pare idu grcima
Printable View
pare idu qrcima
ka' sto rekoh u nekim od predhodnih postova.. bice ovo jos skuplje samo dajte malo vremena "haraclijama" .. svako 2/3 mjeseca po 4/5 centi dok ne izbije na 2 e litar.. pas mater !!!
I sto je najjace od svega, niko se ne buni. Niko ne pita Vladu da smanji akcize i poreze. Niko ne odredjuje plinasima koliko da zarade...prodaju litar plina i zaradjuju 35 centi.
???
koliko je sad plin? :mrgreen:
70-75 centi...
najskuplje nam je gorivo na svijet a plate 300 eura!! nema nas u svijet.
dok god ima ovaca bice i vune.. ;)
Castellana Petrol dobije gorivo iz Rijeke, HR. Tamo je najbolja Inina rafinerija.
INA u TV i ovi imaju potpuno ista goriva, Euro 5 i dobar kvalitet.
Brzo cemo dobiti i potvrdu iz Lab-a.
prodaje li castellana plinac inin???
Da, napisao sam gore da DA.
Zvanicna ***** od statistike kaze da je prosjecna neto plata oko 515 eura, a prosjecan iznos potrosacke korpe za cetveroclanu porodicu 714 eura. To su podaci koje nama izbacaju na dnevnik i putem svih glasila.
Ja sam samo mislio da kvarim prosjek. I da je mojih 300 samo nocna mora sto ce proci.... Ali tesko nalazim one sa preko te cifre...
Zasto ovo pisem ?
A kako ce koje mudo postaviti pitanje ovim sto voze ove jake automobile u Vladi, oce li se oni odreci malo svoje plate i spustit akcize. Nekad je bilo, sto imas vecu platu veci porez ide drzavi, i nisi imao potrebu uzimati kroz gorivo.
Zasto ovo pominjem.
Pa ako CurvaNord i ja spadamo u one sto primaju plate od 300 eura, i ako ja stvarno tesko nalazim one koji primaju preko tog iznosa, dolazim do pitanja : Koliko stvarno primaju ti Vladini sluzbenici ? To mora biti puno, da bi rasteglo prosjek na 515 eura.... Dakle, gospodo ministri, poslanici, sekretari (i sekretarice naravno), ostavite vi nesto vase place u budzet, a nama ostavite cijene goriva srazmjerne primanjima.
Zasto ovo kazem bas ovako ?
U Sloveniji je neko rekao da je zvanican prosjek neto plate oko 850 eura. Litar eurodizela je bio 1.21 eura kad je ovdje bio 1.35 eura (tada sam ja bio gore).
Pouku, mislim da znate.
e ovako je stanje 10% ljudi u crnu goru ima mjesecni prihod od 20-30000e a ono 90% 300e i kad uzmesh prosjek ispada tako,nijesu nishta slagali...
10%? :) mozda 10% BD i PG zajedno :) a to ti je 1% od CG
Tankao na Castellana Petrol, do cepa, presao oko 40 km...
Ocete li vise infa?
Ne, ne smijem nocas da pumpam...sjutra vece ce bit pumpanja na 7 atmosfera.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija....&nav_id=527391
Ima li đe podataka za CG?
mi smo drugi kontient.
Cgorci ce jos vise da voze, da dokazu vladi da im ne moze nista...
ljudi off topic,al me zanima dje je nabolji super95? u podgorici? imam problema sa autom,pa koju pumpu preporucujete da je najbolja?
Kod Autobuske - 100 %.
rijesice mi zbog filtera goriva, znaci na autobusku? i rad na ler ako nije kvalitetno gorivo odma osciluje... interesuje me samo super95?
Castellana Petrol ili Ina u TV...
ja usuh dans plin an Vuk Petrol , mogu rec da sam osjetio blagu razliku na bolje ... rekao bih da imaju dobar plin
ma sta kaaaaazes...
a time se bavis,je li?
Zato sto gorivo im stize direktno iz rijecke rafinerije, i sva goriva su Euro 5.
Oni kod autobuske plin dobijaju iz Euro Gasa, a taj plin je originaly iz Albanije. Gorivo im nije Euro 5.
jes brao, gazda toni je katolik pa je nasa veze u 'rvatskoj. ne sprdaj se, benzin ti je svuda u cg isti, samo je fora dje mu vise tj manje bacaju vode...
a te fore prodaj tamo u tuzi :lolblue:
fakat, alex-a (poznatiji kao napaljenko) radi kod njega :lolblue::lolblue:
Napaljeni je sef servisa, i mos' ga jebat.
Ne prodajem ja nikakve fore, samo ti pricam to sto sam cuo u vidio.
A ovo sa vodom - http://www.car-caffe.com/forum/image...es/smile06.gif
Da ne vidjeh dio sa vodom, pomislio bih da covjek zna neke stvari