Page 256 of 304 FirstFirst ... 156206246252253254255256257258259260266 ... LastLast
Results 6,376 to 6,400 of 7598

Thread: Vlada Crne Gore, 43. saziv

  1. #6376
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Znaš kako, na stranu sve mane i sklonost populizmu, oni momci su makar jedno vrijeme u fokus stavili ekonomiju, a ne ove gadosti sa kojima nas o jadu zabavljaju svakodnevno.

    DPS nas je zaduživao u prosjeku 300 miliona godišnje a plate ni makac, ovi su makar nešto uradili po pitanju standarda nesrećnog naroda.

    Dodatno, u njihovim resorima makar je bilo nekakve priče o biografijama i nisu partijski vojnici zauzimali sve funkcije.

    Jesu li sjajni, nisu, ali na žalost konkurencija im je nikakva. Koritaške sekte sa različitim ideološkim predznacima i URA koja ne zna đe udara.

    Meni je i ovaj Preokret zanimljiv, samo me strah da ne pređu cenzus.

    Volio bih i ES što jači i Preokret da uđe u parlament. Od ovih do sad, evo viđeli smo koliko umiju i koliko misle na građane.

    Evo da vidimo što će bit.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Jako bih bio oprezan u ovim željama.

    Da krenem od tvoje premise o "fokusu na ekonomiju", iako je malo smiješno to navoditi kao neki adut. Mislim da je očekivano od ministra finansija i ministra ekonomskog razvoja da stavljaju u fokus finansije i ekonomiju, zar ne?

    Na stranu što apsolutno nisam saglasan da su njih dvojica to u praksi i radili. Naprotiv, svoj kompletan angažman u vladi su uložili u svoje političko profilisanje i stvaranje političke partije, što je apsolutno atipično, posebno za ministra finansija, koji je, po pravilu politički nevidljiv (kakvi su i generalno bili u Crnoj Gori do tada) i politčki nepopularan (kod njega je državna kasa i on po pravilu govori nepopularno "ne" državnom trošenju). Dotična gospoda nisu (kako kaže CGO, mimo zakona) džabe platili o našem trošku eksterni PR (iako ta služba već postoji u samim ministarstvima) nekih 25.000 eura (da, skupo su nas košatali oni grafikoni, backdropovi i ppt prezentacije). Dosta govori o prioritetima. Ostaju gafovi poput "milijardu eura investicija iz Japana", "pola milijarde za Pljevlja" kao najbolje ilustracije populizma namijenjenog onim sa zaista najjeftinijim ulaznicama.

    Dodatno, javna tajna je da je Spajić bio premijer u sjenci i čovjek sa najvećim uticajem na Krivokapića, što je u velikom broju slučajeva dovodilo do iskakanja bivšeg ministra iz svojih ovlašćenja. Sjetimo se da je bio u užem krugu kada se odlučivalo o policijsko-vojnoj akciji pri ustoličenju Joanikija, da je bio u avionu sa Krivokapićem prilikom neuspjelog pokušaja potpisivanja ugovora sa SPC i još mora "ispada"... Podsjetimo se da motiv njihovog uključivanja u politiku u Crnoj Gori nije bila ekonomija, nego, po njihovim riječima, "nepravda prema SPC", tj. zakon o slobodi vjeroispovijesti iz 2019. Do tada, od njih nismo mogli pročitati ni jedno jedino slovce kritike, analize ili zabrinutosti za crnogrosku ekonomiju.

    Deplasirana je i priča o biografijama i stručnosti kao kriterijumima. Milatović je haos napravio u CEDIS-u sa zapošljavanjima (uključujući zapošljavanje supruge, kuma i drugova), slično kao Milatović u svom resoru. Vidjeli smo kako izgleda i demokratska razmjena mišljenja na slučajevima Kasalice i Damjanovića, a vrhunac meritokratije je bilo davanje ključeva kompletnih državnih prihoda u ruke sekretarici Duška Kneževića. Osim toga, vidjeli smo tačno 0 inicijative od njih dvojice da se stane na put čuvenoj xls tabelici. Tačnije, vidjeli smo kada je DF otkazao poslušnost, da su prohodnost ka državnim jaslima, umjesto DF-ovaca, dobili njihovi intimusi i Demokrate, naravno, bez ikakvih konkursa.

    A učinci? Ajmo malo površne retrospektive...

    Prva odluka je bila najveće zaduživanje u istoriji Crne Gore - emitovanje obveznica na "organizovan i tajan način", što je nedopustivo. Ajde da to pripišemo neiskustvu i progledamo kroz prste, jer, istini za volju, zaduživanje u datoj situaciji je bilo pod povoljnim uslovima. Dobili smo uvjervanje da ta sredstva ne idu na potrošnju - mislim da ne treba elaborirati gdje su završila. Mimo auto-puta i završetka najvećih projekata prethodne vlasti, mi kapitalnih investicija prosto rečeno - nismo imali. Dvije godine i nula uloženih eura u nove projekte je omča o vratu progresu ove države. Dalje, cash flow strategija ES dvojca se zasnivala na neplaćanju obaveza i fingiranju informacija da izgledaju lijepo za twitter grafik, pa smo FZO i PIO doveli na ivicu provalije. Sjetimo se i kako je (nije) plaćen put Meljine - Petijevići. Dalje smo, samo zarad PR poena (da bi predstavili drugačiji pristup kodnog naziva "programski budžet", što na kraju ispade lijepa slikovnica) imali privremeno finansiranje koje je imalo raznorazne razorne posljedice, koje i danas osjećamo. Sjetimo se samo da policajci nisu imali kola i gorivo, vatrogasne avione itd. Kada smo konačno dobili budžet, bio je 100% podređen budućem političkom angažmanu dvojca (zaista, mislim da imamo jedinstven slučaj da partija nosi naziv po ekonomskom programu), koji se umjesto podsticaja privrede, fokusirao na podsticaj popularnosti ministara u populusu,pardon "narodu". Rezultat je rupa u budžetu od 300 miliona eura (za sad). Sjetimo se i fijaska zvanog Montenegro Airlines (To Montenegro), KAP itd. Mislim da je za ovu retrospektivu sasvim dovoljno.

    Da rezumiram, iz usta aktuelnog ministra finansija:
    Planirani su prihodi koji nisu mogli biti planirani jer nije bilo zakonskog osnova, a neizmirivanjem obaveza stvarana je lažna slika o stanju finansija
    Ovdje je neko u ranijem periodu presipao iz šupljeg u prazno, pravio razne kripto-alhemije i čuda, a ostavio kasu ruiniranu.
    O životnom standardu ne bih. Svako za sebe može da procijeni i uporedi. Imaju i neki makreoeknomski podaci koji ne idu baš u korist ove tvrdnje.
    Last edited by johnny bravo; 08-08-22 at 22:00.
    In vino veritas

  2. #6377
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    DPS/SDP/Manjine fali 1 poslanik za većinu.

    Zar stvarno mislite da će na narednim izborima imati manje ? Pa oni će najvjerovatnije da razvale i omunje sljedeće izbore. Državni udar je uštopovan. Ne samo da će nadoknaditi tog jednog poslanika, nego će zabetonirat vlast.

    I neka će jer smo imali 2 verzije poslije 30. avgusta, ne zna se koja je bila gora.
    Чуш 1 ада дпс има апсолутну власт

  3. The Following User Says Thank You to GRUNA'STAR For This Useful Post:


  4. #6378
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Ka'cemo ga hapsit sto je ukrao pare za hedzing, to mene interesuje

  5. The Following User Says Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  6. #6379
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ka'cemo ga hapsit sto je ukrao pare za hedzing, to mene interesuje
    Ne bih se iznenadio da se to desi sa ciljem da im obore rejting.

    P.S. Znam da ti je omiljeno štivo za čitanje https://www.cdm.me/ekonomija/vukovic...ovih-autobusa/
    Last edited by hercules; 09-08-22 at 00:49.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #6380
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne bih se iznenadio da se to desi sa ciljem da im obore rejting.

    P.S. Znam da ti je omiljeno štivo za čitanje https://www.cdm.me/ekonomija/vukovic...ovih-autobusa/
    Хаха нека си открио да ти је Вуковић идол. 2022 година аутобуси с климом јеееј. Напокон.

  8. #6381
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Ne bih se iznenadio da se to desi sa ciljem da im obore rejting.

    P.S. Znam da ti je omiljeno štivo za čitanje https://www.cdm.me/ekonomija/vukovic...ovih-autobusa/
    A to vec teze. Iako je izbor tuzilaca u TS i dalje sprdnja, sveukupno nema vise takvog kao Katnica i Draginjinog muza.
    Vezano za Vukovica, nije da ja ne podrzavam kupovinu. Nego nemoj da kupujemo autobuse privatnicima.
    Da bi do kraja godine pokrio cio grad, mora imati linije. Linije se dobijaju na tenderima i mislim da zakon nije promijenjen.
    Tako da imaju dva scenarija.
    Opstina ce dati privatnicima za posao, tj standardno DPS cascavanje od nasih para
    Opstina ce izmisliti nove linije i otvoriti sebe za tuzbu sadasnjih prevoznika, tj standardno DPS cascavanje od nasih para

  9. #6382
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Хаха нека си открио да ти је Вуковић идол. 2022 година аутобуси с климом јеееј. Напокон.
    Opet neka podmećanja, spinovanja i klasifikacije? Ja isti sam kritikovao kupovinu autobusa, i govorio ako će već da kupuju bolje da kupe električne.
    Moraš to gradivo da obnavljaš. Mada ako nisi bio na času kad sam pisao o tome tj ako si bio banovan onda jes problem nadoknaditi gradivo.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A to vec teze. Iako je izbor tuzilaca u TS i dalje sprdnja, sveukupno nema vise takvog kao Katnica i Draginjinog muza.
    Vezano za Vukovica, nije da ja ne podrzavam kupovinu. Nego nemoj da kupujemo autobuse privatnicima.
    Da bi do kraja godine pokrio cio grad, mora imati linije. Linije se dobijaju na tenderima i mislim da zakon nije promijenjen.
    Tako da imaju dva scenarija.
    Opstina ce dati privatnicima za posao, tj standardno DPS cascavanje od nasih para
    Opstina ce izmisliti nove linije i otvoriti sebe za tuzbu sadasnjih prevoznika, tj standardno DPS cascavanje od nasih para
    Liči mi na to da se ide na novom preduzeću, novi kadrovi - glasači.
    Treba li nam gradski prevoz - treba svakako. Mislim da smo ipak mogli električne nabavit i da bi to bila bolja i ekonomičnija varijanta.
    Linije prave nove potpuno i ne dijele "stare" trase pa mislim da se tako zakon zaobilazi. Nisam siguran.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #6383
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Liči mi na to da se ide na novom preduzeću, novi kadrovi - glasači.
    Treba li nam gradski prevoz - treba svakako. Mislim da smo ipak mogli električne nabavit i da bi to bila bolja i ekonomičnija varijanta.
    Linije prave nove potpuno i ne dijele "stare" trase pa mislim da se tako zakon zaobilazi. Nisam siguran.
    Cudno bi bilo da je drugacije. Mada za sad posluju pod komunalnim djelatnostima.moze li se tako nastaviti, vjerovatno....kakve su sanse...tesko....bice vjerovatno novo.
    A to sto smo mogli da kupimo elektricne ili hibridne...tesko.
    Za ona prva dva miliona je kupljeno 16 dizela.za te pare hibride ili full elektricne....pa mozda petinu tog broja.
    Je li tender bio namjseten, jeste.autobusi su stajali u Radanovicima prije raspisivanja tendera.
    Te fore sa osmisljavanjem novih linija.....mislim da ce da popiju tuzbu,i mogu da je dobiju.mada mislim da ce prije biti da grad preuzme nerentabilne linije ka okolnim selima.
    Jer su privatnici vec vratili te linije, apsuluyno nezakonito, jer dodju kao paket aranzman tendera.
    Saznacemo brzo kako je to u stvari za nasu korist jer se vozi na udaljene lokacije, dje bi trebali da po uslovima ugovora voze privatnici.i da je to, u stvari, za nasu korist

