Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast
Results 126 to 150 of 212

Thread: klima 12 inverter?

  1. #126
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    A zavisi ti druže to kakav prostor griješ. Čime si okružen, da li si u zgradi, da li ti je orjentacija sjever, jug otd, da li su ti prozori veliki imas li balkon, imas li jedan spoljni zid ili dva, da li si na prizemlju(zemlji) na gornjem spratu (iznad tebe prazan krov ili krajnja ploča).
    Do 25 kvadrata u 90% slučajeva dovoljna ti je 12-ca. Ako imas dobru izolaciju i hiljadu drugih uslova a npr krov (plafon) ti je od trske trebaće ti jača klima od 12 jer ti sve "izduši" na plafon.
    Ljeti ako imas veci prozor od standardnog 60x80cm sa obicnim staklom (nezavisno od toga jel bravarija eloksir) a orjentacija ti prema zapadu i jugu trebace ti 18 ica a komsiji preko puta koji ima stan okrenut ka sjeveru i istoku ili jugu i istoku trebat 12ica za istu dnevnu


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #127
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Izolacija nije losa, a orijentacija je jug-istog. Uzecu 12 i ja mislim da ce ona biti dovoljna , jer se do sada ta prostorija grijala sa TA peci .

    E sad ostaje da se izabere proizvođac. Budzet je oko 550eura , vidim da se u tom cenovnom rangu nude Gree, Hisense, Bergen....

    Sta uzeti ?

  3. #128
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Gree inverter obavezno


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #129
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by marko007 View Post
    Izolacija nije losa, a orijentacija je jug-istog. Uzecu 12 i ja mislim da ce ona biti dovoljna , jer se do sada ta prostorija grijala sa TA peci .

    E sad ostaje da se izabere proizvođac. Budzet je oko 550eura , vidim da se u tom cenovnom rangu nude Gree, Hisense, Bergen....

    Sta uzeti ?
    Bergen niposto... gree je hvaljena ali hisense je 299eur gledah i to ima wifi upravljanje i 5g garanciju ali ne znam kakve su.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  5. #130
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Hisense Energy Pro je 440Eura , a Gree Muse 520E

  6. #131
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    848
    Thanks Thanks Given 
    107
    Thanks Thanks Received 
    412
    Thanked in
    208 Posts

    Default

    Njesra zato i košta toliko
    I gree je njesra ali barem ima šlaga na vrhu. A imas i klime za 199€ pa uzmi to


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #132
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by licmius View Post
    Njesra zato i košta toliko
    I gree je njesra ali barem ima šlaga na vrhu. A imas i klime za 199€ pa uzmi to


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    aj molim te napiši dje to ima invertorska klima 12BTU za 199Eura ?

    Računam da se za oko 500-550 eura može uzeti klima srednje klase .

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  8. #133
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,950
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Mislim da ima fujitsu za neke oko 560eur cini mi se a mislim da ti je to best buy, jedino sto nema wifi upravljanje a ja bi sad to imao kao uslov :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  9. #134
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Potreban savjet / planiram kupovinu invertera za stan, starogradnja bez izolacije, pvc stolarija, okrenuta u sjever sjeverozapad dnevna soba.
    Dnevna soba i trpezarija spojene, ukupna povrsina 22 m2.
    Dva bocna zida okrenuta u sjever sjeverozapad, kao sto rekoh neizolovana, polozaj klime povoljan.
    Grijao bih tu prostoriju, povremeno i spavacu sobu, ali samo da se malo umlaci npr.
    PRedlog
    1. sinclair 13 btu 460 e sa montazom
    2. Vivax aeri 480 eura
    3. cree muse 520 eura
    Ko zna zašto je to dobro?

  10. #135
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Koji grad je u pitanju? Ta kvadratura je dovoljna 12ica, posebno ako nije sjever CG...

    Od Samsung 12ica:
    - BORACAY (AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU) - 469€ (ostala 2 komada)
    - AR35 (AR12TXHQASINEU/AR12TXHQASIXEU) - 499€
    - Wind-Free™ STANDARD (AR12RXWXCWKNEU/AR12RXWXCWKXE) - 699€ (ostao 1 komad, model iz 2019.)
    - Wind-Free™ Comfort (AR12TXFCAWKNEU/AR12TXFCAWKXEU) - 894€

    Cijene su sa uključenom montažom do 2m razvoda.

    Za ponudu sa detaljima i tehničkim specifikacijama, pošalji mi mail u privatnoj poruci...
    #fakenews

  11. #136
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cekla View Post
    https://tehnoplus.me/artikli/klima-m...00btu-inverter

    94cm unutrasnja jedinica , ekstra izgleda , plus funkcije ces sam izgooglati.

    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    Ova Midea baš dobro izgleda, i na papiru ima bas dobre funkcije.
    Može li mi neko objasniti sta joj znaci da ima WIFi Ready ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  12. #137
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    418
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cekla View Post
    Wi fi ready je da ima usb slot , ali ne dobijes dongle u paketu nego se zasebno kupuje , ja je imam i odusevljen sam ... Narocito zbog djece , jer hladi a uopste se ne osjeca izduvavanje...

    Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
    koliko košta dongle ? Da li se onda klima ukljucuje preko aplikacije?

    Kakva je za grijanje ?

    Poslato sa VKY-L09 pomoću Tapatoka

  13. #138
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by MeDo_JE View Post
    Koji grad je u pitanju? Ta kvadratura je dovoljna 12ica, posebno ako nije sjever CG...

    Od Samsung 12ica:
    - BORACAY (AR12NXFHBWKNEU/AR12NXFHBWKXEU) - 469€ (ostala 2 komada)
    - AR35 (AR12TXHQASINEU/AR12TXHQASIXEU) - 499€
    - Wind-Free STANDARD (AR12RXWXCWKNEU/AR12RXWXCWKXE) - 699€ (ostao 1 komad, model iz 2019.)
    - Wind-Free Comfort (AR12TXFCAWKNEU/AR12TXFCAWKXEU) - 894€

    Cijene su sa uključenom montažom do 2m razvoda.

    Za ponudu sa detaljima i tehničkim specifikacijama, pošalji mi mail u privatnoj poruci...
    Grad je pg, da li postoji mogucnost placanja na rate, hipotekrana premium plus kartica? Ugradnja do 2 metra besplatno, a da li proizvodjac zahtijeva minimum 3 metra cijevi za inverter? Koliko sam shvatio, ova prva je on off, ostale su inverteri?


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Ko zna zašto je to dobro?

  14. #139
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gogi View Post
    Grad je pg, da li postoji mogucnost placanja na rate, hipotekrana premium plus kartica? Ugradnja do 2 metra besplatno, a da li proizvodjac zahtijeva minimum 3 metra cijevi za inverter? Koliko sam shvatio, ova prva je on off, ostale su inverteri?


    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    U pg lagano 12ica...

    Na rate može u Multicom, s tim što oni imaju modele 2. i 4. iz ponude...

    Sve su inverteri, prva je model iz '18/'19, ostala 2 komada na lageru, zato i niža cijena...

    Za cijevi, ne mora 3m, ne znam jel to promijenjeno sa novim freonom ili kako...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  15. #140
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    377
    Thanks Thanks Given 
    39
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Misljenja za Sinclair klime(receno mi je da su su iste kao gree sve u saraf ). Isto i za AUX klime,one su jeftinije nekih 30-60 eura u odnosu na gree, sinclair

    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    carpe diem!!!

  16. #141
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,581
    Thanks Thanks Given 
    7,488
    Thanks Thanks Received 
    4,579
    Thanked in
    1,773 Posts

    Default

    Isto kao i sa svom drugom tehnikom, koliko para toliko muzike... Ako već uzimaš budžetsku klimu, uzmi Gree...

    Klima se kupuje za 5+, kvalitetnije i za 10+ godina, ušteda od 100€ na 5 godina je 1.6€ mjesečno...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  17. The Following User Says Thank You to MeDo_JE For This Useful Post:


  18. #142
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    podgorica
    Posts
    344
    Thanks Thanks Given 
    36
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Gree muse -22....450€
    Tesla 260€
    Hisense 280€
    Gree lomo -15.....375€
    Gree Amber -33....820€

    Bez ugradnje
    U Gree klime dodju 3m cijevi i 4 metra kabla


    Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  19. #143
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    PG
    Posts
    6,156
    Thanks Thanks Given 
    67
    Thanks Thanks Received 
    57
    Thanked in
    43 Posts

    Default klima 12 inverter?

    Uzmi 13-icu Sinclair, 460€ sa ugradnjom, -22 kod Darka Perovica Cool sistem.
    Plam inzenjering je zastupnik za te klime, pa provjeri detalje, Darko tvrdi da na trzistu odnos cijena kvalitet nema bolje klime.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Last edited by aleksa007; 05-01-21 at 14:51.

  20. #144
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,164
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ovako fa se malo ukljucim... Prvo 3.metra je obavezna instalacija za freon r410 ili r32 zbog pritisla. Ne kod hladjenja vec kod grijanja. Pritisak hladjenja je od 8 bara pa do 9.5 bar a kod grijanja ide od 24 bara pa moze cak do 38 bara... Zato mora biti ta duzina cijevi jer kompresor crkaje brzo na kracu duzinu. Ovlasceni servis ozbiljan nece prihvatoti garanciju klime.
    Sto se tice klima Gree Bergen SINCLER Azuri sve su iz gree fabrike razliciti dizajn. Al ista elekyronika kompresorni tako dalje... I to su uglavnom sve dobre klime iz srednje klase...
    Uglavno preporuci bih svakome
    Srednja klasa Vivax ili navedeno syo iam dobru garanciju...
    Veca klasa zna se što je Mitsubishi Daikin Toshiba...
    Koga zanima više slobodno pitajte na viber
    068 345 345

  21. #145
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Post

    Ajde da napisem svoje iskustvo za grijanje (misljenja sam da danas hladjenje ni jednog klimi nije problem) sa Sinclair Focus Plus 18


    Grad: Podgorica
    Objekat: Kuca (kao manja zgrada)
    Stambena jedinica: ispod stan, sa sjeverne strane stan, iznad neuseljeno potkrovlje.
    Orjentacija jedinice: Istok,Jug, zapad
    Povrsina: 120m2 (dva sprata)
    Izolacija: 8 cm stiropol fasada, krov 10 cm vune + osb ploce
    Stolarija: Alu ulazna vrata, PVC prozori i balkonska vrata (2 stakla, 7 komora profili). U potkrovlju obicni drveni prozir sa alu roletnama.
    Prethodno grijanje: drva


    Klima je postavljena na donjem spratu i grijem oko 45-55 m2 zavisno kako gledamo (dnevnu sobu, trpezariju, kuhinju i otverena su vrata za donji hodnik, unutrasnje stepenice i gornji hodnik)
    Prosjecna temperatura: 23.5-24 u dnevnom boravku, donji hodnik 20 stepeni, gornji 18-19 (nisam mu se previse posvjecivao pa ne mogu biti 100% siguran za ovaj gornji hodnik).

    Klima je upaljena: 21.11.2020. i ne gasi se, znaci radi 24/7 nebitno jesmo li kuci ili nismo kuci. Preko dana je podesena 23/24 kako kada (kada je bila ova jaca hladnoca drzali smo na 24/25)., navece se spusti 20 (kad je bila jaca hladnoca 22) stim sto se navece zatvore vrata prema donjem hodniku (ostaje da se grije sve sem hodnika,stepenista).

    Postavio sam uredjaj koji mjeri koliko kilovata trosi (13 EUR Okov, ubaci se u uticnicu pa onda klima u taj uredajaj) i od 21.11.2020. pa do ovog momenta klima je potrosila 564 KW (ili ako gledamo da je sve skupa tarifa 56.4 EUR - 10 centi je KW sa svim troskoviam i doniacijama koju radimo prema MHE)

    Zakljucak:

    Godinama se grijem na drva, nisam osjetio neki problem pri prelasku na klimu. Oslobodio sam se nabavke drva, slaganje drva, unosenja drva, nalaganja, koliko god mi ovo nije predstavljao neki problem opet je ljepse bez ovoga. (Nisam izbacii sporet, nekad cu ga mozda zapaliti )
    Imam konstatnu temepraturu, imam daljinsko upravljanje (WIFI)

    Kada sam malo vise usao u svijet grijanja na klime naucio sam neke stvari, kao sto su modulacija tj kako "modulira" klima. Inverter klime imaju to "moc" da trose onoliko koliko "trosi" sami prostor koji se grije pa klima ne trosi uvijek isto, rijetko je kada klima trosila preko 1.5 K (uredjaj mjeri LIVE koliko trosi klima). Uglavnom radi tu oko 900 W i kako je prostor dobro izolovan ugasi se.

    "Ugasi se" to je bitno , u sustini ne bi trebala da se gasi vec da se spusti da radi ispod 900 W (koliko sam citao iskustva drugih korisnika i raznih klima znajuklime da se spuste i na 200 W). Ovo se moze nazvati "kultura rada" klime, bolje je da klima radi non stop jer tada odrzava temparaturu stalno ne moze se desiti da padne temperatura ispod zadate (mada ne mora da znaci ni da ova sto radi non stop mjeri u "milimetar" stepene). Ovo je neka "neudubnost" koja meni za ovu prvu zimu ne smeta (a ako ne smeta ove nece valjda ni sledece ) jer kada je bilo bas hladno hladno klima odrzava veoma dobro temperaturu i manje se gasi jer tada prostor gubi tih 900W i tada ne dolazi do cescih gasenja (nije to ni sada precesto ali ako citamo kako moze da radi onda zbog toga taj izbor rijeci), veoma rijetko. Samo bih zelio da naglasim da npr VIVAX, BERGEN klime (makar po citanju komentara korisnika) mogu da se spuste ispod 900 W (koliko sam ja primjetio ovo je "problem" kod Sinclair i Gree Muse sto je u stvari jedno isto samo drugo ime i Sinclair ima neke opcije vise. Koliko sam razumio prosla serija ovih klima su se spustale nize).


    Jos jedna stvar koja je mene plasila je buka koju ce stvarati klima (kad se grijes na drva ovoga nema) pogotovo jer je u pitanju 18 (nemojte se zeznuti da postavite ovoliku klimu u manje prostore, ja sam imao taj "luksuz" jer je jedna velika cijelina pa mogu da izbjegnme da me klima "gadja" u glavu) uglavnom nemam problema za sada, po nekad se malo cuje (mada ja imam osjetljivo uvo) spoljna jedinica ali to zavisi od vremenskih prilika napolje (nije isto kada je magla, velika vlaznost vazduha, spoljasna tempartura itd) ali nista sto bi mi smetalo.

    Sve u svemu, zadovoljan sam za sada ali pratim situaciju kako ce se odvijati i plan je da se stave inverter klime i u spavce sobe i ovaj gornji hodnik da se sve grije i odmah ce se ova klima rasteretiti i pitanje da li ce mi tada trebati klima 18 kao sto je sada postavljena (ali to je "greska" koja se mozda nije mogla izbjeci u ovom momentu kada nisu kupljene sve klime odjednom).

    Da li bih preporucio, da. Da li bih isao sa zvucnim imenima (Toshiba, Mitsubishi, Dakin, Panasonic), pitanje je cijene i iskustva korisnika. Ono sto sam ja zakljucio iz citanja da entry level klima u ovim zvucnim imenima nisu nesto i da ih treba preskociti a ako ne mozete onda bolje kupiti ove srednje klase pa bolju verziju (kao sto vecina i radi kod nas).

    Nadam se da nisam ovo vrijeme potrosio uzaludno i da ce nekome pomoci oko odluke da li je za ili protiv grijanje na klime i koju marku uzeti.

    P.S.

    Da se razumijemo za mene je najljepse grijanje na centralno grijanje ali em je skuplje, em je teze (pogotovo ako se radi naknadno). Danas postoje "klime" (tako izgleda spoljna jedinica) koje radi uz pomoc toplotne pumpe (ako nisam pogrijesio), uglavnom spolja jedinica "od klime" a unutra mozete da imate podnje grijanje, radiojator grijanje, 200 litara bojler, klimu za hladanje , izduve kao u hotelske sobe i to sve bi trebalo da trosi malo struje ali kosta oko 12-15 000 eur za 150 m2 stambene jedinice.

    P.S.2
    Klima je prelagano grijala kada su bile ove velike hladnoce u Pg (za nas koji smo rodjeni u PG velike , uglavnom pratio sam ujutro oko 7 je znalo da bude -6 )
    Last edited by GaD; 22-01-21 at 13:43.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to GaD For This Useful Post:


  23. #146
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ajde da napisem svoje iskustvo za grijanje (misljenja sam da danas hladjenje ni jednog klimi nije problem) sa Sinclair Focus Plus 18


    Grad: Podgorica
    Objekat: Kuca (kao manja zgrada)
    Stambena jedinica: ispod stan, sa sjeverne strane stan, iznad neuseljeno potkrovlje.
    Orjentacija jedinice: Istok,Jug, zapad
    Povrsina: 120m2 (dva sprata)
    Izolacija: 8 cm stiropol fasada, krov 10 cm vune + osb ploce
    Stolarija: Alu ulazna vrata, PVC prozori i balkonska vrata (2 stakla, 7 komora profili). U potkrovlju obicni drveni prozir sa alu roletnama.
    Prethodno grijanje: drva


    Klima je postavljena na donjem spratu i grijem oko 45-55 m2 zavisno kako gledamo (dnevnu sobu, trpezariju, kuhinju i otverena su vrata za donji hodnik, unutrasnje stepenice i gornji hodnik)
    Prosjecna temperatura: 23.5-24 u dnevnom boravku, donji hodnik 20 stepeni, gornji 18-19 (nisam mu se previse posvjecivao pa ne mogu biti 100% siguran za ovaj gornji hodnik).

    Klima je upaljena: 21.11.2020. i ne gasi se, znaci radi 24/7 nebitno jesmo li kuci ili nismo kuci. Preko dana je podesena 23/24 kako kada (kada je bila ova jaca hladnoca drzali smo na 24/25)., navece se spusti 20 (kad je bila jaca hladnoca 22) stim sto se navece zatvore vrata prema donjem hodniku (ostaje da se grije sve sem hodnika,stepenista).

    Postavio sam uredjaj koji mjeri koliko kilovata trosi (13 EUR Okov, ubaci se u uticnicu pa onda klima u taj uredajaj) i od 21.11.2020. pa do ovog momenta klima je potrosila 564 KW (ili ako gledamo da je sve skupa tarifa 56.4 EUR - 10 centi je KW sa svim troskoviam i doniacijama koju radimo prema MHE)

    Zakljucak:

    Godinama se grijem na drva, nisam osjetio neki problem pri prelasku na klimu. Oslobodio sam se nabavke drva, slaganje drva, unosenja drva, nalaganja, koliko god mi ovo nije predstavljao neki problem opet je ljepse bez ovoga. (Nisam izbacii sporet, nekad cu ga mozda zapaliti )
    Imam konstatnu temepraturu, imam daljinsko upravljanje (WIFI)

    Kada sam malo vise usao u svijet grijanja na klime naucio sam neke stvari, kao sto su modulacija tj kako "modulira" klima. Inverter klime imaju to "moc" da trose onoliko koliko "trosi" sami prostor koji se grije pa klima ne trosi uvijek isto, rijetko je kada klima trosila preko 1.5 K (uredjaj mjeri LIVE koliko trosi klima). Uglavnom radi tu oko 900 W i kako je prostor dobro izolovan ugasi se.

    "Ugasi se" to je bitno , u sustini ne bi trebala da se gasi vec da se spusti da radi ispod 900 W (koliko sam citao iskustva drugih korisnika i raznih klima znajuklime da se spuste i na 200 W). Ovo se moze nazvati "kultura rada" klime, bolje je da klima radi non stop jer tada odrzava temparaturu stalno ne moze se desiti da padne temperatura ispod zadate (mada ne mora da znaci ni da ova sto radi non stop mjeri u "milimetar" stepene). Ovo je neka "neudubnost" koja meni za ovu prvu zimu ne smeta (a ako ne smeta ove nece valjda ni sledece ) jer kada je bilo bas hladno hladno klima odrzava veoma dobro temperaturu i manje se gasi jer tada prostor gubi tih 900W i tada ne dolazi do cescih gasenja (nije to ni sada precesto ali ako citamo kako moze da radi onda zbog toga taj izbor rijeci), veoma rijetko. Samo bih zelio da naglasim da npr VIVAX, BERGEN klime (makar po citanju komentara korisnika) mogu da se spuste ispod 900 W (koliko sam ja primjetio ovo je "problem" kod Sinclair i Gree Muse sto je u stvari jedno isto samo drugo ime i Sinclair ima neke opcije vise. Koliko sam razumio prosla serija ovih klima su se spustale nize).


    Jos jedna stvar koja je mene plasila je buka koju ce stvarati klima (kad se grijes na drva ovoga nema) pogotovo jer je u pitanju 18 (nemojte se zeznuti da postavite ovoliku klimu u manje prostore, ja sam imao taj "luksuz" jer je jedna velika cijelina pa mogu da izbjegnme da me klima "gadja" u glavu) uglavnom nemam problema za sada, po nekad se malo cuje (mada ja imam osjetljivo uvo) spoljna jedinica ali to zavisi od vremenskih prilika napolje (nije isto kada je magla, velika vlaznost vazduha, spoljasna tempartura itd) ali nista sto bi mi smetalo.

    Sve u svemu, zadovoljan sam za sada ali pratim situaciju kako ce se odvijati i plan je da se stave inverter klime i u spavce sobe i ovaj gornji hodnik da se sve grije i odmah ce se ova klima rasteretiti i pitanje da li ce mi tada trebati klima 18 kao sto je sada postavljena (ali to je "greska" koja se mozda nije mogla izbjeci u ovom momentu kada nisu kupljene sve klime odjednom).

    Da li bih preporucio, da. Da li bih isao sa zvucnim imenima (Toshiba, Mitsubishi, Dakin, Panasonic), pitanje je cijene i iskustva korisnika. Ono sto sam ja zakljucio iz citanja da entry level klima u ovim zvucnim imenima nisu nesto i da ih treba preskociti a ako ne mozete onda bolje kupiti ove srednje klase pa bolju verziju (kao sto vecina i radi kod nas).

    Nadam se da nisam ovo vrijeme potrosio uzaludno i da ce nekome pomoci oko odluke da li je za ili protiv grijanje na klime i koju marku uzeti.

    P.S.

    Da se razumijemo za mene je najljepse grijanje na centralno grijanje ali em je skuplje, em je teze (pogotovo ako se radi naknadno). Danas postoje "klime" (tako izgleda spoljna jedinica) koje radi uz pomoc toplotne pumpe (ako nisam pogrijesio), uglavnom spolja jedinica "od klime" a unutra mozete da imate podnje grijanje, radiojator grijanje, 200 litara bojler, klimu za hladanje , izduve kao u hotelske sobe i to sve bi trebalo da trosi malo struje ali kosta oko 12-15 000 eur za 150 m2 stambene jedinice.

    P.S.2
    Klima je prelagano grijala kada su bile ove velike hladnoce u Pg (za nas koji smo rodjeni u PG velike , uglavnom pratio sam ujutro oko 7 je znalo da bude -6 )
    Jesam li te dobro shvatio, da nije dobro da se klima gasi cesto ako postigne zadatu temperaturu? Na koju brzinu izduvavanja drzis klimu?

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  24. #147
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    Nije fora da nije dobro (u smislu pokvarice se i slično) nego bi bilo idealno da klima umije da rasporedi snagu tako da stalno radi i održava temperaturu. Nije nenormalno da se ugasi jer npr prostor ne gubi temperaturu. Na neki prosti jezik možeš da voziš do Budve 150 na sat i onda da čekaš na parking i da se dosadjujes i na kraju možda zakasnis na sastanak, možeš da voziš lagano 50 na sat i da stigneš tačno na vrijeme...možda nije idealan primjer ali odprilike.

    Držim je na auto/quite.

    Takodje je držim na IFeel gdje daljinski držim na jednoj polici u dnevnoj tako da može da vidi klimu. Tada daljinski šalje kolika je temperatura kod njega i klima ona sluša njega a ne zidnu jedinicu.

    Napomena: ja ovo sve pišem iz svog iskustva i dosta procitanih stranica foruma (ne našeg jer nema mnogo). Znaci nisam “stručnjak” ali bih rekao da jesam za 50% majstora koji se bave ugradnjom.

  25. #148
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    Meni je 24 focus plus..pa zato pitam...zadovoljan sam i ja, no zna da se ugasi kad postigne temperaturu...na ifeel je, ako je podesim na 24, na 22 se ugasi (imam termometar).
    Taman cu i ja vidjet na -auto- da je stavim.

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  26. #149
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,293
    Thanks Thanks Given 
    720
    Thanks Thanks Received 
    1,180
    Thanked in
    661 Posts

    Default

    24 je dosta velika ne znam sta grijes ali bas velika, to uglavnom ide u poslovne prostore (iz jedna) i slicno. Ono sto se takodje preporucuje i imas smisla kupovina dvije klime, npr u tvom slucaju mozda 2x12 ili 12 i 9.

  27. #150
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    1,320
    Thanks Thanks Given 
    193
    Thanks Thanks Received 
    149
    Thanked in
    96 Posts

    Default

    50 kvadrata, izolacija od prije 30 godina, zid spoljni, sa strana nenam nikog...ne bi valjala manja

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Page 6 of 9 FirstFirst ... 23456789 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kupujem Inverter za Think Pad R61
    By djhamster in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 11
    Last Post: 14-10-15, 18:08
  2. Info Inverter za Toshiba satellite M60-112
    By HENKEL in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 10
    Last Post: 06-12-14, 09:55
  3. Kupujem Toshiba LCD inverter
    By dnikola in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 1
    Last Post: 16-06-13, 19:49
  4. Info Vivax klima multisistem inverter
    By mdragan in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 02-03-13, 23:00
  5. I.K: Inverter
    By notifikacija in forum Računarska oprema i tehnika
    Replies: 2
    Last Post: 11-11-11, 22:20

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •