Da nema ko problem sa internim prenosima u Hipotekarnoj? Evo pola sata cekam da se prebace pare sa deviznog na tekuci preko aplikacije, ni da su milioni u pitanju a ne 200e
Printable View
Da nema ko problem sa internim prenosima u Hipotekarnoj? Evo pola sata cekam da se prebace pare sa deviznog na tekuci preko aplikacije, ni da su milioni u pitanju a ne 200e
Androidasi vi koji imate kartice CKB, erste, NLB i Hipotekarne mozete da dodste svoje kartice h google wallet i da placate telefonom.
https://support.google.com/wallet/an...=banklist&rd=2
Pogotovo korisno za Erste i CKB jer oni svoje aplikacije imaju samo za iphone.
NLB i Hipotekarna moze i preko njihovih i preko ovoga da se placa.
Napomena: Google pay ≠ Google wallet.
Opa, Google Pay podrzava kartice Hipotekarne. Aj' sa srecom!
Znaci li to da cemo najzad moci da placamo i Google Drive iz CG? :D
Edit: Google Drive i dalje ne moze, jer nismo na listi drzava za Google Play placanja.
Hvala na informaciji. Inače meni je još aktivna MasterCard iz CKB-a.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Ckb kartica prosla na wallet.
Sent from my Redmi note 12 Pro 5G using Tapatalk
i NLB takođe
Za sta nam ovo tacno sluzi bratijo, dodah i ja CKB visu, osim sto vise ne moramo imati karticu sa sobom?
Sent from my SM-G998B using Tapatalk
Ja probah u voli danas da platim ali je izbacivalo grešku iz nekog razloga.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Zato Apple Pay radi 99.999% slucajeva. Samo tako i placam. Vise i ne znam pin za karticu
Vjerovatno je bilo do terminala jer kad sam provukao karticu tražilo je da se koristi čip.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Ma šalim se malo.Nije ovo bio Google pay no sam mislio da je.Primiče on telefon,neće,oće da prihvati.Kad prihvati,ja reko to je to(pivo se grije) kad ona veli njemu 15,20.On onda tek počonje da prebira po novčaniku,daje 20€,ona traži da nema dvaes centi...(pivo se i dalje grije)...Valjda prislanja tel.da mu se neki bodovi prikupe ili popust,što li.
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Ne znam kako nlb app radi ali koliko me sjećanje služi hb klik je radio tako što moraš ukucati svoj pin kod (koji ti izaberes na app) pa da upalis nfc …
Nadam se da google pay radi poput apple, meni samo skenira lica i to je to, nit pališ nfc, nit kucaš pin, puno brže.
Isto je i ovamo. Samo trba telefon da ima screen lock protekciju.
Uđeš u wallet i odabereš karticu koju bi da koristiš. On sam pali NFC i primakneš POS terminalu ili telefonu.
Ako je POS dobro podešen, pokazuje ti i lokaciju gdje si trgovinu obavio. Što je dobro za ove koji zaboravljaju đe su potrošili pare :)
https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...eeffd73bb8.jpg
Probao danas Google Pay radi bez problema.
Provjereno, radi odlično
sve zaboravljam da pohvalim CKB, napravili su mi neku frku dok sam bio u Parizu i blokirali karticu zbog sumnjivih transakcija(a bez da me pitaju) baš u momentu kad sam krenuo da bukiram Bolt do aerodroma pa sam morao da uzimam drugi let preko Berlina i na kraju su mi ipak platili i kartu i hotel, lijepo iznenađenje mada godinama sam kod njih valjda sam i zaslužio :)
Instalirah i ja apple pay pa da vidimo kako će funkcionisati... Keš lagano ide u prošlost[emoji1787]
Sent from my iPhone using Tapatalk
Odlučio se sin za NLB i taj prvi paket pošli u poslovnicu:Kaže,ne može bez ugovora o radu da se otvori račun?!Treba,kaže da se upiše svrha otvaranja računa,a ako je to sezonski posao(kao što jeste njemu),treba ugovor o radu da priloži!?
Hvala,doviđenja.Probaćemo neđe drugo,ako ne,onda će se najlakše dogovorit s poslodavcem da mu daje na ruke.
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Pare na ruke, to zaboravi slobodno.
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Već mu je nudio poslodavac.
No,poenta je da je za sve najpoštenije,ugovor,ž.r.,isplata preko banke...ali počinje da radi 1.jula,kad dobije taj ugovor tada,tamo đe će da radi nema blizu banke,a punoljetan je,pa mora sam otvarati račun Jedino,ne znam,može li mu ga poslodavac otvoriti u njegovo ime i uplaćivati mu platu?
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Pa da njega možda i neće uhvatit, al mali kad ti ostane bez plate biće posle zna li ko dobrog advokata [emoji23]
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Za života su tri generacija moje familije(đed,otac i ja)koristile advokatske usluge samo jedanput(to sam bio ja kad sam stan kupovao,jer tada nije bilo notara).Tako da ćemo tu tradiciju i nastaviti.Pa i po cijenu da mi sin izvisi za platu,što bi opet bio presedan u našoj familiji)[emoji23]
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Najpoštenije pođe u banku tipa hipotekarnu otvori račun, izvadi karticu i ni ne treba mu u blizini banka plaća sve karticom, a kad uhvati vremena pođe do najbližeg bankomata podigne malo keša da ima za tamo đe ne primaju tipa pekare.
A ne može mu poslodavac otvorit račun [emoji846]
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Ja bi NLB otpisao kad im stoji jedno na sajt a drugo traže. Ne bih lutao od jedne do druge, svaka ima call centar najlakše iz fotelje zovneš 3-4 pitaš i daju ti sve informacije, ona koja je najpovoljnija tamo pođete i završite.
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Provjeri kod Erste, imali su neki paket za mlade, bez naknade za odrzavanje...
U erste ste mogli da otvorite online i placa se 0.99
Imaju apple pay i google.
Znam da je bilo riječi o ovome, ali evo da i ja "pohvalim" CKB banku.
https://i.ibb.co/g3Q7tfQ/Screenshot-...aging-edit.jpg
Sent from my Xiaomi 12T pro
I meni sad stize ista poruka... Morat cu vladiti dodatnu visu sve su prilike
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja sam izvadio platinum prije mjesec dana jer nisam znao do kad će ova biti aktivna.
https://instagram.com/highlander_brushes/
Ja kad sam koristio davno ckb dobijala se i Visa i MasterCard. Tako da vjerujem da onaj ko nije tu ima drugu koja mu radi.
Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
Pa nije to sad neki horror scenario, ima sad toliko nacina za poslati pare, digitalizovati kartice u wallet-e, pa cak i fizicki nekome poslati novu karticu...
Ne potpisujes ugovor za karticu i njenu validnost, desavalo se npr da je dio kartica koriscenih na nekom bankomatu ili sajtu skimovan, i onda banka ima obavezu da ti je svakako ugasi zbog tvoje sigurnosti i izda novu...
svi koji imaju račun u ckb, imaju i vizu i masterkard, tako da to nije neki problem. mene više interesuje šta će biti sa šoping karticom koja je isto masterkard?