Page 83 of 119 FirstFirst ... 337379808182838485868793 ... LastLast
Results 2,051 to 2,075 of 2968

Thread: Vaperi...gdje ste ;)

  1. #2051
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bart Simpson View Post
    Na grafikonu je inace nicsalt jacine 50mg. Tako da molim vas dosta tripovanja kako smo se predozirali. Zadnji put sam zpalio cigaru mozda prije 3 godine nakon pauze od nekih mozda 2-3 godine kako sam poceo da parim cisto da vidim bih li opet mogao, vjerujte mi da mi se od pola cigare zavrcelo u glavu. To sto smo se skinuli sa cigara i smanjili pored ostalog i unos nikotina nam stvara ponekad osjecaj overdose-a nikotinom.
    Pa u tome i jeste poenta, nicsalt ako pariš kao običnu tečnost po cio dan, mnogo više nikotina uneseš nego obicne cigarete kad pušiš. Ja na juul od 20mg povučem 7-8 puta i batalim narednih 20 minuta, jer ako nastavim zamanta mi se u glavu. E sad ovo pričam za originalni juul virginia tobacco 20mg 50/50, naravno na 1.8oma grijač od 7-8 watti. Inače se nicsalt tečnosti ne preporučuju na jake modove.

    Sad mi stiže VGOD cubano 20mg tečnost za Myle pod, i kažu da je još bolji. Plus par nic salt on 25 i 35mg. Inače koristim isključivo duvanske arome. Ove lubenice, jagode, menole i mango ne mogu svarit (mada za ovaj tropical mango sam čuo da je baš dobar, i da se najviše konzumira po zapadu).


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  2. #2052
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sto Maraka View Post
    Pa u tome i jeste poenta, nicsalt ako pariš kao običnu tečnost po cio dan, mnogo više nikotina uneseš nego obicne cigarete kad pušiš. Ja na juul od 20mg povučem 7-8 puta i batalim narednih 20 minuta, jer ako nastavim zamanta mi se u glavu. E sad ovo pričam za originalni juul virginia tobacco 20mg 50/50, naravno na 1.8oma grijač od 7-8 watti. Inače se nicsalt tečnosti ne preporučuju na jake modove.

    Sad mi stiže VGOD cubano 20mg tečnost za Myle pod, i kažu da je još bolji. Plus par nic salt on 25 i 35mg. Inače koristim isključivo duvanske arome. Ove lubenice, jagode, menole i mango ne mogu svarit (mada za ovaj tropical mango sam čuo da je baš dobar, i da se najviše konzumira po zapadu).


    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    Ja kad parim freebase na 18 isto tako , 7-8 puffa i ne treba mi narednih 20-30 min. Ne vidim razliku.

  3. #2053
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tivatech View Post
    Ja kad parim freebase na 18 isto tako , 7-8 puffa i ne treba mi narednih 20-30 min. Ne vidim razliku.
    Da, pošto vjerovatno imaš neku ćuntu od 2kW . Na ove male podove se nista ne osjeća.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  4. #2054
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sto Maraka View Post
    Da, pošto vjerovatno imaš neku ćuntu od 2kW . Na ove male podove se nista ne osjeća.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk
    75w, a parim na 14w i 180C. Što je manja temperatura manja je destrukcija nikotina što znači više nikotina u plućima i krvotok.
    Ja sam i dalje skeptičan kad su tzv. nikotenske soli u pitanju i ne pada mi na pamet da ga koristim.
    Last edited by Tivatech; 27-05-19 at 14:27.

  5. #2055
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Na FT je popust 20% valjda josh par sati uz code Cherish.
    ...

  6. #2056
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Da otkazem onda posiljku i ponovo je narucim?

    Posto vec nedelju dana stoji neposlata... :roll:

    Nisam odavno narucivao sa FT-a (osim onih grijaca prije mjesec/dva) ali izgleda nisu ni oni sto su nekad bili...

    P.S. Gledao sam rokove za slanje i na neke je bilo "in stock" (znaci slanje odma) a na neke je bilo 3 dana... Mislim da nije bilo 5 dana nigdje ali preko toga sigurno nije...

    Sad cu da im pisem, dosta je bilo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  7. #2057
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,041
    Thanks Thanks Given 
    5,049
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Otvori ticket i otkazi pa naruchi ponovo,pocheli su da lazu,prije neku noc naruchim 5 velikih bochica,pishe in stock,da bi tek nakon 3 dana chekanja napisali da imaju 3 bochice a za 2 mi vracaju 3 dolara manje,onda se zainatih rekoh vracite ta 3$ i oni hoce vatu u kompenzaciji, ne ne rekoh dajte 3 dolara,pas vam m:-D
    ...

  8. #2058
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Evo su poslali danas izgleda...

    P.S. Izgleda da su mi Bugarske arome stigle... sjutra cu da ih pokupim u posti...

    Sad jos Bart da mi nabavi PG/VG pa da se mucka jos malo
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #2059
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Englezi opet salju kod nas, samo sto je postarina veca i zavisi od kolicine. A takodje i cijene su vec jer sad ne odbijaju VAT.

  10. #2060
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    973
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Do sad sam probao minimum 20 razlicitih nicsalt tečnosti. Sve je smiješno naspram ovoga. Nemoguće kakav ukus, pogotovo ovaj cubano kafeno pakovanje. Danas stiglo iz engleske preko ebay-a. Znači udavih se od parenja

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  11. #2061
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    U nekoj teoriji, za nekoga ko pocinje da pari, koja je bezbjedna granica, na dnevnoj osnovi potrosnje tecnosti? Ako je tecnost recimo na 20mg.
    Da se ne otruje ili nesto slicno.
    Mislim na nic salt tecnosti.
    Postoji li mogucnost da se to izracuna?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  12. #2062
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    To ce ti vjerovatno bolje rec' ovi koji su na nicsalt, ja nisam...

    Ali mislim da imas ono 'pravilo' (svjetske zdavstvene organizacije) gdje se pominje max. od 5mg po kg tjelesne tezine, na dan.

    To znaci ako imas recimo 80kg da bi max. mogao da uneses 400mg nikotina na dan.

    Ako tecnost ima 20mg/ml nikotina to bi onda bilo da mozes max. 40ml na dan da paris..

    Koliko mi je poznato, ljudi uglavnom nicsalt ne pare vise od par ml na dan, nerijetko i ispod 5ml na dan.

    Ovo je samo neka racunica na osnovu onoga sto ja znam ili mislim da znam, ne mora nuzno da bude tacno... mozda ce me neko demantovat' nego eto... trazio si racunicu pa da napisem kako ja mislim da ona izgleda...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  13. #2063
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    978
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    26
    Thanked in
    18 Posts

    Default

    Imas ovaj grafikon sto sam ja okacio, odnosi se ne nicsalt jacine 50mg. Znaci ako nicsalt koristis u kolicini kao obicne cigare i dalje si ispod nivoa nikotina koje uneses obicnim cigarama. Ne znam kolko pufova ima jedna obicna cigara, ajde neka bude 10, tako koristis nicsalt pa napravis pauzu kao sa obicnim cigarama sto bi i ne mozes pretjerati. E sad sa 20mg nicsalt mozes duplirati.

  14. #2064
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    184
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Fala vi ljudi!!!
    Kao i uvjek brz odgovor.
    Nema ih mnogo za narucit na 50mg. Uglavnom su na 20. Ovo sto cu da narucim.


    Sent from my SM-G928F using Tapatalk

  15. #2065
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Barte ja sam gresku izgleda pravio kad sam prajmovao coilove na d19 pa su mi malo trajali. Navikao sam na ego aio da prajmujem coilove odozgo. Sad kad sam samo kroz rupice prajmovao, proslo je 40ml kroz njega, otvorih da vidim, i dalje je vata bijela. Ukus bez promjene.

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  16. #2066
    Join Date
    Mar 2016
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivanderhn78 View Post
    U nekoj teoriji, za nekoga ko pocinje da pari, koja je bezbjedna granica, na dnevnoj osnovi potrosnje tecnosti? Ako je tecnost recimo na 20mg.
    Da se ne otruje ili nesto slicno.
    Mislim na nic salt tecnosti.
    Postoji li mogucnost da se to izracuna?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    Meni se bgm desilo jedan put kad sam tek uzeo salt nic da sam se zaboravio i chain vejpovao masu vremena. Nisam mozda 2ml ispusio al za kratko vrijeme. Glava me je boljela po' ure al posle sve ok kad sam se navikao na kolicinu nikotina

    Sent from my SM-A530F using Tapatalk

  17. #2067
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ivanderhn78 View Post
    U nekoj teoriji, za nekoga ko pocinje da pari, koja je bezbjedna granica, na dnevnoj osnovi potrosnje tecnosti? Ako je tecnost recimo na 20mg.
    Da se ne otruje ili nesto slicno.
    Mislim na nic salt tecnosti.
    Postoji li mogucnost da se to izracuna?

    Sent from my SM-G928F using Tapatalk
    Ja evo od nedavno vejpujem... nikotin ne koristim jer nikad u životu cigar nijesam zapalio niti ću, ali što se tiče tečnosti 3ml mi staje u tank a pripunim ga jedno 10x dnevno... e sad... nije vazda prazan kad ga pripunim ali između 12 i 15ml spičim na dan.
    Merak ali skup hobi.

  18. #2068
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bubreg View Post
    Ja evo od nedavno vejpujem... nikotin ne koristim jer nikad u životu cigar nijesam zapalio niti ću, ali što se tiče tečnosti 3ml mi staje u tank a pripunim ga jedno 10x dnevno... e sad... nije vazda prazan kad ga pripunim ali između 12 i 15ml spičim na dan.
    Merak ali skup hobi.
    Bogami si ti SKORO i mene zayebao

    Pa kupujes li gotove tecnosti? Onda ti je skuplje od cigara (znam da nisi pusio nego poredjenja radi)...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  19. #2069
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Bogami si ti SKORO i mene zayebao

    Pa kupujes li gotove tecnosti? Onda ti je skuplje od cigara (znam da nisi pusio nego poredjenja radi)...
    Ne ja još sam nedonošče za to, ali smućka mi bart ponešto i naručujem likvu sa FT. Naučiću vremenom... čekam da mi stigne jedan atomizer koji bi trebalo da mi manje troši tečnost (allegedly) jer je mesh koji sagorijeva na 45W a izuzetno je efikasan, ovaj trenutni smok pičim na 80W i to mu je idealno. Sa ovim novim bi trebalo 30ml da mi traje 3 dana i to je onda ok, ispada po 1,20€ dnevno a to je ka da pušim kakve tuške cigare ciganske bez akcize.

    Počeo sam sa MTL-om jer mi se đevojka odvikava od cigara i sve vrijeme sam mislio da je cijeli koncept vejpovanja da se izbače cigare, što sam zaključio da je vrlo daleko od istine od kad sam probao subohm jer je to merak potpuno desete kategorije i ne mora bit povezan sa cigarima i nikotinom ninakoji način. Sad kad probam MTL imam osjećaj da mi je neko nos začepio i da se davim. Smiješno zvuči, ali evo kratka ispovijest što sam sve "riješio" vejpovanjem voćkica: uveče kad radim (zakucan sam baš dugo pred ekran) zna sam da izijem 3 kese čipsa i popijem kilo soka, ka prasica. Od kad vejpujem nijedan prehrambeni artikal na astal nemam a živci su mi mirniji duplo dok radim. Nikakvu potrebu nizakakvim ždranjem nemam jer sam se trpa samo od nervoze ili ti natege dok radim, napravim pauzu i ne treba mi druga zabava, ne grickam nokte od nervoze kad sam pod stresom no vejpujem... baš, mnogo muva jednim udarcem. Nadam se da se za 15 godina od sad neće ispostavit da je sve ovo otrov živa i da ćemo svi da pomremo od kakve nove vrste raka.

  20. #2070
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bubreg View Post
    Ne ja još sam nedonošče za to, ali smućka mi bart ponešto i naručujem likvu sa FT. Naučiću vremenom... čekam da mi stigne jedan atomizer koji bi trebalo da mi manje troši tečnost (allegedly) jer je mesh koji sagorijeva na 45W a izuzetno je efikasan, ovaj trenutni smok pičim na 80W i to mu je idealno. Sa ovim novim bi trebalo 30ml da mi traje 3 dana i to je onda ok, ispada po 1,20€ dnevno a to je ka da pušim kakve tuške cigare ciganske bez akcize.

    Počeo sam sa MTL-om jer mi se đevojka odvikava od cigara i sve vrijeme sam mislio da je cijeli koncept vejpovanja da se izbače cigare, što sam zaključio da je vrlo daleko od istine od kad sam probao subohm jer je to merak potpuno desete kategorije i ne mora bit povezan sa cigarima i nikotinom ninakoji način. Sad kad probam MTL imam osjećaj da mi je neko nos začepio i da se davim. Smiješno zvuči, ali evo kratka ispovijest što sam sve "riješio" vejpovanjem voćkica: uveče kad radim (zakucan sam baš dugo pred ekran) zna sam da izijem 3 kese čipsa i popijem kilo soka, ka prasica. Od kad vejpujem nijedan prehrambeni artikal na astal nemam a živci su mi mirniji duplo dok radim. Nikakvu potrebu nizakakvim ždranjem nemam jer sam se trpa samo od nervoze ili ti natege dok radim, napravim pauzu i ne treba mi druga zabava, ne grickam nokte od nervoze kad sam pod stresom no vejpujem... baš, mnogo muva jednim udarcem. Nadam se da se za 15 godina od sad neće ispostavit da je sve ovo otrov živa i da ćemo svi da pomremo od kakve nove vrste raka.
    A dobro, znao sam da si na DTL, sa MTL-om ne mozes toliko pa da je ne vadis iz usta...

    Mada ne znam koje grijace koristis pa si na 80W, cak je i meni to previse i iskustvo koje nisam ni pokusao niti imam namjeru...

    Ja pokusavam da ga drzim sto nize a to je nekih 25-30W, trenutno 27W. (grijac 0.6Ω)

    Ocekujem i ja neki mesh da dodje, da vidim kakvo je to cudo...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  21. #2071
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    0.4Ω, coil sa 3 dupla grijača. Deklarisan je 50-110W, međutim na 50 nema ništa, na 70 je blistav, ali je između 75 i 80 još bolji. Preko toga nijesam probao jer već na 80 kreće da ključa ako ne povučeš dovoljno brzo.
    Stiže mi GeekVape Cerberus sa grijačima na 0.3
    Ω i 0.15Ω, oba su mesh, ovaj 0.3Ω je predviđen od 30 do 45W a piše da je idealan na 40, a ovaj 0.15Ω je od 60 do 90, idealan na 70W... probaću oba pa ću viđet. Treba da mi stigne i Profile Unity RTA mesh, ali je kasnila isporuka dokle ga pošalju nikuđ, pa mislim da neđe još desetak dana.

  22. #2072
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Ja sam narucio ovaj... mnogi ga hvale, vidjecemo sto je i kako se poredi sa dosadasnjim koji nisam mijenjao duze vremena...




    Sa grijacima 0.2Ω da se proba pa da vidim koje cu dalje, poslije njih... Testiranje za sad...



    0.2 Ω cu svakako i ja morat' da pojacam a vidjecemo koliko... Preporuceno je od 40W do 80W, vjerujem da ce meni 50W bit' dovoljno, ako ne i ispod toga...
    Last edited by Fidel Castro; 04-06-19 at 00:46.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  23. #2073
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    vidio, mislim da je to isti coil kao u ADVKEN Dark Mesh, odnosno isti standard. Mogu ti reć prilično je sličan i tank, hvale ih, ali to ti ne radi ispod 50+W taj mali grijač što je napolje, a taj unutra treba da zaćeraš baš 80+ sigurno

  24. #2074
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,291
    Thanks Thanks Given 
    2,795
    Thanks Thanks Received 
    4,616
    Thanked in
    2,431 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bubreg View Post
    vidio, mislim da je to isti coil kao u ADVKEN Dark Mesh, odnosno isti standard. Mogu ti reć prilično je sličan i tank, hvale ih, ali to ti ne radi ispod 50+W taj mali grijač što je napolje, a taj unutra treba da zaćeraš baš 80+ sigurno
    Imaju oni masu grijaca, zavisno od koliko ima "komora", tj. ovih odvojih 'mesh' mrezica... Uzeh samo 5 ovih da probam, lako cu uzet' neke druge... A taman im sad izlazi nova serija (izasla je ali na FT nije bilo kad sam narucivao nego je pisalo da stize za tipa 20 dana) koja bi trebala i da je nesto bolja...

    Taj unutra svakako ide u smece, ne znam ni ocu li ga probat' ali ga koristit' na duze i 100W sigurno necu...

    Ove sto sam uzeo... ne mogu da pricam jer ne znam ali eto.. mislim da ce mi 50W bit' dovoljno... vidjecemo. Uskoro, nadam se. (tracking kaze da je poslo u US iako sam ubijedjen da SG tracking brlja)


    Ovo su im X1, X2 i X3...




    A ova nova serija je TX1, TX2, TX3 i TX4...

    Last edited by Fidel Castro; 04-06-19 at 00:56.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  25. #2075
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,109
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Nemoj ništa bačat jer ću ja nabavit advken dark mesh sigurno, pa ću ti ga uzet da se ne mučiš sa smećem

Page 83 of 119 FirstFirst ... 337379808182838485868793 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. Gdje učite?
    By Sten in forum Sve i svašta
    Replies: 16
    Last Post: 05-07-17, 18:56
  2. Gdje u PG
    By kambodza in forum Motociklizam
    Replies: 1
    Last Post: 06-04-10, 18:24
  3. tačno gdje smo...............
    By funestis in forum Religija i filozofija
    Replies: 61
    Last Post: 14-06-09, 14:41
  4. Gdje?
    By Boyanna in forum Primorski
    Replies: 35
    Last Post: 27-03-06, 11:39
  5. Gdje je EOS?
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 1
    Last Post: 20-11-05, 12:15

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •