelo bi više nego stan u Podgorici. Doduše, dividende bi bile manje od kirija, ali u krajnjem bolje bi se prošlo.
U suštini, većinu boli uvo koliko koštaju nekretnine, jer za njih imaju upotrebnu vrijednost. I kada je prodaš, da kupiš nešto drugo za život, proporcije su manje više iste.
Ono što je rizik jeste veliki % investicionih nekretnina.
Isparavanje akcija na berzi... Šta reći. Češće su bombama rušene kuće u našim krajevima a ljudi puškama ćerani iz kuća, no što su Ameriku isparavale akcije.
Koliko su vlasniciiz Srbije dobijali za nekretnine na hrvatskom primorju, ako bi išta dobili?
Po koliko su muslimani prodavali nekrentine Srbima u Trebinje?
Bude tu svašta. U vremenski horizont ubacite da ođe relativno često bude rata i bježanije. A odavno nije bilo...
Ispravite me ako griješim. Makar u Podgorici cijena kvadrata se nakon pada 2009. godine vratila na nivo iz 2007. negdje 2021-2022. godine.
Recimo Master kvart kad se počeo graditi 2019 bila je akcija 1100 eura za metar, bila oblijepljena ograda. City kvart preko ulice na peak 2007 bio je 1500-1700.
Oduži se taj oporavak ponekad.
Koje resurse, ili kontakte bi preporucio da covjek nauci sljedece:
1. Trgovina dionicama poznatih/velikih firmi.
2. Trgovina ETF-ovima.
3. Trgovina drzavnim obveznicama.
4. Trgovina akcijama datih fondova koje si naveo gore.
Konkretno me interesuju dugorocne investicije, ali bih prvo da steknem solidno znanje, da bih znao sta radim, prije nego sto ubacim novac u to gore.
Listam ove oglase nekretnina, i svakom ista prica.
- Sve bitne usluge potrebne za zivot u blizini kao sto su restorani i kafici. Kakav profil mozga treba da budes da nekome to pricas. Ono najbitnije kao sto je apoteka, prodavnica, bankomat niko ne spominje.
- Vrhunska, kvalitetna gradnja - a roletne na kanap, bez spustenog plafona makar za garnisne zavjesa i draperija, bez pripreme u garazi ili oko zgrade za elektricno vozilo. 30e je kostao elektromotor za roletnu tokom korone. Nek je sad 50e, na 100 hiljada stan, - 200e vise. Kao kad tojota danas prodaje osnovni model jarisa sa podizanjem stakala na kurblu. Klima u dvosobne stanove samo u dnevnu. Za spavacu moras da doplatis. Nije ni problem doplatit, no se treba stemovat, rusit po stana.
- Umjesto opisa zgrade, stana - pise se o Kotoru kao gradu uneska, ili o Zabjelu kao naselju u Podgorici koje agresivno ekspandira poslednjih godina...
A renderi su prica za sebe. To je savrsenstvo. Sve zeleno oko zgrade, palme, ziva ograda uvjek podrezana, odmah pomislim na vile u Majami. Tri, cetri auto uredno parkirana, nikom ne stoji ves na balkon, tobogan i ljuljaska za djecu...
Evo jedan stan, da li je puno novca - relativna stvar, ali po m2 tesko da cete nac bolji
https://i.postimg.cc/63g2bvXs/Untitled.jpg
Nemoj tako, ima tu i vecih bisera (svaki drugi je ovakav :D).
https://estitor.com/me-en/real-estat...novi/id-380139
Quote:
HERCEG-NOVI-TOPLA 2. PRODAJEM DVOSOBAN STAN TRECI SPRAT LUX NAMJESTEN.STRUKTURA STANA:TRPEZARIJA SA KUHINJOM, DNEVNI BORAVAK,DVIJE SPAVACE SOBE KAO I VELIKU TERASU SA TRAJNIM POGLEDOM NA MORE.PUTNA KONEKCIJA ODLICNA,DO MORA 4-5 MIN LAGANOG HODA.
LUX NAMJESTEN
LUX NAMJESTEN
LUX NAMJESTEN
:D :D :D
E da mi je znat dje to sa Tople 2 mozes za 5min na plazu doci [emoji28][emoji28][emoji28][emoji28] i to laganim hodom [emoji28][emoji28][emoji28]
Sent from my SM-S928B using Tapatalk
Trcanje niz brdo
Moze Jusein
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sjurit' dolje se možda i možeš, ali zato nazad pješke bolje da se objesiš.
Aha to je neko mjesto bez zicare :)
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Kod nas ljudi ocigledno ne znaju sta znaci lux namjesten ili mozda misle da je luksuz imati namjestaj u kucu
https://www.instagram.com/reel/DL7Ho...RobzRkeXZkbm05
Inače 9 zgrada se pravi ispod Ljubovića -> Dadi gradnja uzela plac kod starosjedilaca Rašovića.
Rokaj samo rokaj
Državi vezane ruke, majstorima nisu: Na bespravnoj lameli C radi se fasada, nadležni ne smiju da reaguju
https://www.vijesti.me/vijesti/drust...iju-da-reaguju
Sent from my iPhone using Tapatalk
Sa i bez agencije, mater im jbm, 10% moze li se kome prijaviti ova pljackahttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...aaa73202c1.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...bdfe076efe.jpg
Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
javi kad prijavis, kako si prosao sa prijavom i po kom osnovu je krivis?
je li ti palo na pamet da prodavac da oglas vecem broju agencija, nakon toga koriguje cijenu, pa odredjenoj agenciji i ne proslijedi novu cijenu? U tom slucaju smatras li i dalje da je kriva agencija?
zbog cega mislis da bi prodavac uopste prodao sad nekretninu za cijenu koja je manja od ove dvije navedene?
Moj brat trazi stan i dobili smo info o prvoj cijeni, direkt od vlasnika.
A kako nije po toj cijeni vec neko vrijeme prodat, sumnjam i da ce po novoj, dje se ugradila agencija debelo
Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
To sa agencijama pretezno ide po principu "Mozemo mi to prodati za vise, ne brinite! Jel' OK ako stavimo po cijeni za koju mi mislimo da je adekvatna na trzistu?". U medjuvremenu prodaja ne ide po toj cijeni, pa onda ne ide ni po nizoj, pa prodavac sam smanji cijenu a ne javi agenciji ili kako to pretezno ide kod nas, ne jednoj vec desetini agencija...
A posto vidim da je estitor u pitanju tu je vec veoma moguce da je oglas od iste agencije, te da se ne radi uopste o oglasu vlasnika. Veoma cesto se desava da agencije na estitoru mijenjaju cijene tako sto ubace novi oglas a onda maknu stari (ili cak mnoge ni ne maknu).
---
Inace za prijavljivanje i mene zivo interesuje sta bi ti da prijavis. :D
pise da je jedan oglas od agencije kvart a adruge od agencije n. niksic.
super ako je ponudjen po nizoj cijeni, ali ne mozes je*at nekoj agenciji mater jer je stavila visu cijenu. Po tom vodjenju, ajde da je*emo mater voliju jer je cokolada u kotor skuplja od cokolade u podgoricu, a ista firma, Rokspedu jer je isti golf kostao 1000e manje prije po' godine...
Iako sve agencije rade na crnu, mislim da je potpuno legitimno da stave cijenu koju oce
Vecinu oglasa smo zvali, znamo sve cijene koje su bile i koje su trenutno, nije sporno da ce da zarade agencije, ka da ne znate svi, no se papreno pokusavaju ugraditi.
Evo primjer poslovnog prostora, nadjemo cak i vlasnika, tipa 65k je cijena, na oglase bude 80k preko agencije i mislim da njihov rad treba regulisati sto prije.
Sent from my BVL-N49 using Tapatalk
E cus regulisat, najjaca siva ekonomija godinsma unazad