Originally Posted by
Buva+gacce
Prva je ''etička zajednica''. Da, baš na nju je mislio. Čoek osjeća i bira da pripada samo zajednici sa drugima koji dijele iste vrijednosne i etičke stavove, i to i kaže.
Najzanimljivije, ukoliko umjesto tog Konstantinosa Kavafisa i Thomasa Bernharda koje on navodi, umetneš matematiku i fiziku, viđećeš da si ti zapravo rekao bukvalno isto što i on:)
Inače, njih dvojicu je naveo iz totalno konkretnih razloga, usko i konkretno vezanih za temu koju obrađuje, a ne kao neke generalne vrijednosne tačke. Ali da ne ulazimo u to, iščitaj ih ako želiš, možeš i samo djela koja navodi, i povezaće se.