Page 46 of 47 FirstFirst ... 36424344454647 LastLast
Results 1,126 to 1,150 of 1168

Thread: Ima li Crna Gora more?

  1. #1126
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Jugooceanija je digla na noge brodogradiliste (dokujuci decenijama brodove u Bijelu iako je to bilo uglavnom neisplativije), a koliko je bila ,,crna" govori podatak da je cak i u 2001. imala sansu da stane na noge (6 brodova u tom momentu!).
    Sjetimo se cuvenog remonta Zete (remont kostao vise nego sto je prodat' brod!).
    Zelim od srca Brodogradilistu Bijela isto ono sto su i oni Jugooceaniji. Sa razlikom sto Jugooceanija nikad nije bila u minusu da joj drzava placa dugovanja.
    Toliko je bila ,,crna".
    (Rakite, Plagenti, Sv. Stasije, Sv. Vraca - to su naselja koja je stvorila Jugooceanija)

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  2. #1127
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    u stvaranju tih naselja ulogu je imao i Jugopetrol...

  3. #1128
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Koja crna Jugooceanija. Moj otac nikad nije plovio za njih, otišao je na stranca kada su se svi kleli u Jugooceaniju, i za jedan stan ostavljali život tamo. Poslije su mu govorili da je bio u pravu.
    On nije podnosio da on plovi a da foteljaši prave upravnu zgradu u mermeru, da tamo ima više zaposlenih nego što treba, da se bahate po kancelarijama na njegov račun.
    Jugooceanija je propala zbog našeg mentaliteta neradnika, lopova i prevaranata.
    u upravnoj zgradi je radilo 400 ljudi,zapravo vecinom pilo kafe i dobijalo plate,bio je i malo fizickih aktivnosti.lopovluk je unistio ovu firmu.....

  4. #1129
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    Koja crna Jugooceanija. Moj otac nikad nije plovio za njih, otišao je na stranca kada su se svi kleli u Jugooceaniju, i za jedan stan ostavljali život tamo. Poslije su mu govorili da je bio u pravu.
    On nije podnosio da on plovi a da foteljaši prave upravnu zgradu u mermeru, da tamo ima više zaposlenih nego što treba, da se bahate po kancelarijama na njegov račun.
    Jugooceanija je propala zbog našeg mentaliteta neradnika, lopova i prevaranata.

    Sigurno da je bilo tih kancelariskih birokratskih uposlenika vise nego je trebalo, to je bolest svih drzavnih preduzeca, evo i danas kad nema vise preduzeca u drzavnom vlasnistvu, recimo drzavna administracija je fvise nego prekobrojna. Crna Gora prije ove ere zaduzivanja i srljanja u duznicko ropstvo u ono vrijeme kad je zaradjivala, imala je gotovo najveci devizni priliv od kotorske Jugookeanije i barske Prekookeanske plovidbe, samo sam htio da kazem da smo mi prije dps-a bili potencijalno bogata drzava.

  5. #1130
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    I ja sam plovio na Jugooceaniju.

    Jugooceanija bi mozda i opstala da nam Brodogradiliste Bijela nije zabolo noz u ledja. Nisu htjeli dati garanciju koja je trebala za kredit.
    A obje firme u tom momentu bile drzavne...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    Drzavne, jer je drustvena zajednicka imovina prepisana na drzavu, a onda su tu imovinu dali na upravljanje fondovima. Fondovi su imali upravne odbore koji su bili leglo dps kadrova, iza kojih je stajala partija, koju je opet izabrao narod. Dakle gotovo svako zlo koje je snaslo ovu jadnu drzavu nije zlo, vec svjesni izbor ovoga naroda.

  6. #1131
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Je li moguce da neko misli da je 400 ljudi iz firme unistilo Jugooceaniju!?
    Sankcije i DPS politika su je unistile.
    Ostaje pitanje kome su (ali stvarno) i po kojoj cijeni prodali zgradu. Ona zgrada, sa parkom iza i na onoj lokaciji (dio tog placa se u jednom dijelu nalazi na 2m od mora! ) vrijedili su nekoliko desetina miliona eura. Kazu da je prodata za 6...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  7. #1132
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    je li moguce da ima neko da to shvata bukvalno za 400 radnika.....no coment....
    za zgradu kao i za prostor preko puta se zna.......

  8. #1133
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sto se zna?
    Kad se nesto napise odje onda se to tako i shvata. Bilo nekome bukvalno ili ne.
    Sa Rakitama, Sv. Stasijem, Plagentima i Sv. Vracom (Sv. Vraca nije sve Jugooceanija) Jugopetrol nije imao veze (zaboravih da je Jugooceanija ,,digla" i Zlatne njive).

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  9. #1134
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ko zna-zna,ko ne zna il se pravi lud il ne znam sto je....znaci SV.Stasije sav od Jugooceanije?i Jugopetrol nije ucestvovao u izgradnji u zgradama nidje u gradu?nasmija me na ovaj dan koji je dosta tezak za nas koji imamo godina.a kartonske kucice/zgrade,na Stasije zasto su podignute i kad i ko je donirao?.....shvaticu neznanje i neupucenost kao mladost,nista vise......

  10. #1135
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sav ti je post smijesan. Kao nesto znas, a postavljas pitanja!?
    Mozda preispitujes sebe?
    Bice da sam ja sa svojih 35 mlad (i osjecam se tako ). I sa 10 godina provedenih na Sv. Stasiju.
    ,,Zute" lamele su komplet Jugooceanije.
    Nidje nisam pominjao zgrade koje je podigao Jugopetrol.
    Moji roditelji su radili u Jugooceaniji i Jugopetrolu, mozemo o svakoj zgradi pojedinacno, no ne vidim svrhu...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  11. #1136
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    16,126
    Thanks Thanks Given 
    2,235
    Thanks Thanks Received 
    2,407
    Thanked in
    1,240 Posts

    Default

    Cattaro, to sam ti i pricala. Ljudi se vezali za Jugooceaniju zarad nekih stanova, a moj tata je znas kakvu kucu napravio tada od dva vijadja na stranca. Pare su bile neuporedive. Pitanje je zasto Jugooceanija nije ni blozu toliko placala svoje pomorce. Jer vazda je neko krao.

    Sent from my HTC One using Tapatalk 4

  12. #1137
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    @ montenegrina,
    drugacije je vrijeme bilo tamo do momenta kad su zbog sankcija arestovani brodovi.
    Ljudi su uglavnom bili zadovoljni, a u to vrijeme neki danasnji pomorski giganti nisu bili na mnogo vecem nivou.
    Stan je i tada i danas tesko zaradit'.

    Apsurdno je bilo sto pricat lose o Jugooceaniji, a ja zbilja ne znam pojedinosti o prodaji zgrade, osim onog sto sam napisao.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  13. #1138
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Sav ti je post smijesan. Kao nesto znas, a postavljas pitanja!?
    Mozda preispitujes sebe?
    Bice da sam ja sa svojih 35 mlad (i osjecam se tako ). I sa 10 godina provedenih na Sv. Stasiju.
    ,,Zute" lamele su komplet Jugooceanije.
    Nidje nisam pominjao zgrade koje je podigao Jugopetrol.
    Moji roditelji su radili u Jugooceaniji i Jugopetrolu, mozemo o svakoj zgradi pojedinacno, no ne vidim svrhu...

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    ponovo si me nasmijao,a stariji sam komad od tebe,i vjeruj da se osjecam mladje od tebe ocigledno.a ja cijeli zivot u zalivu,sto ne pomenu da je poslije zemljotresa bilo donacija,budi realan,nije sve pomorska firma napravila,al dobro nije stvarno svrha da raspravljamo o ovome,a o pojedinacnim zgradama tu sam da ti objasnim kad je koja napravljena,
    uostalom montenegrina je sve objasnila.
    p.s.znas li da druga supruga jednog od bivsih direktora Jugooceanije,jos prima uplate na svoj racun,a muz joj je napustio ovaj svijet odavno......:redface:valjda najzad shvatis sto pricam.....komso moj:redface:

  14. #1139
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    @ montenegrina,
    drugacije je vrijeme bilo tamo do momenta kad su zbog sankcija arestovani brodovi.
    Ljudi su uglavnom bili zadovoljni, a u to vrijeme neki danasnji pomorski giganti nisu bili na mnogo vecem nivou.
    Stan je i tada i danas tesko zaradit'.

    Apsurdno je bilo sto pricat lose o Jugooceaniji, a ja zbilja ne znam pojedinosti o prodaji zgrade, osim onog sto sam napisao.
    Jugooceanije je bila firma kojoj nijesu mogli nauditi ni nazovi strucnjaci, ni tih famoznih 400 radnika, sve dok se nije krenulo u javnu pljacku. Na račun bivše flote Jugooceanije podignuto je ukupno 61 milion dolara kredita o kojima nidje nema nikakvog traga. Samo kod nas se desava da pare mogu da ispare, ali kad remont broda "Moslavina" košta 2,11 miliona dolara, a poslije se proda za nepunih 900 hiljada i ćoravom je vidljivo da tu nesto nije bas jasno. Famozne "kćerke kompanije", osnivane pod izgovorom da sačuvaju flotu u vrijeme sankcija, lijepo su je sačuvale tj. kao da je zlotvor čuvao. Stariji forumasi se śećaju tadasnjih diskusija i prodaja brodova za 1 dolar glavnim akcionarima sa Malte, Liberije.... kojima se obicno nije znalo ni ime, a u crno je zavila ona sto imala ime svetice, Maria Tereza koja u miraz dobila brod Pelinovo.....
    Za ono sto je uradjeno Jugooceanij malo bi im bila i dozivotna robija, ali ko se jos śeća toga.....


  15. #1140
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    6,049
    Thanks Thanks Given 
    536
    Thanks Thanks Received 
    636
    Thanked in
    386 Posts

    Default

    Hari, batali tu pricu protiv drzave, tacno te vidim nije ti milo sto smo suvereni.

  16. #1141
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    @ jokac,
    nema svrhe da se shifrovano polemishe.
    Ono sto je mene zanimalo ti nisi napisao. Kad je i ko podizao koje zgrade u Ko - imam odgovore na ta pitanja.
    Sustina moje price je bila da je Jugooceanija razvila Kotor van zidina starog grada (osim Shkaljara), nishta drugo.

    E sad, prica da je Jugooceanija unistavana na Malti je vrlo bitna tema kad se prica o propasti te firme. Mozda drugi put budem o tome pisao...iz prve ruke.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  17. #1142
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    ako budes pisao iz prve ruke,cuvaj ruke.mozda ti imas odgovore na pitanja ko je podizao zgrade u Kotoru,a ja sam bio tu kada su se podizale,ti znas iz price,ja iz stvarnosti..sustina je da sad nije dobro ni meni ni tebi jer se moramo potucat po svijetu da zaradimo za stan.....

  18. #1143
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Jugooceanije je bila firma kojoj nijesu mogli nauditi ni nazovi strucnjaci, ni tih famoznih 400 radnika, sve dok se nije krenulo u javnu pljacku. Na račun bivše flote Jugooceanije podignuto je ukupno 61 milion dolara kredita o kojima nidje nema nikakvog traga. Samo kod nas se desava da pare mogu da ispare, ali kad remont broda "Moslavina" košta 2,11 miliona dolara, a poslije se proda za nepunih 900 hiljada i ćoravom je vidljivo da tu nesto nije bas jasno. Famozne "kćerke kompanije", osnivane pod izgovorom da sačuvaju flotu u vrijeme sankcija, lijepo su je sačuvale tj. kao da je zlotvor čuvao. Stariji forumasi se śećaju tadasnjih diskusija i prodaja brodova za 1 dolar glavnim akcionarima sa Malte, Liberije.... kojima se obicno nije znalo ni ime, a u crno je zavila ona sto imala ime svetice, Maria Tereza koja u miraz dobila brod Pelinovo.....
    Za ono sto je uradjeno Jugooceanij malo bi im bila i dozivotna robija, ali ko se jos śeća toga.....
    Hari,vise nego istina.ponovicu da pojedinima od direktora,jos stizu uplate na racune.....

  19. #1144
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    ako budes pisao iz prve ruke,cuvaj ruke.mozda ti imas odgovore na pitanja ko je podizao zgrade u Kotoru,a ja sam bio tu kada su se podizale,ti znas iz price,ja iz stvarnosti..sustina je da sad nije dobro ni meni ni tebi jer se moramo potucat po svijetu da zaradimo za stan.....
    Slatka prijetnja. Pozdravi te koji bi me dirali po ,,rukama".
    Da, nije nam dobro, ali to ne znaci da grobari Jugooceanije treba da prodju nekaznjeno!

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  20. #1145
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    Hari,vise nego istina.ponovicu da pojedinima od direktora,jos stizu uplate na racune.....
    Zanimljivo. Bilo kakav dokaz za ovo i za gospodju koja i dalje prima novac, sto si ranije pominjao?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  21. #1146
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kucna prijateljica.jos nesto ?

  22. #1147
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokac View Post
    kucna prijateljica.jos nesto ?
    Nista. Dovoljno je.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    P r i m o r a c

  23. #1148
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Zanimljivo. Bilo kakav dokaz za ovo i za gospodju koja i dalje prima novac, sto si ranije pominjao?

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    ne znas ti nista moj prijatelju,tramakajes se po brodova i tako.....imas li ti dokaz da je neko pokrao Jugooceaniju sto pominjes?

  24. #1149
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Nista. Dovoljno je.

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    dovoljno nego kako..

  25. #1150
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,704
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Slatka prijetnja. Pozdravi te koji bi me dirali po ,,rukama".
    Da, nije nam dobro, ali to ne znaci da grobari Jugooceanije treba da prodju nekaznjeno!

    Sent from my LG-D855 using Tapatalk
    kako ti shvatas ovo sve kao prijetnju sve mi je jasno.....bas cudo jedno...

Page 46 of 47 FirstFirst ... 36424344454647 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crna gora hip-hop
    By guntalk in forum Muzika
    Replies: 65
    Last Post: 14-04-11, 15:14
  2. [Crna Gora]^ CS
    By vuk89 in forum Game Server CG
    Replies: 56
    Last Post: 21-11-09, 18:24
  3. Pa da se krene: CRNA GORA - Bugarska; CRNA GORA - Irska
    By ckamalama in forum Ostali sportovi
    Replies: 141
    Last Post: 07-09-08, 12:25
  4. Naša Crna Gora
    By hercules in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 45
    Last Post: 09-06-08, 18:33
  5. Crna Gora
    By bassflora in forum Ostali sportovi
    Replies: 2
    Last Post: 25-06-07, 23:45

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •