Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 53

Thread: Kako se Gavrilo Princip nacionalno deklarisao!

  1. #1
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Princip sebe nije smatrao Srbinom, kako to? Da ga nijesu Đilas i CIA obradili?

    Srbe ijekavce i ovu savremenu srpsku naciju uopšte, izmislio je Vuk Karadžić.
    Živio je u Beču gledao je tadašnje procese formiranja njemačke i talijanske nacije, pa je postupio po onoj poznatoj narodnoj: "Viđela žaba da se konji potkivaju, pa i ona digla nogu"!
    Nacrt za srpsku naciju dao je u clanku Srbi svi i svuda, a kasnije je taj plan razradio Ilija Garasanin u poznatom velikosrpskom programu Načertanije.
    Međutim, zapadno od Tara - Drina, kod pravoslavnih Crnogoraca, Hercegovaca, Bošnjaka i Hrvata, ta Vukova i Garašaninova propaganda srpskog - ratarskog - slugeranskog imena, nije lako išla, i to srpsko ime pravoslavna elita nije uspjela značajnije da promoviše u narodu, sve do 1918. godine, kada je Aca Karađorđević napravio državu koja je već u nazivu zabranjivala svaki četvrti narod, dakle imala je sugestivan i dekretni naziv: Država Srba, Hrvata i Slovenaca.
    Tako su Srbi dekretom uvedeni zapadno od Tara - Drina 1918. godine, o čemu nam svjedoče ova dokumenta.
    Crnogorci su međutim na to odgovorili oružanom pobunom ...

    Sada ćemo da vidimo kako su se deklarisali neki pripadnici pravoslavne elite zapadno od Drine, prije 1918., dakle obrazovani i načitani dio društva.
    Ovo je ogromna exluziva, prvi put na net-u.

    • Kako se Gavrilo Princip nacionalno deklarisao!

      Mnogi srpski istoričari, tvrde da je Gavrilo Princip bio srpski nacionalista.
      Neće biti!
      Mogu ponavljati laž i milion puta, ali istina na kraju ispliva na površinu, ma koliko bila potiskivana.

      Iz knjige

      http://img231.imageshack.us/img231/2...vo1914gnd3.jpg

      Kako se deklarisao Gavrilo Princip na suđenju, pred očima cijele planete, u najvažnijem izlaganju u njegovom životu.





      Još zanimljivije je svjedočenje Vasa Čubrilovića, kasnijeg kolosalnog srpskog nacionaliste, koji je doživio duboku starost, bio je i akademik SANU.
      Ponavljam, kasnije, poslije 1918. i uspostavljanja srpske nacije dekretom Ace Karađorđevića, Vaso Čubrilović je postao gigantski srpski nacionalista - šovinista. Vaso je u Srbiji poslije 1918. i ime promijenio, pa je postao - VASA Čubrilović. On je znao ako ne postane srpski nacionalista da će ga u Srbiji zaklati, da mu tamo nema života.

      Evo kako se deklarisao Vasa Čubrilović!
      Smatrao je sebe Srbo - Hrvatom!

      ha ha ha ha

      Vaso Čubrilović




      Evo i optužnice zavjerenicima, Austro - Ugarska, inače, za ono vrijeme izuzetno pravna i demokratska država, država koja ni Gavrila Principa - ubicu prestlonasljednika, nije osudila na smrt, ta država nije znala za nikakvu srpsku narodnost.
      Znala je samo za srpsku vjeroispovijest.



      Tako je Princip proglašen i zvanično uspostavljen za srpskog nacionalistu, iako on sebe nije takvim smatrao ?!!
      Srpska istoriografija, onako kako su vam je predstavili srpski istoričari, to je samo gomila bajki.



    ...
    Last edited by Ćipur; 15-08-09 at 21:52.

  2. #2
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Boze Cjipure, sto lupas ko Maksim po diviziji, bez uvrede..

    Na linku kojeg si dao pise da se Princip izjasnjavao kao Jugosloven.
    Kao prvo, mnogi su se izjasnjavali kao Jugosloveni u vrijeme Jugoslavije, tako i velik dio moje porodice u Hrvatskoj, mada smo uvijek bili svjesni da smo stopostotni Srbi...

    A Gavrilo Princip je inace bio jevrejskog porijekla, nisi li to cuo!?


    A ovo za izmisljanje Srba zapadno od Drine tek od 1918., to je nagluplja glupost koju sam cula, stvarno... ali topic o tome vec postoji

    " Zapadno Od Linije Tara-drina Nije Bilo Srba Do Prije 90 Godina"
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534;

    pa bi moderator trebao da spoji ova dva...

    ...Na tom topicu gore sam opsirnije odgovorila na tu nebulozu, pa necu odje da se ponavljam...procitaj na linku..
    Last edited by odli; 06-10-06 at 02:41.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  3. #3
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Pravoslavci zapadno od Drine hrabro su se borili protiv Srba u WW1

    Pa evo dao sam dokument đe se nijesu ni Princip ni Čubrilović izjašnjavali kao Srbi, što ćeš jači dokaz?
    bajke se broje, rekla-kazala, a ne broje se izjave Principa i Cubrilovica :lolblue:

    Kad se oni nijesu izjašnjavali kao Srbi, to jest, bolje rečeno, kad oni nijesu bili načisto sa svojim nacionalnim osjećajem, zar nije jasno, da je srpska nacija nastala dekretom Ace Karađorđevića, to jest bezuslovnim određenjem da u njegovoj državi mogu biti samo tri naroda: Država Srba, Hrvata i Slovenaca
    I ne znam što tu nije jasno, svaki četvrti narod je već u nazivu bio zabranjen.
    Ali na to su Crnogorci odgovorili oruzanom pobunom, zar ne?

    Znači jasno je da je srpska nacija, to jest Srbi ijekavci su dekretom stvoreni 1918. godine, na osnovu teorija Vuka i Garašanina.

    Evo ti još jedan dokaz.
    Pravoslavni Hrvati i Bošnjaci su se hrabro borili protiv Srba u I svjetskom ratu, sasvim predano su ih ubijali kao vojnici AustroUgarske.
    Znaš li neku pobunu među pravoslavnim Hrvatima i Bošnjacima možda za vrijeme WW1 dok su se borili za AustroUgarsku?

    Na linku su dokumenta, nijesu bajke i pjesmice, zar nijesi primjetila, DOKUMENTA su tamo. :blah:

  4. #4
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Pa evo dao sam dokument đe se nijesu ni Princip ni Čubrilović izjašnjavali kao Srbi, što ćeš jači dokaz?
    Cega je to dokaz?


    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Kad se oni nijesu izjašnjavali kao Srbi, to jest, bolje rečeno, kad oni nijesu bili načisto sa svojim nacionalnim osjećajem, zar nije jasno, da je srpska nacija nastala dekretom Ace Karađorđevića

    Ko oni? Mislis li na ta dva pomenuta pojedinca ili opcenito na Srbe!?
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Cega je to dokaz?
    Dokaz njihove nacionalne svijesti, cega bi drugo bio ?

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Ko oni? Mislis li na ta dva pomenuta pojedinca ili opcenito na Srbe!?
    Kad oni nijesu, obrazovani, svjesni, pismeni, kako se tek izjasnjavao prosti pravoslavni narod zapadno od Tare!
    Ta sam dokumenta vec pokazivao, evo ih, obica, prost svijet, koji je isao na rad u USA https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534

  6. #6
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moderatoru vrli i mnogopostovani, u ovom threadu se vec 3 puta navodi jedan te isti link, pa hajde molimo da spojis to..
    ..da se odje ne ponavljam...
    ..jer ono sto bih odgovorila na gornji Cjipurov post pise u
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534, :mrgreen:
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  7. #7
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Ne razumijem, ti bi voljela da se sakrije topic o Principu, da ga niko ne vidi???
    Nije dovoljno atraktivan???


    Odgovoricu ti ja tamo, ali ja se tesko odlucujem da odgovorim na slabe konstatacije.
    Nema neke potrebe.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Boze Cjipure, sto lupas ko Maksim po diviziji, bez uvrede..

    Na linku kojeg si dao pise da se Princip izjasnjavao kao Jugosloven.
    Kao prvo, mnogi su se izjasnjavali kao Jugosloveni u vrijeme Jugoslavije, tako i velik dio moje porodice u Hrvatskoj, mada smo uvijek bili svjesni da smo stopostotni Srbi...
    Gavrilo Princip je zivio u Jugoslaviji? Interesantno...

  9. #9
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Ne razumijem, ti bi voljela da se sakrije topic o Principu, da ga niko ne vidi???
    Nije dovoljno atraktivan???
    Pa u ovom topicu si ponovio sve ono sto si reko u :mrgreen:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534,

    i ako oces spominjati Principa, ona svakako spada u topic o Srbima zapadno od Drine...??? (mada je Gavrilo Princip bio zapravo Jevrejin kao sto rekoh, al ajde sad nema veze....)



    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Odgovoricu ti ja tamo, ali ja se tesko odlucujem da odgovorim na slabe konstatacije.
    Nema neke potrebe.
    Ajd odgovori, odgovori, da vidim sta...
    Last edited by odli; 06-10-06 at 02:36.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Gavrilo Princip je zivio u Jugoslaviji? Interesantno...
    Ok, ok Nikolaki, kontam sta hoces da kazes, ali ja nisam nidje rekla da je Princip zivio u zemlji koja se tada zvala doslovno Jugoslavija, nego sam samo htjela povezati misao kako je u odredjeno istorijsko doba bilo popularno izjasnjavati se kao Jugosloven, a svi znamo da su se tako ponajvise izjasnjavali Srbi (osim ljudi iz mjesovitih brakova...), i to bas oni zapadno od Drine, a to opet ima svoje razloge (ponajvise u cinjenici da se u ratovima nad njima vrsio genocid samo iz razloga sto su se zvali Srbi ... )
    Last edited by odli; 06-10-06 at 02:39.
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    (mada je Gavrilo Princip bio zapravo Jevrejin kao sto rekoh, al ajde sad nema veze....)
    Jevrejin!
    A Kralj Nikola je bio Holandjanin! Jesi li znala to?

  12. #12
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,728
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Na linku kojeg si dao pise da se Princip izjasnjavao kao Jugosloven.
    Kao prvo, mnogi su se izjasnjavali kao Jugosloveni u vrijeme Jugoslavije, tako i velik dio moje porodice u Hrvatskoj, mada smo uvijek bili svjesni da smo stopostotni Srbi...

    ..
    Ja sam samo vidjeo ovo u vrijeme Jugoslavije nidje ne vidjeh da je to bilo popularno u odredjeno istorijsko doba...

    Ne znam chega je Princip bio svjestan samo znam da se izjashnjava ka Jugosloven dok Jugoslavije josh bilo nije...


    A isto tako znam da svi srbi znaju da su svi Juzhnu Sloveni srbi i da su za vrijeme raznih Jugoslavija najdeblji kraj izvukli jadni srbi koji su vazda bili za Jugoslaviju, a ostali izdajnicki konjushari i kelneri i paprikari i shto znam ja radili protiv Jugoslavije u svoju korist...

  13. #13
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post
    Pa u ovom topicu si ponovio sve ono sto si reko u :mrgreen:
    https://forum.cdm.me/showthread.php?t=14534,
    Pa to mi je predgovor, da se ljudi ne sokiraju kad vide da ni Princip ni Cubrilovic se nijesu osjecali Srbima.

    Ljudi su ubijeni kao maljem svetosavskim bajkama u glavu, pa ne moze, hop, odjednom dokument čist kao suza u kom ni Princip ni Čubrilović se nijesu smatrali Srbima ?!!

    Mislim mogu lagati kolko hoce al mene ne mogu, niti mogtu dokumenta koja ja pokazem.

    Mozes dovesti i Akademika SANU-a, ni on ti nece uspjeti izmisliti istinu, dje je nema.
    Last edited by Ćipur; 06-10-06 at 03:24.

  14. #14
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Everywhere I hope..
    Posts
    4,890
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Ja sam samo vidjeo ovo u vrijeme Jugoslavije nidje ne vidjeh da je to bilo popularno u odredjeno istorijsko doba...
    To sam bila pojasnila u svom sljedecem postu...

    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    Ne znam chega je Princip bio svjestan samo znam da se izjashnjava ka Jugosloven dok Jugoslavije josh bilo nije...

    Ja sam prvi put cula sad od Cjipura da se ovaj izjasnjavao kao Jugosloven dok Juge bilo nije, no iskreno moguce je, jer je ideja jugoslovenstva bila prisutna cak i prije stvaranja kraljevine SHS.


    Quote Originally Posted by Nikollaki View Post
    A isto tako znam da svi srbi znaju da su svi Juzhnu Sloveni srbi i da su za vrijeme raznih Jugoslavija najdeblji kraj izvukli jadni srbi koji su vazda bili za Jugoslaviju, a ostali izdajnicki konjushari i kelneri i paprikari i shto znam ja radili protiv Jugoslavije u svoju korist...

    Niki, ja nidje ne rekoh da su svi juzni Sloveni Srbi...


    Quote Originally Posted by Ćipur
    Pa to mi je predgovor, da se ljudi ne sokiraju kad vide da ni Princip ni Cubrilovic se nijesu osjecali Srbima.

    Ljudi su ubijeni kao maljem svetosavskim bajkama u glavu, pa ne moze, hop, odjednom dokument čist kao suza u kom ni Princip ni Čubrilović se nijesu smatrali Srbima ?!!
    Bas ti hvala sto si pazljiv pa nas njezno uvodis u temu...
    Medjutim, ja se uopste ni najmanje ne shokirah, posebno iz razloga sto odavno znam Principovu nacionalnost...
    Conditioning is what makes us feel ignorant, and our apathy feeds our hate.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by odli View Post

    Bas ti hvala sto si pazljiv pa nas njezno uvodis u temu...
    Medjutim, ja se uopste ni najmanje ne shokirah, posebno iz razloga sto odavno znam Principovu nacionalnost...
    Eto vidis, ti znas bolje i od samog Principa!

  16. #16
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    1,696
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Srbe ijekavce i srpsku naciju uopste, izmislio je Vuk Karadžić.
    ...Nacrt za srpsku naciju dao je u clanku Srbi svi i svuda, a kasnije je taj plan razradio Ilija Garasanin u poznatom velikosrpskom programu Načertanije.
    ...srpskog - ratarskog - slugeranskog imena, nije lako išla, i to srpsko ime pravoslavna elita nije uspjela značajnije da promoviše u narodu, sve do 1918. godine, kada je Aca Karađorđević napravio državu koja je već u Ovo je ogromna exluziva, prvi put na net-u.

    ...Mnogi srpski istoričari, tvrde da je Gavrilo Princip bio srpski nacionalista.
    Neće biti!...
    Tako je Princip proglašen i zvanično uspostavljen za srpskog nacionalistu, iako on sebe nije takvim smatrao ?!!
    Srpska istoriografija, onako kako su vam je predstavili srpski istoričari, to je samo gomila bajki.
    ...
    Konačno se našao jedan vrsni istoričar Ćipur da spere ljagu sa srpskog imena da su Srbi izazvali 1.sv.rat,pošto Srba nije ni bilo u tadašnjoj Austro-Ugarskoj,oni sigurno nisu imali nikakvog učešća u ubistvu Ferdinanda.Ćipure razotkrio si jednu veliku svetsku zaveru protiv Srba,sada ne znam da li da te nominujemo za Nobelovu nagradu ,ili samo da te imenujemo za premijera :-D .
    Isto tako si razotkrio da je Srbe uopšte izmislio Vuk Karadžić u 19 veku,a da su sve one priče o srednjovekovnoj Srbiji i Raškoj,ili Velikoj seobi srba 1690,ustvari izmišljotina RTS-a ili Koštunice,možda i Amfilohija,jer Srbi nisu ni postojali tada njih je izmislio Vuk zajedno sa Garašaninom,negde sredinom 19 veka.
    Klanjam se tvojoj genijalnosti,Ćipure.
    A sada nam i razotkrij tajnu Atlantide,ovo sa Srbima je valjda bilo samo zagrevanje,možeš ti i mnogo više

  17. #17
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Gle čuda i Britannica prihvatila dokument koji je Ćipur iznio! Čuš, čuš!

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Konačno se našao jedan vrsni istoričar Ćipur da spere ljagu sa srpskog imena da su Srbi izazvali 1.sv.rat,pošto Srba nije ni bilo u tadašnjoj Austro-Ugarskoj,oni sigurno nisu imali nikakvog učešća u ubistvu Ferdinanda.Ćipure razotkrio si jednu veliku svetsku zaveru protiv Srba,sada ne znam da li da te nominujemo za Nobelovu nagradu ,ili samo da te imenujemo za premijera :-D .
    Vazda si mi se divio, ali nijesi jedini.

    I Britannica prihvata dokumenta koja Ćipur postavi!

    Sada kaže i Britannica da je Princip - South Slav nationalist !!!

    :arrow: http://www.britannica.com/EBchecked/...avrilo-Princip


    Reko li ti hiljadu puta!
    Ne ljuti se na mene kad iznesem neki dokument, ljuti se na one koji ti ga nijesu pokazali, na one koji su ga sakrili od tebe.
    Ljuti se na one koji su ti ugradili lažnu sliku o prošlosti.



  18. #18
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ево да видимо шта каже Британика даље:

    ``Born into a Bosnian Serb peasant family, Princip was trained in terrorism by the Serbian secret society known as the Black Hand (true name Ujedinjenje ili Smrt, “Union or Death”). Wanting to destroy Austro-Hungarian rule in the Balkans and to unite the South Slav peoples into a federal nation, he believed that the first step must be the assassination of a member of the Habsburg imperial family or a high official of the government.``

    Други пасус са на овој веб страници:

    http://www.britannica.com/EBchecked/...avrilo-Princip

  19. #19
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dusanp View Post
    Konačno se našao jedan vrsni istoričar Ćipur da spere ljagu sa srpskog imena da su Srbi izazvali 1.sv.rat,pošto Srba nije ni bilo u tadašnjoj Austro-Ugarskoj,oni sigurno nisu imali nikakvog učešća u ubistvu Ferdinanda.Ćipure razotkrio si jednu veliku svetsku zaveru protiv Srba,sada ne znam da li da te nominujemo za Nobelovu nagradu ,ili samo da te imenujemo za premijera :-D .
    Isto tako si razotkrio da je Srbe uopšte izmislio Vuk Karadžić u 19 veku,a da su sve one priče o srednjovekovnoj Srbiji i Raškoj,ili Velikoj seobi srba 1690,ustvari izmišljotina RTS-a ili Koštunice,možda i Amfilohija,jer Srbi nisu ni postojali tada njih je izmislio Vuk zajedno sa Garašaninom,negde sredinom 19 veka.
    Klanjam se tvojoj genijalnosti,Ćipure.
    A sada nam i razotkrij tajnu Atlantide,ovo sa Srbima je valjda bilo samo zagrevanje,možeš ti i mnogo više
    To što do sad nije dobio Nobelovu nagradu rezultat je zavjere koja je skovana u Beogradu.

  20. #20
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Bezočna je laž ba su samo Srbi bili iskreni u ujediniteljskoj ideju Jugoslovenstva. I drugi južni sloveni i njihove intelektualne elite strpljivo gradili ideju Jugoslovenstva ništa manje ako ne i više od Srba. Kad je Njegoš štampao ne mogu se śetiti Gorski Vijenac ili Luču Mikrkozmu u Sofiji nekadašnjoj prijestonici Bugarske (tad turskoj kasabi) na naslovnoj strani je pisalo da se štampa u Sofiji u Jugoslaviji. Znači da ni Bugari nijesu bili daleko od ideje jugoslovenstva. Zamisli zašto nijesu ušli ni u jednu Jugoslaviju? Upravo je srpska elita uspjela nametnuti ideju srboslavije (koja ne podrazumjeva druge pravoslavne narode osim jednog Srpskog) što je i uzrokovalo kasniji užasni raspad ipak velike države. Srbi i inače kao najbrojniji narod snose i najveću odgovornost za opstanak ili propast Jugoslavije. I ne služi im na čast.
    Last edited by FORMICA; 16-08-09 at 18:35.

  21. #21
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    То је апсолутно нетачно.
    Код Словена су постајале идеје панславизма-уједињење свих Словена и југославизма-уједињење Јужних Словена.

    А ко је то у Југославији био промотор за стварње исте осим Срба-генерално гледано?

    Одакле сад да су Срби у Југославији наметали српство?Па највећа грешка Срба је што су ушли у заједницу са Хрватима и Словенцима а касније је то могло бити исправљено јер је краљ Алексанадр могао хладне главе још 1929 да створи ту фамозну Велику Србију,али није.А платили су Срби данак савезништвом,и то дебело.

    Краљевина Југославија је престала да постоји актом потписивања капитулација генерала Калафатовића а да напоменем:у Павелићевој војсци се нашао 31 генерал,228 пуковника, 245 п.пуковника, 254 мајора, 1. 005 капетана i 417 поручника југословенске краљевске војске.
    Све и да је армија краљевине била снажнија од оваквог пуча и издаје се није могла опоравити јер је тотално била поремећена одбрамбена тактика.

    Да се разумијемо,ово није ништа против Хрвата,али Формице,пази шта пишеш следећи пут.
    Last edited by ihtus777; 16-08-09 at 20:56.

  22. #22
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    MNE PG
    Posts
    1,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    То је апсолутно нетачно.
    Naravno da je tačno. Nijesu samo Srbi imali ideju Jugoslovenstva.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Код Словена су постајале идеје панславизма-уједињење свих Словена и југославизма-уједињење Јужних Словена.
    Potpuno tačno.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    А ко је то у Југославији био промотор за стварње исте осим Срба-генерално гледано?
    Pa srazmjern gledano Srbi su bili najveći neprijatelji Jugoslovenstva. Svi ostali jugoslovenski narodi su iskrenopristupili ideji stvaranja južnoslovenske države i u tu ideju unosili najljepše os sebe, izuzev Srba koji su podmuklo kroz ideju jugoslovenstva proturali ideju pansrpstva. Hoćeš da kažeš da u Hrvatskoj, Sloveniji, Crnoj Gori nije bilo jugoslovenske ideje? Pa CRna Gora je izgubila i slobodu i državu upravo zbog prevare Srba o tobožnjem ujedinjenju. Zamisli misao Srbi i Srbija su legitimni naslijednici Vizantijskog, Bugarskog i Srpskog carstva.Mada ovo zadnje i nije nešto bilo baš kao carstvo. Zar nije upravo iz te ideje za grb Srbije (tad nepostojeće) uzet krst sa ognjilima koji je inače grb Paleologa? No mnogo je mačku goveđa glava.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Одакле сад да су Срби у Југославији наметали српство?Па највећа грешка Срба је што су ушли у заједницу са Хрватима и Словенцима а касније је то могло бити исправљено јер је краљ Алексанадр могао хладне главе још 1929 да створи ту фамозну Велику Србију,али није.А платили су Срби данак савезништвом,и то дебело.
    A što ne čitaš što Ćipur postavi "Srbi svi i svuđe". Izričito Kraljevina SHS zabranjuje postojanje Crnogoraca i Makedonaca čak i Bosanaca i Albanaca. Nijesu Srbi ušli u zajednicu zarad tuđih nego svojih interesa a Veliku Srbiju kralj Aleksandar zvani palikuća, jeste htio ali ipak nije mogao stvoriti. Mnogo li je mački goveđa glava. Zna to i mačak ali što će kad guzica zine.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Краљевина Југославија је престала да постоји актом потписивања капитулација генерала Калафатовића а да напоменем:у Павелићевој војсци се нашао 31 генерал,228 пуковника, 245 п.пуковника, 254 мајора, 1. 005 капетана i 417 поручника југословенске краљевске војске.
    Све и да је армија краљевине била снажнија од оваквог пуча и издаје се није могла опоравити јер је тотално била поремећена одбрамбена тактика.
    Kraljevina Jugoslavija nije prestala da postoji potpisivanjem kapitulacije jer je do 1946 postojala kraljevska vlada u izbjeglištvu pa dokle god postoji regularna vlada postoji i država. Pa zar na prvim "demokratskim" izborima poslije rata nije učestvovala i vlada u izbjeglištvu? Jadan nebio to su sve bili Hrvati i potpuno je prirodno da oni iskažu svoju odanost svojoj državi kroz pripadanje vojsci svoje države. Druga je stvar što je ona sazdana na zločinu. Usput zanimljivo bi bilo provjeriti prezimena najvećih ustaških zlikovaca.

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post
    Да се разумијемо,ово није ништа против Хрвата,али Формице,пази шта пишеш следећи пут.
    Za Hrvate me boli k**** kao i za ostalu "braću". Daleko im lijepa kuća. No se ne možemo više udaljiti no što smo. A đe sam ja to pobrkao?
    Last edited by FORMICA; 17-08-09 at 06:55.

  23. #23
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by formica View Post
    naravno da je tačno. Nijesu samo srbi imali ideju jugoslovenstva.
    Pa srazmjern gledano srbi su bili najveći neprijatelji jugoslovenstva. Svi ostali jugoslovenski narodi su iskrenopristupili ideji stvaranja južnoslovenske države i u tu ideju unosili najljepše os sebe, izuzev srba koji su podmuklo kroz ideju jugoslovenstva proturali ideju pansrpstva. Hoćeš da kažeš da u hrvatskoj, sloveniji, crnoj gori nije bilo jugoslovenske ideje? Pa crna gora je izgubila i slobodu i državu upravo zbog prevare srba o tobožnjem ujedinjenju. Zamisli misao srbi i srbija su legitimni naslijednici vizantijskog, bugarskog i srpskog carstva.mada ovo zadnje i nije nešto bilo baš kao carstvo. Zar nije upravo iz te ideje za grb srbije (tad nepostojeće) uzet krst sa ognjilima koji je inače grb paleologa? No mnogo je mačku goveđa glava.
    Сразмјерно гледано Срби су били највећи пријатељи Југословенства јер да Срби нису хтјели Југославију Југославије никад не би ни било.Ко би је стварао?Хрвати и Словенци?Са чим и са којом културом?

    Код Хрвата се јавља илирски покрет,код Словенаца не знам да се јавља ишта,а једино Срби имају своје националне програме из једног разлога:јер су очували своју културу.
    Да ли је теби познато да Хрвтаи нису имали једну јоту своје културе?Да нису имали свој језик?Да ли ти је познато да се на територијама на којима су живјели Хрвати говорио латински као службени језик?
    Код Словенаца се није смјело писати на народном језику и он није могао ни природно да се развија.Великом писцу,Францу Прешерну је католичка и њемачка аристократија палила књиге јер како смије у Словенији постојати народни језик?
    Кад се узимао језик Јужних словена и Ватрослав Јагић,Шафарик,Копитар,Караџић....су били једногласно да се за основу узме српски језик јер су Срби једини највише и најизворније очували словенски језик-то и чешки слависти тврде,могу да цитирам.

    Како се та идеја пансрпства очитовала?Тако што се пустило Хрватима и Словенцима да живе равноправно или што је Антон Корошец као шеф полиције у Београду 1937 године прегазио коњаницима литију?И то је пансрпство?
    Да Срби нису дозволили Хрватима да уђу у заједницу са њима,данас Хрватске не би било.Она не би имала елемената да постоји.Културно би је прогутала Италија и Мађарска.

    Ако тврдиш да је Црна Гора изгубила слободу онда можеш и да тврдиш да је слободу изгубила и Србија јер државе Србије више није било.
    Народ у Црној Гори није био против уједињења него се подијелио због начина уједињења и то нема сад везе са овом дискусијом.

    Краљ Никола је знао да не може да води борбу против Карађорђевића и опште је познато да Југославија као творевина мора бити унитарна а не федеративна и свако ко је желио уједињење ако је мислио да ће неко Црној Гори да даје привилегију грдно се варао.То је било политичко стање и оно је такво какво је,ми можемо сад дискутовато је ли боља федерација или конфедерација или унитарна држава,али југословенска идеја је била то-једна држава и у њој три народа који су ``један``.

    Quote Originally Posted by formica View Post
    a što ne čitaš što Ćipur postavi "srbi svi i svuđe".
    Искрено да ти кажем:ово што Ћипур пише тотални промашај.
    Да би ти могао да стекнеш историјски ауторитет ти мораш:
    -да доказујеш документа која нађеш јер није сваки историјски спис тачан а Ћипур нађе нешто и окачи без икаквог доказивања тог документа.То је њему још давно Боња д змај говорио да мора се научити да доказује документа а не да их постави на форум тек тако.
    -мора се научити да тумачи документа.Кад си ти видио да он протумачи докуменат?Непротмачени докуменат је ништа.
    Ово што је исписао о Гаврилу Принципу је нонсенс је испаде да Аустро-Угарски суд није знао коме суди.
    То ради и кад дискутује о Цркви:нађе тамо неки спис гдје нешто пише и то је то.То тако не иде и озбиљни истраживачи тако не раде.
    Али не могу да стигнем да дискутујем на овом пдф-у јер сам пријављен на око десетак форума,модератор сам на два подфорума и имам додатних обавеза кући.
    Ово што пишем пишем из главе,што ми је остало од пређашњег читања и истраживања.


    Quote Originally Posted by formica View Post
    izričito kraljevina shs zabranjuje postojanje crnogoraca i makedonaca čak i bosanaca i albanaca. Nijesu srbi ušli u zajednicu zarad tuđih nego svojih interesa a veliku srbiju kralj aleksandar zvani palikuća, jeste htio ali ipak nije mogao stvoriti. Mnogo li je mački goveđa glava. Zna to i mačak ali što će kad guzica zine.
    А гдје то забрањује постојање Црногораца?
    Да су Срби ушли у Југославију ради Велике Србије створили би велику Србију јер су дали много више за савезнике у Првом Светском Рату и од Хрвата и од Словенаца заједно тако не видим који су то фактор били Хрвати и словенци да спријече краља Александра да створи Велику Србију.


    Quote Originally Posted by formica View Post
    kraljevina jugoslavija nije prestala da postoji potpisivanjem kapitulacije jer je do 1946 postojala kraljevska vlada u izbjeglištvu pa dokle god postoji regularna vlada postoji i država.
    То није тачно.Ко ти је то рекао и гдје си ти нашао у међународном праву да је тако?
    Суверена држава је држава на чијој територији постоји само једна власт изабрана од народа и која ја јача од сваке друге власти на тој територији и која не зависи ни од које друге власти ван територије.
    Генерал Данило Калафатовић је потписујући капитулацију означио крај постојања Краљевине Југославије и капитулација је акт којим се укидају ефекти већ постојеће власти признањем те исте.Није битно на који начин је она извршена,принудно или добровољно,битно је да је потписан акт.И акт је био потписан и Југославије више није било.
    Влада јесте пребјегла али она није имала никакву способност да влада јер капитулацијом се ниште сви важећи прописи:Устав,закон,подзаконски акти....и чим се све то ништи влада у избјеглиштву нема основа да влада.Законски основ не постоји.

    Да напоменем,у Јајцу је 1943 конституисано законодоавно и извршно представничко тело Југославије,дакле,створена је нова држава.

    Quote Originally Posted by formica View Post
    pa zar na prvim "demokratskim" izborima poslije rata nije učestvovala i vlada u izbjeglištvu? Jadan nebio to su sve bili hrvati i potpuno je prirodno da oni iskažu svoju odanost svojoj državi kroz pripadanje vojsci svoje države. Druga je stvar što je ona sazdana na zločinu. Usput zanimljivo bi bilo provjeriti prezimena najvećih ustaških zlikovaca.
    Краљу Петру је забрањено да се врати у Југославију кад је било друго засиједање у Јајцу,а то што је на изборима учествовала влада у избјеглиштву на изборима не говори апсолутно ништа.Резултат се знао.

    Не,не говорим за Хрвате,говорим за усташе и треба правити разлику јер нису сви Хрвати крив као што нису сви Срби криви.
    Препоручићу ти књиге:``Магнум кримен``,``Варварство у име Христово``,``Усташка легија по Стаљинградом``-ово је радио неки Хрват,могу погледати име ако те буде интересовало.
    Ако желиш детаљно да изучиш историју Другог Светског рата набави књигу ``Ратни дневник Вермахта``а ја сам овдје окачио само дио који се тиче Балкана.


    Quote Originally Posted by formica View Post
    za hrvate me boli k**** kao i za ostalu "braću". Daleko im lijepa kuća. No se ne možemo više udaljiti no što smo. A đe sam ja to pobrkao?
    Колико ме сјећање служи,рекао си да су Срби разбили Југославију,што се не бих никако сложио.

  24. #24
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    281
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post

    A što ne čitaš što Ćipur postavi "Srbi svi i svuđe". Izričito Kraljevina SHS zabranjuje postojanje Crnogoraca
    Kako glasi ta zabrana ? Da li postoji neki akt državnih organa o tome ? Kakve su bile sankcije za propagiranje posebne crnogorske nacije ?

  25. #25
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ihtus777 View Post


    Искрено да ти кажем:ово што Ћипур пише тотални промашај.
    Да би ти могао да стекнеш историјски ауторитет ти мораш:
    -да доказујеш документа која нађеш јер није сваки историјски спис тачан а Ћипур нађе нешто и окачи без икаквог доказивања тог документа.
    Stvarno?
    A što je onda Britannica odbačila Principa kao srpskog nacionalistu, i navela ga kao Jugoslovenskog nacionalistu?
    Ne valja Ćipurov dokument?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Moral, dobro i loše
    By Mungos in forum Religija i filozofija
    Replies: 100
    Last Post: 04-09-17, 02:39
  2. DzOJS KERI O CRNOJ GORI I CRNOGORCIMA
    By Hari Krisna in forum Istorija
    Replies: 19
    Last Post: 09-04-10, 21:31
  3. (Naj)vaznije
    By nihil in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 126
    Last Post: 30-04-04, 10:28
  4. Crnogorci i VLAST
    By Dzono in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 20-02-04, 19:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •