Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122
Results 526 to 545 of 545

Thread: Qur'an istinita Bozija uputa

  1. #526
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam šta ovaj copy-paste teolog piše jer sam ga stavio na ignore. U svakom slučaju
    Last edited by Mabus; 19-11-07 at 23:15.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  2. #527
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Tedžvid

    Sjajan sajt o pravilima (glasovnog) učenja Kur'ana:
    http://tajweedinenglish.com

    Na sajtu trenutno ima oko 30 audio i 9 video predavanja na engleskom jeziku. Neka predavanja su dostupna i na francuskom. Sajt ima i RSS podcast feed.

    Dodatne informacije o tedžvid-u:
    http://kiraet.net/ (na bosanskom jeziku)
    http://www.tajweed.com/
    http://www.abouttajweed.com/
    http://www.archive.org/details/tedzv...ski_1980_IZBIH
    Last edited by edin1; 11-10-08 at 06:46.

  3. #528
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo, po meni, najboljeg sajta za pretragu (i listanje) Kur'ana na arapskom jeziku:
    http://tanzil.info/

    Sajt može da pušta audio snimke pojedinačnih ajeta i za to koristi fenomenalni:
    http://www.versebyversequran.com

    tanzil.info nažalost ne podržava pretragu prevoda (kojih ima mnoooogo), ali zato makar može da ih prikaže.
    Last edited by edin1; 05-10-08 at 10:20.

  4. #529
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ovih dana sam odgledao dosta videoa o islamu, sta islam radi, i sta imigranti iz islamski drzava rade po nekim EU drzavama i moj stav je postao dosta radikalniji prema njima. hmm
    rm -rf /

  5. #530
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ovih dana sam odgledao dosta videoa o islamu, sta islam radi, i sta imigranti iz islamski drzava rade po nekim EU drzavama i moj stav je postao dosta radikalniji prema njima. hmm
    Jeste da ti post nije baš na temu, ali odgovaram ti zbog dolje navedenih linkova.

    Ne zaboravi da ne važi uvijek jednakost:
    praksa muslimana = Islam

    A pošto ovih dana gledaš dosta video snimaka, toplo ti preporučujem sljedeća tri:

    Hamza Yusuf (preobraćenik u Islam od circa 1977), intervju od prije 10-20 (ne znam tačno) godina:


    Hamza Yusuf, danas:

    http://www.islamictube.net/watch/189...pe-of-the-Pope

    Evo nekih stranica o njemu:
    http://www.themodernreligion.com/pro...uf-Hanson.html
    http://en.wikipedia.org/wiki/Hamza_Yusuf
    Last edited by edin1; 11-10-08 at 09:13.

  6. #531
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Jeste da ti post nije baš na temu, ali odgovaram ti zbog dolje navedenih linkova.

    Ne zaboravi da ne važi uvijek jednakost:
    praksa muslimana = Islam

    A pošto ovih dana gledaš dosta video snimaka, toplo ti preporučujem sljedeća dva:

    Hamza Yusuf (preobraćenik u Islam od circa 1977), intervju od prije 10-20 (ne znam tačno) godina:


    Hamza Yusuf, danas:
    Pogledat cu no da dodam:
    Nijesam ja mislio na muslimane uopsteno. Siguran sam da ima onih sto se stide sta rade njihovi sugradjani. Gledam video dje ide grupa u kola, rasisticke poruke, svasta pricaju, kad pokusaju da ih uhapse dodje ih 1000. uh

    U Svedsku porastao rape percent za milioooooooon od kad su poceli masnovno muslimanski imigranti. Unemployment rate u dijelu grada dje oni zive preko 50%.

    Ovi radikalni unistise west eu, no im oni dozvoljavaju... Oni kao imigranti dodju iz crappy countries, pobjegli od necega i zele da uniste tu drzavu gdje su dosli i naprave je kao bivsu..

    No opet, ima dostanormalnih, sto zele da se integrisu, zive i rade normalno. Ali imaju ovi sto su jos zarobljeni u pre historic mentalitetu bace preveliku sjenku na njih.

    Dunno why I am even posting this but I have to mention it somewhere lol
    Last edited by N_L; 11-10-08 at 04:05.
    rm -rf /

  7. #532
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Pogledat cu no da dodam:
    Nijesam ja mislio na muslimane uopsteno. Siguran sam da ima onih sto se stide sta rade njihovi sugradjani. Gledam video dje ide grupa u kola, rasisticke poruke, svasta pricaju, kad pokusaju da ih uhapse dodje ih 1000. uh(...)
    Prilično se slažem sa tobom. Bila mi je jedino zapala za oko samo tvoja sintagma "šta Islam radi". Ono što hoću da kažem je da se ne može poistovjećivati Islam sa muslimanima (tj. većinom), kao ni Hrišćanstvo sa hrišćanima.

    Kao primjer za nepodudarnost prakse muslimana i Islama ne moram ići dalje od Balkana. Gradovi sa vjerovatno najviše droge i narkodilera trenutno u Crnoj Gori i Srbiji: Rožaje (97% muslimana) i Novi Pazar (80%?).

    Vjerovali ili ne, većina problema koje muslimani stvaraju, sebi i drugima, su zbog toga što se ne pridžavaju Islama, a što je prouzrokovano nepoznavanjem istog.

    Zato sam ti preporučio da pogledaš gornje video snimke (dodao sam i treći ), posebno prvi. Pomenuću ovdje nešto iz biografije Hamza Yusufa: proveo je 10+(!) godina studirajući islamske nauke po islamskom svijetu uglavnom po sjevernoj i zapadnoj Africi i to sa eminentnim naučnicima. Uradio je to u vrijeme kada Islam uopšte nije bio, da tako kažem, popularan (i u pozitivnom i negativnom smislu popularan), čisto iz unutrašnjih pobuda - traganja za Istinom. Porijeklom je "čisti" Amerikanac - oba roditelja su mu Hrišćani, pri čemu je majka Pravoslavna. Po povratku u USA, završava školu za bolničara.

    Intervju (prvi snimak) je napravljen nakon što se vratio u USA, znači nakon sticanja širokog znanja o Islamu i naglašavam, iz prve ruke, *o muslimanima u islamskom svijetu*.

    Toliko o njemu.

    Što se tiče problema koje razvijene zapadne zemlje imaju sa imigrantima, to je dobrim dijelom i njihova krivica. Narod (mislim na većinu) zapadnih zemalja je uglavnom indiferentan (heedless, pogledaj drugi snimak) prema dostini stvari pa i prema spoljašnjoj politici. Imigrantima ne treba puno da shvate da dobar dio odgovornosti za postavljanje marionetskih vlada po islamskim zemljama imaju upravo zapadne zemlje, tačnije zapadne vlade.

    Vlade su, uslovno rečeno, personifikacija čitavog naroda, pa se bijes imigranata često usmjeri na domicilno stanovništvo, tj. komšije (pa i bukvalne komšije) imigranata. Ono što nisu mogli da rade kući (da se bune), mogu da rade u novim državama.

    I kao što vidiš, imigranti rade i što treba i što ne treba. E ono "što ne treba" zapadne vlasti ne mogu da zaustave, iz istog razloga što ne mogu da zaustave narkomaniju, prostituciju, trgovinu ljudima i slično. Nemaju mehanizme, prije svega moralne, a onda ni zakonske. Teško možeš popravljati drugog ako nisi popravio sebe.

    Evo ti jedan primjer Crne Gore. Državnici pokušavaju da uguraju našu državu u NATO, iako narod to uopšte ne interesuje - tačnije, narod je protiv. Čak će se izgleda slati i trupe u Avganistan! Čemu?!? Kakvo li "čojstvo i junaštvo" pokreće te "velje ratnike"?

    Drugi primjer (u moru drugih) iz Crne Gore, vezan za problematičan moral i naroda i države, je skorašnje uvođenje kao krivičnog djela softverske piraterije. Ovim zakonom je praktično svaki građanin Crne Gore koji koristi kompjuter (ili pomaže u korišćenju) po slovu zakona, kriminalac. Vidiš (ako pratiš vijesti), kako je lako državi svoje građane da proglasi kriminalcima! I kako se samo ležerno građani osjećaju što ih njihova sopstvena država naziva kriminalcima! Na poslu moraš imat legalan windows, doma je OK biti kriminalac. Prosto suludo!

  8. #533
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima svakakvih tzv. muslimana po evropi koji sebe zovu muslimanima. Imao sam prilike da vidim neke šite u Njemačkoj. Medijska kampanja koju vodi zapad je poistovjećivanje imena musliman sa imenom "ARAP" i ako oni čine samo 20% ukupnog svjetskog muslimanskog življa. Sve i da je tačno što je rekao NL to ne znači da Kur'an nije zadnja i istinita Božija uputa. Problem je u ljudima koji ga pogrešno tumače, problem je i u ljudima koji sebe zovu muslimanima a ne znaju ništa o Islamu - koji u ime Islama rade ono što Kur'an zabranjuje.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  9. #534
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    na pauzu
    Posts
    865
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kur'an je knjiga koja je ka stvorena za tumačenje. Svako tamo može nać što želi. Sve je u stilu "mož' da bidne, ne mora da znači". Čas poziva na ljubav, čas na rat, čas na toleranciju, čas na izključivost. Nije ni Biblija (Sveto Pismo) nešto jasnija, ali toliko široko tumačenje ne bi se moglo izvest.

  10. #535
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .............
    Last edited by septembar; 17-10-08 at 00:32.

  11. #536
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    654
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DesertFox View Post
    Kur'an je knjiga koja je ka stvorena za tumačenje. Svako tamo može nać što želi. Sve je u stilu "mož' da bidne, ne mora da znači". Čas poziva na ljubav, čas na rat, čas na toleranciju, čas na izključivost. Nije ni Biblija (Sveto Pismo) nešto jasnija, ali toliko široko tumačenje ne bi se moglo izvest.
    Znaš kako - ni život nije baš jednostavan. Ogroman broj stihova (ajeta) iz Časnog Kur'ana ima tzv. povod objave, tj. razlog zbog čega ih je Uzvišeni Bog objavio. Često su vezani za neki značajan događaj iz života prve generacije muslimana.

    Dalje, postoji čitava tradicija tumačenja Kur'ana (povodi objave su samo dio toga) koja je prilično obimna, i da bi čovjek (posebno nearap) to savladao treba vremena. Naravno, osnovne premise su jednostavne.

    Hajde reci pravo, jesi li uvijek ljubazan prema *svim* ljudima? Ne bi se reklo po tvojim postovima na ovom forumu.

  12. #537
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    4,458
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by edin1 View Post
    Hajde reci pravo, jesi li uvijek ljubazan prema *svim* ljudima? Ne bi se reklo po tvojim postovima na ovom forumu.
    Ne može svako bit prema svima ljubazan. Odli je jedinstven primjerak.
    Never Complain, Never Explain

  13. #538
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Vavilon - Podgorica
    Posts
    2,357
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [QUOTE=Mabus;764991]Postoji jedna Knjiga koja se ogromnim dijelom bavi naukom. U toj Knjizi ne postoji niti jedna jedina teza koja je u suprotnosti sa savremenim naučnim dokazima. Ta Knjiga Biblija nije. Ne postoji niti jedan jedini dokaz da Knjiga koju sada imamo nije ista kao ona od prije 1400 godina. Ta Knjiga se nikada nije tumačila kao što je tumačena Biblija.
    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    nema nikakve potrebe da udjes u dijalog sa osobom koja u 2016-oj misli da je Zemlja ravna.

  14. #539
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    39,953
    Thanks Thanks Given 
    3,938
    Thanks Thanks Received 
    6,446
    Thanked in
    3,087 Posts

    Default

    zemlja je ravna ploca.
    nothing comes from violence and nothing ever could

  15. #540
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,356
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    610
    Thanked in
    494 Posts

    Default

    3:104

    I neka među vama bude onih koji će na dobro pozivati i tražiti da se čini dobro, a od zla odvraćati – oni će šta žele postići.
    Čupatelj

  16. #541
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Ajd da pitam ,ovdje ce to znati neko-ima li kod nas Muslimana Šiita ili su svi Suniti?
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  17. #542
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mabus View Post
    Ne postoji niti jedan jedini dokaz da Knjiga koju sada imamo nije ista kao ona od prije 1400 godina. Ta Knjiga se nikada nije tumačila kao što je tumačena Biblija.
    Kao što ne postoji ni jedan jedini dokaz da je Kuran koji sad imamo onaj kojeg je Muhamed zamislio

    Šta više, s'obzirom da je veliki dio hafiza poginuo u ratu sa Musom vjerovatnije je da današnji Kuran veze nema sa onim kojeg je Allah došapnuo Muhamedu
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  18. #543
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    zemlja je ravna ploca.
    Po Kuranu Zemlja je oblika jajeta.
    E sad, neko će se pitati kako to da je Alah skoro pa pogodio oblik Zemlje dok Jahwe pojma nije imao

    Odgovor je naravno da je do pisanja Kurana utvrđeno kakvog je oblika planeta, a tadašnji Arapi su bili daleko pametniji od Hrišćana pa umjesto da spaljuju naučnike su ih slušali
    Last edited by Rakun; 11-10-18 at 02:34.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #544
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Ajd da pitam ,ovdje ce to znati neko-ima li kod nas Muslimana Šiita ili su svi Suniti?
    Svi su Suni, ako Šiita i ima na nivou su statističke greške

    Srećom Suni u Crnoj Gori su po vjerovanju bliži Arapskim Šiitima nego što su Sunitima. Kažem srećom zato što su svi arapski fanatici Suniti
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  20. #545
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,244
    Thanks Thanks Given 
    419
    Thanks Thanks Received 
    2,570
    Thanked in
    1,252 Posts

    Default

    https://www.theguardian.com/world/20...cross-pakistan

    In public speeches, Rizvi has said his only demand is that the mother-of-five be put to death, the punishment for blasphemy under Pakistan’s penal code. “Our sit-in will go on until the government accepts our demand,” he told the Guardian in a phone interview, denying reports that the sit-in would soon be over.
    Posteno od covjeka, samo jedan malecki zahtjev.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

Page 22 of 22 FirstFirst ... 121819202122

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pitomi karakter Islama
    By cetinje in forum Politika generalno
    Replies: 161
    Last Post: 28-02-06, 11:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •