sinisam, je brat nas. uvijek nas fino razveseli svojim komentarima.
Printable View
sinisam, je brat nas. uvijek nas fino razveseli svojim komentarima.
Neko pomenu da je federer najveci teniser na svijetu da ima zaredom 20 setak polufinala a Lendl samo 10.Jeste ali je Lendl za protivnike imao Leconta, Mekinroa Mac Vilandera,Dzimija Konorsa,Edberga,Borisa Bekera,Janika Nou.
A koga ima Federer
Mac Vilander radi povremeno kao komentator Eurosporta rekao je za Federera da malo cete sampiona naci u bilo kom sportu bez srca i petlje
A da je Federer onaj stari?
Pustimo te price da su babi muda, Nadal se sjebao sa koljenima upravo zato jer je igrao i trenirao 300 na sat. Odatle i onolika snaga, brzina, nenormalne promjene pravca isl. **** ga, bio je nepobjediv taj period, al nazalost to sada placa.
To ga jes unistilo al dzabe bi isto federeru bilo da je onaj stari jer nije bilo loptice koju nadal nije mogao da vrati :) .A nema potrebe pricat o federeru znam koliki je igrac :)
Federer nikada nije predao meč
Davidenko: 15
Del Potro: 12
Rodik: 11
Korija: 11
Ferero: 9
Đoković: 7
Nadal: 7
Safin: 5
Federer: 0
* Predaje u periodu od 2000. do 2010. godine
Ali vazno je da Rodik proziva i da je Novak taj koji najvise predaje meceva...
Broj predatih meceva stvarno nema nikakve veze sa tim kakav je ko teniser ili sportista. Jbg, neko ima jaci organizam a neko slabiji, mada tu dosta utice i trenazni proces i nacin zivota, ali i stil igre. Ja ne smatram da teniser treba po svaku cijenu da zavrsi mec, jer na taj nacin samo pogorsavaju povredu, makar ostao jedan gem do kraja.
Djokovica prozivaju jer su ga provalili da je u nekim situacijama malo folirao, trazio medicinske tajm aute bez razloga (jednom je to i sam priznao, cini mi se protiv Monfilsa) i sto je predao najvise meceva u zavrsnicama velikih turnira.
Skoro gledam isjecak jednog meca izmedju Hjuita i Gaskea u kome Gaske izvrce koljeno, i nastavlja da igra do kraja, svo vrijeme hramlje, jedva se krece, cak spasava dvije brejk lopte nekim ludim poenima. I publika to odobrava, ali za mene je to ludost, rizikovati karijeru i tezu povredu zbog meca koji je vec izgubljen je besmisleno.
bjeloZ@, ko su to dusmani? Jesu li to svi koji ne navijaju za njega i koji ga ne vole? Ako je tako onda je mnogo Federerovih dusmana duvalo i duvacete jos dosta... Stvarno ne vidim razlog takvom izrazavanju.
Ti oces da kazes da bi Nadal u top formi bio bolji od Federera u top formi? Pa ti onda stvarno pojma nemas. Na sljaci bi, ali na drugim podlogama nikad. Evo jedne ankete sa mtf-a bas na ovu temu, i evo sta misle o tome ljudi koji svakodnevno prate tenis:
http://img692.imageshack.us/img692/7465/captureee.jpg
Stvarno pojma nemam, ne vodim o tome racuna. Znam da se Djokovic s*ebao kad je posle meca sa Monfilsom priznao da je trazio 4 puta MTO samo da bi poremetio ritam protivnika i da bi se odmorio, da mu nije bilo nista, i sad ga zbog toga prozivaju. Jbg, ko jednom slaze... :)
Samo nemoj glasanja sa MTF-a...
Grijesio je Novak,nema tu price,i rekao sam da nije trebao da preda onaj mec 2008 u MC protiv Feda,morao je da ostane na terenu jos ta tri gema,ali intresantno je to da je Nadal mnogo puta trazio MTO(doduse to je tada bilo dozvoljeno,od ove godine se situacija donekle promijenila) kad nije bilo potrebe za tim,ustvari jeste,da bi prekinuo momentum protivnika,ali nikad ne cuh da on nije sportista,dzentlmen,veliki borac,itd...
kako ti mozes znati da li je Nadal imao potrebu za tim? Osjecas li ti njegov bol u koljenima dok sjedis ispred TVa? Djokovic je priznao novinarima da je slagao sudiju za razlog zbog kojeg je uzimao TO, i to 4 puta u toku meca! Da je sudiji rekao razlog zbog koga mu treba TO ne bi mu bio odobren, jer su pravila oko toga jasna bila i tada, i on bi izgubio mec, sto ce reci da je taj mec dobio klasicnom prevarom.
Ne vjerujem ni ja glasanjima sa MTF-a, ali pogledaj ovaj odnos u glasovima, ipak nesto znaci. A znas i ti ko je najbolji kad je u top formi, tu nikakve dileme nema :) Na kraju krajeva, MTF je najmasovniji teniski forum, tako da... Ako imas bolji izvor za ovu temu nadji i postavi.
Ma covjece on je gubio 5:1,ej 5:1 protiv Rogera u Hamburgu,zatrazio MTO i uzeo set7:5,pa ne moze me niko ubijediti da je za tri minuta bol nestao :rolleyes:
Ma svako zna ko je najbolji teniser svih vremena,tu nema nista sporno :)
edit:MTF jeste najmasovniji,ali i jedan od najostrascenijih foruma koje sam vidio :D
kad je finale zena ?
Ujutro u 9:30
Uzmimo da je ovo tacno. Sad ja postavljam pitanje: kako to da su (po prici forumasa) Nadal i Djokovic svijet izmislili za Federera kad je sportsko ponasanje u pitanju? Je li Federerov grijeh to sto daje ostre izjave i sto se ne smjeska protivnicima i to sto ih ne kiti lovorikama kad ga pobijede? Sve sto se ovdje i na drugim mjestima prebacuje njemu tice se stvari koje on radi van terena, i koje apsolutno nikakav uticaj nemaju na sami mec i rezultat. Veci je grijeh i nesportsko ponasanje jedan ovakav MTO nego sve izjave koje je Fedex dao u svojoj karijeri. On NIKAD ne bi uradio ovakvu stvar, a svi smo svjedoci da to nikad nije ni uradio. To se zove sportsmanship - postovanje protivnika na terenu. I zato cu ja uvijek tvrditi da je jedan od najvecih sportista ikad, i po rezultatima i po odnosu prema protivniku na terenu.
Federer ima dobre shanse za Calendar Slam ove godine.
Ma pusti ti pricu,cinjenica je da je Nadal u medijima predstavljen kao sportista nad sportistima,Novakov veliki drug,a Roger s druge strane kao covjek koji ne moze dostojanstveno da podnese poraz,koji place kad izgubi itd...(iako ovo veze s mozgom nema,svi imaju emocije,neko je pokazuje na jedan,neko na drugi nacin)
Nazalost ali tako je,iako nikad ali nikad nisam od Novaka cuo da je ista rekao protiv Rogera,stavise...
Ovdje kad sam dosao bila je vecina Rogerovih navijaca,odstupao je SINISAM,pa rekoh da mu se pridruzim(i dalje mislim da se sprda,ustvari nadam se da se sprda :D)
i ja zelim u to da povjerujem ali tesko mi ide ( da se kolega sinisam sprda) ;)
kladim se da cak ni ne pratis tenis. novak mozda zvanicno ne preda mec,al ga zato rastegne sa medicinskim tajm autima i cucnjevima i drzanjem za stomak tako da mi vidimo koliko je njemu tesko. nikad sampion od njega nece biti. fakat je to i samo nam uporno to dokazuje.