Dali odgovor na to pitanje može ti više koristiti ako ga postaviš meni ili sebi?
Printable View
Dali odgovor na to pitanje može ti više koristiti ako ga postaviš meni ili sebi?
Tvoja priča je bezvrijedna.
Čime se ti zanosiš...
Isus je spasio svojom riječju mnoge duše. A ta njegova riječ je Božija Riječ
.
https://www.youtube.com/watch?v=0ylFgewaFcM&ebc
Odričem se Sotone i svih djela njegovih, njegova sjaja i zavodljivosti.
Ali...kad dolinom smrti prolazim, zla se ne bojim jer Bog je sa mnom.
Isus je propovijedao kao onaj koji ima vlast, donosio Kraljevstvo Božje čiji su plodovi u tom času bili preobraženi ljudi.
Oproštenih grijeha, oporavljeni, izlječeni od fizičkih bolesti, oslobođeni demona.
Nakon egzistencijalnog susreta s Isusom više čovjek nije isti i to je znak da se nešto u kvalitativnom smislu promijenilo.
To se događa i danas. Ljudi to svjedoče i nema tog ateista koji može nečiji egzistencijalni dokaz pobiti.
To su stvari koje su puno dublje od same razine uma i pametovanja.........
Ok Mabuse, to je tvoje mišljenje al mnogi Islamski učenjaci imaju drugo.
https://www.youtube.com/watch?v=0FxCoRrOuiA
[That] celestial bodies are round (istidaaratul-aflaak) - as it is the statement of astronomers and mathematicians (ahlul-hay'ah wal-hisab) - it is [likewise] the statement of the scholars of the Muslims; as Abul-Hasan ibn al-Manaadi, Abu Muhammad ibn Hazm, Abul-Faraj ibn al-Jawzi and others have quoted: that the Muslim scholars are in agreement [that all celestial bodies are round]. Indeed Allah - taala - has said: And He (i.e., Allah) it is Who created the night and the day, the sun and the moon. They float, each in a falak (The Noble Quran, 21:33). Ibn Abbas says: A falaka like that of a spinning wheel.
Sjajno!
Fina je ta iskrenost. Prijeko potrebna čovječe, zamisi da još i ti kreneš da štancaš nikove da ispuniš sopstvenu nedorečenost. Znači dali (dao- kraljevsko Mi -mnogodjelnst,višebrojnost -svaka čast za udenute skrivene elemente) ste Satani a niste ga se odrekli.
Što je OK. Znači da ti namjerno glumiš ođen retardiranog dogmaša da bi što više ljudi dali satani - to što traži...
Može se vjerovatno dogoditi da vam neko (pokuša) ponudi spasenje bez Hrista, ili vam se nekako učini, zavara vas, da ste ga kao sami pronašli. Danas to postaje vrlo moderno. Velika većina ima neke svoje lične "bogove", "oštrice", "logike" i sl. Riječi kako se ljudi danas vraćaju religiji, mnogi shvataju kao da je u suštini vraćanje jednoj politici. stranci, grupaciji.
Vrlo malo je pravog (ikakvog) verovanja! Mnogi "vjeruju" na neki svoj način, trip, dop i sl. Vjera nije zato da bi se pokazivala i reklamirala, već joj je namjere približavanje grešnika Bogu. Hrist je došao da spase grešnike, da im pokaže put spasenja i svojim primjerom da im demonstrira, On nije došao radi pravednika (makar ne direktno i u prvom planu).
Možda bi to bilo pitanje na koje bi svaki pojedinac trebao da mu lično odgovori. Šta bi po vama bio odgovor?
BTW, što ste napali čovjeka, samo mu korist činite, napadajući ga, a da toga ni svjesni niste. Zanimljivo?
"
„Za nas postoji jedan Bog Otac od koga je sve, i mi u Njemu, i jedan Gospod, Isus Hrist, kroz koga je sve, i mi kroz Njega“ (1. Korinćanima 8:5-6).
Suština prave vjere jeste da čovjek vjeruje da je Bog kroz svog Sina Isusa Hrista spasio čovjeka od grijeha i smrti i pripremio mu vječni život. Čovjek poštuje Boga isključivo vjerujući u Njegovog Sina zato što je Bog tako odredio.
„Jer Božje svjedočanstvo je u tome da je on posvjedočio o svom Sinu. Ko vjeruje u Sina Božjeg, prihvata svjedočanstvo koje mu je dato. Ko ne vjeruje Bogu, učinio ga je lažljivcem, jer ne vjeruje u svjedočanstvo kojim Bog svjedoči o svom Sinu. A u ovome je to svjedočanstvo: Bog nam je dao vječni život, i taj život je u njegovom Sinu. Ko ima Sina, ima život, a ko nema Sina Božjeg, nema život“ (1. Jovanova 5:9-12).
„Ko ne poštuje Sina, ne poštuje ni Oca koji ga je poslao“ (Jovan 5:23).
Vjerom u Isusa Hrista jedino je moguće da izdjestvovano spasenje od grijeha i smrti postane realnost za čovjeka.
„Gospodo, šta moram raditi da bih se spasao? …Vjeruj u Gospoda Isusa Hrista i bićeš spasen“ (Djela apostolska 16:30-31).
"
Razlika je samo sto se vjernik nada da će mu Bog zlo iz srca izliječiti.
A čemu se nevjernik nada... on ga i ne vidi.
Novost Isusovog nauka je: Ljubi svoga neprijatelja.....(samo ljubav i oprost prekida lanac zla: ja tebe, ti mene, pa u krug)
Tako to Koreanci vide...
http://i.imgur.com/6KF1Xhfl.jpg
HULK
Ovako napisano je ok, osim što nosi prizvuk da je religija nešto odvojeno od življenja. Pitanje Hrista Boga sa sobom nosi odgovor na sva egzistencijalna pitanja čovjeka kao što su istina, smrt, ljubav, sloboda. Religija može da se proučava i komentariše ali kao i sve u životu ukoliko se ne doživljava i iskušava onda ostaje samo kao "kisjelo grožđe".
I nauka, i filosofija i religija su usko povezani sa stvarnošću čovjeka, jer da je drugačije ne bi bili predmet naših interesovanja. Naravno sve u svojem domenu.
Dzaba se ti nadas kad uporno grijesis. Pravis slobodan izbor da budes gresnik a svu krivicu i odgovornost prebacujes na boga i na druge ljude. Lijeno tumacis vjeru kako ti odgovara jer je tesko guzici da promijeni ponasanje. Pored ponosa dodaj i lijenost svojim smrtnim grijesima. Naje*ao si.
True.
Onaj ko priželjkuje bezbjednost i nedodirljivost pribjegavajući religioznom pijetizmu na pogrešnom je mjestu. Ne postoji moralno niti pravno rješenje za recimo problem smrti. Pijetizam samo stvara pojedinca koji ogugla na takvo pitanje, ne prevazilazi ga.
Zašto je smrt problem?
Sokrat u svojoj definiciji Filozofa tvrdio je da takav covjek živi da bi umro.
Kad je sam bio osuđen na smrt, rekao je da je živio pravedan život i da nema razloga da se plaši smrti.
Takođe je rekao da ljudi se boje smrti kao najvećeg zla a koliko zapravo znaju o njoj može biti da je najveće dobro za njih.
Oni su tad toliko duboko razmišljali o tome da čitaocu ostaje malo mjesta za nova pitanja i ideje. A oslanjati se na to koliko ljudi generalno znaju... Bog je poslao pojedince da uče mase, ne mase da uče pojedince.
17 I dok je izlazio na put, dotrči netko, klekne preda nj pa ga upita: "Učitelju dobri, što mi je činiti da baštinim život vječni?" 18 Isus mu reče: "Što me zoveš dobrim? Nitko nije dobar doli Bog jedini! 19 Zapovijedi znadeš: Ne ubij! Ne čini preljuba! Ne ukradi! Ne svjedoči lažno! Ne otmi! Poštuj oca svoga i majku!" 20 On mu odgovori: "Učitelju, sve sam to čuvao od svoje mladosti." 21 Isus ga nato pogleda, zavoli ga i rekne mu: "Jedno ti nedostaje! Idi i što imaš, prodaj i podaj siromasima pa ćeš imati blago na nebu. A onda dođi i idi za mnom." 22 On se na tu riječ smrkne i ode žalostan jer imaše velik imetak. 23 Isus zaokruži pogledom pa će svojim učenicima: "Kako li će teško imućnici u kraljevstvo Božje!" 24 Učenici ostadoše zapanjeni tim njegovim riječima. Zato im Isus ponovi: "Djeco, kako je teško u kraljevstvo Božje! 25 Lakše je devi kroz ušice iglene nego bogatašu u kraljevstvo Božje." 26 Oni se još većma snebivahu te će jedan drugome: "Pa tko se onda može spasiti?" 27 Isus upre u njih pogled i reče: "Ljudima je nemoguće, ali ne Bogu! Ta Bogu je sve moguće!"
Mene je ovaj mio, e bi me muka snašla da sam osuđen da na oči vjeru tražim.
Quote:
Ljudima je nemoguće, ali ne Bogu! Ta Bogu je sve moguće!
Šta znam, život nije u obavezi da bude fer, samo konzistentan.
Bez šale, ali ove stvari su ti kao i u nauci, čim primijetiš da nastojiš da budeš u pravu mrtav si. Tako da nema straha od neuspjeha, griješi što možeš više u odgovorima samo neka bude iskreno, opet moraš doć do neke istine.
Bog je uvijek sa pravednim čovjekom. Njegova sudbina ga posebno zanima.
A pravedan se ne može pokazati čovjek dok nepravdu ne doživi. Koliko ih je samo pravednih ljudi žrtvovano.
Ali Bog nije Bog mrtvih, nego živih. Ali to naše oko ne može viđet. Zato vjera u Hrista i nada u njega je vaskrsenje.
Ček sad , zar ti ne reče da je volja Boga ko će da bude pravovjernik a ko ne ?
Da imaš duple naloge (a nemaš ;) ) vjerujem da bi se popi*karao sam sa sobom koliko si protivrečan. Mada nije ni to isključeno s obzirom na sve prisutniju praksu.
Tu dolazimo do tog dogmaškog fenomena :) - zaista korisno.
Samo da se nisi posvađao sa Bogom, e ti pakao ne gine.
***
Sa razlogom si pročitao tih četiri knjige u životu. Čak šta više lično On je umješao tu prste da ti dođu u ruke, kako nam sam posvjedoči...logično.
Slijedom logike si ih poređao po nekom američkom šematizmu u trilogiju, pa imamo tu i prednastavke, pa djelove sa paralelnim radnjama...pa to je sjajno!
Nastavaka nikad dosta.
Zasigurno drugačiji pogled na taj filozofski moment,slučaj, situaciju...
Nego da te pitam opet.
Odričeš li se Satane ?! - grešna dušo.
Neki problem?
Kakvu korist?
Misliš da će privući samilost glasača. Da su provalili konspiraciju širokih razmjera da se sruši vjernički džin i proćera Bog.
Doduše jeste da mi je prepun inbox zavjerničkih poruka, ali to ne znači ništa.
Glupost je po prirodi iritantna, sve do momenta kada realno sagledaš situaciju gdje uvidiš da je to nečija suština. U tim situacijama bukvalizam nje pogreška.
Sa druge strane, na paradoksalan način ovaj zavjerenički napad i čini korist, ili makar zadovoljenje nečijeg mazohizma, koje zna da bude veoma stimulativno.
Naravno da mmora da bude napadnut kad je Srbin. (not)
javljam vam kako je u paklu.