Page 59 of 126 FirstFirst ... 94955565758596061626369109 ... LastLast
Results 1,451 to 1,475 of 3138

Thread: Buducnost parlamentarnog zivota u CG 2020-2024

  1. #1451
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    1,115
    Thanks Thanks Given 
    426
    Thanks Thanks Received 
    464
    Thanked in
    211 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    https://www.vijesti.me/v/547465
    Hahahahhaa kakav komentar ostaviti? Šta reći?
    hahahah znaci i DF putem DPS da bojkotuju Vijesti.... pa super im je taktika... prije ce se oni raspasti medjusobno nego li Vlada... samo budzet da izglasaju pa posle da ih vidimo sta i kako ce...

  2. #1452
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ima smisla. Mada, daleko je do lokalnih, a ako Milo odradi puni mandat ima posle još godina da se održi dogovor.
    Tako da, daleko je do muravah. Prisjeti se inače kako se završilo prethodno predizborno partnerstvo URA i DCG, koje je u početku bilo super. URA je pobjegla da ne bi bila pregažena.

    Šalu na stranu. Vidjećemo što će biti do kraja, meni se čini da je Pipun baš poslao ultimatum Krivokapiću. Makar mi na to liči, da je malo ogolio i došao do onoga što sam ovdje pričao prije neki dan. Biće ovdje dosta zabave prije PG izbora.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...bor-nove-vlade
    Ovo što radi DF je davno prešlo granice dobrog ukusa. Ako dođe do novih izbora, a sve su prilike da oće, na tebi i tebi sličnima je da odlučite da li da zajedno sa nama ostalima damo podršku CnB + Demokrate + manjine i svi ostali sem DPS/DF/SD i pokušamo ovu Crnu Goru da maknemo sa mrtve tačke.

    Ako ti i tebi slični opet date podršku DPSu, jebali smo ježa, jer opet nećemo imati stabilnu vladu a samim tim bez gusala nećemo završavat pregovore sa EU.

    Srbima se masovno DF gadi sve više i više, al ne mogu da provalim kakvo je stanje kod bivših glasača DPSa. Za sad je to neko ne pretjerano osipanje, mada trenutni pad od 20% je solidan jer sa tim DPS ide na cca 30% (manji dio SD glasača će se preseliti u tu koaliciju pa će spriječit pad ispod 30%), a DF bez SNPa nema šanse da prebači 15% (SD je prestao da postoji)

    Ako istraživanja budu govorila da DPS ima više glasova od Demokrata, podržao bih formiranje Demokrate i CnB koalicije zbog D'onta, a ta koalicija nema šanse da ne uzme najviše glasova. Kandidat za premijera Spajić



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  3. The Following 3 Users Say Thank You to kimmi For This Useful Post:


  4. #1453
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Gagarine dobio si upustva kako treba da se glasa i sa kim, znaci nemoj da si u nedoumici kad dodje trenutak. Obavezno mladicevu sliku i djurisicevu i zagrlite se ti, dritan i joanikije i pavac na biraliste

  5. The Following User Says Thank You to opmne For This Useful Post:


  6. #1454
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Ovo što radi DF je davno prešlo granice dobrog ukusa. Ako dođe do novih izbora, a sve su prilike da oće, na tebi i tebi sličnima je da odlučite da li da zajedno sa nama ostalima damo podršku CnB + Demokrate + manjine i svi ostali sem DPS/DF/SD i pokušamo ovu Crnu Goru da maknemo sa mrtve tačke.

    Ako ti i tebi slični opet date podršku DPSu, jebali smo ježa, jer opet nećemo imati stabilnu vladu a samim tim bez gusala nećemo završavat pregovore sa EU.

    Srbima se masovno DF gadi sve više i više, al ne mogu da provalim kakvo je stanje kod bivših glasača DPSa. Za sad je to neko ne pretjerano osipanje, mada trenutni pad od 20% je solidan jer sa tim DPS ide na cca 30% (manji dio SD glasača će se preseliti u tu koaliciju pa će spriječit pad ispod 30%), a DF bez SNPa nema šanse da prebači 15% (SD je prestao da postoji)

    Ako istraživanja budu govorila da DPS ima više glasova od Demokrata, podržao bih formiranje Demokrate i CnB koalicije zbog D'onta, a ta koalicija nema šanse da ne uzme najviše glasova. Kandidat za premijera Spajić



    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    Kimmi, ne trči pred rudu. Biće agonije, ali ne isključi dogovr. Lijepo je biti premijer i sjedati na čelu trpeze. Tako da se nemoj iznenaditi kad se napravi neki dogovor sa DF sve "kako se ne bi vratio DPS na vlast". Koji usput trika nema da se vrati.
    Znaš đe nastaje problem. Što bi rezultati izbora vjerovatno ponovo kreairali sličan odnos snaga kao i sada što je pominjao Abazović. Takođe, trenutno izbori samo odgovaraju Demokratama, kojima je sasvim OK i da ih ne bude. Tako da nisam baš najsigurniji da će se ići do što bi rahmetli Tijanić zborio "crnogorske završnice u šahu" kada neko prevrne šahovsku tablu, u konkretnom slučaju sve oburda i onda izbori.

    A što se Krivokapićeve izjave o samo ekspertima u vladu tiče, makar njemu nije problem da sam sebe koriguje, da se lijepo izrazimo. Makar je to uradio stotinu puta što bi rekao Mark Tven o ostavljanju pušenja.

    U slučaju kad bi došlo do izbora ne bi me iznenadio rast SDP na račun DPS. Što se DPS glasača tiče cijenim da bi solidno očuvali biračko tijelo. Pad od 20% u odnosu na ranije bio bi realno uspjeh kad krećeš iz opoizcije.

    Konkretno glasanje, daleko je do muravah. Da će se nešto spektakularno odliti glasovi DPS, realno nemaju đe, sem onih klijentelitičkih. Birači su im prilično homogenizovani.

    Odliv kod srpskih glasova iz tvrđe DF u mekše Demokrate (đeca pokojnog SNP) opciju moguć je kada su i jedni i drugi vlast.
    Kada nemaš crnogorskih partija u vlasti očekuješ da crnogorski glasači glasaju za koaliciju srpskih partija koje imaju makar 2/3, a možda i više mjesta u vladajućoj koaliciji, miš-maš od Demokrata kojima je ključno opredjeljenje oportunizam, i građansku partiju URA koja ima 10% u toj koaliciji. Pa nije baš najrealnije.

    Pominjao si već tezu "ni sa DF ni sa DPS". E pa sadašnja situacija je manjinska vlada koju podržava DF. Otprilike da znaš kako izgleda.

    A Spaić bi moga da možda prije Rojtersa obavijesti građane što planira sa državnom imovinom. Nemam ništa protiv da je proda, naprotiv... Samo nemoj na ulicu da saznajem, kako su nam stari zborili.

  7. #1455
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Jel DAN prodat posto je primjetno ubrzano "esenesovanje" tog medija u tabloid DFa?
    Bukvalno su prekjuče obrnuli ploču. Potajno sam se nadao da lansiranje portala neće značiti i promjenu uređivačke politike, ali okle. Tužno, jer je Dan već dugo vremena bio možda i najkorektnija dnevna novina. Ali u ovoj državi pare diktiraju sve.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  8. #1456
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    @kimmi, kad već pomenu završavanje pregovora sa EU i pokretanje sa mrtve tačke, koliko sam uspio pročitati prethodnih dana, iz te EU pričaju da bi stvarni napredak u poglavljima 23 i 24 bio izlazak iz VD stanja u tužilaštvu i sudstvu.
    A to bi značilo sjesti malo i dogovarati se sa DPS.
    Nešto mi se čini da kod vlsti ne vidim neku volju za takvu akciju.

  9. #1457
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...Konkretno glasanje, daleko je do muravah. Da će se nešto spektakularno odliti glasovi DPS, realno nemaju đe, sem onih klijentelitičkih. Birači su im prilično homogenizovani.

    Odliv kod srpskih glasova iz tvrđe DF u mekše Demokrate (đeca pokojnog SNP) opciju moguć je kada su i jedni i drugi vlast.
    Kada nemaš crnogorskih partija u vlasti očekuješ da crnogorski glasači glasaju za koaliciju srpskih partija koje imaju makar 2/3, a možda i više mjesta u vladajućoj koaliciji, miš-maš od Demokrata kojima je ključno opredjeljenje oportunizam, i građansku partiju URA koja ima 10% u toj koaliciji. Pa nije baš najrealnije....
    Evo decenijama slušamo te "crnogorske glasače" kako bi oni nekoga drugoga da glasaju ali nemaju koga. Sad, kad imaš URA kao čistu "crnogorsku partiju" i Demokrate koje su dovoljno crngororske za svakog ko nije baš unuk narodnog komite, opet se prenemažete kako "eto nije baš najrealnije".

    Reci brate otvoreno, Crna Gora=DPS i ne interesuje nas nikakvo "crnogorstvo" sem ono Đukanovićevo, dobro podmazano nacionalnim penzijama, mjestima po dubini i telećim polutkama preko sindikata.

  10. The Following 9 Users Say Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  11. #1458
    Join Date
    Jan 2020
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    767
    Thanks Thanks Received 
    119
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @kimmi, kad već pomenu završavanje pregovora sa EU i pokretanje sa mrtve tačke, koliko sam uspio pročitati prethodnih dana, iz te EU pričaju da bi stvarni napredak u poglavljima 23 i 24 bio izlazak iz VD stanja u tužilaštvu i sudstvu.
    A to bi značilo sjesti malo i dogovarati se sa DPS.
    Nešto mi se čini da kod vlsti ne vidim neku volju za takvu akciju.
    Mislis da dugorocno sa ovakvim DF, ova vlada moze opstati bez manjina i bez najvece partije (o kojoj ja licno mislim sve najgore) DPS?!
    Ja mislim da nema trika.

    Povrh svih promjena, bivsa vlast i dalje ima 70% svojih ljudi u svim institucijama, regionalni tajkuni, hegemonizvanove birace, komite, manjine, mafija koja opstruira i radi direktno protiv ove vlasti meni govori da ovako nesposobna i prije svega nacionalosticka vlada ne moze i nece dugo….

    A jednom kad padne, jasno je da DF vise nece biti dio nje (osim ako se ne desi kakav psihicki poremecaj kod pravoslavaca pa oni skoce na 40%) sto znaci da umjesto DF-a, uskocice njihovi mentori.

    Dugo pratim politiku i poslije svega, ulozio bih kucu na to da su lideri DF-a zapravo igraci rezima, i to bez ikakvih sumnji.

    Na kraju krajeva, svi su isti i sve je ovo ******. Zadnji izbori i nova vlada je to potvrdila.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #1459
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    I dalje ne mogu da dokučim šta je endgame DF-u?
    Osim možda želja da upravo oni budu, poput sada URA-e ti koji odlučuju da li će se na vlast vratiti DPS ili ne.
    Sa Demokratama su u otvorenom ratu od osnivanja te partije, i kako vrijeme protiče sve bljutavije i jače su medijske kampanje.
    U NK su upregli sve medije koje kontrolišu u CG a i u regionu preko Vučića a u HN su čak i kupili lokalni DPS portal - što im nije mnogo pomoglo da u HN ostvare neki zavidan rezultat a u NK je bio evidentan pad i prelivanje na Demokrate i Daku.
    Na Uru gledaju taman kao na DPS, ali je ura za njih nužno zlo i programski se potpunu razlikuju.
    EU ne želi nikakvu saradnju sa DF-om, ama baš nikakvu.
    Ambasade su bile izričite poslije izbora da ih ne žele nigdje blizu vojnog, obavještajnog ili sektora bezbjednosti.
    Više je nego evidentno da Milačića neće imati na svojoj strani, kakav je takav je vuče nekih 1.5-2% glasova, Danilović će najvjerovatnije pokušati da svoju priču traži van te koalicije zbog loših odnosa sa DF-om, nisu mu dali da prikviri na listu ZBCG a u HN su im noć prije predaje liste javili da je predstavnik ujedinjene tipa 20 na listi pa ovi nisu ni izlazili.
    SNP ne znam šta bi mogao da uradi. Za njih bi najpametnije bilo da se na vrijeme distanciraju od DF-a.
    Što ukoliko DF ostane sam njih dovodi u poziciju da imaju 12-13% što bi kasnije vodilo do raspada DF-a jer mala je bara puna krokodila.
    PZP(i dalje ne vjerujem) ima čak 5 poslanika u ovom sazivu, što ne da ne odražava podršku građana ovoj partiji nego nidje veze. U najboljem slučaju sam PZP ima par stotina glasova a dobili su poslanika kao da imaju preko 20 hiljada.
    Sa 12-13% DF bi imao 8-10 poslanika podijeljenih izmedju 10-15 pokreta i partija.
    Najbolji pokazatelj kuda sve ovo na državnom nibou ide je situacija u BD sa vršenjem lokalne vlasti gdje Carević želi apsolutnu vlast, na ferma 2% lokalne partnere i svi su protiv njega i NOVE čak i članice DF i mislim da će odmah poslije sezone dolje lokalni izbori.
    Nadam se da vlada neće pasti makar do septembra oktobra da bi kampanju vodili u van sezoni jer kampanja i sezona ne mogu zajedno
    One Ring to Rule them all...

  13. #1460
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I dalje ne mogu da dokučim šta je endgame DF-u?...
    Mislim da to ni DF ne zna. Gledao sam vise puta ljude koji se nasom politikom profesionalno bave kako se kolektivno hvataju za glavu pokusavajuci da shvate DF logiku.

    Poceli su sa 32% podrske, dobrim odnosima sa Zdravkom i crkvom, sumnjicavim Zapadom koji ih nije htio blizu vojske i bezbijednosti. Evo ih sest mjeseci kasnije na nekih 20% (sa SNP), na krv i noz sa Zdravkom i ostalim partnerima, crkva ih ignorise, a Zapad vise ne sumnja u njih, nego misli da su ludaci i Vucicevi/Putinovi agenti. Sad ih ne zele ni blizu ikakve vlasti, kamoli bezbjednosnih sektora.

    Kako su to postigli ni meni nije jasno. Da si namjerno htio da unistis sve svoje politicke sanse ne bi bolji posao obavio.

  14. #1461
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Endgame DF-u? A koji im je startgame? Ljudima je jasno da sa 30% imaju šanse da uđu u vladu taman kao 20%, odnosno nikakve. U međuvremenu uvaljivaće svoje u državni aparat i tako se zabetonirati. Recimo jedan od poznatijih "youtube glumaca" Trebješanin naplati svoju žertvu na lokalnim izborima poslom u EPCG. I već su ih ubacili oko 100. Doduše zajedno sa Demokratama.
    Nego, glavari koji upravljaju Frontom rezonuju ne možemo u vladu, ok, ajde onda da gazimo one koj nam ne daju, jer nemamo što izgubiti. Da sjutra bufu izbori i umjesto 30% uzmu 20% biće u istoj poziciji. Ili će biti poslanici ili će se uvaliti kao Milutin ili će na sisu Beograda kao Emilo i Gojko npr.
    Možda najvažnije, ne zaboravite da su oni proxiji Vučića i Rusije od kojih su dobili finih para. Pa moraju, prije svega da za njih odrađuju što im se kaže sa tih adresa. A rečeno im je da prave nestabinost u CG što odgovara njihovim gazdama.
    E sad, što se prave koalicije sa proxijima Vučića i Rusa kojima je glavni cilj nestabinost kod nas, pa čak i tamo gdje ne mora za većinu kao u HN, to je već tema o kojoj se ovdje dosta pisalo i gdje se ljudi neće složiti. Cijena obaranja tiranije DPS. OK.

  15. #1462
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    DF... Hm...






    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  16. The Following 3 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  17. #1463
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Endgame DF-u? A koji im je startgame? Ljudima je jasno da sa 30% imaju šanse da uđu u vladu taman kao 20%, odnosno nikakve. U međuvremenu uvaljivaće svoje u državni aparat i tako se zabetonirati. Recimo jedan od poznatijih "youtube glumaca" Trebješanin naplati svoju žertvu na lokalnim izborima poslom u EPCG. I već su ih ubacili oko 100. Doduše zajedno sa Demokratama.
    Nego, glavari koji upravljaju Frontom rezonuju ne možemo u vladu, ok, ajde onda da gazimo one koj nam ne daju, jer nemamo što izgubiti. Da sjutra bufu izbori i umjesto 30% uzmu 20% biće u istoj poziciji. Ili će biti poslanici ili će se uvaliti kao Milutin ili će na sisu Beograda kao Emilo i Gojko npr.
    Možda najvažnije, ne zaboravite da su oni proxiji Vučića i Rusije od kojih su dobili finih para. Pa moraju, prije svega da za njih odrađuju što im se kaže sa tih adresa. A rečeno im je da prave nestabinost u CG što odgovara njihovim gazdama.
    E sad, što se prave koalicije sa proxijima Vučića i Rusa kojima je glavni cilj nestabinost kod nas, pa čak i tamo gdje ne mora za većinu kao u HN, to je već tema o kojoj se ovdje dosta pisalo i gdje se ljudi neće složiti. Cijena obaranja tiranije DPS. OK.
    E sad ću ti reći ta logika "nije važno koliko birača imamo već da smo potrebni" nikakvog smisla nema. Ni u političkoj teoriji ni u praksi.

    Kad gubiš pola birača to je vazda poraz. Partije postoje zbog dvije stvari - da bi dobile podršku birača i da bi je pretočile u učešće u vlasti. DF sa 30% je nezaobilazan dio svake anti-DPS vlasti. DF sa 15% bogami i ne. DF sa 10% jedva koga i interesuje.

    Koliko dugo će i Vučića i interesovati kao izolovani i prezreni ekstremisti, po tome kolege komitskog DPS? Političari nisu poznati kao altruisti koji ti šalju pare jer se rado sjećaju davnih vremena.


    A evo ni sa 32% ne mogu ni primirisati vlasti nego sve obilaze kao mačka oko vruće kaše i mole - mogu li samo parčence da dobijem.

  18. #1464
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    @kimmi, kad već pomenu završavanje pregovora sa EU i pokretanje sa mrtve tačke, koliko sam uspio pročitati prethodnih dana, iz te EU pričaju da bi stvarni napredak u poglavljima 23 i 24 bio izlazak iz VD stanja u tužilaštvu i sudstvu.
    A to bi značilo sjesti malo i dogovarati se sa DPS.
    Nešto mi se čini da kod vlsti ne vidim neku volju za takvu akciju.
    To kod ure jedino da ima zelje da se ide ka EU, ostali clanovi vladajuce vecine bi najsrecniji bili i kad bi nas izbacili iz nato alijanse, pa bi vidjeli kakve bi saveze i unije ostvarivali i sa kim sve.

  19. #1465
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Mislim da to ni DF ne zna. Gledao sam vise puta ljude koji se nasom politikom profesionalno bave kako se kolektivno hvataju za glavu pokusavajuci da shvate DF logiku.

    Poceli su sa 32% podrske, dobrim odnosima sa Zdravkom i crkvom, sumnjicavim Zapadom koji ih nije htio blizu vojske i bezbijednosti. Evo ih sest mjeseci kasnije na nekih 20% (sa SNP), na krv i noz sa Zdravkom i ostalim partnerima, crkva ih ignorise, a Zapad vise ne sumnja u njih, nego misli da su ludaci i Vucicevi/Putinovi agenti. Sad ih ne zele ni blizu ikakve vlasti, kamoli bezbjednosnih sektora.

    Kako su to postigli ni meni nije jasno. Da si namjerno htio da unistis sve svoje politicke sanse ne bi bolji posao obavio.
    Vucic im je obecao mitropolita na poklon, vidjecemo kako ce se stvari odvijati na relaciji crkva i DF, polako, vrijeme koje je pred nama ukazace nam na znacaj crkve i temeljnog ugovora, vodite racuna da je DF sa ovim sto ih pomenuste trazio bezuslovni potpis, demokrate se nijesu bas pretrgle.

  20. #1466
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,720
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    4,882
    Thanked in
    2,291 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I dalje ne mogu da dokučim šta je endgame DF-u?
    Osim možda želja da upravo oni budu, poput sada URA-e ti koji odlučuju da li će se na vlast vratiti DPS ili ne.
    Sa Demokratama su u otvorenom ratu od osnivanja te partije, i kako vrijeme protiče sve bljutavije i jače su medijske kampanje.
    U NK su upregli sve medije koje kontrolišu u CG a i u regionu preko Vučića a u HN su čak i kupili lokalni DPS portal - što im nije mnogo pomoglo da u HN ostvare neki zavidan rezultat a u NK je bio evidentan pad i prelivanje na Demokrate i Daku.
    Na Uru gledaju taman kao na DPS, ali je ura za njih nužno zlo i programski se potpunu razlikuju.
    EU ne želi nikakvu saradnju sa DF-om, ama baš nikakvu.
    Ambasade su bile izričite poslije izbora da ih ne žele nigdje blizu vojnog, obavještajnog ili sektora bezbjednosti.
    Više je nego evidentno da Milačića neće imati na svojoj strani, kakav je takav je vuče nekih 1.5-2% glasova, Danilović će najvjerovatnije pokušati da svoju priču traži van te koalicije zbog loših odnosa sa DF-om, nisu mu dali da prikviri na listu ZBCG a u HN su im noć prije predaje liste javili da je predstavnik ujedinjene tipa 20 na listi pa ovi nisu ni izlazili.
    SNP ne znam šta bi mogao da uradi. Za njih bi najpametnije bilo da se na vrijeme distanciraju od DF-a.
    Što ukoliko DF ostane sam njih dovodi u poziciju da imaju 12-13% što bi kasnije vodilo do raspada DF-a jer mala je bara puna krokodila.
    PZP(i dalje ne vjerujem) ima čak 5 poslanika u ovom sazivu, što ne da ne odražava podršku građana ovoj partiji nego nidje veze. U najboljem slučaju sam PZP ima par stotina glasova a dobili su poslanika kao da imaju preko 20 hiljada.
    Sa 12-13% DF bi imao 8-10 poslanika podijeljenih izmedju 10-15 pokreta i partija.
    Najbolji pokazatelj kuda sve ovo na državnom nibou ide je situacija u BD sa vršenjem lokalne vlasti gdje Carević želi apsolutnu vlast, na ferma 2% lokalne partnere i svi su protiv njega i NOVE čak i članice DF i mislim da će odmah poslije sezone dolje lokalni izbori.
    Nadam se da vlada neće pasti makar do septembra oktobra da bi kampanju vodili u van sezoni jer kampanja i sezona ne mogu zajedno
    Sprečavanje integracije u EU. Kada se pogleda iz tog ugla mnogi potezi DF-a postaju vrlo jasni.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk

  21. The Following 5 Users Say Thank You to wulfy For This Useful Post:


  22. #1467
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,569
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    I dalje ne mogu da dokučim šta je endgame DF-u?
    DF radi po nalogu Vucica i Putina. A njihov endgame je destabilizacija Zapadnog Balkana i okretanje od EU i od Zapada. Najbolji nacin da to uradis je da sabotiras drzavu koja je sledeca na listi da udje u EU. Sto znaci da DF bukvalno radi protiv interesa Crne Gore. A da rade protiv drzavnih interesa je valjda svima postalo jasno.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  23. The Following 3 Users Say Thank You to VanjaTheMan For This Useful Post:


  24. #1468
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    DF radi po nalogu Vucica i Putina. A njihov endgame je destabilizacija Zapadnog Balkana i okretanje od EU i od Zapada. Najbolji nacin da to uradis je da sabotiras drzavu koja je sledeca na listi da udje u EU. Sto znaci da DF bukvalno radi protiv interesa Crne Gore. A da rade protiv drzavnih interesa je valjda svima postalo jasno.
    Quote Originally Posted by wulfy View Post
    Sprečavanje integracije u EU. Kada se pogleda iz tog ugla mnogi potezi DF-a postaju vrlo jasni.

    Sent from my moto e5 using Tapatalk
    Mislim da se ne kontamo momci.
    Svima je jasno za koga rade i što rade.
    Ono što je sporno su koraci koji neumitno vode ka propasti te opcije.
    DPS ih je do sada 2 puta digao iz pepela - 2016 kroz državni udar i kroz litije.
    Pitanje koje ja pokušavam da postavim je sledeće:
    Ako ti je dugoročni cilj da spriječiš EU integracije, nije li to lakše raditi sa pozicije 25+ poslanika od pozicije 6-8 ili 10 poslanika?
    Jer DF ima radikalno biračko tijelo ono je negdje 10ak%, ti ljudi će uvijek glasati te radikalne opcije krajnje desnice.
    Imali su šansu da odigraju i da se drže na 22-25% što bi ih zacementiralo da se makar još 2 izborna ciklusa bez njih vlast ne može formirati ovako vrlo lako - aposlutno lako - može da se dođe do opcije da DPS(i SD) i DF zajedno imaju 35-45% a da EU izvrši pritisak na manjine (ne treba neki veliki pritisak) da se vlast sastavi bez te dvije opcije što bi realno bilo i najzdravije za CG a dovelo bi do marginalizacije obje te opcije.

    Jer EU je izuzetno nezgodno sad.
    Upravo nas vade iz govana sa autoputem u koje nas je DPS ukrkao, sve će evdidentniji biti slučajevi korupcije i kriminala u sprezi sa politikom a kao što rekoh gore nema ni udaljene naznake da će EU ikada podržati bilo kakav predlog ili opciju da DF bude igdje blizu poluga vlasti.
    Pa ne razumijem sad nikako ako izađu na izbore postoje 3 opcije:
    - DPS se nekim čudom vraća na vlast što dovodi do strašnih nemira, jer se narod pomirio sa činjenicom da nikada više neće biti dio vlasti makar dok su Milo i ovi oko njega na slobodi
    - DPS daje manjinsku podršku manjinama da naprave vlast ( u stvari URA - Demokrate manjine)
    - manjine i Ura i demokrate i koalicije oko njih formiraju vlast
    Ja četvrtu opciju i endgame DF-a ne vidim
    One Ring to Rule them all...

  25. #1469
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    nije. imaš ljude koji ih brane, uporno. a nemaju koristi od njih. samo im pogledaj imenovanja na neke pozicije

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  26. #1470
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    DF radi po nalogu Vucica i Putina. A njihov endgame je destabilizacija Zapadnog Balkana i okretanje od EU i od Zapada. Najbolji nacin da to uradis je da sabotiras drzavu koja je sledeca na listi da udje u EU. Sto znaci da DF bukvalno radi protiv interesa Crne Gore. A da rade protiv drzavnih interesa je valjda svima postalo jasno.
    Cudan neki rad protiv državnih interesa kad su zapeli da se donese zakon o tuzilastvu a to direktno utice na vladavinu prava gdje najvise zaostajemo bas cudno nesto zvuci rad protiv državnih interesa

  27. #1471
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    ...
    Pa ne razumijem sad nikako ako izađu na izbore postoje 3 opcije:
    - DPS se nekim čudom vraća na vlast što dovodi do strašnih nemira, jer se narod pomirio sa činjenicom da nikada više neće biti dio vlasti makar dok su Milo i ovi oko njega na slobodi
    - DPS daje manjinsku podršku manjinama da naprave vlast ( u stvari URA - Demokrate manjine)
    - manjine i Ura i demokrate i koalicije oko njih formiraju vlast
    Ja četvrtu opciju i endgame DF-a ne vidim
    Tačno. A kad si odigrao igru tako da ti je svaki mogući rezultat katastrofa to znač da si potpuni idiot.

    Evo ih jutros - kažu šef ANB Vukšić je izdajnik jer radi za Krivokapićevu vladu, a oni su juče od Krivokapića tražili da ih primi za ministre u toj istoj vladi.

    Bukvalno šizofrenija.

    https://borba.me/df-sluzeci-zdravku-...comment-242216

  28. #1472
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Beton View Post
    Cudan neki rad protiv državnih interesa kad su zapeli da se donese zakon o tuzilastvu a to direktno utice na vladavinu prava gdje najvise zaostajemo bas cudno nesto zvuci rad protiv državnih interesa
    Zakon koji su oni htjeli nije mogao nikako da prođe a zbog tog zakona blokirali su desetine drugih zakona i rad skupćine i ukrali nam 2 mjeseca života i pripreme sezone.
    I ovaj je zakon negdje na ivici da EU na povuče klauzulu balansa
    One Ring to Rule them all...

  29. #1473
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gandalf_White View Post
    Zakon koji su oni htjeli nije mogao nikako da prođe a zbog tog zakona blokirali su desetine drugih zakona i rad skupćine i ukrali nam 2 mjeseca života i pripreme sezone.
    I ovaj je zakon negdje na ivici da EU na povuče klauzulu balansa
    I sta je bilo na kraju donesen je zakon nije se odlagalo do beskonacnosti sta je sa zakonom o imovini i lustraciji je li receno bilo od strane becica da su to prvi zakoni koji ce se usvojiti i dje su zasto ga nemaju spremnog?

  30. #1474
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,350
    Thanks Thanks Given 
    3,485
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    možemo redom evo, zaboraviću nešto:

    - Mandić dan posle izbora traži neke podatke;
    - nisu htjeli Krivokapića za mandatara;
    - Medo prozivao ljude iz Crkve da rade u korist DPSa;
    - smetali im tada potencijalni ministri;
    - tokom tri dana rasprave o izboru nove Vlade, zajedno sa DPSom pljuvali po Krivokapiću;
    - Medo od prvog dana zove premijera i ministra svakakvim imenima;
    - Knežević misli da je neki faktor, pa se čudi kako to da ministri ne znaju ko je on;
    - hoće zakon koji je toliko loš da je tada EU morala da reaguje;
    - preko svojih portala - Borbe, in4s, sada i televizija A1, Prva kao i DANa od prije par dana pljuju premijera i ministre;
    - miniraju rad Parlamenta;
    - zbog micanja Katnića stavljaju član zakona kojin od sjutra, recimo škole nemaju dovoljan broj nastavnika/profesora;
    - rade protiv interesa države Crne Gore;
    - svako im je izdajnik, samo su oni ti, prave patriote;
    - viđeniji članovi su im se napunili za vrijeme DPSa;
    - oni su interesna grupa koja radi šta im kaže SNS.



    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  31. #1475
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Zimovrel
    Posts
    21,573
    Thanks Thanks Given 
    206
    Thanks Thanks Received 
    1,943
    Thanked in
    786 Posts

    Default

    Kao što rekoh 2 mjeseca su blokirali rad skupštine zbog nečega što nije moglo da prodje bez mišljenja V. Komisije.
    Na kraju je zakon djelimično usklađen sa mišljenjem V. Komisije i prošao je skupštinu.
    Budžet blokiraju evo dva ipo mjeseca.
    NTo nema centa da uloži u kampanju, policija nema vozila, javna uprava pleše na ivici zakona, nema tendera, javnih radova, kapitalnih projekata i tako dalje.
    DF od 4 decembra na ovamo je uradio sve što je u njihovoj moći ne samo da minira Vladu nego da obesmisli svaku raspravu u Skupštini i na odborima.
    Što se tiče zakona o porijeklu imovine on će biti usklađen sa EU i mislim da će biti usvojen do sredine septembra ako ne bude novih izbora.
    O zakonu o lustraciji ne znam.

    Dalje, ova Vlada do sada ima sjajne rezultate ako uzmemo u obzir da ih minira DPS i SD kroz kadrove u ministarstvima i DF gdje stigne.
    Napravili su novu aviokompaniju za 3 mjeseca koja je u 3 dana odradila 16 letova i prevezla 1000 putnika (karte u prodaji 10 dana).
    Uspjeli su da animiraju EU da nadje rješenje za autoput da nas ne proguta Kina kao parče slanine.
    Po nevjerovatno povoljnim uslovima se zadužili i spasili nas bankrota.
    Uspjeli da nabave 400k vakcina i suzbiju pandemiju kako tako.
    Da otvore granice i da se ka nama otvore granice.
    Da smijene skoro sve direktore i UO državnih firmi.
    Da vrate Vladanos vlasnicima posle 43 godine.
    Besplatne udžbenike i dječiji dodatak.
    Da naprave smjene u vojsci, policiji, anb-u.
    Itd
    Ima mnogo toga što nisu uradili ali su za ovo 6 mjeseci uradili više nego što su mogli kad im je najveći partner DF.
    One Ring to Rule them all...

  32. The Following 3 Users Say Thank You to Gandalf_White For This Useful Post:


Page 59 of 126 FirstFirst ... 94955565758596061626369109 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 2
    Last Post: 14-01-13, 11:48
  2. tempo zivota
    By dylan|stark in forum Sve i svašta
    Replies: 47
    Last Post: 21-12-04, 19:58
  3. Samo jedan dan zivota?
    By Kapo in forum #montecafe
    Replies: 0
    Last Post: 31-03-04, 16:27
  4. Nauka za i protiv zivota
    By flash in forum Nauka generalno
    Replies: 3
    Last Post: 25-03-04, 13:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •