Ovo je ona stara, nije debela svinja nego MEDO.. Nije užas od boje nego je baš originalan ...gadluk, što bi rekli...
Printable View
http://i1257.photobucket.com/albums/...929_142751.jpg
http://i1257.photobucket.com/albums/...929_142904.jpg
http://i1257.photobucket.com/albums/...929_142638.jpg
http://i1257.photobucket.com/albums/...929_142620.jpg
http://i1257.photobucket.com/albums/...930_090100.jpg
http://i1257.photobucket.com/albums/...930_090121.jpg
laku noc :frog:
Evo koja slika iz Bmw Welta...Prvi put da mi je jedinica "sjela" na prvu...do sad su mi bile ok ali uvijek je falili ono nesto...
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...0fcf5571bf.jpg http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...ea1ff77888.jpg http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...09f176e767.jpg http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...25f69641b9.jpg http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...99cf88b0b1.jpg
Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
bmw 1 je tako obican i dosadan dok vec jedinica kupe i to u 125 verziji grmi :)
SVE NA JEDNOM MJESTU - NEKOM CE BITI OD KORISTI.
Posto sam rijesio da ugradim plin u BMW 325 E90 2005god i prateci komentare na ovaj forum,preporuke koje su ovdje date kontaktirao sam majstore u
Srbiji,Crnoj Gori i Bosnii Hercegovini i dosao do sledećeg:
http://i676.photobucket.com/albums/v...psooaeefix.jpg
CrnaGora:Boljević - Tadić to su dva majstora koji se ovdje najvise pominju u CrnojGori.
Posto mi je trebao sistem sa OBD konekcijom tu je Tadić kod nas bio najkonkretniji i preporucio mi je ono sto on ima u ponudi a da odgovara za mojauto - to je AG ZENIT PRO OBD,
sistem sa HANA injektorima,reduktor 285 kw TOMASETO ili MIMGAS Super, garancija je 5 godina ili 100.000 km.Cijena 600 eura.
Uredjaj je Poljski a proizvode se u Italiji,nijesu kod nas dovoljno poznati i zbog toga sam odustao od ove ugradnje iako je Tadic jedini posteno ponudio u Crnoj Gori ono sto mi odgovara za moj auto.
Cijena mi kod izbora nije bila bitna kako u ovom slucaju tako ni u jednom sledecem.
Boljević mi je preporucio AC STAG bez OBD konekcije jer ih nema po cijeni 600eura.Garancija cini mi se 1 godina.Druge u Crnoj Gori nijesam kontaktirao.
Srbija:Krenucu redom AC RASIC koga sam prvog kontaktirao, preporučena mi je ugradnja AC STAG Q-BOX zato sto jedini od ponudjenih ima mogućnost komunikacije sa benziskim ECU-om,
kako bi u svakom trenutku prilikom vožnje na gas imalo odgovarajuće performanse motora. Reduktorje Tomasetto , brizgači Rail Ultra HD cijena 750 eura,
i ponudio mi je LPG TECH326 OBD sa KME Reduktorom i OMVL Fast Diznama po istoj cijeni inace je cijenakod njih 820 eura.
Garancija 7 godina na centralnu jedinicu i 36 mjeseci naostale komponente.
Ovu ponudu za LPG TECH po cijeni od 750 eura sam prihvatio i trazio da zakazem ugradnju.
Dogovor je bio da se cujemo trenutno je na nekom seminaru i u poruci mi je naglsio da nije siguran da bi mogli da zavrse auto za jedan radni dan nego bi stelovanje morali uraditi sjutradan.
Zvao sam ga posle toga 2-3 putra da potvrdimo ugradnju nije mi se javljao na telefon i tako sam odustao od njega i bilo kojeg drugog majstora u Srbiji
kad je ova ugradnja u mom auto bila u pitanju ali sam kontaktirao i druge da vidim sta oni nude.
MAKEDO GAS za isti uredjaj kao kod Rasica trazi 850eura.Garancija7 godina.
KOTLAJIC UCACKU nema uredjaje sa OBD konekcijom ali ima AC STAG 300 iSA2 cijena 650 eurai LANDI RENZO 800 eura.Garancija 2 godine.
RADIC Novi Sad AC STAG 500eura,LOVATO 700 eura,LANDIRENZO 800 eura,
RADIC Bijeljina AC STAG ISA2 cijena 1100 eura.
NA KRAJU DARKOM SARAJEVO
http://i676.photobucket.com/albums/v...ps5voqt9fq.jpg
Na karju sam odlucio iz nekog svog inata da potrazim majstora najblizeg Crnoj Gori i to u Bosni i sasvim slucajno pronaso DARKOM u Istocnom Sarajevu na 225 km od Podgorice.
Nije su mnogo izreklamirani na internetu ali zato imaju veliko iskustvo u ovom poslu i najbolju reklamu prenijeta sa musterije na musteriju.
Ovaj biznis drze otac i sin spojeno je iskustvo i mladost.
Otac je uovom poslu 20 godina sa velikim iskustvom a sin po kome se zove servis je uovom poslu uz oca aktivno radi desetak godina i zeljan je usavrsavanja,
tako da sve sto je novo u ovom poslu usavrsava na raznim seminarima u inostranstvu koje organizuju proizvodjaci uredjaja koje ugradjuju.
Uglavnom su to LPG TECH .ZAVOLI ,BRC sistemi.Ugradnju plina vrse i u motore sa direktnim ubrizgavanjem goriva.
Kada sam stigao konstatovano je stanje auta i potpisao u kakvom stanju predajem auto.Ostavio sam auto i receno mi je da ce me zavati kada bude gotovo sve.
Mene su prebacili sa autom do Istocnog Sarajeva gdje sam prosetao a zatim autobusom otisao u Sarajevo na Bascarsiju.
Nijesam ni osjetio kad je prije proslo vrijemo kad sam dobio poziv da preuzmem auto.
Ponovo su dosli za mene na autobuskoj stanici u Dobrinji da me prebace do servisa kako nebi placao TAXI.
http://i676.photobucket.com/albums/v...psi7vpuzye.jpg
U auto mi je ugradjen LPG TECH 326 OBD,KME GoldReduktor i LPG TECH Dragon injektori, garancija 24 mjeseca.
Ugradnja uredjaja uradjena je maximalno profesionalno sto mozete vidjeti na slikama.
Posto sam dosao iz Podgorice majstori su ostali skoro 3 sata duze od radnog vremena kako bi auto skocakli kao treba .
Bio je gotov oko 19:30 da mogu krenuti sa njim za Podgoricu.
Poceli su sa radom oko 9 ujutro.
http://i676.photobucket.com/albums/v...psxp12dthb.jpg
http://i676.photobucket.com/albums/v...psluimhswn.jpg
http://i676.photobucket.com/albums/v...pszlkgstgy.jpg
http://i676.photobucket.com/albums/v...psihtslmhn.jpg
http://i676.photobucket.com/albums/v...psjdxwam2t.jpg
http://i676.photobucket.com/albums/v...psfjh9okt6.jpg
REKAPITULACIJA TROSKOVA I USTEDE OVE UGRADNJE U DARKOM.
Cijena ugradnje LPG TECHA OBD 326 OBD 1100KM+10KM plin= 570 eura.
Trosak put do Sarajeva 225km potroseno oko 18 litara benzina = 25 eura.
Povratak do Podgorice 22 litra plina x 0,80KM= 9 eura plina.
Trosak ugradu + soba(najvjerovatnije imate pratnju) =70 eura.
U Sarajevu sam nasuo 50 litara plina x 0,40 eura=20 eura i 55 litara Benzina Super 98x1,03eura=56eura ,
na razlici u ova sipanja ustedio oko 35 eura sto je trosak koji sam imao za gorivo da bi posao i vratio se iz Sarajeva.
Trosak ugradnje u Beograd gdje smo uglavnom islu pomom proracunu.
Cijena ugradnje istog uredjaja skuplja za oko 200 eura.
Put do Beograda 460km potosnja goriva oko 40 litara = 55 eura.
Povratak iz Beograda do Podgorice 50 litara plina x 0,65 eura = 32,5 eura.
Spavanje i trosaka u Beogradu oko 100 eura ako se spava.
Sve kad se iskalkulise usteda je velika sigurno oko 400 eura ne racunajuci maltretiranje u duzini puta.
Za kvalitet nebi trebalo da bude problema za sada su pohvale ako bude problema bit ce i kritike,necu stedjet nikog.
UTISCI O UGRADNJI SISTEMA U DARKOM I VOZNJI NA GAS.
Prvi kontakt pri dolasku u servis odaje veliku ozbiljnost i profesionalnost u radu od samog prijema vozila do predavanja kljuceva po zavrsenom poslu.
Posto sam dosta tezak kada je ovakav posao u pitanju i gledam svaku sitnicu mogu reci da su ispunili moje kriterijume sa ovom ugradnjom.
Jedina zamjerka je garantni rok na ovaj sistem od 24 mjeseca ali mislim da je to zbog trzista na kojem se uredjaji isporucuju u ovom slucaju BiH.
Potrosnja ako se moze nekako utvrditi kada je plin u pitanju je sldeca:
Od Sarajeva do Podgorice mi je potrosio 22 litra plina,potrosnja ispada oko 9 litara.
Presao 245 kilometara sa uglavnom upaljenom klimom.Mozete zamisliti guslanje od FOCE do Scepan Polja razrovanim pute nidje preko 30.
Pitanjeje samo koja je pumpa bolje punila ova u Sarajevu ili ova u Podgorici kada sam stigao.
Gradcku potrosnju cu provjeriti za par dan,napunio sam ga i kada predjem200 km na istu pumpu u isto vrijeme cu ga napuniti i javljam potrosnju.
Sto se tice rada auta na plin od Sarajeva do Podgorice odlicno vuce nesto nijesam primijetio veliku razliku izmedju benzina i plina
(nijesam ga smio cerat koliko moze da ide jer mi je saputnica non stop trazila da usporim)
ali za ovaj auto konkretno za nekih desetak dana dat cu iscrpan komentar o svim detaljima kada je rad, potrosnja i podesenost sistema u pitanju.
Samo ću reć svaka čast
Koliko ti je benzina trosio?
sve je za pohvalu i propraceno pedantno cak i do samih plinskih dizni buzir izolacija i sl.
tako treba i sam pedantan posao trazim u svakom pogledu i kad vidim da mi neki majstor sljanjavo govori i posao mu bude traljav....poz
Plin bih stavio NIKAD. . .
Nikad ne reci nikad...
Covjek je u pravu. Ne treba ugradjivati plin. Ako svi ugrade plin, ode mu cijena u nebo i bice kao cijena dizela i benzina.
Zato ljudi - nemojte ugradjivati plin.
To је 215 кс је ли? Није то пуно , но ето, скупо гориво, пропала економија, ко ће сипати бенз кад може плин
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
Pg-sutomore-pg-nk relacija-10e plina(15.4l plina)
Pg-sutomore preko pastrovica klima cio put, povratak preko tunela isto sa klimom i malo ostrija voznja (100-120 pa cak pored kap-a 160 ).otisao na stan presvukao se i za nk isto ostrika voznja pogotovo posle DG nidje nikog 110-20 konstantno do tunela i ugasi se plin tacno na kruzni kod pumpe Zarubica..
Predjeno 175km ostrije voznje od cega 120km sa klimom. Prosjek 8.6l/100kmh
Prodaja Originalnih Autodjelova i Guma. Uvoz iz Njemacke i Slovenije.
+38268615321 (Viber)
Kasnite 250.000km
☺
Poslato sa pisaće mašine Note 3 dual sim
............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
Moja kombinovana/prosjecna je malkice visa...na benzin naravno.
Zar nije pomalo smijesno imati BMW i stavit mu plin? Ako nemas da sipas kupis dizel, ako nemas ni to kupis 1.5dci.. ali onda nisi faca.
Sjecam se lika, studirao je u PG 1996, kupio je ukradenog A8. Trazio je 5 maraka da napuni i uhvati krug kroz hercegovacku..
Zasto je smijesno stavit plin u bmw?
Јбг ти имаш другачије размишљање, једноставно има људи који воле и желе скупо/брзо ауто и некако га купе али је зезнуто сипати у њега и плаћат регу . Задовољство им је тај један круг да направе и да га паркирају.
Е сад овај Bmw у који је он плин ставио нити је пребрз нити прескуп тако да не знам :)
Sent from my Nexus 5 using Tapatalk 2
Kazes ako nema za BMW-a na benzin onda da uzme BMW-a dizel? E sad, koja je razlika izmedju "imati BMW-a na plin" i "imati BMW-a dizel?
BMW-a na plin voze oni koji ne zele da razmisljaju hoce li crci turbina, ili dizna, ili DPF, nece dim i roktanje.
Hoces da kazes da sam frajer sto vozim 3.5 V6 na benzin? A mogu li da kazem da ti nisi frajer jer ti auto ima mizerni motor i malo snage?
Zamisli ti auto pred kucu prazan?
Plin je smece. Do sad sam promijenio 2 seta klipova, 6 setova ventila (ne znam sto im je nesto se tope nemam pojma od cega), jedan blok motora, 10 lambda sondi, a u kolima imam 4 gas maske dok se vozimo jer plin smrdi nemam pojma zasto.
Zna li ko kako da ugasim struju od lampice check engine?
npr. 740d?
Ah da taj je 100k nije 50.
Ne znam je li bilo:
http://forums.m3cutters.co.uk/showthread.php?t=11641
evolve LPG project: http://youtu.be/h3zYTHj21Lw
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07...f6932677d6.jpg
imas i G-Power M5 sa kompresorom na plin
http://www.bmwblog.com/2011/01/12/g-...00-mph333-kmh/
bio bi i jedan slican u CG ali ja sam htio sa 30 god. slusat roditelje i ne otjerat jednog idiota u PM kad sam trebao
zamisli imas para masu , ali se ne razbacas sa njima (uglavnom ovi sto se razbacaju zavrse tako da posle 10godina potrose to sto su im roditelji stvorili)
tesko je ubjedjivat ljude u neke stvari , ali ako auto ide isto kao na plin, ako sititis ekologiju jer manje zagadjujes, vozis jako auto kao gospodin a malo trosis sta je tu lose??? to su samo kompleksi nasih ljudi, to je isto kao da podjes biciklom u grad a svi ti se sprdaju sto si posao biciklom e to je nas narod, a npr u holandiju svi voze bicikla a isti it sto ih i voze imaju kuci parkirano auto od 100.000e. Druga stvar da je stetno po auto razumio bih odbojnost, ali prije svega plin je cistiji i bolji nego benzin (posebno nego benzin koji sipamo kod nas)
ljudi ugradjuju u kola iz salona plin, predju po 300.000km , otvori se motor a on kao nov
a ovo sto pomenu ti , ako kupim auto od 50.000e , zasto bi placao drzavi 20e 100km voznje ako mogu da platim 10e 100km voznje ? potrosim godisnje 2000e plina 2000e u dzep , za gume , odrzavanje, registraciju ... potrosim 4000e benzina sto sam to bolji covjek ? sta mi je bolje, jesam li koga nahranio ili ubio samo komplekse da mi ljudi ne pricaju da vozim na plin
http://www.bmw.com/_common/shared/ne...visions-01.jpg
Za one koji imaju para i paze životnu sredinu.
samo kod nas je plin kompleks, nidje vise na svijet'.
Ne kapirate covjeka, ako ti mjesecno dajes za plin 40e, za gorivo ces davat oko 60-65. Ako ti je ta razlika od 20e bitna na mjesecnom nivou onda je za vas samo biciklo. I to da ima novi bmw ima 50k za njega a nema da doda 20-30e vise za goriva, stim ako racunamo da za plin odma daje 600-700 odma je u minus, plus buduci problemi zbog plina jer je cesme.
Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 6040X using Tapatalk 2
kao sto rekoh pricamo praznu pricu ;)
i ja sam bio kao ti protivnik istog, pa kad sam ugradio plin i vidjeo da mi svaki mjesec ostaje po 70-80e u dzep i promijenio sam jako misljenje o plinu ;), a uz to nisam uopste osjetio da mi auto losije radi , slabije vuce i sl. tako reci isto vozim kao i na benzin. Ja sam zadovoljan , a ovim savjetima mozemo samo da pomognemo jedni drugima al ko zeli da shvati shvatice ko ne taj nikad ni nece ;)
Što se mene tiče može ko god oće da stavi plin u Ferari i da priča 1000 razloga zašto je to bolje. Nemam problem sa ti.
Moj se komentar odnosi na to da ako imas para da kupis dobro auto onda je logično da imaš i da mu sipaš, jer valjda znaš što kupuješ.
Sve ostalo neću komentarisati jer nije ni bilo u fokusu komentara...