Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast
Results 26 to 50 of 529

Thread: Afera "Crne trojke"

  1. #26
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    http://www.vijesti.me/vijesti/brajus...-clanak-145621 Interesantno je kako Brajušković pažljivo bira kad navodi žrtve. Obratite pažnju...Još uvijek samo navodi žrtve zastrašivanja (ne i prebijanja) i to isključivo samo one za koje je ubijeđen da nalog za njihovo prebijanje nije stigao od Đukanovića.................................... .... Uzgred, zapanjujuće je s koliko prezira Veljović govori o pripadnicima nekadašnjeg Odjeljenja za dresuru službenih pasa. Tu (u tom preziru) i treba tražiti sjeme kuršlusa između Veljovića i Brajuškovića... Baš bi mi zanimljivo bilo da čujem što o bivšem komandantu sada misle njegovi policajci iz ovog odjeljenja koje s toliko omalovažavanja naziva, prvo kerovođama, a zatim i kuckarima. Ta radna mjesta se nikada nijesu zvala tako i ovo je nevjerovatan faul bivšeg pretpostavljenog, prema 10-tak možda i najčasnijih pripadnika Specijalne. Izgleda da se tog odjeljenja Veljović uspio otresti u međuvremenu jer čujem da sada pri Upravi postoji nekakva Filijala za vodiče i dresuru službenih pasa... E moj Veseline, kako sebe braniš, Brajuško će postati suvišan...

  2. #27
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    OFFLINE
    Posts
    6,088
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo da se pretplatim na temu, i da nam El Rejac poživi 100 godina. On samo u centar, nikako drugačije...

  3. #28
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    U pravu si, a to sam i na drugom topiku napisao. Stvarni mi je tesko da zamislim da Djukanovic naredi prebijanje Duska Sekulica i Momira Vojvodica. Pa ja ih ne bih skidao sa tv-a. Kud ces bolju antireklamu za Srbe od ove dvojice.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  4. #29
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,606
    Thanks Thanks Given 
    2,012
    Thanks Thanks Received 
    2,613
    Thanked in
    1,119 Posts

    Default

    Bas me zanima sta ce od svega biti... El Re reseta
    Tu es mon héro!

  5. #30
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas me zanima oće li Raško prekinut ili produžit odmor !

  6. #31
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    17,189
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,726
    Thanked in
    2,375 Posts

    Default

    Onaj prvi odgovor na optužbe uopšte nije sadržao demanti postojanja samih crnih trojki, samo negiranje tvrdnje da je Brajušković radio išta osim čuvanja pasa i da Veljović i Perović nisu organizovali crne trojke. Ko im reče da ne kažu da crne trojke nikad nisu ni postojale, nije mi baš najjasnije.

    Iskreno sumnjam u neki razvoj Afere jer se, zasad, zasniva samo na riječima neopjevanog... Nemam pravi izraz za onog lika. Ako je narod potpuno zanemario glasove samih funkcionera dps-a koji govore o tome kako da zloupotrebe pozicije za osvajanje izbora, zašto bi neko vjerovao tamo nekom Brajuškoviću? Mislim, zašto bi neko od glasača dps-a to povjerovao?

    Pošto je Brajušković rekao da je i sam bio član crnih trojki i učestvovao u prebijanjima i zastrašivanjima, zar ne bi neko morao da ga krivično goni po službenoj dužnosti?

    A posljedice po dps u vidu procenata - ne znam da li će to značit da se broj apstinenata povećava, da sdp jača, da neka od opozicionih stranaka jača...
    Last edited by NHM; 23-08-13 at 10:14.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  7. #32
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by E-1 View Post
    Bas me zanima oće li Raško prekinut ili produžit odmor !
    SDP nikad po dubini nije imao pipke u Policiji, pa dakle ni kontrolu nad njom. Raško Konjević se od postavljenja malo zaletio, pa čak i saopštavao spektakularne najave (poput ove http://www.cdm.me/politika/konjevic-...najkracem-roku ) međutim on je, makar kad je riječ o uticaju na Policiju, engleska kraljica. Pošto spada među SDP-ovce sa najviše samopoštovanja nimalo ne bi bio iznenađen da uskoro da ostavku na mjesto ministra. Mislim da razlog što to nije već učinio leži i u tome što čeka SDP-ov izlazak iz vlasti, tj. raspisivanje vanrednih izbora. .................................. Kad su u pitanju SDP-ovci najviše uticaja u Policiji uspio je da ostvari (siva eminencija SDP-a) bivši pomoćnik Ministra za opšte i upravne poslove i bivši ambasador, te ponovo funkcioner MUP-a - Abid Crnovršanin. Interesantno je da za vrijeme dok je bio Mićo Orlandić pomoćnik Ministra UP za javnu bezbjednost (naslijedio Vuka Boškovića) mi nijesmo znali da taj čovjek postoji, dok je recimo njegov prethodnik Bošković redovno obilazio policijske Centre i jedinice........... Kakogod, mislim da će SDP ovo zateći u vrlo neprijatnoj situaciji jer će se očekivati da reaguje i to ne samo osudama i sjednicom skupštinskog odbora za bezbjednost. Ipak SDP će se skrivati od medija dok god Brajušković to bude omogućavao izbjegavanjem da navede imena žrtava koje su zaista pretučene ili im je imovina uništena/oštećena.

  8. #33
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zasto mislis da ce ova "tema" biti nesto posebno aktuelna ?

    Za 4-5 dana ce se zaboraviti i Brajusko i druzina mu ... mi prvi ni poslednji koji progovori kad ga ispale ovi iz vlasti.

    Koliko dgo je bila aktuelna prica o onome ,takodje bivsem DPS-ovcu, koji je kupovao licne karte od svojih para , a kad su ga ovi ispalili - prolaprdao po novinama, a na poziv tuzioca - sve se zaboravilo ?


    Ista su to **vna
    ... to ja znam jer je mene brat u Italiju !

  9. #34
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,919
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ma izace nova afera da poklopi ovu i sve tako u nedogled. Samo se nadam da neko knjiži u neku svesku sve ove ludarije zadnje 23 godine.

  10. #35
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Middle earth
    Posts
    7,488
    Thanks Thanks Given 
    163
    Thanks Thanks Received 
    1,283
    Thanked in
    649 Posts

    Default

    Definicija trojki

    I have a plan so cunning you could pin a tail on it and call it a weasel.

  11. #36
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Prvo, valja biti pažljiv i stvari nazivati pravim imenom. Ovo još nije afera, već je samo (ajde nazovimo tako) - afera u nastajanju. Ovo će biti afera, ne čak ni kada Brajšković (ukoliko uopšte to učini) navede imena žrtava premlaćivanja, već kada bude imenovao druge kolege iz crnih trojki. Tek tada all hell will break loose. Reći ću vam zašto mislim da je ova afera u nastajanju ipak ozbiljnija čak i od većine drugih skandala koji su doživjeli da postanu afere. Ovdje se ne radi o nekom poljoprivredniku koji je u slobodno vrijeme kupovao lične karte i na taj način (sa svežnjom od par desetina ličnih karata) učestvovao u falsifikovanju volje birača i namještanju izbora. Ne, ovdje se radi o insajderu iz jedne od najdelikatnijih jedinica (svojevrsnog crnogorskog JSO-a) koji je, po nalogu nadređenih vršio i na drugi način učestvovao u vršenju krivičnih djela protiv života i tijela slobodnih građana. To su inače najteža krivična djela u Krivičnom zakoniku. Ukoliko se ovakva krivična djela vrše od strane državnog aparata prema građanima, i imaju karakter i elemente organizovane i neodređen broj puta ponovljene radnje/represije, onda imate sve neophodne preduslove takvu pojavu okarakterišete kao državni teror ili državni terorizam, a državu u kojoj je to moguće - državu u kojoj su ugrožena elementarna ljudska prava, među kojima je prije svega pravo na život.... Zašto je ovo opasno po DPS? Strani centri pomno prate što se ovdje zbiva. Naravno, nijesu oni naivni, i većina njih zna da se te stvari i ovdje (baš kao i njihovim zemljama) dešavaju, no ukoliko te stvari postanu javne i zaprijete da postanu slika o vašoj zemlji, te u bitnom mijenjaju percepciju koju njihovo javno mjenje ima o toj zemlji, onda oni sa takvom državom (čitaj: vlašću takve države) u kojoj se konstatuju (makar i sporadični) akti državnog terora prema građanima, prosto sve veze polako svode samo na najnužniji i najdiskretniji nivo.... Zašto mislim da će duha biti teško sad vratiti u bocu? Čak i da se Brajušković pospe pepelom i sve demantuje, stvar je otišla predaleko. Prosto - postala je javna. Pritom, treba imati u vidu da postojanje ekipa za premlaćivanje nije bila tajna bilo kom ko je na kapiju kampa Zlatica ušao više od 10 puta. Previše je svjedoka. Nije to više ona Pretorijanska garda kako sam je ja nekad zvao, čak, priznajem, i sa malo zadovoljstva. Ne, ta (i druga jedinica u tom kampu) prošle su sve i svašta, a danas je čine poniženi i potpuno osiromašeni ljudi. Malo ko od njih danas ima 20 eura u džepu da vas pozove i plati vam piće... Nije samo tu prisutno opšte stanje averzije prema DPS-u i razočaranosti u Đukanovića. To stanje je gotovo pravilo danas gotovo u kompletnoj Policiji. Nijesam vjerovao da ću to doživjeti, no, eto, zaslugom Đukanovića, događa se pred mojim očima... Zato nemam visoko mišljenje o sposobnosti čovjeka koji je toliko nesmotren ili osion da one koji će mu jedini ostati (kad sve više bude ostajao sam) dovede na rub egzistencije. Zato je svako poređenje njegove političke umješnosti i umješnosti jednog Tita - glupost. Titu se to nije moglo desiti. Službe bezbjednosti Titove države (vojska i policija) prve su primale platu i od nje pristojno živjele. O stambenim i drugim potrebama nijedan pripadnik bezbjednosnog aparata njegove države nije morao da razmišlja. No, to je neka druga priča... Đukanoviću je MUP danas u takvom stanju da (odgovorno tvrdim) kad bi kojim slučajem Zapad podržao (ili zažmurio na to) da nova vlast dođe ulicom (što naravno ne smiju ni pomislit) Policija bi se sklonila u stranu.... Tvrdim vam (jer je moja velika većina prijatelja i dalje u Policiji pa često o tome razgovaramo) da takvo stanje raspoloženja nije postojalo ni prije svega 8-10 mjeseci. Zato i stojim iza toga da je ovaj režim poput zrele kruške. Pošto nemamo opoziciju po mjerilima civilizovanog i uređenog Svijeta (liše časnih izuzetaka) onda nema ni vjetra da tu krušku oduva. Zato i gledamo ovo mučno truljenje i urušavanje režima koje dolazi iznutra.
    Last edited by El Re; 23-08-13 at 11:49.

  12. #37
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by niksicanin 24 View Post
    El Re, tvoja su svjedocenja vrlo dragocjena. Ipak, ma kako mrzio Djukanovica, nekako mi je tesko povezati njegov mig i pokusaj prebijanja Sekulica ili ovoga Momira Vojvodica sto se veceras javio. Pa ko bi ih tukao, narocito ako je bio jak kao sto je tada bio Djukanovic(mislim na zapad)? Ne znam, Bog zna, samo mi se cini da je vlast toliko(potpuno ocekivano suplja), da je ovo bruka. Ja sam protiv vlasti od 90-e, ali da je najgora, nikad protiv nje nisam govorio van CG.
    P.S. Nego El Re, ne znam da li ti je zapalo za oko, dezurni branioci drzave, a pogotovo lika i djela premijera upadljivo cuti na tvoje postove. Da sam ja pisao, ili bih bio banovan, ili torpedovan od strane ostalih.
    Kao "branilac Premijerovog lika i djela"-( I SAMO NJEGOVOG!)-svečano izjavljujem da me zaista nije briga koji su to klanovi u MUP, ko je kome tamo kopao jamu, a pogotovo me nije briga ni šta je izjavio neki "maniti Brajušković".... niti me briga je li mu Veljović(ili onaj drugi) komandovao...

    To su stvari interesantne za opoziciju, koja po definiciji koristi baš svaku priliku da pokuša da oslabi vlast-pa tako koristi i izjave jednog u principu neintereantnog, tipskog policajca operativca. To može biti interesantno i za bivše radnike MUP, koji lično poznaju te ljude-ipak je nešto drugo kad svakoga od učesnika možeš i da vizualizuješ u glavi.

    Ja se, medjutim, sa takvim figurama nikada nisam družio, a pomalo ih sve i prezirem (jer im je"Služba" uvjek preča od svakog prijatelja , što je PROVJERENO!).
    Tehnike dolaska na vlast i održanja vlasti ( u koje spada i maltretiranje političkih protivnika) poznajem teoretski, a nemam nikavu želju da ih u praksi primjenim..naprotiv, mrske su mi.

    Što se tiče Djukanovića, misliš li da je Djukanović pozvao nekoga od njih i rekao. " ti i ti.....brate moj, potrebno je da bejzbol palicom prebiješ...toga i toga.."? Nije sigurno.... To rade ti niži kadrovi, koji mene u principu ne interesuju!

    Zaključak: Naduvana stvar, sitan politički trik, a pomenuti smatra da će ga neko već nagraditi-ili policija da ćuti, ili opozicija da priča....igre već vidjene sto puta u mojoj praksi, i kao takve DOSADNE..POGOTOVO OD KADA JE VERZIRANI RE NAPISAO DA TAKVIH "JEDINICA ZA PREBIJANJE" NEMA DUGO VREMENA, VEĆ SU OPERISALE U VRIJEME BORBE SA 7 BATALJONOM, T.J. U VRIJEME STVARANJA DRŽAVE.

    Zadovoljan ?

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 23-08-13 at 12:53.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #38
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,747
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Mislis li da je moguce da se donese takva odluka bez znanja gospodara? Nisu ti ljudi smetali Veljovicu licno nego ovima sa vrha vlasti i naravno gospodaru, tako da ta prica da on nije zvao ni poruke slao je blago receno smijesna.
    Iskljucenje mozga samo osta.

  14. #39
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    ...

    ...POGOTOVO OD KADA JE VERZIRANI RE NAPISAO DA TAKVIH "JEDINICA ZA PREBIJANJE" NEMA DUGO VREMENA, VEĆ SU OPERISALE U VRIJEME BORBE SA 7 BATALJONOM, T.J. U VRIJEME STVARANJA DRŽAVE.

    ...
    Nijesam baš tako rekao Bone... Evo što sam izjavio: "I još nešto, pošto vidim da se dosta špekuliše oko toga u javnosti, tajne ekipe policajaca za premlaćivanja, zastrašivanja i paljevine više ne postoje u Specijalnoj. I to već godinama. To su makar informacije koje imam od bliskih ljudi koji su preuzeli Specijalnu, iako ne mogu da tvrdim da tamo nije ostao još poneki pojedinac koji je u komunikaciji sa Veljovićem ili njegovim bliskim saradnicima i vodi dvostruki život. "................ Dakle jasno sam se ogradio. Ali i pojasniću prosto da otklonimo svaku dilemu na šta sam mislio kada sam rekao da "ne postoje više". Mislio sam na to da već nekoliko godina unazad više nema policajaca koji se po kampu pojavljuju ko utvare (pazite, nije to stanica Policije, već jedinica u kojoj je postojala vojnička disciplina i hijerarhija, poput svih takvih jedinica, i u koju bez posebne dozvole nije mogao ući čak ni kolega iz neke druge službe MUP-a), dakle, policajaca koji dolaze po vlastitom rasporedu, kreću se po kampu bez da ih iko smije pitat što tu rade, zašto su u civilu i zašto nijesu na obuci koja je u kampu (u obije jedinice) rigorozna i svakodnevna. Ne samo to, ova banda batinaša (koja mi zaista jeste išla na nerve) sama je sebi dala za pravo da sjedi za stolovima u starješinskom dijelu restorana. Određeno ustručavanje imali su samo kad je Veljović bio za svojim stolom. Tada bi nestajali iz vidokruga. Istini za volju Veljović je tu dolazio samo kad je imao goste, a obožavao je da izigrava domaćina raznim političarima (mahom poslanicima DPS-a) i drugim funkcionerima. .... Inače, ta batinaška ekipa (koja nije naravno bila svakodnevno angažovana, već tek sporadično, kad se oduži između 2 zadatka (dani praćenja i premlaćivanja) znala se pomalo uključivati u redovan rad jedinice. No, svo vrijeme njihovi zvanični komandiri nijesu insistirali na njihovom prisustvu. Bukvalno su ih vodili u evidencijama prisustva iako nijesu znali ni đe se nalaze, ni što rade. Niti su se usuđivali da pitaju Veljovića. Svi smo zatvarali oči, jer je komandirima (obzirom da su gotovo svi iz tih ekipa bili samovoljni razbojnici) i odgovaralo da ih nema u vodovima i da ne smetaju obuci. Nakon nekog vremena navikneš da ne dolaze, ovlaš upišeš ko da su tu, i ideš da radiš ono što te plaćaju poreski obveznici, a Veljović nek razmišlja đe su mu... Ta izdvojenost njihova u odnosu na druge trajala je negdje do kraja 2003., početka 2004., (podsjećam 7. bataljon, koji je bio sastavljen od više četa u raznim gradovima je, po dogovoru sa DOS-om, najuren iz CG još početkom 2001.) tako da se to ne može povezivati sa "odbranom države", niti ima ikakve veze s tim, sem ukoliko (a jeste) vlast sebe nije poistovjećivala sa državom..................Tačno je da je najveći broj premlaćivanja bio uoči i neposredno nakon pada Miloševića (1999. i 2000. godina), ali je, ponavljam, još nešto je važno da znate. To je vrijeme koalicije "Da živimo bolje" (DPS-NS i SDP"). Ja sam bio zaprepašten (priznajem, smetalo mi je) uticajem koji je NS odjednom (preko Potpredsjednika Vlade za politički sistem, a tu su vam MUP i Ministarstvo pravde koje je nadležno za zatvorske čuvare i njihovo zapošljavanje - gospoda N.Kilibarda i D.Šoć) imala na Policiju u to vrijeme. Đukanović je od NS pokušao da napravi protivtežu SNP-u i dr. srpskim partijama (most za lakše pretrčavanje Srba) pa im je dozvolio da regrutuju ogroman broj momaka iz četničkih porodica (pola iz PG, pola sa sjevera a tu je prednjačio Kolašin). Ti policajci (koji su se vodili kao angažovani rezervni sastav) se nijesu nipočemu razlikovali od redovnih pripadnika Specijalne i Posebne. Primali su plate, samo im nijesu uplaćivani doprinosi. Uglavnom, njihov broj je u jednom trenutku prešao 30% obije jedinice. Manji broj je kasnije prešao u DPS, no većina je bila nepouzdana i svi su najureni polovinom 2000., a ostatak početkom 2001. Ovo sam naveo prosto da bi razumjeli koliki je bio uticaj NS u vrijeme koalicije sa DPS-om, te da postoji itekako razloga da se prebijanje pojedinih bivših čelnika Narodne stranke (poput Vojvodića recimo) nalogodavci traže u redovima stranke koju su napuštili opisujući bivše drugove najružnijim riječima koje naš jezik poznaje. Sasvim je moguće da su povrijedili sujetu nekog od onih funkcionera koji su ostali u NS i koji su možda podlegli iskušenju da iskoriste svo zadovoljstvo mogućnosti da neko bude prebijen jer su, eto, oni to poželjeli....Moguće da prebijanje Vojvodića ili Sekulića nijesu zatražili, no kako su funkcioneri NS znali biti gosti Veljoviću, nije isključeno da ih je sam Veljović htio "zadužiti" tako što će malo "vaspitavati" onog ko je "naljutio" njegove nove prijatelje... Inače, Veljović je patološki mrzio SDP (a vjerujem da je tako i danas), tako da je za njih Specijalna ostala van dometa. Milsilm da je razlog za odijum Veljovića prema SDP-u to što mu SDP-ovci nikada nijesu oprostili 1992. i 1993., sjever CG i prebijanja i ohrabrivanja Bošnjaka da odu. Međutim, Đukanović se (tada, govorimo o vremenu prve koalicije SDP-a sa DPS-om), ili je makar takav moj doživljaj, nije bio spreman odreći Veljovića (iako mu je to traženo) čak ni po cijenu razlaza sa SDP-om. Svako kasnije glasanje SDP-a za Veljovića bilo je iz razloga poštovanja samog Đukanovića (koji je stajao i stoji iza njega) a ne nikad simpatija prema Veljoviću. To Veljović odlično zna, i zna da otkaže li mu Đukanović pokroviteljstvo, prvi će ga SDP razvlačiti na stub srama. ...
    Last edited by El Re; 23-08-13 at 14:42.

  15. #40
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ...a eto pojavile su se pozitivna/pravedna CG i ne kažem da su savršene partije ali eto ne sjećam se da ih je bilo ko iz zapadnih krugova pozvao makar na razgovor...a od tih što si nabrojao bi bili 1000 puta bolja opcija
    Kontakti sa Pozitivnom, pa i SNPom, su vrlo redovni, bas iz gorenavedenih razloga. Vlast je sve klimavija i ako padne moraju imati spremnu alternativu. Da ne pominjem to sto se u svakom razgovoru indirektno, ali jasno, stavlja do znanja da bi radije imali Pozitivnu i kompanjone kao partnere nego DPS.

  16. #41
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    ...
    Što se tiče Djukanovića, misliš li da je Djukanović pozvao nekoga od njih i rekao. " ti i ti.....brate moj, potrebno je da bejzbol palicom prebiješ...toga i toga.."? Nije sigurno.... To rade ti niži kadrovi, koji mene u principu ne interesuju!
    ...
    Sta ako se ispostavi da jeste? Da je govorio Veljovicu "prebijte onu stoku" a ovaj prenosio izvrsavao? Da li je to dovoljno da i ti konacno nesto zamjeris tvom obozavanom Vodji?

    Sta ako se ispostavi da je naredjivao ubistva? Naci ces ti i za to opravdanje...

  17. #42
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Sta ako se ispostavi da jeste? Da je govorio Veljovicu "prebijte onu stoku" a ovaj prenosio izvrsavao? Da li je to dovoljno da i ti konacno nesto zamjeris tvom obozavanom Vodji?

    Sta ako se ispostavi da je naredjivao ubistva? Naci ces ti i za to opravdanje...
    Ja jesam ekstremno lojalan, i to do mjere da je pitanje da li je moj kvalitet ili karakterna mana...vidjeli ste to po mom odnosu prema Amfilohiju i prema DJukanoviću....a takav sam cio život bio i prema prijateljima i kumovima. Možda je to duboki kompleks razmaženog faktički jedinca koji je mnogo želo da ima brata/brat mi je mlad umro i nisam ga ni upoznao/)...ima tu vjerovatno neke patologije i volio bih da upoznam g. Mitrića psihijatra, koji mi na prvi pogled imponuje toliko da bi mu pristupio i kao pacijent, i to pod starost.
    Ali i tu postoji razlika-mitropolit mi je djecu krstio i vjenčao me, na svakoj slavi mi je bio u BG itd, duhovni mi je otac, koji me ispovijeda.... a Djukanovića NIKAD NISAM NI VIDIO, osim jednom iz daljline, u hotelu CG.
    Medjutim, koliko godj da me on razočara i iznervira svojim dopuštanjem da se mediokriteti bogate i drmaju sa ovom našom CG, JOŠ VIŠE ME ODUŠEVI SVOJOM VIZIJOM (kao što je veza sa Azerima , Mankom, Arapima..a bila bi i sa Šinavatrom, da ne skočiše da mu oči izvade), SVOJOM UPORNOŠĆU, HARIZMOM I VOLJOM....
    A NAJVIŠE STVARANJEM MALE, ŠESNE I PROSPERITETNE DRŽAVE (NA DUGE TURE GLEDANO)....TO SE VEĆ NE ZABORAVLJA!!!


    ALi sve ima granicu, pa i moja lojalnost...jer ja nisam zaljubljena tinejdžerka, nego ozbiljan čovjek koji svaki dan vaga...I AKO PREMIJER BAŠ PRETJERA SA GREŠKAMA-JA ĆU BITI PRVI KOJI ĆU JAVNO, PREKO OVOG FORUMA, I U SVAKOM RAGOVORU REĆI DA MU VIŠE NA VJERUJEM I IVINITI SE ONIMA KOJI SU MI TOLIKE GODINE TVRDILI DA NISAM BIO U PRAVU!

    Volio bi da mi se ovo vjeruje.

    Nego, daće jaki Bog da do toga dana neće skoro doći, već da će se nastaviti sa crnogorskim ekonomskim boomom....nadam se barem.

    A vas, koji ste opozicija- takodje razumijem.... Vaše ja da kritikujete! Ali imajte osjećaj za interes države, koji je iznad unutrašnje-političkih borbi, i iznad ličnih animoziteta i kompleksa.


    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 23-08-13 at 15:54.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #43
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozitivna veli da će pobijediti na Cetinju
    Možda je Veljović malo "maka" sa pameti nakon što su ga pokušali ubiti? Nije se bilo lako nositi sa službama iz okruženja,vojskom, klero-mafijaškom-srpskom spregom u CG.Ako je malo "maka" duševno je bio rastrojen,ako nije,kleveću ga i podvaljuju.
    Inače,u javnosti se čuje"neka si im dao po prknu Veljoviću",ali takve komentare ne treba javno afirmisati,već težiti vladavini prava i daljoj demokratizaciji.
    Last edited by minjo; 23-08-13 at 15:54.
    Kao i obično, nije ili-ili, nego i-i.

  19. #44
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Možda je Veljović malo "maka" sa pameti nakon što su ga pokušali ubiti? Nije se bilo lako nositi sa službama iz okruženja,vojskom, klero-mafijaškom-srpskog spregom u CG.Ako je malo "maka" duševno je bio rastrojen,ako nije,kleveću ga i podvaljuju.
    .
    Sigurno da se, nakon što preživite atentat, vi drugačije odnosite prema ljudima i politici centra koji vas je pokušao ubiti. Tu spora nema... Ja sam samo gledajući i slušajući mržnju koju su naoružani četnički militanti izvikivali i nosili u očima, to zapamtio za sva vremena, i, priznajem, to ima određen uticaj kada govorim s ljudima koji su baštinici te orjentacije, a posebno ukoliko registrujem neku njihovu militantnost. Zato, kao neko, čak i sa takvim "ožiljcima" na duši iz tog vremena ne bih volio da se ikada pitam o bilo čemu što ima veze sa tom populacijom. Ne, naravno, zato što bih se svetio, već zato što za tu populaciju,..ajde, recimo tako - imam manje simpatije i povećanu podozrivost. Ne govorim ovdje o Srbima (čitavom jednom narodu), već o militantima... Mogu zamisliti što bih tek mislio da mi je neko digao auto u vazduh i to svega nekoliko minuta za koliko sam bio van njega, kroz šta je prošao Veljović.................... Pazite, nemamo mi još istorijsku (vremensku) distancu da razumijemo to vrijeme. Prosto, nema vlasti koja nema svojih prljavština, i nema vlasti koja (posebno u turbulentnim vremenima) ne zloupotrebljava svoje službe bezbjednosti. Naša nesreća je to što kao društvo nijesmo imali (ili htjeli) drugačiju političku elitu, pa je čitav niz generacija koji je radio u državnom aparatu izopačen i bio prinuđen da se prilagođava, čini prljavštine ili bude njihov svjedok. Ono što ja zamjeram Veljoviću (koji nije glup/neznaven čovjek) a u danima kada je još bio u Specijalnoj, jeste što je lako zaboravio da je njegova dužnost bila da služi građanima i grbu na uniformi, a ne bilo kom pojedincu. Kada je preuzeo dužnost Direktora Policije on je postao političar (ono što je oduvijek želio) i svjesno se uključio do kraja u opstrukciji sistema, kada god je taj sistem i na horizontu mogao uočiti kriminalne radnje pojedinaca iz vrha režima. Uostalom, tako je i došao do svog velikog bogatstva koje je toliko zasmetalo Brajuškoviću koji se sjetio koliko su oba svega deceniju ranje imali, a kako su u međuvremenu tako različito završili..................... Dolazi novo vrijeme, i to me pomalo raduje. Prosto, miriše na slobodu... Pitanje je samo da li smo mi spremni na nju, ili ćemo na kraju (kad jednog dana ne bude ni Đukanovića, ni Veljovića) završiti nepomirljivo posvađani ko Arapi po ovih sjevernoafričkih i bliskoistočnih država nakon što su se otresli svojih diktatora.... Daj Bože da to ne bude slučaj, no se ja bojim da se mi od njih mnogo manje razlikujemo nego što nam se čini...
    Last edited by El Re; 23-08-13 at 16:44.

  20. #45
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Htio bih da pitam El-Rea ili bilo kog drugog od korisnika koji znao tome, dje se ima pročitat o ovom 7 mom bataljonu i njegovom vremenu djelovanja u CG. To mi je baš zanimljivo a nema ništa konkretno da se nađe

  21. #46
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by horde View Post
    Htio bih da pitam El-Rea ili bilo kog drugog od korisnika koji znao tome, dje se ima pročitat o ovom 7 mom bataljonu i njegovom vremenu djelovanja u CG. To mi je baš zanimljivo a nema ništa konkretno da se nađe
    Napisao sam prije godinu-dvije podugačak tekst na CdM-u o tome. Na žalost, sramota me to da priznam, ali i poslije toliko godina pisanija, očajno se služim pretragom arhive. Moj drug Amnesiac briljira u tome, a ja vlastite postove ne umijem nać, iako često znam i na kojoj sam temi nešto pisao...
    Last edited by El Re; 23-08-13 at 16:39.

  22. #47
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ne gradi se drzava na VIZIJI jednog covjeka, niti je mogu spasit CRNE TROJKE, a ni na podjelama koje su nepremostive, ali ne LEZI VRAZE SVI CRNOGA DJAVOLA TRAZE, I MALO BRADE OD DRAZE, cerali su ZECA(Mila), a mogu izcerat VUKOVE(Soca i Kilibardu), jer se ovo ne moze zavrsit bez ZRTAVA, i mozda SDP jednim udarcem ubije dvije muve, i Veljovica sa njima zajedno, samo Crni Djavo zna, kud sve ovo vodi, ali smo na putu prema SLOBODI, u to sam siguran, jer je ovo prevrsilo svaku mjeru.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  23. #48
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    a zašto bi i postojale, pa i kad bi se to sve javno objavilo i reklo "e tako je moralo" dps ne bi tu ništa izgubio, možda 1% glasača ako i toliko...EU očito i tako briga za CG
    Samo da pozdravim El Rea i da neskromno primijetim da bi valjalo cesce da navrati.
    NSX, to i jeste problem demokratizacije CG, upravo ti glasaci dps-a, to nijesu crnogorski glasaci koji glasaju srcem za dobrobit svoje drzave, to su SRPSKI GLASACI KOJI GLASAJU GUZICOM, uostalom takva je i partija dps, znaci i partija i glasaci su vodjeni guzicom i gladnom lakomoscu usli u projekat obnove crnogorske drzavnosti. da bi zastitili svoje privilegije, a ne da jos razmisljaju o demokratizaciji drzave i drustva u cjelini. EU nije briga za nas, njima je bitno da sve sto posjedujemo kupe za sitne pare, a dps im je partner u tom poslu, tako da dok imamo idje ista nase njima je dps odlican, kad nam sve uzmu vidjecemo oce li mijenjati vazale ili noseni cinjenicom da je narod naviknut ostaviti neka jebu dalje. Licno se nadam da ce nestasica novca za placanje privilegovanih otvarati sve vise ovakvih slucajeva te da ce se medjusobno istrebljivati jer od izbora nemaju opasnosti.

  24. #49
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,861
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    189
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Napisao sam prije godinu-dvije podugačak tekst na CdM-u o tome. Na žalost, sramota me to da priznam, ali i poslije toliko godina pisanija, očajno se služim pretragom arhive. Moj drug Amnesiac briljira u tome, a ja vlastite postove ne umijem nać, iako često znam i na kojoj sam temi nešto pisao...
    Mislim da je u pitanju ova stranica, tj dvije

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...60#post2238860
    Last edited by amnesiac; 23-08-13 at 17:00.
    Dick Laurent is dead!

  25. #50
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    30
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by amnesiac View Post
    Mislim da je u pitanju ova stranica, tj dvije

    https://forum.cdm.me/showthread.php?...60#post2238860
    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Napisao sam prije godinu-dvije podugačak tekst na CdM-u o tome. Na žalost, sramota me to da priznam, ali i poslije toliko godina pisanija, očajno se služim pretragom arhive. Moj drug Amnesiac briljira u tome, a ja vlastite postove ne umijem nać, iako često znam i na kojoj sam temi nešto pisao...
    Hvala!

Page 2 of 22 FirstFirst 12345612 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Hotel "IN" sa Restoranom "iIN" i Streljanom "SOKO" zatvorenog tipa
    By MrColscor in forum Nekretnine
    Replies: 1
    Last Post: 15-07-13, 05:10
  2. P: Djelovi od "trojke" povoljno
    By cvxcomputers in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 17-02-09, 19:44
  3. DVD "Sve plaze Crne gore" i "Montenegro"
    By Novi forever in forum Sve i svašta
    Replies: 3
    Last Post: 02-09-07, 18:37

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •