Izrael priprema napad na Iran?
Ne bik da branim Izrael al nije baš da im je komšilak sjajan a dizanje zidova može do neke ure da djeluje. Znači mora da se djeluje proaktivno. I djelovali su kroz Mosad i raseljavanja ali prijetnja nije uklonjena. Znači suočeni sa Iranom i komšilukom djelovali su ovako. A Iran se opravdao kao meta u smislu da nisu nimalo slabi već jaki, a sjediti skrštenih ruku sa spoznajom da ćete za 5 g roknuti i nije baš lako a ni opravdano.
Ovo sve da stavimo na stranu moralno pitanje za izraelski narod, jel bolje nestat kao čovjek sa lica zemlje il preživjet kao nesoj imajući u vidu njihov potencijal za nesojluk.
Jedna hipoteza samo za razmisljati. Imamo drugu da su zli fašisti koja može bit tačna al ne neophodno povod za rat. Treća da rade prljav poso za Zapad plaćen Gazom. Imamo li još?