Thread: Iz raznih novina III

  1. #28351
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Partizanska sestra

    Svašta mi se događalo, ihaaa... Jednom, baš sam se vraćala sa Cetinja, pala noć uveliko, jer dok ja sve prodam, pa onda pješke dođem kući, ode dan. Kad vidim s puta: u našu kuću upaljena svijetla. Prepadnem se, rekoh: neko mi je od đece palo sa one visoke terase! Pa požurim, kad ja u kuću, tamo mi svekrva, a na krevet, moj muž. Nagrđen, sav modar, izubijan, ni živ, ni mrtav.
    Kleknem pored kreveta, zovnem ga. On malo otvori oči, pogleda me i opet ih zatvori. Vidim - umire. Dok je radio, prevrnuo se neki kamion sa građom, palo sve na njega i još jednoga. Ljudi ga izvadili, donijeli kući.Tako ostao cio dan. Ja onda trk do Vrela (hidrocentrala koja i sada napaja Cetinje i Budvu vodom i strujom), znam da imaju telefon. Jednoga stražara dozovem, molim ga, a on mi ne dâ da telefoniram. Ja onda trči još dalje, znam đe je drugi telefon.
    Ne znam koliko sam po tome mraku pretrčala. Tamo mi odma' dadoše telefon. Zovnem brata - njegov broj sam znala. On zvao bolnicu i dok sam se vratila kući, ne prođe ni deset minuta, eto ti moga brata i bolničkih kola. Odvedoše mi muža. Sav je bio polomljen: i ramena i ruke i rebra i noge... Pola godine je ostao u bolnicu... Uzela sam otpusnu listu iz bolnice, potvrdu iz preduzeća đe je radio i uzela napismeno kako je stradao. I za sve sam tražila da mi stave i potpis i pečat, da me ko ne prevari poslije nešto. Sa tim papirima na Vir, pa vozom u Pristan, u opštinu... a tamo prije nikad nijesam bila. Tako uredih za muža invalidsku penziju...
    Śećam se i strašnih stvari iz rata... Jednom sam uspjela da prođem pored četničkih straža, da javim partizanskoj vojsci đe su se koncentrisali i spremili im zasjedu. Bila je noć, ali me jedan četnik vidio i zavikao:"Pucaj na onu partizansku sestru!" Kako je to pucalo, majko moja! Prođoh i niko tu noć ne nastrada... A kad sam dobila rješenje za penziju, jedan gad što je bio odbornik, primio ga, pa ga zapalio! Eto tako - cio život čo'ek mora da se bori sa nekakvim gadovima, lažovima, zavidljivcima...
    Sad kad nam je život krenuo na dobro, na ljepše, ja sam batalila trgovinu. Više nijesam šćela da se mučim, da toliko radim. Naradila sam se. Znala sam satima sve ovako savijena da radim u baštu, u njivu... Dojadilo mi ono pješačenje, ona trka, dojadilo mi da mi dani tako prolaze, a i đeca mi poodrasla. Mislila sam: ima, valjda, i nešto lijepo u životu.
    I kad razmislim - možda sam ja ovoliko godina doživjela baš zato što sam uredila život, što sam umjela na lijepo da mislim. Kad zaboravim loše ljude i ružne stvari, imala sam ja, bogami, lijep život. Zdravu đecu, dobrog muža, veliku slogu i ljubav, imala sam svoju snagu i samopouzdanje. Moraš uvijek da se uzdaš u sebe i smiješ da se uzdaš samo u sebe. Niko ti drugi ne može i neće pomoći.

    Recept

    Da me pitaš sad što je najvažnije u životu, rekla bi': ljubav. Ljubav je najvažnija. Ljubav, ljepota i pamet. Kad ima ljubavi, ima se svega. Iz ljubavi niču sloga, zdravlje, sreća. Ljepota je ukras života, ali ne samo ona ljepota lica ili stasa, nego ljepota svega.
    Evo ti primjer: bila je jedna žena, nije živjela daleko, a voljela je da dođe kod nas. Iz znatiželje ili ko zna zašto. A ja joj nijesam dala da mi u kuću uđe. Đeca su mi se ljutila, žalila je, čudila se. Mislili su da sam ja to tek tako, a nijesam, nego je ta žena bila pogana, prljava i neuredna, pa su joj i misli bile takve. Zato je nijesam puštala u kuću. Znači: ljubav i ljepota trebaju, i treba pamet da sve to povežeš i sastaviš - to ti je recept za lijep i dug život.
    Kad sam bila dijete i đevojka, pa i kasnije, bilo je ljepše i mnogo bolje biti muškarac, oohooo, itekako bolje, nego žena. Jer, muškarac je birao, odlučivao i zapovijedao, sve po svojoj volji. Mogao je sve, a žena nije mogla ništa, baš ništa.
    Sad je drugačije. To što su se žene školovale i zapošljavale, to što mogu da odlučuju same, da idu đe im se ide, da biraju sa kim će, a sa kim neće, to je najveći napredak. To je sloboda. Ako se prevariš, prevarila si se sama, nemaš koga da kriviš! A ako uspiješ, pobijediš, opet ne treba nikome da se zahvaljuješ do samoj sebi. Sloboda... a za tu slobodu treba pameti.

    Sitne stvari

    Kad sam bila u bolnicu, jedna žena me učila kako se plete grešpica (čipka), no to poslije nijesam mogla nabavit' i tako to nijesam ni radila. Ali sam naučila da šijem. Brat mi je vazda iz Beograda donosio dobre štofove i svilenkaste materijale, pa sam šila za sebe i đecu, nikad drugima.
    Voljela sam lijepe sapune, imala pomade i takve sitnice. Druge žene su se ugledale na mene. U životu, makar usput, treba mislit' na te male stvari: da si lijepo obučena i čista, da ti je kosa uredna, mirišljava... Kad se pojaviš neđe da te ljudi sa pažnjom gledaju i uvažavaju.
    Da paziš s kim si, kakvo ti je društvo, jer će i po tome da te cijene. To je bilo i biće vazda tako. Griješe ljudi kad kažu da je prije bilo bolje. Ništa nije bilo bolje, samo je bilo teže. Danas i dijete od tri godine zna da koristi onaj mobilni telefon, zna da kuca na kompjuter! Mi ništa nijesmo znali! Prave neznalice smo bili...
    A ako 'oćeš ovo da napišeš, možeš slobodno. Samo, ne zbog mojih godina, no ako ti se čini da je važno. I sviđa mi se da to bude na kompjutere - to je sad popularno i više ljudi će ti to pročitat'...

    ...

    Jedino pitanje:
    - Gospođo Mileva, što Vas danas čini srećnom?
    Tomović: Mnogo toga, bogami. Srećna sam što imam devetoro unučadi i petnaestoro praunučadi. Srećna sam što me moja Senka i Milka čuvaju i paze... Srećna sam kad vidim, na primjer, kako moj unuk - sa fakultetskom naobrazbom! - umije da radi, da zida, da sam napravi svojim rukama sve što očima vidi... Srećna sam kad čujem da mi unučad putuju, šetaju svijetom, govore strane jezike... imaju svoju pametnu đecu. To su velike stvari. A od onih manjih, najviše volim da odem u lijep restoran. U restorane me vode unuka i njen muž. Volim da odem đe je sve uredno i čisto, usluga lijepa, sve ti servirano, ukusno... Pomislim: život je lijep!

    izvor: portalanalitika.me

    malo duži tekst, ali vredi pročitati (ili sam ja subjektivan )

    Sent from my Motorola 8400

  2. #28352
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Odavno ljepsi tekst procitao nisam.
    Divna zena i prica sa jakom poukom.


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  3. #28353
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,534
    Thanks Thanks Given 
    1,932
    Thanks Thanks Received 
    2,527
    Thanked in
    1,089 Posts

    Default

    Odlican

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  4. #28354
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,826
    Thanks Thanks Given 
    89
    Thanks Thanks Received 
    3,292
    Thanked in
    1,833 Posts

    Default

    Auuu, kakav život
    ....

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  5. #28355
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    https://www.in4s.net/dejan-lakic-odg...ke-pronevjere/


    Op op

    Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk
    One Ring to Rule them all...

  6. #28356
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    https://borba.me/ekskluzivno-dejan-l...iju-da-uhapse/

    Malo simptomaticno sto prvo in4s i borba ovo objavljuju, ali ne bi bio prvi put da ubodu...


  7. #28357
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bar
    Posts
    7,738
    Thanks Thanks Given 
    652
    Thanks Thanks Received 
    2,926
    Thanked in
    1,742 Posts

    Default

    Како интеграције са развијеним свијетом постају све озбиљније тако рачуни долазе на наплату.Прво је на "олтар НАТО интеграција" приложен будвански картел, а сад иду људи који су задњих година испали из ужег круга, као што је Кнежевић.Али круг је сваким даном све ужи и ужи, све је мање савезника.

    То не траје од јуче, већ су све афере у задњих, најмање 10 година, директно пласиране из ДПС-а ради међусобних обрачуна унутар партије.

    Једном сам рекао да сам да сам убијеђен да ће БрАцо до краја еу интеграција завршити у затвору.Рекох вам и да ми је веома индикативно што је ДФ проширио причу и на њега.
    Но мислим да то ни једне ни друге неће спасити.
    Last edited by BAR; 11-05-19 at 15:01.
    Црногорце је одржало црногорско срце.

  8. #28358
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Braco u zatvoru? Dinastija Djukanovic ce jos dugo decenija vladati, neka crknu dusmani.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  9. #28359
    Join Date
    Feb 2012
    Posts
    8,284
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    129
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Zanimljiv tekst.
    Inace vjerovatno na ovog sto pominje da se ubio misli na onog zecanina?

    To u medije bas mlako proslo,ni da je rsdio na gradjevini.

    Sent from my SM-G610F using Tapatalk
    Lezalo po zatvora, na sve spremno, sve probalo, na sve nauceno.

  10. #28360
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,835
    Thanks Thanks Given 
    4,707
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Je li realno da niko od ovih splačinarskih medija nije prenio ovu izjavu?

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #28361
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Realno dolazimo do zakljucka nakon svega sto se izdesavalo u poslednjih par mjeseci, da nemamo ni volje a ni ljude koji bi mogli da vode ovu crnu drzavu, pomolimo se svevisnjem da nas spasi, da posalje opet neke Ruse da peru pare ovdje, mada sad vise ne bi imali sto da prodamo, prodali smo skoro sve sto smo imali, za ateiste jedina nada je u drugoj drzavi, evropa ili usa.

    Odmotava se klupko -

    "Све се то радило под патронатом Бебе Мартиновић и једне особе која се у међувремену убила."

    https://www.cdm.me/hronika/obustavlj...stavak-sjutra/

    Koliko zivota nosi na dusi prva famulja to sam Bog zna, kako spavaju to samo oni znaju.
    Last edited by wooly; 11-05-19 at 15:43.

  12. #28362
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Kud plovi ovaj brod...

    Ovaj Lakić izgleda preuzima štafetu od dr Duška koji se primirio, živ se ne čuje.
    Od priče leba nema osim ako nema kakve dokumentacije da potkrijepi priču.

  13. #28363
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by remark View Post
    Od priče leba nema osim ako nema kakve dokumentacije da potkrijepi priču.
    Ja mislim da smo se do sad X puta uvjerili da ta prica "dje su dokazi" nidje veze, da se moze objavit video snimak ne znam cega, sve prolazi. Narod bez kicme.


  14. #28364
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Slažem se potpuno sa mišljenjem u vezi naroda a to da sve prolazi nije baš tako, mic po mic ruši se piramida Keopsa Đukanovića.

  15. #28365
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    E vala ko nije razumio optužbe protiv DK-a, protiv ovoga će lako da ih razumije... Osnivanje fiktivne firme ABC i guranje fiktivnih faktura firmi XYZ, čime se firmi XYZ gura ulazni PDV i smanjuje dobit, a ovamo firma ABC podiže gotovinu, daje keš vlasniku firme XYZ, i ubrzo izaziva (lažni) stečaj i likvidaciju - to je najstarija poreska prevara, od kad je PDV sistema. Ovaj što se ubio i Beba Martinović, možda su mu taman nešto garantovali što nisu ispunili, jer je ova vrsta prevare čisto ono...aj da đeljemo dok nas ne uhapse, jer nema izlazne strategije. Čim uđe prva kontrola u BILO KOJU od svih ovih firmi, sve je gotovo. Takvih slučajeva je u CG bilo masu, s tim što nisu bili ovoliki iznosi.

    Ali dobro...evo ga još jedan pravednik, koji ipak ne treba da leži u zatvoru sve dok se ne pohapsi čitav DPS. Nema veze što je ova grupa po PG vozila auta po 120 000 EUR, što su se širili po kafanama i živjeli kao grofovi, od para koje su morale da završe u budžetu... Samo okreneš na politiku, i novine prihvate...

  16. #28366
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,275
    Thanks Thanks Given 
    14,561
    Thanks Thanks Received 
    4,040
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Zato ti ne daš na DPS

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  17. #28367
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Трст
    Posts
    3,511
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je smijesno kako jedan po jedan otpadaju, pa im "Gazda" kako ga oni zovu zavali onu rabotu, i onda se za glavu vataju.
    "Cast i bruka zive dovijeka", tako ce sjutra oni, njihova djeca, unuci to na obraz da nose, osjecaj da su bili dupelizci, a onda zavrsili kao lopovi, prevaranti.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk
    Kako ti svaki put zadrhti ruka maleni čovječe što te kupuju za 2 sendviča i kutiju pralina...

  18. #28368
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Zato ti ne daš na DPS

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Jok, meni je zabavno da gledam kako ne valja otkrivanje višemilionske utaje (pušta ih gazda niz vodu), zaplijene droge (Bokanov kokain, Bošković da podnese ostavku), pretresi, nijedno hapšenje... Apsolutna paranoja, ništa nije kako izgleda, i nepošteno je svako procesuiranje krivičnog djela sve dok ne zatvore one koji se meni lično ne sviđaju. Doduše to jeste jedan mali dio ljudi, ogromna većina u CG gleda svoga posla, ali opet...

    Nejasno mi je bar za ovakve akcije, đe svi koji su iz PG znaju dobar dio ovih "biznismena"... Životni standard koji više vuče na multimilionere, vidi se šta oni voze, piju, đe žive, a od nekih biznisa koji to ne mogu ni blizu da isprate. Odnosno, od naših para. I kad se takvima stane na rep, da se to relativizuje...

    Aj za Kneževića, od njega je moglo biti neke političke koristi... Ali za ove - ne kapiram. Tj baš za ovoga Lakića i još dvojicu, koji su organizatori, i koji su uvukli ostatak firmi XYZ u priču - i sad su mu pohapsili "klijente", on ih ostavio da leže u Spuž, a on u BG da se "liječi", vjerovatno na istoj klinici đe i Marović.

    Ono što bi mogao da razumijem je pritisak na SDT da se prečešlja Poreska uprava. Teško da su ovo mogli da rade ovoliko dugo bez nečijeg žmurenja od tamo.

  19. #28369
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    pg
    Posts
    5,531
    Thanks Thanks Given 
    2,166
    Thanks Thanks Received 
    989
    Thanked in
    435 Posts

    Default

    qq znači izronio još jedan patriota ..

  20. #28370
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bargdad
    Posts
    2,013
    Thanks Thanks Given 
    21
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    35 Posts

    Default

    Patriote izrone cim ih po dzepu udaris.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  21. #28371
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,808
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    I srbi iz crne gore cim pomenes crnu goru i crnogorce... cudo jedno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  22. #28372
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Jok, meni je zabavno da gledam kako ne valja otkrivanje višemilionske utaje (pušta ih gazda niz vodu), zaplijene droge (Bokanov kokain, Bošković da podnese ostavku), pretresi, nijedno hapšenje... Apsolutna paranoja, ništa nije kako izgleda, i nepošteno je svako procesuiranje krivičnog djela sve dok ne zatvore one koji se meni lično ne sviđaju. Doduše to jeste jedan mali dio ljudi, ogromna većina u CG gleda svoga posla, ali opet....
    Niko se ne zali na otkrivanje prevara, ni ove ni Atlasa.

    Ono sto je smijesno je kako ti slavis optuzbe protiv DK i ovih poreskih prevaranata, ali ti udare ospice kad ti isti prevaranti pomenu da su oni samo jedan kamen piramide na cijem je vrhu MDj.

  23. #28373
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,065
    Thanks Thanks Given 
    763
    Thanks Thanks Received 
    1,478
    Thanked in
    734 Posts

    Default

    Pa ne vjerujem sta lik lupa. Prvo veli ko ne razumije optuzbe protiv DK-a, protiv ovoga ce lako da ih razumije. Pa onda opet prica o nekim forumasima kojima smeta kad gospodar pusta niz vodu svoje dojucerasnje saradnike.. Kralju, da te obavijestim nesto: pricas sam sa sobom. Niko odje, da ja znam, nije velicao lik i djelo DK-ja, niti jednog tajkunsko-kriminalnog prevaranta, vec su svi skupa pioni ispod skuta gospodara, koje bi on sad da malo rascisti. Nego se ti ubi da rastavis te dvije strane iste medalje, bi nekako da ih poperis na suprotne krajeve, a ustvari srafovi u istoj masini vec decenijama. Sjasi sa tim mudrovanjem vise, zamorno je gledati trola koji konstantno sam sa sobom polemise. Da ti nacrtam zadnji put: Djukanovici => glavni kriminalci; Dule i kompanija => prljavstina koja je opstajala zahvaljujuci Djukanovicima. To je prst i nokat, druze. Dzaba ti upiranje, svi su dio iste, neraskidive price, koja nas sahrani sve ove godine.


  24. #28374
    Join Date
    Dec 2018
    Posts
    458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Pa ne vjerujem sta lik lupa. Prvo veli ko ne razumije optuzbe protiv DK-a, protiv ovoga ce lako da ih razumije. Pa onda opet prica o nekim forumasima kojima smeta kad gospodar pusta niz vodu svoje dojucerasnje saradnike.. Kralju, da te obavijestim nesto: pricas sam sa sobom. Niko odje, da ja znam, nije velicao lik i djelo DK-ja, niti jednog tajkunsko-kriminalnog prevaranta, vec su svi skupa pioni ispod skuta gospodara, koje bi on sad da malo rascisti. Nego se ti ubi da rastavis te dvije strane iste medalje, bi nekako da ih poperis na suprotne krajeve, a ustvari srafovi u istoj masini vec decenijama. Sjasi sa tim mudrovanjem vise, zamorno je gledati trola koji konstantno sam sa sobom polemise. Da ti nacrtam zadnji put: Djukanovici => glavni kriminalci; Dule i kompanija => prljavstina koja je opstajala zahvaljujuci Djukanovicima. To je prst i nokat, druze. Dzaba ti upiranje, svi su dio iste, neraskidive price, koja nas sahrani sve ove godine.
    Sto pokusavas da objasnis covjeku koji se ili pravi glup ili je stvarno toliko glup da ne umije da sabere 2+2, ignore i cao.

  25. #28375
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Cus kako ne bi bilo jasno ovo oko utaje poreza, evo SDT je napravio grafikon pa kome je suvoparno da cita ovo oko ulaznog I izlaznog PDVa pogleda skicu I sve je jasno.


    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 1135 of 1402 FirstFirst ... 135635103510851125113111321133113411351136113711381139114511851235 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih novina II
    By BrunoX in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16634
    Last Post: 30-07-14, 23:19
  2. Replies: 27
    Last Post: 27-07-13, 09:57
  3. Iz raznih novina
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8017
    Last Post: 02-10-10, 01:17
  4. Iz raznih novina
    By Zvek_Zivi in forum Religija i filozofija
    Replies: 0
    Last Post: 14-02-06, 00:57

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •