Ne shvatam, što je Rotković pogriješio?
Ugovor potonje zetske knjeginje Desislave sa Dubrovnikom o ustupanju dva broda (20. VIII 1189)
Iz knjige :arrow: Dr Radoslav Rotković: Kraljevina Vojislavljevića
- Desislava je bila posljednji dukljanski vladar iz dinastije Vojislavljevića. Poslije 1189. Nemanjići su zavladali Dukljom / Zetom - koju su mačem i ognjem osvojili.
Izvorni tekst ugovora je markiran.
Ne shvatam, što je Rotković pogriješio?
Tačno Ćipure izgleda da mu je to najveći grijeh![]()
There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)
Bookmarks