  11. #6384
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    A to vec teze. Iako je izbor tuzilaca u TS i dalje sprdnja, sveukupno nema vise takvog kao Katnica i Draginjinog muza.
    Vezano za Vukovica, nije da ja ne podrzavam kupovinu. Nego nemoj da kupujemo autobuse privatnicima.
    Da bi do kraja godine pokrio cio grad, mora imati linije. Linije se dobijaju na tenderima i mislim da zakon nije promijenjen.
    Tako da imaju dva scenarija.
    Opstina ce dati privatnicima za posao, tj standardno DPS cascavanje od nasih para
    Opstina ce izmisliti nove linije i otvoriti sebe za tuzbu sadasnjih prevoznika, tj standardno DPS cascavanje od nasih para
    Vuković je odličan lakmus papir, da se vidi s kim čoek ima posla u političkoj raspravi. Vrlo jednostavno - imamo neki imaginarni crnogorski grad X, i ti (ne ti lično, bilo koji sagovornik) MORAŠ da zaokružiš neku listu na lokalnim izborima u tom gradu:

    1. Lista predvođena Batom Carevićem - dokazano uzurpator državnog zemljišta, dokazani izvršilac krivičnog djela "protivzakonit uticaj" iz člana 422 KZCG, svojim smo ušima slušali, vjerski fanatik, prvi milion zaradio kao tajkun / podizvođač Svetozara Marovića; drugi na listi Milo Božović, kojeg je policija zatekla u lokalu sa Džegerom, glasovitim Nikšićkim Škaljarcem, koji je zatečen kako šoferiše BIA-potrčka Vladu Mandića, tokom "bitke za Nikšić", koji je pridruženi član budvanskog ogranka Škaljarskog klana. U prethodnom mandatu vlasti u tom gradu uradili nijesu ništa.

    2. Lista predvođena Markom Kovačevićem - izdajnik najvišeg reda, mrzitelj svega Crnogorskog, obožavatelj najekstremnijih četničkih frakcija. Ne treba mu posebno predstavljanje, samo Google. Tokom prethodnog mandata vlasti u tom gradu nije uradio ništa.

    3. Lista predvođena Ivanom Vukovićem

    Kome su bolji gradonačelnici Bato, Milo i Marko i ko pokušava da objasni kako je nekom gradu bolje sa nekim od ove trojice na čelu, nego sa Ivanom - odma smo se razumjeli. Ono, da ne gubimo vrijeme na "nije to tako jednostavno" rasprave - okamova oštrica - odma znam da pričam sa četnikom. Pa možemo dalje o fudbalu ili vremenu, ali nema potrebe da lažinjamo oko motiva u političkoj diskusiji.

  12. The Following 3 Users Say Thank You to Nije bitno... For This Useful Post:


  13. #6385
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Vuković je odličan lakmus papir, da se vidi s kim čoek ima posla u političkoj raspravi. Vrlo jednostavno - imamo neki imaginarni crnogorski grad X, i ti (ne ti lično, bilo koji sagovornik) MORAŠ da zaokružiš neku listu na lokalnim izborima u tom gradu:

    1. Lista predvođena Batom Carevićem - dokazano uzurpator državnog zemljišta, dokazani izvršilac krivičnog djela "protivzakonit uticaj" iz člana 422 KZCG, svojim smo ušima slušali, vjerski fanatik, prvi milion zaradio kao tajkun / podizvođač Svetozara Marovića; drugi na listi Milo Božović, kojeg je policija zatekla u lokalu sa Džegerom, glasovitim Nikšićkim Škaljarcem, koji je zatečen kako šoferiše BIA-potrčka Vladu Mandića, tokom "bitke za Nikšić", koji je pridruženi član budvanskog ogranka Škaljarskog klana. U prethodnom mandatu vlasti u tom gradu uradili nijesu ništa.

    2. Lista predvođena Markom Kovačevićem - izdajnik najvišeg reda, mrzitelj svega Crnogorskog, obožavatelj najekstremnijih četničkih frakcija. Ne treba mu posebno predstavljanje, samo Google. Tokom prethodnog mandata vlasti u tom gradu nije uradio ništa.

    3. Lista predvođena Ivanom Vukovićem

    Kome su bolji gradonačelnici Bato, Milo i Marko i ko pokušava da objasni kako je nekom gradu bolje sa nekim od ove trojice na čelu, nego sa Ivanom - odma smo se razumjeli. Ono, da ne gubimo vrijeme na "nije to tako jednostavno" rasprave - okamova oštrica - odma znam da pričam sa četnikom. Pa možemo dalje o fudbalu ili vremenu, ali nema potrebe da lažinjamo oko motiva u političkoj diskusiji.
    Jedini problem je što Bato i Marko nisu kandidati za PGmayora. Biće vjv Milan Knežević, a prije bi okinuo ruku no za njega glasao, ali biće Luka Rakčević i guess, biće Jakov Milatović, možda i neko ispred Demokrata ako ne odu sa ES. Za one što su prije glasali DPS, ako im se prethodni ne sviđaju, biće i neko ispred SDPa.

    Ne znam što bi neko za Pośa glasao.

    Nije ni Pośo kao Pośo toliki problem, problem je što on predstavlja DPS, a što je sve što ne valja u ovom gradu rezultat vladavine DPSa u neprekinutom trodecenijskom trajanju.

    Nepostojanje javnog prevoza, ono ruglo od kule pored hotela Podgorica, ali prije svega devastiran prostor, dakle trajno uništen, neprimjerenom i urbanizacijom u skladu sa mantrom da se uzme što više para...prodaja zemlje Čelebiču na način da im se dozvoli da dokompletiraju po smijepnim cijenama, jer imaju 1% urbanističkih parcela, skandali oko Bazara....

    Samo brdo Gorica i ono zastiđe od dijela Zabjela prema brdu Ljubović, dozvoljavanje prekomjerne gradnje i gledanje kroz prste za nedovoljan broj parking mjesta, za koji sprat i stan više... a novih škola i vrtića (ne pričam o rekonstrukcijama starih nego o novim) slabo odnosno nikako.

    Pa samo park šuma Zagorič, čitava nelegalna naselja, Kakaricka gora, sve su to zaostavštine DPSa... jer su valjali za glasove. To što su septičke pored vodoizvorišta nema veze, jer glasovi.

    Preduzeća poput Vodovoda i Parking servisa samo govore o nalinu zapošljavanja.

    Sve je to DPS zaostavština i pravo da ti kažem jedva čekam da neko drugi, nakon tri decenije, proba. Naravno ne Milan Knežević, i itekako ću paziti što će ko da govori prije izbora i koga će eventualno podržati. Ne bih volio da samo zato što ima više za 0.3% od ES i Dem (ako izađu pojedinačno) Pipun bude mayor. Samo iz tog razloga bih volio da ES i sekta od Demokrata odu zajedno, jer znam da DF nema ni teoretske šanse da ima više od te koalicije.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-08-22 at 14:48.

  14. The Following 2 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  15. #6386
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Jes da nije tema lokalni izbori, ali pipun neće biti kandidat za gradonačelnika pg.

  16. #6387
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Прелепо је видети да су господин Спајић, господин Милатовић, господин Конатар и премијер Абазовић изнад подела и да су заједно сели и да разговарају о проблемима који постоје у Црној Гори. То је доказ да су у питању велики људи спремни на разговор, компромисе, сутра ће вероватно да формирају нову Владу. Мало ме разочарао господин З. Кривокапић што замера господину Спајићу и господину Милатовићу састанак са премијером Абазовићем, Црна Гора може напред само ако све политичке структуре раде заједно, траже најбоља решења, разговор, а не игнорисање и инаћење.

    Срце би ми било пуно и уколико би господин Кнежевић, господин М. Ковачевић, господин Мандић, господин Радуновић сели да разговарају са премијером Абазовићем, то су пре свега сјајни, сјајни људи који желе добро свим грађанима Црне Горе.
    Last edited by Jakuza; 09-08-22 at 16:14.
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  17. The Following 3 Users Say Thank You to Jakuza For This Useful Post:


  18. #6388
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Logično, nakon što je iskorišćen i onda na finjaka odstranjen.

    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  19. #6389
    Join Date
    Sep 2021
    Posts
    1,771
    Thanks Thanks Given 
    2,177
    Thanks Thanks Received 
    573
    Thanked in
    333 Posts

    Default

    Ko podrzava krivog?
    Ko podrzava ovu dvojicu?

    Neka ovi i ura kidaju dps i co
    A krivi df

  20. The Following User Says Thank You to p0smatrac For This Useful Post:


  21. #6390
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Vuković je odličan lakmus papir, da se vidi s kim čoek ima posla u političkoj raspravi. Vrlo jednostavno - imamo neki imaginarni crnogorski grad X, i ti (ne ti lično, bilo koji sagovornik) MORAŠ da zaokružiš neku listu na lokalnim izborima u tom gradu:

    1. Lista predvođena Batom Carevićem - dokazano uzurpator državnog zemljišta, dokazani izvršilac krivičnog djela "protivzakonit uticaj" iz člana 422 KZCG, svojim smo ušima slušali, vjerski fanatik, prvi milion zaradio kao tajkun / podizvođač Svetozara Marovića; drugi na listi Milo Božović, kojeg je policija zatekla u lokalu sa Džegerom, glasovitim Nikšićkim Škaljarcem, koji je zatečen kako šoferiše BIA-potrčka Vladu Mandića, tokom "bitke za Nikšić", koji je pridruženi član budvanskog ogranka Škaljarskog klana. U prethodnom mandatu vlasti u tom gradu uradili nijesu ništa.

    2. Lista predvođena Markom Kovačevićem - izdajnik najvišeg reda, mrzitelj svega Crnogorskog, obožavatelj najekstremnijih četničkih frakcija. Ne treba mu posebno predstavljanje, samo Google. Tokom prethodnog mandata vlasti u tom gradu nije uradio ništa.

    3. Lista predvođena Ivanom Vukovićem

    Kome su bolji gradonačelnici Bato, Milo i Marko i ko pokušava da objasni kako je nekom gradu bolje sa nekim od ove trojice na čelu, nego sa Ivanom - odma smo se razumjeli. Ono, da ne gubimo vrijeme na "nije to tako jednostavno" rasprave - okamova oštrica - odma znam da pričam sa četnikom. Pa možemo dalje o fudbalu ili vremenu, ali nema potrebe da lažinjamo oko motiva u političkoj diskusiji.
    Fino ti je Kimi odgovorio, ova trojica nemaju veze sa PG izborima i tu dolazimo do glavne karakteristike tipa glasaca kojem pripadas.
    "Problem" sa DPS glasacima i simpatizerima, poput tebe i onih na drustvenim mrezama, jeste da na lokalnim izborima necete podrzati nijednu drugu opciju osim DPS kadra, cak i kad postoji alternativa koja ispunjava sve uslove koje i DPS odabir. Ne treba spominjati da parlamentarni i predsjednicki izbori prate isti trend.
    Nista licno, samo mi je simpatican trend pronalazenja mana drugim ucesnicima, zmureci na mane onoga sto partija podrzava.

    Vazda se moze ne izaci na izbore, glasati se ne mora.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #6391
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Sve na stranu ali kad krene neko da objašnjava zašto je ipak poslije svega najbolje zaokružiti DPS.

    Kad bačim na gomilu sve što su radili 30 godina sa svojim satelitima, pomislim da današnja situacija i nije tako loša.

  23. The Following 8 Users Say Thank You to Dzi For This Useful Post:


  24. #6392
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Jedini problem je što Bato i Marko nisu kandidati za PGmayora. Biće vjv Milan Knežević, a prije bi okinuo ruku no za njega glasao, ali biće Luka Rakčević i guess, biće Jakov Milatović, možda i neko ispred Demokrata ako ne odu sa ES. Za one što su prije glasali DPS, ako im se prethodni ne sviđaju, biće i neko ispred SDPa.

    Ne znam što bi neko za Pośa glasao.
    Ovo nije bilo "za PGmayora", nego mentalna vježba, da se naćera čoek da se izjasni spram konkretnog izbora.

    Sjećaš se Nikšićkih izbora? Za Luku R, Jakova, Demokrate -ako DF bude najjača lista sadašnje PG opozicije, a opozicija uzme većinu - imaćemo PG Marka Kovačevića. Nema NIKAKVE veze što si ti glasao nekakvog Luku, Jakova...sve što si uradio tim glasom je da ih častiš neku kvotu za upravljanje i zapošljavanje.

    Ja ne mogu vjerovat da su ovđe svi ludi i da imaju amneziju, pa da ne znaju šta može biti dosta realan ishod - PG Marko Kovačević. Ostaje da zaključim da vam to odgovara.

    A onda još ne mogu vjerovat da su svi blesavi, pa iskreno misle da će taj neki PG Marko Kovačević, kreten, koji će na raspolaganju imati lokalnu administraciju razgrabljenu od strane XY stranaka, sa kadrovima bez dana radnog staža, raditi bolji posao za grad od Posja. To nije realno da se desi, i neće se desiti. Svi to znamo. Pokazali su se već na lokalu, i u bogatoj Budvi.

    Dakle, zaključak je opet kristalno jasan.

    1) Ili si spreman da unazadiš razvoj grada, po receptu ostalih opština đe su 7 stranaka kao hijene iskidale lokalnu administraciju, i svađaju se dnevno oko plijena; i da proizvedeš PG Marka Kovačevića, da iz Njegoševe pljuje na državu, kači trobojke po bulevaru, drži tri prsta na himnu, njeguje vrijednosti NK 13 jula ove godine - jer Posjo je DPS, DPS bad. Ne znamo je li šta ukr'o, jes da nije napravio ni trećinu svinjarija koje su napravili BD i NK vlasti... ali je DPS brate. To je za mene iskreno teški poremećaj.

    2) Ili si iskreno četnik, pa ti sve ovo gore prija. Možda neće biti uprava efikasna kao do sad, ali brate osjećaš se nekako kao svoj na svome, široko, duboko se diše i na sred trga, ne samo kod pasarele na Zlatici i kod Hrama.

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Nije ni Pośo kao Pośo toliki problem, problem je što on predstavlja DPS, a što je sve što ne valja u ovom gradu rezultat vladavine DPSa u neprekinutom trodecenijskom trajanju
    Ali i sve što valja. A kolko ima toga što valja, najbolje će ti reći neko ko je sa strane periodično dolazio u PG.

    Ima i da ne valja kolko oćeš. Ali ti onda oćeš da to ispraviš glasajući za ovo gore opisano. Svi vidimo kako to u praksi izgleda - NK, BD, HN...

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Sve je to DPS zaostavština i pravo da ti kažem jedva čekam da neko drugi, nakon tri decenije, proba. Naravno ne Milan Knežević, i itekako ću paziti što će ko da govori prije izbora i koga će eventualno podržati. Ne bih volio da samo zato što ima više za 0.3% od ES i Dem (ako izađu pojedinačno) Pipun bude mayor. Samo iz tog razloga bih volio da ES i sekta od Demokrata odu zajedno, jer znam da DF nema ni teoretske šanse da ima više od te koalicije.
    DPS zaostavština u PG je takva kakva je. A ti glasaj da "probaju", pošto će to drugačije da izgleda nego u ovim pobrojanim gradovima...zbog nečega. Nek probaju, veli, možda ovi put bude drugačije.

    Ne znam što da ti crkava na mrtvom Golfu 3, i da po vas dan kukaš na njega, nećeš ga zamijenit sa Yugo Florida "da se proba nešto drugo", jer su ti već 5-6 komšija imale Floridu, pametnome dosta. A nema nove C-klase na tržištu, ima samo Golf i Yugo.

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    na lokalnim izborima necete podrzati nijednu drugu opciju osim DPS kadra, cak i kad postoji alternativa koja ispunjava sve uslove koje i DPS odabir.
    Koje to uslove, veselja ti?

    P.S. U konkretnom slučaju si u pravu. U ovim okolnostima, na ovim izborima, ama nema teorije da ću glasati bilo koga sem DPS. Da bi uopšte mogli da pričamo o bilo čemu drugom, neko bi mi morao garantovati da ne postoji promil šanse da zajaše i ispliva DF kadar, po NK receptu.

    Quote Originally Posted by Jakuza View Post
    Прелепо је видети да су господин Спајић, господин Милатовић, господин Конатар и премијер Абазовић изнад подела и да су заједно сели и да разговарају о проблемима који постоје у Црној Гори. То је доказ да су у питању велики људи спремни на разговор, компромисе, сутра ће вероватно да формирају нову Владу. Мало ме разочарао господин З. Кривокапић што замера господину Спајићу и господину Милатовићу састанак са премијером Абазовићем, Црна Гора може напред само ако све политичке структуре раде заједно, траже најбоља решења, разговор, а не игнорисање и инаћење.

    Срце би ми било пуно и уколико би господин Кнежевић, господин М. Ковачевић, господин Мандић, господин Радуновић сели да разговарају са премијером Абазовићем, то су пре свега сјајни, сјајни људи који желе добро свим грађанима Црне Горе.
    Vas SNS botove treba gajiti, na prvu odajete ko vam je "promising prospect", ko je operativno probušen. Znači mi Crnogorci treba da vatamo Krivokapića, do njega niste doprli...

  25. #6393
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,087
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Brate, samo si se namučio da ispišeš toliki esej, a moga si to lagano da skratisš u ovakvu rekaputulaciju, il' si za DPS il' si četnik. Lagano.
    Forever young, i want to be forever young

  26. The Following 5 Users Say Thank You to technus For This Useful Post:


  27. #6394
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ovo nije bilo "za PGmayora", nego mentalna vježba, da se naćera čoek da se izjasni spram konkretnog izbora.

    Sjećaš se Nikšićkih izbora? Za Luku R, Jakova, Demokrate -ako DF bude najjača lista sadašnje PG opozicije, a opozicija uzme većinu - imaćemo PG Marka Kovačevića. Nema NIKAKVE veze što si ti glasao nekakvog Luku, Jakova...sve što si uradio tim glasom je da ih častiš neku kvotu za upravljanje i zapošljavanje.

    Ja ne mogu vjerovat da su ovđe svi ludi i da imaju amneziju, pa da ne znaju šta može biti dosta realan ishod - PG Marko Kovačević. Ostaje da zaključim da vam to odgovara.

    A onda još ne mogu vjerovat da su svi blesavi, pa iskreno misle da će taj neki PG Marko Kovačević, kreten, koji će na raspolaganju imati lokalnu administraciju razgrabljenu od strane XY stranaka, sa kadrovima bez dana radnog staža, raditi bolji posao za grad od Posja. To nije realno da se desi, i neće se desiti. Svi to znamo. Pokazali su se već na lokalu, i u bogatoj Budvi.

    Dakle, zaključak je opet kristalno jasan.

    1) Ili si spreman da unazadiš razvoj grada, po receptu ostalih opština đe su 7 stranaka kao hijene iskidale lokalnu administraciju, i svađaju se dnevno oko plijena; i da proizvedeš PG Marka Kovačevića, da iz Njegoševe pljuje na državu, kači trobojke po bulevaru, drži tri prsta na himnu, njeguje vrijednosti NK 13 jula ove godine - jer Posjo je DPS, DPS bad. Ne znamo je li šta ukr'o, jes da nije napravio ni trećinu svinjarija koje su napravili BD i NK vlasti... ali je DPS brate. To je za mene iskreno teški poremećaj.

    2) Ili si iskreno četnik, pa ti sve ovo gore prija. Možda neće biti uprava efikasna kao do sad, ali brate osjećaš se nekako kao svoj na svome, široko, duboko se diše i na sred trga, ne samo kod pasarele na Zlatici i kod Hrama.



    Ali i sve što valja. A kolko ima toga što valja, najbolje će ti reći neko ko je sa strane periodično dolazio u PG.

    Ima i da ne valja kolko oćeš. Ali ti onda oćeš da to ispraviš glasajući za ovo gore opisano. Svi vidimo kako to u praksi izgleda - NK, BD, HN...



    DPS zaostavština u PG je takva kakva je. A ti glasaj da "probaju", pošto će to drugačije da izgleda nego u ovim pobrojanim gradovima...zbog nečega. Nek probaju, veli, možda ovi put bude drugačije.

    Ne znam što da ti crkava na mrtvom Golfu 3, i da po vas dan kukaš na njega, nećeš ga zamijenit sa Yugo Florida "da se proba nešto drugo", jer su ti već 5-6 komšija imale Floridu, pametnome dosta. A nema nove C-klase na tržištu, ima samo Golf i Yugo.



    Koje to uslove, veselja ti?

    P.S. U konkretnom slučaju si u pravu. U ovim okolnostima, na ovim izborima, ama nema teorije da ću glasati bilo koga sem DPS. Da bi uopšte mogli da pričamo o bilo čemu drugom, neko bi mi morao garantovati da ne postoji promil šanse da zajaše i ispliva DF kadar, po NK receptu.



    Vas SNS botove treba gajiti, na prvu odajete ko vam je "promising prospect", ko je operativno probušen. Znači mi Crnogorci treba da vatamo Krivokapića, do njega niste doprli...
    Ne odgovorih prvi put, ali kad si vec zapeo.
    Ne, niko nece glasati DPS ako ima drugu opciju, koja mu je "bliza". Koliki je lopovluk Posjov i kako je urnisao grad, svi znamo.samo da podsjetim da se falio sa kapitalnim budzetom od 100 miliona za proslu godinu.
    Mozes li reci dje odose te pare. Ako ces blize, dje nesta 43 miliona za Kolektor. Sta dobismo za te pare, molim te.
    Sto je problem glasati za Perica i Preokret. Ili za ovo sto pominju pojedini njihove favorite. Luka iz URA, Milatovic iz ES. Sem ako nije problem sto se zna da niko od njih nece podrzati Posja za Mayora.
    A moram priznati da ste se emancipovali i vratili demokratsku sitinu. Ko ne glasa za DPS ili satelite taj je chetnik i izdajnik.
    Srecno sa tim narativom na izborima
    Last edited by Hell Raiser; 09-08-22 at 19:41.

  28. The Following 4 Users Say Thank You to Hell Raiser For This Useful Post:


  29. #6395
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,711
    Thanks Thanks Given 
    1,471
    Thanks Thanks Received 
    4,350
    Thanked in
    1,680 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Vas SNS botove treba gajiti, na prvu odajete ko vam je "promising prospect", ko je operativno probušen. Znači mi Crnogorci treba da vatamo Krivokapića, do njega niste doprli...
    Jakuza se zajebava.

    Prati malo.

  30. The Following 6 Users Say Thank You to ASC For This Useful Post:


  31. #6396
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post

    Sto je problem glasati za Perica i Preokret. Ili za ovo sto pominju pojedini njihove favorite. Luka iz URA, Milatovic iz ES. Sem ako nije problem sto se zna da niko od njih nece podrzati Posja za Mayora.
    A moram priznati da ste se emancipovali i vratili demokratsku sitinu. Ko ne glasa za DPS ili satelite taj je chetnik i izdajnik.
    Srecno sa tim narativom na izborima
    Potpuno zaboravih Preokret, iako sam ih ravnopravno ubacivao u priču u prethodnim postovima, kao ozbiljnog kandidata u smislu nekog najužeg izbora od opcija kojima bih mogao dati glas.

    DPS svakako nije ni primać opcijama o kojima mogu i da razmišljam. Prije bih ostao kući nego dao glas DPS/SD ili DFu. Kakve metastaze od opcija...







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 09-08-22 at 20:08.

  32. #6397
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,479
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Koje to uslove, veselja ti?

    P.S. U konkretnom slučaju si u pravu. U ovim okolnostima, na ovim izborima, ama nema teorije da ću glasati bilo koga sem DPS. Da bi uopšte mogli da pričamo o bilo čemu drugom, neko bi mi morao garantovati da ne postoji promil šanse da zajaše i ispliva DF kadar, po NK receptu.
    Obzirom da si procrnogorski orijentisan, na ovim kao i na ranijim lokalnim izborima imaces jos par partija ciji program prati tu notu
    Tvoj glas ne mora da ide DPS-u. Prevedeno, nema potrebe da se opravdava glasanje DPS-a trazenjem mana ostalih takmicara jer nisu u pitanju zastupanja nacionalnih interesa kad imas druge partije u opticaju sa istim predznakom.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  33. #6398
    Join Date
    May 2018
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    243
    Thanks Thanks Received 
    847
    Thanked in
    438 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Potpuno zaboravih Preokret, iako sam ih ravnopravno ubacivao u priču u prethodnim postovima, kao ozbiljnog kandidata u smislu nekog najužeg izbora od opcija kojima bih mogao dati glas.

    DPS svakako nije ni primać opcijama o kojima mogu i da razmišljam. Prije bih ostao kući nego dao glas DPS/SD ili DFu. Kakve metastaze od opcija...







    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Preokret bi trebao malo vise da se reklamira, neke izjave nesto ovo ono. Brzo se blizi oktobar a nisu ni prstom mrdnuli

  34. #6399
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ovo nije bilo "za PGmayora", nego mentalna vježba, da se naćera čoek da se izjasni spram konkretnog izbora.

    Sjećaš se Nikšićkih izbora? Za Luku R, Jakova, Demokrate -ako DF bude najjača lista sadašnje PG opozicije, a opozicija uzme većinu - imaćemo PG Marka Kovačevića. Nema NIKAKVE veze što si ti glasao nekakvog Luku, Jakova...sve što si uradio tim glasom je da ih častiš neku kvotu za upravljanje i zapošljavanje.

    Ja ne mogu vjerovat da su ovđe svi ludi i da imaju amneziju, pa da ne znaju šta može biti dosta realan ishod - PG Marko Kovačević. Ostaje da zaključim da vam to odgovara.

    A onda još ne mogu vjerovat da su svi blesavi, pa iskreno misle da će taj neki PG Marko Kovačević, kreten, koji će na raspolaganju imati lokalnu administraciju razgrabljenu od strane XY stranaka, sa kadrovima bez dana radnog staža, raditi bolji posao za grad od Posja. To nije realno da se desi, i neće se desiti. Svi to znamo. Pokazali su se već na lokalu, i u bogatoj Budvi.

    Dakle, zaključak je opet kristalno jasan.

    1) Ili si spreman da unazadiš razvoj grada, po receptu ostalih opština đe su 7 stranaka kao hijene iskidale lokalnu administraciju, i svađaju se dnevno oko plijena; i da proizvedeš PG Marka Kovačevića, da iz Njegoševe pljuje na državu, kači trobojke po bulevaru, drži tri prsta na himnu, njeguje vrijednosti NK 13 jula ove godine - jer Posjo je DPS, DPS bad. Ne znamo je li šta ukr'o, jes da nije napravio ni trećinu svinjarija koje su napravili BD i NK vlasti... ali je DPS brate. To je za mene iskreno teški poremećaj.

    2) Ili si iskreno četnik, pa ti sve ovo gore prija. Možda neće biti uprava efikasna kao do sad, ali brate osjećaš se nekako kao svoj na svome, široko, duboko se diše i na sred trga, ne samo kod pasarele na Zlatici i kod Hrama.



    Ali i sve što valja. A kolko ima toga što valja, najbolje će ti reći neko ko je sa strane periodično dolazio u PG.

    Ima i da ne valja kolko oćeš. Ali ti onda oćeš da to ispraviš glasajući za ovo gore opisano. Svi vidimo kako to u praksi izgleda - NK, BD, HN...



    DPS zaostavština u PG je takva kakva je. A ti glasaj da "probaju", pošto će to drugačije da izgleda nego u ovim pobrojanim gradovima...zbog nečega. Nek probaju, veli, možda ovi put bude drugačije.

    Ne znam što da ti crkava na mrtvom Golfu 3, i da po vas dan kukaš na njega, nećeš ga zamijenit sa Yugo Florida "da se proba nešto drugo", jer su ti već 5-6 komšija imale Floridu, pametnome dosta. A nema nove C-klase na tržištu, ima samo Golf i Yugo.



    Koje to uslove, veselja ti?

    P.S. U konkretnom slučaju si u pravu. U ovim okolnostima, na ovim izborima, ama nema teorije da ću glasati bilo koga sem DPS. Da bi uopšte mogli da pričamo o bilo čemu drugom, neko bi mi morao garantovati da ne postoji promil šanse da zajaše i ispliva DF kadar, po NK receptu.



    Vas SNS botove treba gajiti, na prvu odajete ko vam je "promising prospect", ko je operativno probušen. Znači mi Crnogorci treba da vatamo Krivokapića, do njega niste doprli...
    Samo ću primijetiti da si isijekao moj post na način da se slučajno ne ponovi ono što sam nabrajao kao DPS učinci u zadnjih 30 godina.

    Inače, ajde samo mi objasni razloge zašto bi glasao DPS prije SDP-a. Ili su i oni četnici?

    Ili npr. Preokret. Šta fali Periću. Koliko znam ako budu jezičak na vagi zalagaće se za potpunu profesionalizaciju i depolitizaciju lokalne uprave. Čisto da pokažu da je to moguće. Ako bude moguće na lokalnom, zašto ne bi i na državnom.

    Mislim da su i Luka i Jakov svakako bolje opcije od DPS/SD ili DF.

    Što se tiče zabrinutosti da ne dođe DF kadar na čelo PG, tu smo neđe isto zabrinuti i budi siguran da ću dobro pazit ko što priča u pogledu eventualnih postizbornih koalicija.

    Apsolutno neću dati glas bilo kome ko će dovest Pipuna ili nekog sličnog na čelo grada. Ali ni za DPS ja ti jemac, prije ću ostat doma.

    Po treći put, koalicija ES i sekte od Demokrata (iako se ježim od koritašenja koje ide uz Demokrate) bi mogućnost da DF kadrira gradonačelnika svela na samo teorijsku.



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  35. #6400
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,695
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JigSaw View Post
    Preokret bi trebao malo vise da se reklamira, neke izjave nesto ovo ono. Brzo se blizi oktobar a nisu ni prstom mrdnuli
    Koliko čujem nemaju baš para, a neće da se prodaju nekome da bi ih gurao medijski.

    Daju izjave, ali mainstream medijima nije interesantno šta misli neka vanparlamentarna grupacija.

    Koliko god na prvi pogled njihova priča zvuči malo elitistički, ideološka (u smislu tehnokratije), mislim da itekako misle dobro.

    Samo ću podsjetiti da je Perić jedini poslanik u istoriji CG parlamentarizma koji je vratio mandat jer se nije slagao sa potezima stranke (Pozitivna kad je prodala), svi ostali su zadržali mandate iz ovog ili onog razloga, a u stvari plata đe ćeš bolju.

    Strah me da nijesmo mi još zreli za takve priče. Treba nama zastava, crkava, nacionalnih prepucavanja i ostalih zabava za široke narodne mase.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

Page 256 of 304 FirstFirst ... 156206246252253254255256257258259260266 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 23
    Last Post: 05-02-14, 07:07
  2. Replies: 12
    Last Post: 15-06-09, 05:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •