Koliko tu tek materijala predstoji u buducnosti...
A i odje ga imamo jer se pojedinci pa na forum identifikuju sa zemljama na istoku...
Takozvane potencijalne ćelije...
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Printable View
Otvorila sam temu hladni rat jer još uvijek nije završen a zove se hladni jer najveće sile ne ulaze u vatru direktno no proksi ratovi diljem planete.
U tim zemljama što simm veli leti meso ali onima što su u hladni rat lade muda.
Do sad su sva ta sranja držali međunarodnih sporazumima i to ali svi međunarodni sporazumi su prekinuti...hmmmm kidani..sad skroz prekinuti postupcima Trampa tako da.
Bit će zajebano.
Al mora se priznat da su vješti.
Izgleda da ih te dubinske bombe nijesu baš previše dotakle, što im sa navodnom spremnošču na primirje i pripremama za smjenu ajatolaha, daje prostora da u nekoj dubljoj rupi nastave da vrcaju to što vrcaju.
Do kad viđećemo.
Mislio sam na diplomate i ostalo osoblje koje sada opslužuje u Katar,Bahrein,Irak jer ako bi vratili film kako se završilo posle bačene bombe na Afganistan 2017 god. tačno je trebalo nekih 3 god. da dodju do tačke da moraju napuštit evakuacijom . Napad je bio takav da su diplomatski kanali zakopani a Iran je pristao na primirje jer ima neuporedivo jaču mrežu za djelovanje u miru iako su sposobni da naprave štetu i u ratnim uslovima .
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...2096909b16.jpg
Aj pa da zapjevamo
I Vucic se smjeska jedino ovi bravi nasi nista.
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
[emoji736]Iranski veliki ajatolah Makarem Širazi izdao je fatvu u kojoj poziva muslimane širom svijeta da ubiju Donalda Trampa i Benjamina Netanjahua, nazivajući ih “neprijateljima Boga”.[emoji3479][emoji116]
Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Budala taman ka i oni.
Pa nek to riješe među sebe bez upliva Britanije i Amerike koje su tamo pod maskom mir u svijetu. :joy:
Vic.
Nakon kršenja međunarodnih ugovora najveći neprijatelj planete samim tim što je najmoćniji.
Sve ostalo naspram njih je bulšit.
https://www.youtube.com/watch?v=gU8rQWh_qtc
Ako bi hipotetički SAD i VB i druge zapadne zemlje obustavile aktivnosti i povukle ljudstvo sa Bliskog istoga, te zemlje (Egipat, Arabija, Iran, Irak, Sirija, Jordan, Izrael, Liban, Pakistan) tamo bi imale priliku da se rasprave među sobom. Pa ko što ponese ponese. Vrlo je vjerovatno da bi se tada razvio jedan oštri kratkotrajni sukob, koji bi globalno vrlo jako poremetio ekonomske tokove i društvena zbivanja.
Taj kratkotrajni sukob bi pratili dugotrajni slabiji sukobi. Mnogo ljudi bi izginulo, moguće stotine hiljada, ako ne i milioni.
Dakle, pokomatili bi se se tu na licu mjesta plus njihovi sukobi bi se prenijeli u druge zemlje, kroz terorizam itd.
Da li to odgovara Bliskom istoku, i ko bi na kraju bio pobjednik ?
Sa druge strane, ovako kako je sad, Palestinci izgiboše listom, ostali reže jedni na druge, ali svako sa svoje strane žice, ovo što je bilo sad Iran Izrael, to i nije sukob u odnosu na ono što bi bilo kad bi se puštili jedni na druge.
Je li pravedno ? Ne baš. Šta više, nije uopšte, ali da taj bliskoistočni kazan počne da kipi, možda tamo neđe na neki Vanuatu ili Trinidad ne bi osjetili.
Sve u svemu, komplikovana situacija, za koju postoje samo manje loša rješenja, a ni jedno dobro.
Nakon što su pogazili sve međunarodne sporazume,gonili troje sudija ICC-a zbog Natanjahua,pocepali nuklearne sporazume,sproveli ucjenjivačku politiku prema EU,prijetili Kanadi ITD a neću da rečem da je tome kriv Tramp isključivo Tramp nije to Sjeverna Koreja kolika god da su sila a najjača su sila na svijet,svijetu sa takvom Amerikom se ne piše dobro.
Što bi Njegoš reka' kome zakon leži u topuzu,tragovi mu smrde nečovještvom.
U prevodu došao na naplatu maršalov plan.Ko bi rekao da će tako skupo da košta.
Da.
I niti ih ko može zauzdat, niti će moć, jer je preduslov za to da ne postoji antagonizam dvije tri ili deset jakih država, koje vrebaju iste interesne ciljeve.
Neprestano pršenje je jedina prepreka globalnom sunovratu.
Onog trena kad bi Amerika digla ruke od BI, Rusija ili Kina bi je zamijenile, a to bi vodilo u nove i još gore sukobe.
Sa jedne strane imamo pastoralnu idiličnu pravednu sliku svijeta, a sa druge ekonomski motivisanu nemilosrdnu grabež.
Samo je sticaj istorijskih okolnosti bio takav, pa npr Crna Gora nije bila kolonijalna sila, jer je bila takva kakva je bila. Ali da kojim slučajem jes bila, i ostala uspješna u tome kroz 20. vijek, danas bi se neki iz nje pitali što će Crnoj Gori vojne baze po persijskom zalivu, ili raketne podmornornice, a drugi bi lakonski rekli jer je to nacionalni interes.
Jedina dobra stvar od ovog rasta napetosti i neizvjesnosti u svijetu je što svaku kriglu piva gledam i pijem kao poslednju. Za komad je veće uživanje.
Nema nikakve neizvjesnosti ovo korporativno ruglo od zemlje kojoj je demokratija samo na usnama bila, preuzelo batinu svijeta pa ko ne sluša ima da ga nema.Sad će još da generišu i AI više ne znaš što je istina što stvarnost i da ti ulivaju strah i to.Ni UN im više ništa ne može.Očito ona revolucije podižu romantičari,sprovode fanatici a vlast preuzimaju hulje je očiglednija više no ikad.
Izgleda jedino Srbi postuju Međunarodni sud i UN hahahhahahah
Sent from my SM-A546B using Tapatalk