Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 35

Thread: Nove T-Mobile SIM kartice

  1. #1
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cetinje, Montenegro
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Lightbulb Nove T-Mobile SIM kartice

    Primio sam poruku od T-Mobile da mogu besplatno da zamjenim staru za novu SIM karticu, navodno 'brzu i sigurniju'... I dobio sam na poklon 7 dana gratis u mrezi. Zna li iko kakve su ovo nove kartice?

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pripejd ili postpejd?
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  3. #3
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to ti je samo radi toga da bi ti uzeli podatkectj da bi znali ime i prezime vlasnika kartice(ukoliko si pripejd)

  4. #4
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam otisao u poslovnicu prije nove sam dobio poruku i ona mi je rekla da treba 10e da dam

  5. #5
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,711
    Thanks Thanks Given 
    666
    Thanks Thanks Received 
    81
    Thanked in
    54 Posts

    Default

    sad je dzabe zamjena kartica
    If at first you don't succeed, skydiving is not for you.

  6. #6
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    460
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a to ti je t com oni naplacuju i kontakt s operaterom :-)

  7. #7
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cetinje, Montenegro
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I prepaid i postpaid. Zamjena je besplatna a sama kartica se razlikuje fizicki, onaj chip je mnogo manji nego kod starih SIM kartica. I jos dobijes poklon minute. Ali je interesantno da niko ne zna zasto ih nude, sto su bolje i kvalitetnije od drugih i sto stoji iza toga... Ne znaju ni oni u T-Com.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivan_v View Post
    I prepaid i postpaid. Zamjena je besplatna a sama kartica se razlikuje fizicki, onaj chip je mnogo manji nego kod starih SIM kartica. I jos dobijes poklon minute. Ali je interesantno da niko ne zna zasto ih nude, sto su bolje i kvalitetnije od drugih i sto stoji iza toga... Ne znaju ni oni u T-Com.
    masoni,kontrola uma,svjetska zavjera protic crnogoraca,oce da prate koliko ima ljubavnica po glavi stanovnika,amerika,rusija,ima li marsovaca u CG,za sve to je T-mobile dobio licencu od Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost,pa ti vidi cija macka crnu vunu prede.

    a do kad traje akcija ?
    Bako, jebeš li što?

  9. #9
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Cetinje, Montenegro
    Posts
    48
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nijesu naveli vremenski rok za zamjenu.

  10. #10
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    masoni,kontrola uma,svjetska zavjera protic crnogoraca,oce da prate koliko ima ljubavnica po glavi stanovnika,amerika,rusija,ima li marsovaca u CG,za sve to je T-mobile dobio licencu od Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost,pa ti vidi cija macka crnu vunu prede.
    Samo se ti zezaj, ima u tome i nešto istine.
    The more things change, the more they stay the same.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Posts
    8,044
    Thanks Thanks Given 
    304
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Nema besplatnog ručka.

  12. #12
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Datacenter
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    masoni,kontrola uma,svjetska zavjera protic crnogoraca,oce da prate koliko ima ljubavnica po glavi stanovnika,amerika,rusija,ima li marsovaca u CG,za sve to je T-mobile dobio licencu od Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost,pa ti vidi cija macka crnu vunu prede.

    a do kad traje akcija ?
    hhahahaah!

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Zbog zamjene country koda, sve kartice moraju da se zamijene do nekog roka. Dobicete neke nagrade, tj. mozete da birate minute/poruke/besplatne pozive. Kada dobijete SMS samo ponesite SIM karticu i licnu kartu radi obavezne registracije http://www.ekip.me/download/regulati...nika%20tlk.pdf.

  14. #14
    Join Date
    May 2009
    Posts
    24,263
    Thanks Thanks Given 
    1,413
    Thanks Thanks Received 
    5,570
    Thanked in
    2,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Zbog zamjene country koda, sve kartice moraju da se zamijene do nekog roka. Dobicete neke nagrade, tj. mozete da birate minute/poruke/besplatne pozive. Kada dobijete SMS samo ponesite SIM karticu i licnu kartu radi obavezne registracije http://www.ekip.me/download/regulati...nika%20tlk.pdf.
    Ne volim ovakva muljanja, ali to je odlika multikorporacija.
    Promjena SIM-a se obavlja prije svega radi obavezne registracija korisnika,
    samo što se kod nas to poklopilo sa promjenom country code-a.
    Vi ste country code predstavili kao osnovni razlog zamjene, a usput na kraju citata,
    onako, kao nešto manje bitno naveli i registraciju.

    U Hrvatskoj i Srbiji se takođe vrši zamjena SIM-a ove godine. Te zemlje nisu mijenjale pozivni kod.
    Međutim, neki njihovi operateri su kao osnovni razlog naveli obaveznu registracija svih korisnika mobilnih mreža.

    Dakle, radi se o stvaranju baze podataka prepaid korisnika, koje nalažu propisi EU,
    u svrhe sigurnosti i mogućnosti praćenja u slučaju sumnjivih aktivnosti.

    Zaključak

    Sporedni razlog, nekoliko kvazi poklnčića i novi nenadjebivi SIM, narod/ovce će popušiti s oduševljenjem,
    a vi ćete bez muke popuniti bazu podataka.
    The more things change, the more they stay the same.

  15. #15
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,127
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Ja imam T-Mobile karticu od prije 3-4 godine i ona mi odgovara jer je period između dopuna dug, odnosno nece je ugasiti ako ne dopunim racun 3-4 mjeseca. Kako se nove SIM kartice izdaju uz licnu i vaze 3 mjeseca bez ponovnog dopunjavanja, da li ce i moja stara kartica imati isti "tretman". Da nopomenem da je nisam prijavio.

  16. #16
    Join Date
    May 2004
    Posts
    8,044
    Thanks Thanks Given 
    304
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    132 Posts

    Question

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Zbog zamjene country koda, sve kartice moraju da se zamijene do nekog roka. Dobicete neke nagrade, tj. mozete da birate minute/poruke/besplatne pozive.

    Koja je svrha nagrada?


    Kojeg roka?


    Post ti je krcat nejasnoćama.

  17. #17
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,410
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Ja imam T-Mobile karticu od prije 3-4 godine i ona mi odgovara jer je period između dopuna dug, odnosno nece je ugasiti ako ne dopunim racun 3-4 mjeseca. Kako se nove SIM kartice izdaju uz licnu i vaze 3 mjeseca bez ponovnog dopunjavanja, da li ce i moja stara kartica imati isti "tretman". Da nopomenem da je nisam prijavio.
    To ne zavisi od kartice, već od mreže, bar koliko znam

  18. #18
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,127
    Thanks Thanks Given 
    15
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    To ne zavisi od kartice, već od mreže, bar koliko znam
    Znam da je do mreze.
    Ako se ja sam ne prijavim, da li ce mi oni automatski ugasiti karticu?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    12,845
    Thanks Thanks Given 
    1,681
    Thanks Thanks Received 
    583
    Thanked in
    436 Posts

    Default

    Ne morate da pravite teorije zavjere od toga

    Ne znam do kada je rok za zamjenu svih kartica, ali to ce morati i telenor da uradi. mtel ne, jer su od starta dobili novi kod.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Cetinje
    Posts
    4,336
    Thanks Thanks Given 
    101
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    Ajde da ne otvaram novi thread, treba mi pomoc: sinoc mi je crkla sim kartica i jutros su mi je zamijenili u poslovnicu njihovu u VOLI na stari. momak koji radi tamo rekao mi je da nije uspio da aktivira karticu zbog neke greske u programu, ali da ce to biti proslijedjeno i odradjeno. stvarno ne bih diza frku zbog dan-dva ali ocekujem par vaznih poziva. zva sam call-centar par puta da ih molim da da mi naprave neku redirekciju dok kartica bude aktivna ili da poguraju stvar nekako, ali nema leba...
    ima li neko od zaposlenih u t-mobile da moze da pomogne?

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,748
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jednom mom clanu porodice je dosla poruka za zamjenu kartice i to u herceg novom!!!!
    da dodje u poslovnicu u herceg novi ))))) i to sam sasvim slucajno vidio juce prekjuce, a kartica je kupljena u pg, uh....
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  22. #22
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Didi dobro nisu rekli u Savnik da treba ic

  23. #23
    Join Date
    May 2004
    Posts
    8,044
    Thanks Thanks Given 
    304
    Thanks Thanks Received 
    235
    Thanked in
    132 Posts

    Default

    Spojite temu sa m:tel slučajem da ispratimo ovo kako valja.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    40,483
    Thanks Thanks Given 
    110
    Thanks Thanks Received 
    4,447
    Thanked in
    2,611 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    jednom mom clanu porodice je dosla poruka za zamjenu kartice i to u herceg novom!!!!
    da dodje u poslovnicu u herceg novi ))))) i to sam sasvim slucajno vidio juce prekjuce, a kartica je kupljena u pg, uh....
    Al imislim da nema veze gdje se mijenja. Operator je isti u HN i u PG, nego oće malo da maltretiraju narod...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  25. #25
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    U kuću(i)
    Posts
    7,346
    Thanks Thanks Given 
    71
    Thanks Thanks Received 
    165
    Thanked in
    124 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Ne volim ovakva muljanja, ali to je odlika multikorporacija.
    Promjena SIM-a se obavlja prije svega radi obavezne registracija korisnika,
    samo što se kod nas to poklopilo sa promjenom country code-a.
    Vi ste country code predstavili kao osnovni razlog zamjene, a usput na kraju citata,
    onako, kao nešto manje bitno naveli i registraciju.

    U Hrvatskoj i Srbiji se takođe vrši zamjena SIM-a ove godine. Te zemlje nisu mijenjale pozivni kod.
    Međutim, neki njihovi operateri su kao osnovni razlog naveli obaveznu registracija svih korisnika mobilnih mreža.

    Dakle, radi se o stvaranju baze podataka prepaid korisnika, koje nalažu propisi EU,
    u svrhe sigurnosti i mogućnosti praćenja u slučaju sumnjivih aktivnosti.

    Zaključak

    Sporedni razlog, nekoliko kvazi poklnčića i novi nenadjebivi SIM, narod/ovce će popušiti s oduševljenjem,
    a vi ćete bez muke popuniti bazu podataka.
    A jos dodati da kod mnogih korisnika se javlja ono "R", sto oznacava roming. Reci ce da to tako stoji i nema veze, ali nisam siguran da, s vremena na vrijeme, ne ojade korisnika roming tarifama. pogotovo kad je internet saobraćaj u pitanju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Zamjena T-Mobile kartice i podešavanja GPRS-a
    By Aquaria in forum Operatori
    Replies: 9
    Last Post: 23-02-11, 14:25
  2. T-Mobile PC kartice
    By Poseydon in forum Operatori
    Replies: 20
    Last Post: 19-02-08, 09:04
  3. T-Mobile Prepaid kartice
    By ThaHool in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 13-05-07, 19:34
  4. Nove bazne stanice T-Mobile
    By frkun in forum Operatori
    Replies: 3
    Last Post: 02-02-07, 21:22
  5. Kupovanje nove TV-KARTICE
    By Elek3ka in forum Hardware
    Replies: 5
    Last Post: 14-04-06, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •