Barrel pada, gadno.
E sad, jedno pitanje na koje odgovor ne bi dobio ni Sigmund Fuckin' Frojd:
Euro Petrol ima 95 i Superplus100 koji se prodaje po cijeni 98ice. Da li je to stvarno Superplus100 ili je neka muljavina?
Printable View
Barrel pada, gadno.
E sad, jedno pitanje na koje odgovor ne bi dobio ni Sigmund Fuckin' Frojd:
Euro Petrol ima 95 i Superplus100 koji se prodaje po cijeni 98ice. Da li je to stvarno Superplus100 ili je neka muljavina?
Nema razloga da u Crnoj Gori ne bude Superplus 100.
Ja kad ih pitah prosle nedelje Fabia rekose mi da nemaHu toga?
Fak. Znaci ne gine mi 1.24/l.
Kladim se u rezervoar plina da ce kod nas sjutra biti ovakva vijest:
Od utorka se u Crnoj Gori očekuje blagi rast cijena naftnih derivata, saznaje je CdM u Ministarstvu ekonomije. Iz tog Vladinog resora ističu da kretanja vrijednosti naftnih derivata na svjetskoj berzi u zadnjih mjesec dana bilježe skok za oko 20 odsto, kao i da je u zemljama regiona u posljednje četiri sedmice zabilježen rast cijene nafte.
.............
“Podsjećamo, maloprodajne cijene naftnih derivata u Crnoj Gori definisane su Uredbom o načinu obrazovanja maksimalnih maloprodajnih cijena naftnih derivata. Prema toj Uredbi, osnovni parametri koji određuju vrijednost maloprodajne cijene naftnih derivata su uvozna cijena po litru (Platt’s kotacije i odnos eura prema dolaru); takse, porezi i naknade (PDV, akcize...), kao i gubici i pripadajući troškovi”, zaključili su iz Ministarstva ekonomije.
Sad treba dic 0,10€ za sanaciju puta CT BD u mjestu Markovići. Ipak je to prioritet.
Ocekujem svaki dan da tako nesto jave
Pa realno, djevojka zivi na Cetinje a radi u Budvi i treba svaki dan da putuje preko Podgorice ili preko Rijeke Crnojevica 100km umjesto 20km
Ili se zaposli u cetinje
Dosa momak u CT na trafiku i daje 50€, a kaze mu ova: "Boga mi ces morat do Budve ili Podgorice da usitnis".
Nac posao u CT je isa kvota kao da dobijes na lutriju.
Sve se moze kad se oce
Ajmo ovako, Euro Petrol nema SuperPlus 100. Pise tako ali je 98.
Onda podjoh na Petrol i natankah 56 litara stotke.
Poenta price: bacih 5 eura bezveze.
Isto ide, isto vuce, isto radi, ista potrosnja, isti parametri. I sto ce ti bolji tester od Lexusovog motora?
Samo da eliminisem one price da bolje ide sa 100 oktana i to...kao da to ima veze.
Isto gorivo EP i bonus?
Sent from my HTC Desire C using Tapatalk 2
Ja nocas na bonus da natankam kad stevica mi umace...htio sam ga pitat koliko mu trosi ona crvena mazda i je li dizel :-)
what?
Ja mjerio potrosnju na skodu oktaviju 1,9 66kw sa 10e predjem oko 150km po ovoj sad cijeni
Kako se oni sprdaju s nama.
Zasto to mislis fabia? Dvaput sam mjerio i pokazalo mi je u 5km...
Pa mislim da trosi barem 7 na 100.
Evo ovako ti je kako sam ti rekao, jos klima radila non stop, a voznja kombinovana.
Najpouzdanije ti je da sipas do cepa, ne do klika nego do cepa, vozis do rezerve i opet do cepa.
ha, jbg, samo sam ga dva ili tri puta do cepa nasuo, obicno 20-30e zveknem, ovo sam sad namjerno htio da izmjerim
Ima razlike izmedju 95 i 100oktana,normalno na jaca auta se bolje osjeti razlika u odnosu na auta sa stotinak konja
Opet benzin poskupio....
Kako cu se nekome majke naj*ebat...
Dje si Milo Djukanivicu posro posrani familiju ti *****
http://youtu.be/52s9QsjChTk
Sent from my iPhone using Tapatalk
Boli te uvo kad je dolar moć :D
95, 98 i 100 imaju potpuno istu snagu, ali potpuno istu. I ne samo kod nas.
To u stvari nisu oktani, to je RON broj. Taj broj ti govori brzinu paljenja smjese, sa 95 dolazi prije do knock-a, sa 100 "malo" teze.
Benzin od 100 RON se sporije pali, tj. ne moze da dodje do paljenja smjese samo od sebe (pritisak u komori prije iskre).
Moj brat veli da mu IS350 ide bolje na stotku, samo sam htio da mu pokazem parametre i da mu dokazem da nije tako.
Zakljucak: ako mi neko kaze da mu auto ide bolje na 100 onda...
Super,aj nam pokazi te parametre da i mi smrtnici to vidimo
Nemam to ovdje.
Samo polako, jos ce da skace :)
Sent from my iPhone 6 using Tapatalk
Itekako ce da skace. Kada se nafta na svjetskoj berzi vrati na stari nivo prije pada cijena (110-120 $ za barel) - kod nas ce gorivo preskociti 2€/litar. Nedostaje para drzavi. Maximalno su se aktivirali da kazne svuda gdje mogu. Inspekcije ordiniraju danima po firmama, a po putu PC-CT (koji je sad slijepo crijevo jer ne vodi nigdje) puno je patrola.