Page 224 of 543 FirstFirst ... 124174214220221222223224225226227228234274324 ... LastLast
Results 5,576 to 5,600 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #5576
    Join Date
    May 2011
    Location
    BP-PG-BR ♥ Montenegro ♥
    Posts
    6,826
    Thanks Thanks Given 
    834
    Thanks Thanks Received 
    795
    Thanked in
    535 Posts

    Default

    IGNORISANJE ZAKONSKE NADLEŽNOSTI PARLAMENTA"
    Zeković: Krivokapić prekršio Zakon o ANB-u, od Skupštine napravio cirkus

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...apravio-cirkus


    "Za DPS je jaka Skupština nekad bila 'parlamentarna diktatura' a sada je DF, Demokrate i URA svojim svađama pretvaraju u 'parlamentarnu karikaturu'. Predsjednik Skupštine mora zaštititi ustavnu poziciju, dignitet i ugled Skupštine", zaključio je Zeković.
    Love, peace and respect.

  2. #5577
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mneonly View Post
    IGNORISANJE ZAKONSKE NADLEŽNOSTI PARLAMENTA"
    Zeković: Krivokapić prekršio Zakon o ANB-u, od Skupštine napravio cirkus

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...apravio-cirkus


    "Za DPS je jaka Skupština nekad bila 'parlamentarna diktatura' a sada je DF, Demokrate i URA svojim svađama pretvaraju u 'parlamentarnu karikaturu'. Predsjednik Skupštine mora zaštititi ustavnu poziciju, dignitet i ugled Skupštine", zaključio je Zeković.
    U pravu je. Mislim, ne gluposti "nezabiljezeno" jer je dosad DPS krsio zakone hiljadu puta, ali je u pravu da je ovo imenovanje nezakonito.

  3. #5578
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Predlog se dostavlja parlamentu, odnosno radnom tijelu na davanje mišljenja. Stav Skupštine, međutim, nije obavezujući za Vladu!
    Znaci da je Zdravko imao ovlascenja , nije ponizio skupstinu i odbor za bezbjednost!
    Kao i vazda digla se gora rodio se mis

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #5579
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Predlog se dostavlja parlamentu, odnosno radnom tijelu na davanje mišljenja. Stav Skupštine, međutim, nije obavezujući za Vladu!
    Znaci da je Zdravko imao ovlascenja , nije ponizio skupstinu i odbor za bezbjednost!
    Kao i vazda digla se gora rodio se mis

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Mišljenje nije obavezujuće, ali moraš da dobiješ neko mišljenje. DF i DPS su bojkotovali sjednicu baš zato da ne bi moglo da se da mišljenje.

  5. #5580
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Sto znaci da DPS i DF vrse opstrukciju poluga vlasti, u kokosinjcu mora da postoji samo jedan kokot

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. #5581
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Ne vrsi DPS opstrukciju vlasti jer DPS I nije u vlast, bar da se zna.
    Hoces da kazes da su tako Demokrate i Ura vrsile opstrukciju vlasti kad su bojkotovale parlament, isto radile sto sad prozivaju druge???
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  7. #5582
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    Ne vrsi DPS opstrukciju vlasti jer DPS I nije u vlast, bar da se zna.
    Hoces da kazes da su tako Demokrate i Ura vrsile opstrukciju vlasti kad su bojkotovale parlament, isto radile sto sad prozivaju druge???
    Bar nisu poslanicima DPS uzeli plate, kako su ovi svima koji su bojkotovali.

    Kad smo kod toga, hoce li DPS poslanici pokazati minimum integriteta i odreci se poslanickih plata? Posto su godinama pricali da poslanici koji ne dolaze na sjednice ne treba da dobijaju platu.

  8. #5583
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bar nisu poslanicima DPS uzeli plate, kako su ovi svima koji su bojkotovali.

    Kad smo kod toga, hoce li DPS poslanici pokazati minimum integriteta i odreci se poslanickih plata? Posto su godinama pricali da poslanici koji ne dolaze na sjednice ne treba da dobijaju platu.
    A ko je njima uzeo plate????
    Ajde daj mi podatak koliko im je plata uzeto, ja tvrdim da im nijedna plata uzeta nije. Mozda umanjena ali uzeta nije to je spin kao po obicaju tvoj.
    Opet se svodi na priču kakve veze ima DPS i bojkot sa ovom vecinom i njihovim glasanjem ili ne glasanjem u skupstinu.
    Imaju većinu pa nek izvoli, i u skupstini inu odbore.
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  9. #5584
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lepetanac View Post
    A ko je njima uzeo plate????
    Ajde daj mi podatak koliko im je plata uzeto, ja tvrdim da im nijedna plata uzeta nije. Mozda umanjena ali uzeta nije to je spin kao po obicaju tvoj.
    Opet se svodi na priču kakve veze ima DPS i bojkot sa ovom vecinom i njihovim glasanjem ili ne glasanjem u skupstinu.
    Imaju većinu pa nek izvoli, i u skupstini inu odbore.
    Dobro, hoce li se poslanici DPS odreci 60% plate koliko je po (njihovom) poslovniku kaznjavano bojkotovanje? Mislim, godinama su pricali da zabusavaju poslanici koji bojkotuju, sad kad su izgubili vlast nisu u skupstini izdrzali tri mjeseca.

    Hoce li se odreci tih plata nezasluzenih?

  10. #5585
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,130
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,677
    Thanked in
    976 Posts

    Default

    "Poslanički klub DF-a prekida saradnju sa Vijestima: Sramota je da smo dočekali da se Krivokapić ponaša kao Ivanovićev taster premijer"


    "“Ova naša odluka rezultat je i uvažavanja sve brojnijih i glasnijih zahtjeva našeg članstva koje na društvenim mrežama već dugo vremena vodi bespoštednu borbu protiv propagande medijskog koncerna “Vijesti””, naglašavaju u DF-u."

    "Zato je ova odluka prije svega u cilju odbrane demokratije, integriteta DF-a i parlamentarne većine u Crnoj Gori. A Zdravka Krivokapića još jednom treba javno podsjetiti da je odgovoran onima koji su ga birali u Skupštini, a ne medijskom tajkunu Željku Ivanoviću”, zaključuju u DF-u."



    https://m.cdm.me/politika/poslanicki...ster-premijer/

  11. #5586
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    tivat
    Posts
    12,277
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    312
    Thanked in
    216 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Dobro, hoce li se poslanici DPS odreci 60% plate koliko je po (njihovom) poslovniku kaznjavano bojkotovanje? Mislim, godinama su pricali da zabusavaju poslanici koji bojkotuju, sad kad su izgubili vlast nisu u skupstini izdrzali tri mjeseca.

    Hoce li se odreci tih plata nezasluzenih?
    Spinujes opet, ja te lijepo pitam kakve ima veze dps i njegov bojkot sa time sto se ne izglasavaju zakoni imenovanja odbori itd.
    Znaci slagao si da im je plata citava oduzimanja???
    Koliko I'm je uzeto ne odgovori
    Crna Gora, gnjezdo sokolova,
    ko te kleo – jaki Bog ga smeo,
    Tko zlobio – crn mu obraz bio

  12. #5587
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Cekaj, pa dje nesta prica o tome kako trose vase pare a me idu ma posao. Pa jedno mjesec dana da to ponavljamo.
    Kako hi i hi voljeli da ne idete na posao a primate platu.
    Brzo li zaboravimo sta smo pisali dan za danom, Dan za danom, Dan za danom.....

  13. #5588
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Budva
    Posts
    2,145
    Thanks Thanks Given 
    1,626
    Thanks Thanks Received 
    1,984
    Thanked in
    855 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mora biti povoljniji, to je sigurno, inače je čitava priča besmislena.

    Kako postaje sve očiglednije da je naše kukanje i zapomaganje ipak imalo efekta i da se EU zainteresovala, interesantno je posmatrati rokadu DPS propagande.

    Prvo su se rugali Dritanu i vladi kako nikad ništa neće dobiti i samo džabe brukaju CG ("kvare joj kreditni rejting"). Sad se polako to pomjera ka - kineski zajam je odličan, mi smo odradili super posao, a EU refinansiranje će da bude gore od kineske pozajmice.

    Što je komično i besmisleno, jer je implikacija toga da nas EU vara svojom ponudom refinansiranja, nudeći skuplji zajam da zamijeni jeftiniji. Da oni prodaju svoju reputaciju poštenih partnera da bi na grbači Crne Gore profitirali pare koje su kod njih greška u zaokruživanju.

    Ali eto, već sam par puta vidio buva+gacce i (čini mi se) Gagarina kako objašnjavaju nešto slično. Jer, zaboga, ne može se priznati da je neko u novoj vladi odradio odličan posao sa ovim privlačenjem pažnje EU.
    Ahahahaha, koji si ti lik, ne može čoek da te srcem ne voli Količinu teza, koje umiješ da modifikuješ i zamijeniš u po rečenice, Atlantik ni Tihi ne bi skupa isprali

    Buva+gacce se nikad nije dirao kreditnog rejtinga.
    Buva+gacce je jednom napisao da te evropske adrese, kojima mašete kao spasiocima, već jesu kreditirale brojne krupne infrastrukturne projekte u Crnoj Gori. I skoro svaki redom po znatno gorim uslovima od kineskog kredita. Konkretno, KfW Banka, EBRD, EIB, po komad lošijim kamatama, uz znatno lošiju ročnost, i sa drastično uvećanim manipulativnim troškovima ( čitaj: troškovi odobravanja, troškovi transfera, itd. ). Ovo su lako provjerljive činjenice.
    Time kako će evropski partneri odgovorit na ekonomske vapaje potpreshjednika vlade zaduženog za bezbijednost, za pomoć u oslobođenju dužničkog ropstva Kinezima, Buva+gacce se nije bavio.

    Ali sad oće malo, jer je došlo vrijeme

    Prije svega, investirat tolike pare u auto-put je bila i ostala dubioza ( eufemizam najžešći ).
    Bar da su odradili komparativnu analizu, i uporedili nivo potrebne investicije da se totalno modernizuje pruga Bar-Beograd/Niš, sa daljim pravcima, i Luka Bar... Pa sve im prosto bilo.
    Eto, možda bi se pokazalo da je, geografski, sve do Bratislave gravitaciono područje Luke Bar, a ima bogami i roba koje bi tako rado tako putovale... I mnogo tih nekih takvih povezanih strateški isplativih stvari.
    I to sam i tad mislio, pisao, i govorio. I dobijaa po ustima zbog toga
    No aj, gotovom poslu mane nema.

    Sad na red stižu ovi tvoji

    Prvo, Crna Gora nije ni u kakvu dužničku krizu. Još manje u ropstvo Kinezima.
    Čitaj: godišnju ratu kredita Kinezima, čak i ova Vlada sa najboljim budžetom u istoriji, sprca za par neđelja.
    Može i drugačije: sama Elektroprivreda može da ga vraća godišnje, i da je dupli. Opušteno.
    Ovo zahvaljujući ročnosti, a ne treba zaboravit ni onaj sasvim pristojan grejs. Kakve u Evropu nešto ne gledam baš.
    Može to i ovako da se kaže: Buka se digla, ogromna, a razloga joj nema.
    Pa zašto onda buka?

    Tu ide drugo.
    Kineska ekonomija ima, ko i čitava ta država i narod, svoju filozofiju. Jednostavnu, prostu, a, sudeći po poslednjih nekoliko decenija, daleko efikasniju od bilo kojih komparativa.
    Tako, oni vole da zaposle svoju privredu. Van svojih granica. I našli savršen način- kreditiraju ultra povoljno, dok njihova privreda kači poslove.
    I to nije od juče.
    I, kako već ima solidne istorije tog poslovanja, sasvim dovoljno za komparaciju, treba primjetit da njih preuzimanje kolaterala niđe nije interesovalo. Njih interesuje zaposlenost njihovih kapaciteta.
    I toliko su uspješni u tome da mislim da ne treba nešto trošit riječi.

    Treće, posledice ove filozofije su da Kina bukvalno proždire globalna tržišta, a naročito evropsko. ( ovđe se nećemo bavit time da istovremeno drugima otvara svoje, isto tako ogromno )
    Onda, recimo, možemo i konkretnije od toga: Kinezi, ovi ili oni, danas imaju bitne udjele, najčešće čak pojedinačno i najveće, u 11 evropskih luka. Od Roterdama do Zadra. I suvereno drmaju svojim udjelima.
    Dalje, Pirej je njihov.
    E tu tek ide zaplet: Recimo, Holandija svake božije godine radi zvaničnu analizu razvoja luke Pirej. Zamisli to, koliko li ih samo to interesuje onda
    I, pazi sad štos, Pirej je ubjedljivo najbrže rastuća kontejnerska luka, na svijet cijeli. Dovoljno, recimo, da ti isti Holanđani kose čupaju zbog Roterdama. Iako i u njega Kinezi imaju dvocifrene udjele
    A tek najveći štos- iako ih kastigaše Zavodom za zaštitu spomenika ( ahahahahaha, Grci, Grci... ), Grčka od toga ima basnoslovne pare.
    Ovđe nećemo zalazit kako je došlo do Kineskog Pireja, ali i to je tek tako zanimljiva priča.

    Četvrto, znači, nema ni krize ni ropstva, a ni gubitka teritorija, jer je to premali iznos para, ali ima buke i dreke i vapaja za pomoć. I to u enormnoj količini.
    I, onda kreće Evropa. I, naravno, SKOJ
    Onda nam Rojters, i, naravno SKOJ, a ne naši ministri i potpreshjednici, Ustavom na to obavezani, javljaju da Evropska Unija ( bez da ko reče koji njen organ ) traži od KfW i družine da nam pomognu.
    I, pravo da ti kažem, to mi ne smeta. Neka pomognju. Neka daju iste pare, sa nižom kamatom, istim manipulativnim troškovima, sa dužim grejsom, i dužom ročnošću, uz isti kolateral. Pa da grabimo, ja se sigurno bunit neću
    No, to ostaje da se vidi. Koliko god politički jako, za poentiranje, ipak evropski tradicionalisti ne vole baš da poklanjaju pare, i viđećemo đe će ta priča.

    Onda, poenta. Ono što ne ostaje da se vidi, no smo već viđeli.
    Jedan ministar ove države je, u sklopu te priče o dužničkom ropstvu i oslobođenju od istog, jednoj inostranoj adresi, a ne svojim građanima, najavio da ova država već oformljuje pul državne imovine, da bi viđela prodajom čega se može oslobađat dugova.
    I tu, drug, ova priča prestaje da bude smiješna. I postaje više nego krajnje problematična.
    Jer se nameće vrlo jasna misao da je, između svih jasnih i legitimnih političkih razloga, i to jedan od motiva iz kojih izvire toliko jaka podrška određenih evropskih krugova, određenim krugovima vladajuće većine u Crnoj Gori.
    A što se tiče količine para koja je u pitanju, ona, vjeruj mi, nije kako bi ti reko ''ono na što oni zaokružuju''. Uključujući i prethodno zaduženje, za koje su nam čestitale ambasade, pričamo o milijardama. A njih, liše tebe, niko ne zaokružuje u bakšiš.

    I, da se uozbiljim.
    Što se tiče onoga ko pokuša da, suštinski, po osnovu duga koji imamo prema Kinezima, prodaje državnu imovinu da bi nas vadio iz nepostojećeg ropstva... Postoje izrazi za to, i svi su pravno kvalifikovani.
    Što se tiče pomaganja iz EU, bogu hvala, sve što dolazi opod boljim uslovima, dobro je došlo.
    Sve drugo je u domenu apsolutno neprihvatljivog. Da ne upotrijebim kakvu težu riječ.
    Čekamo, pa vidimo kuda će ta priča. Naravno, ako smo normalni, do tad Kineze ne ćeramo i ne drmamo im kavez ničim izazvani

    Što se tiče tebe, i tvojih ocjena, sačekaj da se sve to uobliči, razjasni, i, na kraju, u stvarnosti a ne đe drugo i desi, pa onda rapredaj da si u pravu.
    I, bilo bi lijepo, jer sam ti tu inteligenciju i te kako snimio pa znam da ti to nije promaklo, da primjetiš da PRAKTIČNO JEDINI BITAN ASPEKT te vijesti nije bio da je ''neko nekom reko da pomogne'', no onaj da je jedan naš ministar otvoreno najavio razmatranje pšrodaje državne imovine.
    Dotle, kapu skidam @Hellu, za onu opasku, neće valjda sad da nas spašavaju ka Grčku što su...

    Za kraj, nadam se i da ćemo jednog dana, kao ukupno društvo, naučit da se stvarui takvog značaja, od izgradnje auto-puteva do globalnog zaduživanja, vazda mogu testirat na kakvi referendum. Kako je davno već i trebalo.
    Naravno, uz bolno razumijevanje kvalitativnog nivoa našeg ukupnog razumijevanja takvih tema, malo ko bi nam takvima dozvolio da odlučujemo o tako složenim a bitnim stvarima. Ali ipak treba obratit pažnju i da one pripadaju svima nama, pa i to pravo imamo.
    A svakako i pravo da nas o tome informišu oni koji našom imovinom, u naše ime, upravljaju.
    I bivši, i sadašnji.
    I budući.
    Si nada nos salva de la muerte, al menos que el amor nos salve de la vida.

  14. #5589
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Buva+gacce View Post
    Ahahahaha, koji si ti lik, ne može čoek da te srcem ne voli Količinu teza, koje umiješ da modifikuješ i zamijeniš u po rečenice, Atlantik ni Tihi ne bi skupa isprali
    ...
    Ja nisam nikad ulazio u to koliko je kineski zajam loš. Namjena mu je svakako loša, jer znam da postoje bar tri studije isplativosti auto-puta, od kojih je DPS vlada ignorisala dvije strane (WB i EBRD ako se dobro sjećam) a prihvatila kao jedinu relevantnu pozitivnu koju je uradio Ekonomski fakultet u Podgorici

    Ova priča oko EU zajma je čisto politička. Zakukao si u trenutku kad je "žuta opasnost" kurentna u Briselu i Vašingtonu, dovoljno si mali da budeš "easy win" i da se EK hvali kako je nešto uradila. Tu kvalitet kineskog zajma i namjere Pekinga ne igraju nikakvu ulogu. Važna je percepcija čitave stvari u Briselu, EP i Zapadnoj Evropi.

    Kad ti se već poserećilo da budeš u toj situaciji što ne iskoristiti? Win za svakoga, Evropa se malo šepuri, tebi ekonomski lakše, Kinezi odrade projekat. Kakvi god da budu evropski uslovi od kineskih će morati da budu bolji, to i ti i ja znamo.

    Mislim da je komentar Spajića o pulu interesantan, ali irelevantan. Ova vlada sve i da hoće ne može da proda ne Elektroprivredu nego trafo stanicu. Oni majbaha Milovog ne mogu da prodaju. Tako da je prepadanje nekakvom rasprodajom isto kao da prepadaš Francusku i Njemačku pojavom imperijalističkog agresivnog režima u Luksemburgu.

  15. #5590
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Neka ovdje ova nikšićka egzotika. Ne znam na koju bi temu stavio pa neka je ovdje.
    Jedan specifičan istorijski revizionizam. Taman evo razloga da sklone spomenik.


  16. #5591
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Kakvi god da budu evropski uslovi od kineskih će morati da budu bolji, to i ti i ja znamo.
    Koliko bolji? Koliko sam pratio, uslovi kineskog kredita su veoma povoljni. Toliko povoljni, da ih je tesko naci na svjetskom trzistu. Tesko da EU moze ponuditi nesto mnogo bolje.

    Drugo pitanje: Da li je Crna Gora uopste pokusala da pregovara s Kinezima o reprogramiranju duga? Ili je kuknjava pocela prije nego se i razgovaralo s Kinezima?

    Trece pitanje: Koliko je mudro zamjerati se Kini, koja postaje dominantna ekonomska sila u svijetu?

    Ako je ugovor o autoputu bilo los za CG, a jeste, za to nije kriva Kina.

  17. #5592
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Koliko bolji? Koliko sam pratio, uslovi kineskog kredita su veoma povoljni. Toliko povoljni, da ih je tesko naci na svjetskom trzistu. Tesko da EU moze ponuditi nesto mnogo bolje.
    Bolji svakako. Posto je odobravanje refinansiranja politicka odluka i uslovi ce biti politicki, a ne ekonomskih. Od kineskih uslova EU mora da da bolje inace ce da ih raznesu njihovi mediji. Eto neka grejs period produze pa ti opet valja. A nece biti samo to.


    Drugo pitanje: Da li je Crna Gora uopste pokusala da pregovara s Kinezima o reprogramiranju duga? Ili je kuknjava pocela prije nego se i razgovaralo s Kinezima?
    Trece pitanje: Koliko je mudro zamjerati se Kini, koja postaje dominantna ekonomska sila u svijetu?

    Ako je ugovor o autoputu bilo los za CG, a jeste, za to nije kriva Kina.
    Da ja znam Djukanovic je nesto "pregovarao" sa Kinezima. Mislim da je i to politicki. Ako ova vlada nesto uspijeva sa EU onda on mora da dokazuje kako je DPS dil sa Kinezima bio odlican i moze da se izvuce jos bolji.

    Ne mislim da je ovo nase kukanje nesto premoralno i eticko, ali ce se eto izgleda isplatiti. Hoce li se Kinezi ljutiti - ne vjerujem, znaju i oni da umiljato jagnje dvije majke sisa, posebno ako je jagnje malo i siromasno.

  18. #5593
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,054
    Thanks Thanks Given 
    3,862
    Thanks Thanks Received 
    3,160
    Thanked in
    1,609 Posts

    Default

    Pade mi na pamet pisanje Vijesti kada su izbili Željka Ivanovića. Teza da je Đukanović kriv i ako nema ništa sa time, jer je kreirao ambijent u kojem je takvo prebijenja bilo moguće. I teza je pila vodu.
    Zanima me da li jedna druga teza. U Nikšiću je gradonačelnik postao neki momak koji voli da se oblači i slika u uniformama i sa oznakama domaćih izdajnika koji su strijeljali Ljuba Čupića. (Ah, da samo kad glumi u predstavama. Takav talenat nikad da ga zapadne da glumi partizana. Oće to...)
    Onda kao prirodna posljedica posle par mjeseci takve vlasti dođe do pišanja po spomeniku Ljuba Čupića. Stvoren je ambijent đe je pišati po njegovom spomeniku moguće, a i poželjno izgleda. Ako pogledate snimak vidjećete da tokom "vršenja nužde" prolaze pored neki ljudi kao da je to najnormalnije na svijetu.
    Nikšiću, na što si spao.
    Možda da se prebaci spomenik na Cetinje, tamo neće pišati po njemu i svi srećni? Pošto ćemo u Podgoricu umjesto Titograda očigledno biti Nemanjingrad.

  19. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  20. #5594
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Tuga u sta pretvorise NK


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  21. #5595
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,930
    Thanks Thanks Given 
    4,774
    Thanks Thanks Received 
    9,800
    Thanked in
    3,716 Posts

    Default

    Ja se iskreno nadam da je ovo ***** već uhapšeno, ova splačina "ljudska". I iskreno se nadam da će tužilštvo da boli ***** što će gnjida da se vadi na to da je bio "pjan".

    Iznervirah se na zoru pih

    Sent from my Mi 10T Pro using Tapatalk
    War. War never changes.

  22. The Following 2 Users Say Thank You to BiTrAtE For This Useful Post:


  23. #5596
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Bolji svakako. Posto je odobravanje refinansiranja politicka odluka i uslovi ce biti politicki, a ne ekonomskih. Od kineskih uslova EU mora da da bolje inace ce da ih raznesu njihovi mediji. Eto neka grejs period produze pa ti opet valja. A nece biti samo to.




    Da ja znam Djukanovic je nesto "pregovarao" sa Kinezima. Mislim da je i to politicki. Ako ova vlada nesto uspijeva sa EU onda on mora da dokazuje kako je DPS dil sa Kinezima bio odlican i moze da se izvuce jos bolji.

    Ne mislim da je ovo nase kukanje nesto premoralno i eticko, ali ce se eto izgleda isplatiti. Hoce li se Kinezi ljutiti - ne vjerujem, znaju i oni da umiljato jagnje dvije majke sisa, posebno ako je jagnje malo i siromasno.
    Pa ja pitah koliko bolje. Vjerujem da nece biti mnogo bolji. Od toga nece biti mnogo ekonomske koristi, ali moze biti politicke stete. Ovakav zahtjev znaci da Crna Gora priznaje da nema stabilne finansije, a to je jedan od uslova za ulazak u EU. Ako se i trebala traziti pomoc, to se ne radi na nacin na koji je Dritan to uradio. Pitanje je i da li je to uradio na svoju ruku. Utisak je da jeste.

  24. #5597
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/crna-...u-ljubu-cupicu

    da ima zrna pravde u ovoj selendri, ova splačina bi dobila kaznu zatvora jedno 5 godina i 10 iljada eura. narod bez mozga koji sluša političare kako svašta pričaju za HEROJE ove države. kakva bagretina odvratna

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  25. #5598
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,946
    Thanked in
    2,071 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pade mi na pamet pisanje Vijesti kada su izbili Željka Ivanovića. Teza da je Đukanović kriv i ako nema ništa sa time, jer je kreirao ambijent u kojem je takvo prebijenja bilo moguće. I teza je pila vodu.
    Zanima me da li jedna druga teza. U Nikšiću je gradonačelnik postao neki momak koji voli da se oblači i slika u uniformama i sa oznakama domaćih izdajnika koji su strijeljali Ljuba Čupića. (Ah, da samo kad glumi u predstavama. Takav talenat nikad da ga zapadne da glumi partizana. Oće to...)
    Onda kao prirodna posljedica posle par mjeseci takve vlasti dođe do pišanja po spomeniku Ljuba Čupića. Stvoren je ambijent đe je pišati po njegovom spomeniku moguće, a i poželjno izgleda. Ako pogledate snimak vidjećete da tokom "vršenja nužde" prolaze pored neki ljudi kao da je to najnormalnije na svijetu.
    Nikšiću, na što si spao.
    Možda da se prebaci spomenik na Cetinje, tamo neće pišati po njemu i svi srećni? Pošto ćemo u Podgoricu umjesto Titograda očigledno biti Nemanjingrad.
    Kako si ovo srocio, prosto bi coek pomislio da je u pitanju profesionalni pišač kojeg je iznjedrio DF.
    Stvoreni ambijent i stvoreni gradonacelnik nemaju veze sa ovom individuom bez grama mozga i bas je pecki povezivati jednu budalu sa Kovacevicem.

    Stice ga kazna, novcana sigurno, pa ce dobro razmisliti drugi put. Kad mu oko placanja novcane kazne pomogne DF onda povezi ambijent, partiju i pojedinca i napadaj.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  26. #5599
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,587
    Thanks Thanks Given 
    3,546
    Thanks Thanks Received 
    8,590
    Thanked in
    4,638 Posts

    Default

    zašto ne bi imali veze? Kovačević je osoba koja propagira četništvo, pljuje po svemu crnogorskom. on je svojom pričom stvorio ambijent đe se nipoštodavaju HEROJI kao Ljubo. jedan njegov glasač koji se osolio jer je sad njegov na čelu grada i evo

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  27. #5600
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Ovo za pišanje po spomeniku Ljuba Čupića... da citiram Brana Mandića, taj nesoj "je vitez jednog osvježenog nacionalizma u svom punom zamahu."

    Kako nam sjebaše zemlju od 90'ih. Sve je pošlo u...Honduras. Ne mili mi se više doć ni na ljetovanje. Da ne gledam i ne slušam gadluk.

    Osvježilo? Jes, vala da ti se smuči. Od ovakvog "osvježenog" gadluka.

  28. The Following User Says Thank You to Ostoja For This Useful Post:


Page 224 of 543 FirstFirst ... 124174214220221222223224225226227228234274324 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 22:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 15:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 11:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 21:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 00:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •