hvala Dutch ali nemam smisla za takve radove. Ne bih sam oko toga rabota.
Printable View
hvala Dutch ali nemam smisla za takve radove. Ne bih sam oko toga rabota.
A svi imamo smisla, samo treba probat :).
daj nam sliku stolica da vidimo je li to samo 20e :P
salu na stranu - neke se zavrse kao sto je Dutchy pisao... neke su toliko razglavljene da je jedini pravi nacin da se busi veci utor, puni i lijepi drvetom, pa iznova buse utori za stolice - a onda na to najcesce dodje i farbanje/lakiranje da se to ujednaci
a kad
a kad sve to radis ti dodje red i da ih istapaciras i dodje ti cijena kao nove da kupis :D
nazad na pocetak - ako su utori sabijeni/razglavljeni - nije ih lako zalijepiti uopste
daj slike stolice i donje strane stolice
Dodje cijene ako ih je placao 100e po komadu a ako su jeftine neke, ne isplati se sem SSM varijanta.
Ima li neko broj majstora Gosovica iz Maslina koji popravlja elektroniku?
https://www.namos.co.me/images/namjestaj/511/0.jpg
Jefitinija varijanta. Na kraju isprobacu Dutch recept
cim su farbane - good luck
ako imas kakav osrednji magnet provjeri prvo spojeve sa svih strana... obicno zakivaju spojeve... ja sam nekolika puta radio slicne stolice - o jadu sam se zabavio
u jednom slucaju je jedna bila pukla, pa kad sam krenuo je osmigrlam da bih vidio sa cime se radi i dokle da se mijenja/popravlja isplivalo neko meko drvo i neki pecat iz malezije - JAD
a placene su bile u jedan salon u PG cini mi se tad po 120e po komadu
dodju cijene ihaaa
no vecina ne moze kupiti samo stolice bez stola i onda bude prinudjena da plati...
ako kome su dotrajale stolice, pa treba full da ih sredi
10-15e po stolici tapaciranje + materijal
~20e da ih poprave i zategnu ako se ljuljaju
15-20e da ih farbaju ako su ostecenje
ipane ti ~50e po stolici da se skorz sredi... sto opet, mozda i nije puno ako uzmemo u obzir da se isplati sredjivati samo kvalitetnije stolice, a one su i onako 100+
Imao sam dvije stare stolice. Išmirglao ih dobro, i ofarbao. Sjedalo sam morao mijenjati komplet, jer su napukla bila, tako da sam za njih koristio nešto kao šperploču debljine 1.5 cm, i naravno oblikovao po kalupu originalnog. Kasnije stavio sunđer i obložio sa štofom i zaheftao. Nove :D
Svakako se isplati ako su stolice kvalitetne.
Ja sam u Senic uzeo moje po 30 i nesto eura komad. Bukove, sasvim pristojne. Zao mi bilo neke hrastove sto mi se svidjese, prispjenak je u naletu da se bavi pravljenjem stete, pa neka ove podnesu taj udar. Zadovoljan sam kako su se u ove godinu dana pokazale.
Preporuka za majstora koji bi mogo da presvuce kozu na metalne stolice?https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...cf710a15c7.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...a6b00344ff.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...0173fa27f0.jpg
Sent from my SM-S908B using Tapatalk
Paropropusna folija na metalnu konstrukciju. Jedan krov treba limom da se pokrije, metalne kutije umjesto greda itd itd. Da li folija moze istrpljeti grijanje ljeti?
Na ovakav krov bi uzemljenje trebalo biti obavezno?
Sve metalne konstrukcije bi trebalo da su uzemljenje
Folija trpi to sto si naveo, ali vidi ako nije razlika u cijeni, imali su Beranci u ponudi limove sa zalijepoljenom folijom - ona tu svakako sluzi da sprijeci stvaranje kondezata - paropropusnosti kroz lim nema ;)
Probaj ‚‚Čantrić" 067880034 - ne mogu se sjetiti jesu li to bili oni
Pa brat mi radi sa tim, pa mi rece da nije nikad gledao kod nas taj "lim sa filcom". Provjericu
Zasigurno ima u Berane gledao sam im te limove sa membranom kad su ugradjivali na Novo selo... nego imaju 2-3 firme, sad da me pucas ne mogu se sjetiti je li tacno ova - neka raspita
Ta je. Al su rebra 2cm pa mi veli brat da ne valjaju,slabo nose tezinu ako padne snijeg.
Inace, dobra cijena i dz prevoz do ovamo.
Imate li mi koga preporučiti za ugradnju sobnih vrata? Opština Bar..
Vodoinstalater, za posao od max sat vremena, da dvije spojnice napravi i jednu česmu postavi?
Treba mi pomoc nekog ko se bolje razumije.
Treba na betonskom zidu u stanu (beton ne opeka) da zakacim neko ogledalo tezine oko 15 kg. Ovaj nosac ima tri rupe za sarafe, cini mi se da ide fi6 saraf. Koje tiple i sarafe da kupim a da bude sigurno da ne padne?
Na 6icu lagano
Sent from my SM-S918B using Tapatalk
realno, na 3 sarafa ce da stoji
ali ako je maltan beron onda je velika vjerovatno da ce 6ca da ostane vecinom u malter - masinski je narocito porozan
najsigurnije ti je poci do okova i uzeti 3x8mm fisher i pripadajuce sarafe i onda si bas miran :)
"od viska ne boli glava" - i samo pazi da nema struje tu dje busis :P
Ima i duga 6tica
Dje ima da se kupe neke lijepe noge za mali kafe sto
Bas slaba ponuda. Okov, Trimico, to jr to manje vise
Drago mi je da to cujem. Ja ih licno ne poznajem osim sto su i meni par puta bili, svaki put bas korektni i po dogovoru, zato ih rado i preporucim.
Pritom normalni i kulturní majstori (ne dodu ofucani, da im viri pola guz*ce dok rade itd), sto je dodatni bonus :D
Vodoinstalater i stolar u Nk, ima li ko preporuku?
Vodoinstalater Raco +38268637465, ne znam šta ti treba, meni je završavao neke sitnije stvari.
Sent using Tapatalk
Da pitam ođe:
Đe ima da se kupi onaj najlon sa vazdušastim džepovima što se koristi za pakovanje lomljivih stvari?
Pade mi na pamet da to obmotam oko ventila i vodomjera na selo da ih zaštitim od mraza zimi,da ne popucaju.Ima li ko bolji predlog?ono,računam vazduh dobar izolator.
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
okov je nekad toga imao
Imas sundjere za zastitu cijevi od hladnoce,imas ih po ovih radnji za vodoinstalatere
To za cijevi ne znam kolko je praktično,jer su u pitanju ventili od po cola i 3/4 kugličasti sa onim velikim drškama,kao i vodomjer koji je isto gabaritan.
Inače,prije se dok su bili stari ventili sa gumicama,završavalo sa starim krpama.
Ne znam, što kolega spomenu taj termosilent,je li isto strogo namijenjen za cijevi,tačnije za oblik cijevi ili ...?
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
a bil pilo vodu pur pjena i folija okolo :)
Sent from my 2201117TY using Tapatalk
Termosilent je folija koja ide ispod laminata isl.
Ovo sto iznad pomenu, ako mozes napraviti neku takvu formu, taman pur pjenom zalij i ljepota. Obmotaj cijevi i sat kakvim tankim najlonom, stavi okolo kakvu kutiju ili sl, da ne bjezi pjena i isprskaj. Samo rijesi nekako poklopac sata, da se moze otvarati. Mozes isto kartonom nekim oiviciti, da ne ode pjena preko. Samo nemoj da je izlozeno suncu.
Zasto skid ne valja koristiti na auto limariji?
Koristi se za skidanje starih farbi, tako se koristi i na auto limovima.kad krenes da radis sa njim, ne smijes ostavit nijedan sloj do lima-moras sve skinut, posle se dobro ocisti dio i posle idu razne vrste premaza koje su namijenjene za gole limove
Koje su ono bile preporuke za izradu i montiranje unutrašnjih vrata u stanu? Po mogućnosti okviri da budu sa onim svjetlarnikom iznad i da se vrata naprave i postojeća zamijene po principu ključ u ruke. Da ne moram poslije majstora za vrata da jurim zidare i majstore drugih struka. Znači, da se kompletira posao.