View Poll Results: Da li ste bolovali Covid 19?

Voters
103. You may not vote on this poll
  • Imam (ili sam imao) koronu sa simptomima ili bez simptoma ali imam antitijela

    27 26.21%
  • Pozitivan sam (ili sam bio) ali bez simptoma i nemam ili ne znam da li imam antitijela

    17 16.50%
  • Nisam ili ne znam da li sam (bio) pozitivan

    59 57.28%
Page 80 of 156 FirstFirst ... 307076777879808182838490130 ... LastLast
Results 1,976 to 2,000 of 3883

Thread: [Lična iskustva] Virus | Vakcina | Antitijela

  1. #1976
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Igm - trenutna
    Igg - dugorocna, po meni mjerodavniji pokazatelj za antitijela
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  2. #1977
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Zvali su me iz moj lab sad. Pokrivena sam sigurno jos 3 mjeseca antitijelima i nema potrebe za vakcinom.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to montenegrina For This Useful Post:


  4. #1978
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Birziminijum
    Posts
    15,891
    Thanks Thanks Given 
    154
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    158 Posts

    Default

    Rekoh ti i ja malopre
    ___________________________

    slikam slike povoljno

  5. #1979
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    Ja ponovo radih antitijela.
    30.11. prvi simptomi
    22.12. prvi igg
    24.02. drugi igg

    skoro 3 mj

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    26.11. Prvi simptom
    22.12. Prvi igg
    24.02. Drugi igg

    Terapija ukljucena prvi dan, sumamed sledeci dan ujutru. Simptomi prvih 3 dana uvece 38.5 temp, a po danu 37 i nesto, vec 4. dan sve normalno. Gubitak cula ukusa i mirisa. I nista vise. Sve mirovanje uz terapiju i apetit najjaci na svijet.




    @Zvoncica zovi ako treba sto da ti se stavi pod otirac


    evo mi podjosmo montenegrininim stopama, posla da kupim tati da mu spremim rucak za bolnicu i na usputodradismo. posle 5 mjeseci od korone i posle 2 mjeseca od zadnjih igg u februaru, ovako stvari stoje, meni se smanjila za 30k, a njemu porasla



    razvukoh ga malo, prastajte
    nothing comes from violence and nothing ever could

  6. #1980
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

  7. #1981
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    meni se tacno vidi da ne mrdam nidje, ako je tacna ona da igg raste u kontaktu sa virusom
    nothing comes from violence and nothing ever could

  8. #1982
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,043
    Thanks Thanks Given 
    2,192
    Thanks Thanks Received 
    2,348
    Thanked in
    1,213 Posts

    Default

    Vidi kod tebe su neke jedinice S/CO a kod mene IU/ml

  9. #1983
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,956
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    iz milmedike su rekli da su sve to hiljade, u svim metodama
    nothing comes from violence and nothing ever could

  10. #1984
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Viđi, ja imam teoriju da čovjek treba da se ponaša onako kako se osjeća! Znači, ako ti je ok bez suplemenata ti ih nemoj piti, i ako mozes da šetaš ti šetaj....što se tiče tih domaćih pripravaka, sokova od cijedjenog voća i cvekle i šargarepe (to ej valjda povrće) vjerujem da ti i te kako može pomoći...u toku mog liječenja nijesam mogla da jedem ništa ali voćne sokove mi je orgnizsm bš zahtijevao i jako su mi prijali...jabuke zelene...ne pamtim da sam toliko jabuka od rodjenaj pojela kao ovih mjesec dva korone....i bukvalno sam se kao preporođena osjećala nakon mjesavine cvekle sargarepe limuna javuke i pomorandze...to mi je eliksir bio! Pa kivi u ogromnim količinama, banane, sok od pomorandze cijeđene i pomorandza onako ucijelo...baš me je to oporavljalo i mnogo sam voća jela...

    čekaj, ti si dva puta bolovao koronu? Uh, znas li koliko ljudi znam koji su dva puta bili bolesni, čak neko i po tri...
    Kolega je dobio koronu pa smo se sjutra dan testirali i bili pozitivni na PCR testu u decembru. Nisam imao nijedan simptom, osim što mi se spavalo, a nakon mjesec dana nisam imao antitijela što znači da se virus nije razvio u organizmu. Drugi put nisam tako dobro prošao

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  11. #1985
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Nisu svi IgG testovi isti, sta vise, cak i neki koji funkcionisu po istom metodu imaju potpuno razlicite referentne vrijednosti (jer su od razlicitih proizvodjaca te samim tim razlicite osjetljivosti). Ima prepiske o tome par stranica ranije pa koga interesuje neka pogleda.

    Sve vise i vise i vise istrazivanja se pojavljuje koja ukazuju na to da broj antitijela ne igra skoro nikakvu ulogu, te da je kljucna stvar u svemu uloga T celija.

  12. #1986
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Kolega je dobio koronu pa smo se sjutra dan testirali i bili pozitivni na PCR testu u decembru.
    Sent from my SM-G973F using Tapatalk
    Veoma moguce da nisi ni imao koronu. PCR kod nas jos uvijek vrte na 35-40 ciklusa (u pojedinim zemljama u svijetu su smanjili na 30 naravno) sto znaci da je veliki broj false positive rezultata.

  13. #1987
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ako nije imao koronu ne znači da je bio "false positive", test utvrđuje pozitivnost na virus ne pozitivnost na bolest

    on je prvi put bio pozitivan, vjerovatno je pokupio malu količinu tako da virus nije krenuo da se razmnožava ali zato je drugi put pokupio malo više
    She is only here to annoy herself!

  14. #1988
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    5,241
    Thanks Thanks Given 
    385
    Thanks Thanks Received 
    1,593
    Thanked in
    628 Posts

    Default

    Znam par slucajeva dje su se ljudi osjecali fantasticno, dje nisu prelezali ni gripu kao i svake godine, dje nisu imali niti jedan razlog za brigu...odu na PCR testiranje i budu pozitivni, propadne taj posao pa cekanje kad dodje neki sledeci.
    Mene je strah da ce mi se desiti isti scenario, jer evo od kad sve traje nidje nista pokupio nisam niti se osjecam da sam bolestan ni sada. To je ta muka dje se gleda u taj test kao u Boga a ne pravo zdravstveno stanje pacijenta/covjeka.

  15. #1989
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ako nije imao koronu ne znači da je bio "false positive", test utvrđuje pozitivnost na virus ne pozitivnost na bolest

    on je prvi put bio pozitivan, vjerovatno je pokupio malu količinu tako da virus nije krenuo da se razmnožava ali zato je drugi put pokupio malo više
    I ja sam bliže ovom razmišljanju. A zavisi i od soja jer je ovaj drugi zarazniji

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  16. #1990
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,326
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ako nije imao koronu ne znači da je bio "false positive", test utvrđuje pozitivnost na virus ne pozitivnost na bolest

    on je prvi put bio pozitivan, vjerovatno je pokupio malu količinu tako da virus nije krenuo da se razmnožava ali zato je drugi put pokupio malo više
    Pa upravo o tome se i radi, sorry ako nisam bio jasan.

    Ajd sad zamisli scenario gdje rade 60 ciklusa za PCR, pa prakticno svi bi bili pozitivni "na testu" jer je sansa da se nismo susreli sa virusom (pa koliko god ta kolicina bila mala) u zadnjih par mjeseci veoma mala. Upravo i tu nastaje problem "tagovanja" ljudi kao pozitivnih, i duplih, troduplih "zaraza".

  17. #1991
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Je li neko od vas iskusio kakvu promjenu u čulima ukusa i mirisa nakon što su se vratili? Miris mi se u punom kapacitetu vratio nakon otprilike dva mjeseca i sa njime nemam problema, ali je u međuvremenu došlo do promjene u ukusu.

    Ne znam da li tripujem, ali neke namirnice koje sam ranije volio sad imaju drugačiji ukus. Konkretno - ajvar i jagode. Moguće i da nema veze sa Covidom, ali je svakako
    čudno.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  18. #1992
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    meni jaja odnosno žumance i to prženo, kuvano ne
    She is only here to annoy herself!

  19. The Following User Says Thank You to NSX For This Useful Post:


  20. #1993
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Je li neko od vas iskusio kakvu promjenu u čulima ukusa i mirisa nakon što su se vratili? Miris mi se u punom kapacitetu vratio nakon otprilike dva mjeseca i sa njime nemam problema, ali je u međuvremenu došlo do promjene u ukusu.

    Ne znam da li tripujem, ali neke namirnice koje sam ranije volio sad imaju drugačiji ukus. Konkretno - ajvar i jagode. Moguće i da nema veze sa Covidom, ali je svakako
    čudno.
    O, da! Ja nijesam uopšte izgubila čulo ukusa i mirisa, ako i jesam to ej bilo nesto jako kratko tipa pola dana, ali je došlo do poremećaja čula ukusa, recimo, voda mi je bila slatka mjesec dana a slana jela su intenzivno slana bila do te mjere da niejsam mogla da ih jedem! Kako mi je čulo intenziviralo neke ukuse koje registruješ kad jedes bilo koje jelo, još uvijek nijesam otkrila tačno što je ono što pojačano osjećam a što ono što (vjerovatno) ne osjećam, tako da mesne preradjevine (uključujući pršutu) skoro pa ne mogu da jedem jer mi se ukus ne dopada više...Kafu ne pijem na opštu šokiranost svih koje poznajem i koji me poznaju pošto sam poznata kao "dupla bez šećera" i to koliko god puta dnevno da ponudiš. Recimo, za doručak jedem poparu, priganicu, przenicu, jaje przeno, kuvano, palente i jogurta, jogurta i hleba sutlijasa....te su mi stvari ukusne i nemam problem sa njima...ne večeravam jer nemam što da pojedem a da mi se dopada (keksa i mlijeka volim ali ne smijem zbog kilograma )
    Tako da je ova korona bas bas izazvala promjene kod mene...i mnogo me noge bole...ne znam da li neko ima taj problem ali mene razvališe
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  22. #1994
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    Je li neko od vas iskusio kakvu promjenu u čulima ukusa i mirisa nakon što su se vratili? Miris mi se u punom kapacitetu vratio nakon otprilike dva mjeseca i sa njime nemam problema, ali je u međuvremenu došlo do promjene u ukusu.

    Ne znam da li tripujem, ali neke namirnice koje sam ranije volio sad imaju drugačiji ukus. Konkretno - ajvar i jagode. Moguće i da nema veze sa Covidom, ali je svakako
    čudno.
    Jagode su za sada nikakve, vjerovatno nije do korone
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  23. The Following 3 Users Say Thank You to Markys For This Useful Post:


  24. #1995
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    O, da! Ja nijesam uopšte izgubila čulo ukusa i mirisa, ako i jesam to ej bilo nesto jako kratko tipa pola dana, ali je došlo do poremećaja čula ukusa, recimo, voda mi je bila slatka mjesec dana a slana jela su intenzivno slana bila do te mjere da niejsam mogla da ih jedem! Kako mi je čulo intenziviralo neke ukuse koje registruješ kad jedes bilo koje jelo, još uvijek nijesam otkrila tačno što je ono što pojačano osjećam a što ono što (vjerovatno) ne osjećam, tako da mesne preradjevine (uključujući pršutu) skoro pa ne mogu da jedem jer mi se ukus ne dopada više...Kafu ne pijem na opštu šokiranost svih koje poznajem i koji me poznaju pošto sam poznata kao "dupla bez šećera" i to koliko god puta dnevno da ponudiš. Recimo, za doručak jedem poparu, priganicu, przenicu, jaje przeno, kuvano, palente i jogurta, jogurta i hleba sutlijasa....te su mi stvari ukusne i nemam problem sa njima...ne večeravam jer nemam što da pojedem a da mi se dopada (keksa i mlijeka volim ali ne smijem zbog kilograma )
    Tako da je ova korona bas bas izazvala promjene kod mene...i mnogo me noge bole...ne znam da li neko ima taj problem ali mene razvališe
    Slično iskustvo je imao moj kolega. Pričali smo i kaže da su mu sva jela bila preslana... Mnoge znam kojima ni par mjeseci poslije korone nisu se vratili čulo ukusa i mirisa. Meni je više interesantan taj proces, ja nisam imao začepljen nos prvih dana, onda odjednom kao da se sinusi skroz začepe dok virus ne obavi svoje i dok ne ostanete bez čula ukusa i mirisa. Meni su se vratili poslije 10 dana ali i dalje nemam oštrinu sa čulom mirisa. Ukus je čini mi se ok. Primijetio sam da mi je krastavac recimo čudnog ukusa, tj smeta mi taj vještački ukus ali pretpostavljam da je to kao što rekoše kolege jer je još rano, a i jagode i dosta voća i povrća je iz uvoza ..

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  25. The Following User Says Thank You to Director For This Useful Post:


  26. #1996
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Moze biti i zbog korone....u toku ljeta ces sigurno doci u dodir sa ovim lijepim jagodama, domacim, ili krastavcima koje drugi jedu i kazu da su ukusni pa uporedi...ja moje ispitujem po cijeli dan, kako što pojedem i vidim da to što ja osjećam oni ne osjećaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  27. #1997
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Samo da konstatujem da mi je drago da se i na ovoj temi drasticno smanji br novoprijavljenih forumasa pozitivnih na koronu....u jednom periodu, februar i mart ovdje su se na dnevnoj bazi javljali po desetoro sa simptomima....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  28. The Following User Says Thank You to zvoncica For This Useful Post:


  29. #1998
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    od ovih 40 što su glasali da nisu bili pozitivni sad je pola vjerovatno preležalo u međuvremenu
    She is only here to annoy herself!

  30. #1999
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Ja jos nisam, makar da znam.
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  31. #2000
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    od ovih 40 što su glasali da nisu bili pozitivni sad je pola vjerovatno preležalo u međuvremenu
    Mozda smo trebali ubaciti jos jednu opciju "Ipak sam pozitivan (za one koji su već glasali da nijesu bolovali)" Ali ne znam da li će mi se rezultati promijeniti tj resetovati...
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 80 of 156 FirstFirst ... 307076777879808182838490130 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Antitetanus vakcina
    By Břgíńjĺ in forum Medicina
    Replies: 19
    Last Post: 03-08-12, 16:14
  2. Vakcina protiv raka materice
    By zvoncica in forum Medicina
    Replies: 8
    Last Post: 01-10-09, 08:40
  3. Vakcina protivu raka?
    By Sidewinder in forum Sve i svašta
    Replies: 28
    Last Post: 25-05-09, 19:18
  4. Vakcina koja shtiti od karcinoma grlica materice
    By kIkICa in forum Ženski kutak
    Replies: 9
    Last Post: 25-05-07, 08:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •