Page 174 of 543 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184224274 ... LastLast
Results 4,326 to 4,350 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4326
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Sjecam se nekih ekologa i nekih Vijesti koji su im duvali u kedra. Sjecam se nekog Ranka Krivokapica i neke opozicije koji donesose u Skupstini deklaraciju o Tari sa kojom sada mogu obrisati “juzni dio ledja”.
    Tada je Crna Gora planirala da radi elektranu sa Republikom Srpskom i dijeli struju, a posto je ispalila RS ubacila Srbiju u igru.
    A Crna Gora dobija Taru za kajak na mirnim vodama i onoga lika iz Maratonaca Bilija Kitona u vugla
    Al vidim Vijesti i ekoloske NVO oko ovoga izgorese kao i oko Sinjavine.
    Bravo mi!


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ne odgovori ti meni

    Kad se to dosad DPS vlast bunila protiv ovog projekta Buk Bijela, pošto tvrdiš da je nova vlast nešto "osvježila" time što se nije (od jučerašnje vijesti naovamo) pobunila?

  2. #4327
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    @kimmi

    Mozda grijesim, recimo Moraca usporava kako se primice Skadarskome, uorkos tome sto je mjogo ranije usla u ravnicu.

    Bez obzira da li je jezero u tvojoj drzavi, ako je na par kilometara od granice, logicno mi je da ce rijeka ici sporije nego kada ne bi bilo jezera.

    Sve rijeke kad se ulivaju u neka mora i jezera bas uspore prije usca i prave ili neke delte ili estuare. Sto je usce dalje toga je manje. Ali mislim da usporava tok. Sad bi trebalo muljat kroz dinamiku fluida, ali ko ce o tome radit jos sa telefona
    Mozda grijesim, ali cini mi se da sam nedje procitao da bi jezero usporilo rijeku.

    Na kraju sjecam se drame “Necu baru...”, a sad nisje drame. Mada i da dramimo dzabe bi nam bilo ocigledno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  3. #4328
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,159
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ne odgovori ti meni

    Kad se to dosad DPS vlast bunila protiv ovog projekta Buk Bijela, pošto tvrdiš da je nova vlast nešto "osvježila" time što se nije (od jučerašnje vijesti naovamo) pobunila?
    Nije se DPS vlast zalila taman ka ni ova vlast.
    Iste su po tom pitanju ocigledno.
    No oni koji se bunili prije 15+ godina sad bas meditiraju.
    I u skupstini, i u NVO i u medijima.
    Dakle sadasnja vlast se zalila kad je bila opozicija, a kad je zajahala po cuvenoj “dobro je to”, a da necemo nervirati bracu iz Srbije i RS.
    Bas se radikalno razlikuje od DPS. Dje su te pecurke da se i ja uradim pa da vidim tu razliku?
    Eto to je poenta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  4. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  5. #4329
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Slabo si šta odgovorio. Al nebitno.

    Sent from my KB2003 using Tapatalk
    U tom slučaju misija DF-DPS je kod tebe uspjela. Što da se radi, nebitno svakako.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #4330
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,349
    Thanks Thanks Given 
    2,792
    Thanks Thanks Received 
    3,981
    Thanked in
    1,927 Posts

    Default

    https://durmitor.wordpress.com/2011/...E2%80%9D-2004/

    Ovdje bi trebalo da ima hronologija oko dešvanja "Neću baru, hoću Taru".

    Ne mogu da se sjetim je li Darko Pajović tada imao udjela u tome.
    @Gandalf White se možda sjeća više.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  7. #4331
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @kimmi

    Mozda grijesim, recimo Moraca usporava kako se primice Skadarskome, uorkos tome sto je mjogo ranije usla u ravnicu.

    Bez obzira da li je jezero u tvojoj drzavi, ako je na par kilometara od granice, logicno mi je da ce rijeka ici sporije nego kada ne bi bilo jezera.
    Vjeruj mi na riječ, fizika ne funkcioniše tako. Istom brzinom teče mlaz iz česme u praznu kadu i kad je napuniš dopola. Rijeka usporava jer ulazi u ravniji predio.

    Drugim riječima, postojanje jezera nizvodno ni na koji način ne utiče na brzinu rijeke uzvodno od jezera, prije nego što u njega uteče.

    Srbija i RS su smanjili čitav projekat značajno, od 450MW originalno zamišljenih na 93MW novog plana, ali zato akumulaciono jezero ne ulazi u CG teritoriju niti ima uticaj na našu rijeku Taru, koja je uzvodno od jezera. Možeš da se žališ da će postojanje jezera promijeniti mikroklimu, ali je to dosta klimavo. Možeš da se žališ da će uticati na riblji svijet, ali to je slab argument za rijeku uzvodno od jezera.

  8. #4332
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,138
    Thanks Thanks Given 
    5,706
    Thanks Thanks Received 
    7,400
    Thanked in
    2,971 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Nije se DPS vlast zalila taman ka ni ova vlast.
    Iste su po tom pitanju ocigledno.
    No oni koji se bunili prije 15+ godina sad bas meditiraju.
    I u skupstini, i u NVO i u medijima.
    Dakle sadasnja vlast se zalila kad je bila opozicija, a kad je zajahala po cuvenoj “dobro je to”, a da necemo nervirati bracu iz Srbije i RS.
    Bas se radikalno razlikuje od DPS. Dje su te pecurke da se i ja uradim pa da vidim tu razliku?
    Eto to je poenta.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Razlika je velika vjeruj mi.

    Da je npr. objavljeno kako ova vlada sprema usvajanje ugovora o izgradnji HE kojom bi se donji dio toka Tare pretvorio u akumulaciono jezero, bio bih naravno spreman da potpisujem peticije i izlazim na ulicu ako treba.

    Ovo nekako djeluje da je van moći države CG.
    Šta možemo da uradimo? Pošaljemo pismo i oni nam ne odgovore, ka za Marovića?

    Koliko sam shvati naše NVO su poslale neke urgencije.

    Nema sreće dok zelene politike ne preuzmu primat. A za to treba i svijest građana i državne uprave.

    Mi nažalost imamo ministra koji je sve sem za tu funkciju.

    Ganda za ministra, a nekog iz KANA za sekretara za urbanizam.

    Gando bi makar obustavio potpisivanje saglasnosti dok se kritični DUPovi ne izmijene, i davao obavezne smjernice da ne može svaka parcela biti za komercijalnu gradnju, već da mora biti u svakom kvartu dovoljno parkova i previđenih vaspitnih ustanova.

    Podgorica na primjer treba da se širi. Sadine će ova vlast nagrdit jer je sve komercijalizovano, biće tamo more zgradurina.

    Podgorica treba da ima park i lijepo šetalište uz rijeku od Skalina do Duklje sa visećim mostom na kraj šetališta.. Ovi iz DPS crtaju zgrade na mjesto kasarne. Ebale vas zgrade više.


    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Last edited by kimmi; 18-05-21 at 01:11.

  9. The Following User Says Thank You to kimmi For This Useful Post:


  10. #4333
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,330
    Thanks Thanks Given 
    14,740
    Thanks Thanks Received 
    4,091
    Thanked in
    2,072 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    U tom slučaju misija DF-DPS je kod tebe uspjela. Što da se radi, nebitno svakako.
    Ako ćemo tako onda je kod tebe uspjela samo misija DPSa

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  11. #4334
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    A mozda mi da napravimo hidrocentralu i s*****o ih sa megawatima )))

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  12. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  13. #4335
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,774
    Thanks Thanks Given 
    1,483
    Thanks Thanks Received 
    4,929
    Thanked in
    2,310 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    https://durmitor.wordpress.com/2011/...E2%80%9D-2004/

    Ovdje bi trebalo da ima hronologija oko dešvanja "Neću baru, hoću Taru".

    Ne mogu da se sjetim je li Darko Pajović tada imao udjela u tome.
    @Gandalf White se možda sjeća više.
    Pisao sam o tome, evo siže...

    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Hronologija izgradnje brane ,,Buk Bijela’’ (možda u njoj ima odgovara na pitanja).

    1974 god.
    - obustavljeni radovi na izgradnji hidroelektrane ,,Buk Bijela’’ zbog velikog pritiska domaće i svetske javnosti.

    1976 god.
    – Svjetska zajednica je zaštitila rijeku Taru kroz program ,,Čovjek i biosfera’’ (Man and Biosphere)

    1980 god.
    – Svjetska zajednica je Durmitor i rijeku Taru proglasila kao mjesto svjetskog nasljeđa UNESCO-a.

    1984 god.
    – na svjedskom kongresu geografa u Edinburgu se raspravljalo o hidroelektrani ,,Buk Bijela’’ i zaključeno je da bi ovaj projekat imao katastrofalne posljedice na prirodnu sredinu.

    2003 god.
    – Zajednički odbor Republike Srpske i Crne Gore u februaru usaglašavaju tender za izgradnju hidroelektrane ,,Buk Bijela’’ (450 MW, BiH koristi 70%, a CG 30%, poslije 50 godina remont koji košta koliko i izgradnja, potopljeno bi bilo 12 km rijeke Tare).
    – u aprilu na sjednici vlade prihvaćen sporazum sa Republikom Srpskom oko izgradnje brane, a istovremono Republika Srpska je otvorila tender za izgradnju.

    2004 god.
    – u maju mjsecu NVO ,,Most’’ obavještava javnost o sporazumu za izgradnju hidroelektrane ,,Buk Bijela’’.
    – u junu počinju protesti (prvi na mostu ,,Đurđevića Tara’’), te pokrenuta peticija protiv izgradnje.
    – u julu podršaka protest stiže od ekoloških organizacija iz Evrope (European Nature Heritage Fund – Euronatur, IUCN Europe, …)
    – samo 19. Avgusta peticiju o zaštiti Tare potpisalo oko 11.000 ljudi. -
    – Ministarstvo ekologije na odgovara na upit Svjetske banke da finansira nezavisnu ekološku studiju. – u oktobru predaja peticije skupštini Crne Gore da bi ista u dnevni red uvrstila Deklaraciju o zaštiti rijeke Tare.
    - u decembru izglasana Dekleracija o zaštiti Tare, 29 poslanika DPS-a glasalo protiv.

    2005 god.
    – vlada Crne Gore odustaje od projekta ,,Buk Bijela’’

    2012 god.
    – radi se projekat o izgradnji hidroelektrane (HE) Buk Bijela sa 93 MW.

    2013 god. – Agencija za zaštitu prirode i životne sredine Crne Gore u januaru formira komisiju za ocjenu uticaja HE Buk Bijela. IZ vlade Republike Srpske kažu da im nikakav document iz CG po tom pitanju nije dostavljen, te zaključuju da nema uticaja na CG I izdaju ekološku saglasnost za HE Buk Bijela.

    2017 god.
    – vlada Republike Srpske potpisuje memorandum (koji nije obavezujući) sa kineskom kompanijom AVIC-ENG za obezbjeđenje finansiranja HE Buk Bijela

    2018 god.
    – vlada Republike Srpske u avgustu formira javno preduzeće ,,HE Buk Bijela’’.
    – izdata ekološka dozvola za izgradnju HE Buk Bijela je istekla

    2019 god.
    – najavljeno da će Srbija i republika Srpska graditi HE Buk Bijela.
    – na osnovu tužbe Arhaus centra da HE Buk Bijela okružni sud u Banja Luci presuđuje da je nova ekološko dozvola nevažeća. Ipak ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo I ekologiju Republike Srpske izdaje novu dozvolu (čime krše ESPOO konvenciju).
    – u julu i novembru vlada Crne Gore traži dokumentaciju za HE Buk Bijela, no postupkom iz 2013 god, vlada Republike Srpske smatra da se ,,Crna Gora ne može smatrati relevantim u postupku izdavanja ekološke saglasnosti’’ te ne dostavljaju traženu dokumentaciju.
    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  14. #4336
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,929
    Thanks Thanks Given 
    3,209
    Thanks Thanks Received 
    5,596
    Thanked in
    2,266 Posts

    Default

    Sto je ovo s cetnicima? Kakva je ovo izdaja nacionalnih interesa, oce da uniste jedinu dobru drzavnu firmu, da ne ostvari desetine miliona profita???

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  15. #4337
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Komitske patriote vele ne znaju što je račun za struju. Za neke su mi pričali da vodu nisu platili 20 godina i više....

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Director For This Useful Post:


  17. #4338
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,291
    Thanks Thanks Given 
    718
    Thanks Thanks Received 
    1,178
    Thanked in
    660 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Sto je ovo s cetnicima? Kakva je ovo izdaja nacionalnih interesa, oce da uniste jedinu dobru drzavnu firmu, da ne ostvari desetine miliona profita???

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk
    Odnosi li se ovo samo na maj?

  18. #4339
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,878
    Thanks Thanks Given 
    1,643
    Thanks Thanks Received 
    2,819
    Thanked in
    1,223 Posts

    Default

    da olaksaju ovaj stres od 21maja i ovim zastavama.
    f6

  19. The Following 2 Users Say Thank You to acs For This Useful Post:


  20. #4340
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    da olaksaju ovaj stres od 21maja i ovim zastavama.
    Koliko li će vojnika i penzionera da prebije divlje pleme na taj dan? Treba ipak nekakav rekord da se to obilježi dostojno.

  21. #4341
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,926
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,323
    Thanked in
    1,856 Posts

    Default

    Sada treba da ide ona priča, a što nam sada djau popust, trebali su u decembru kada je račun bio 3x veći
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  22. #4342
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    40% - 13%

    Ocekujem racun za maj oko 19€


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #4343
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Koliko li će vojnika i penzionera da prebije divlje pleme na taj dan? Treba ipak nekakav rekord da se to obilježi dostojno.
    Zamolili su te IN4S i Gojko Raicevic da se ne sluzis floskulama njihovim i njihovih agitpropova posto su narativ "divlje pleme" autorski zastitili a plasi ih da se ne izlize pretjeranom upotrebom
    Last edited by Rodion Romanovich; 18-05-21 at 10:28.

  24. The Following User Says Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  25. #4344
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,390
    Thanks Thanks Given 
    5,517
    Thanks Thanks Received 
    4,936
    Thanked in
    2,066 Posts

    Default

    KONCERT ZA 21. MAJ Evo ko nastupa u petak na platou RTCG Javni servis organizuje veliki koncert na platou Radio i Televizije Crne Gore (RTCG). Koncert ce se odrzati u 20 casova. Nastupice orkestar RTCG, Rade Vojvodic sa grupom Poslednji Vagon, Knez, Perper, Bojan Delic, Sergej Cetkovic i drugi...
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #4345
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    798
    Thanks Thanks Given 
    715
    Thanks Thanks Received 
    73
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Interesantno da se smije koristit termin "komitski partiota" koji se veze za ruganje, ironiju, sarkazam, dok se termin "p o s r b i c a" ne moze ni napisati ili ako pokusas, banovan si. Sloboda govora ne postoji na forumu vec neko vrijeme.

  27. #4346
    Join Date
    Apr 2021
    Posts
    15
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Što je to interesantno, jedno je sprdnja na račun lažnog patriotizma, drugo uvreda na nacionalnoj osnovi.

    No da ne dužim da i mene neko ne optuži da sam agitprop. E da, ode li ono dvoje ljudi u zatvor nedavno zvog poziva Srbe na vrbe? Što nam radi ova multikulturalna, multikofensionalna, multietnička, multireligiozna, proevropska, toletantna i inkluzivna Crna Gora, ko tebi partiju ti njemu naciju...

    In another news, veli Stolenberg da je nova vlada posvećena NATU, sad ne znam je li ga Pipun zamađijao ili stvarno to misli.

    Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

  28. #4347
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Zamolili su te IN4S i Gojko Raicevic da se ne sluzis floskulama njihovim i njihovih agitpropova posto su narativ "divlje pleme" autorski zastitili a plasi ih da se ne izlize pretjeranom upotrebom
    Ti ako nisi čuo obične ljude na ulici da ih tako zovu onda ne živiš u Crnoj Gori

    A kako drugačije da zoveš ljude koji su u 50 auta za par mjeseci napravili više incidenata nego njih 100.000 demonstrirajući ulicama Crne Gore cijele prošle godine.

    Ja ti garantujem da će opet nekoga da jure i biju i na 21. maj. To im je već postala tradicija.

  29. #4348
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,121
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Ti ako nisi čuo obične ljude na ulici da ih tako zovu onda ne živiš u Crnoj Gori

    A kako drugačije da zoveš ljude koji su u 50 auta za par mjeseci napravili više incidenata nego njih 100.000 demonstrirajući ulicama Crne Gore cijele prošle godine.

    Ja ti garantujem da će opet nekoga da jure i biju i na 21. maj. To im je već postala tradicija.
    Ko je tvorac krilatice "divlje pleme"? Zasto na stotine provokatora se pojave kad oni demonstriraju? Jel prosle nedjelje bila organizovana kontrakolona u PG i drugim gradovima? Ko je izazvao incidente u Bijeloj, PG, Niksicu, Bijelom Polju...?

    Ti garantujes!? Jedino mozes garantovati da ce opet ekipa provokatora izaci i pokusati da izazovu incident koji ce da trose kroz svoje medije kroz narativ "divlje pleme".

    Ja jedino sugerisem da to nisu bezazlene stvari i da se ljudi radi politikanstva igraju sa time. Niko nije u ovom obimu provocirao kada su bile litije tako da nema potrebe dirati ni ucesnike drugih skupova. Kad se desi neki incident krene se sa floskulama "divlje pleme" a kad se dokaze suprotno onda se promijeni u "ubaceni element" ili "odigrani scenario". Znaci, nema ko nije vise naucio sav spisak opravdanja koji se trose. Bukvalno nema potrebe ni da pisete vise. Svi znaju unaprijed sta cete reci a sve zavisno od prilike do prilike.

  30. #4349
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    Па да сигурно је ђед од 80 година провоцирао "комите", сваки пут група "комита" туче некога. Па ако баш сваки пут онда бих рекао да је до "комита"

  31. #4350
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Bez komentara...



    EDIT: Ipak imam komentar. Kako Krivokapić ono reče na Cetinju, zaokružio je "NE" na referendumu, jer je bio protiv privatne države i nepotizma?
    Last edited by johnny bravo; 18-05-21 at 13:57.
    In vino veritas

Page 174 of 543 FirstFirst ... 74124164170171172173174175176177178184224274 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 5 users browsing this thread. (0 members and 5 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •