Page 882 of 965 FirstFirst ... 382782832872878879880881882883884885886892932 ... LastLast
Results 22,026 to 22,050 of 24106

Thread: Automobilizam!

  1. #22026
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Sef policije se ne slaze s tobom. Cak iako se auto koje pretices pomjera skroz desno.


  2. The Following User Says Thank You to TAKUMI For This Useful Post:


  3. #22027
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    a vala ni ta premija nije skupa koliko god da si kriv i steta na drugo auto da je ne moze te preko 50 eura ispanuti skuplja registracija

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  4. #22028
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    a vala ni ta premija nije skupa koliko god da si kriv i steta na drugo auto da je ne moze te preko 50 eura ispanuti skuplja registracija

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Prve godine 50€;druge 45€...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  5. #22029
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Prve godine 50€;druge 45€...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    nije strasno, ada samo lakiranje minimum 100 eura coeku da platis

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  7. #22030
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    ako se vozila sporo krecu ili stoje onda se broji da je obilazenje, ovaj je kriv sto je obilazio velikom brzinom ona je kriva sto je guska i eto
    She is only here to annoy herself!

  8. #22031
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Znači mogla je i ona da krene u zaobilaženje...ili nije, jer nema Akrapović auspuh?

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  9. #22032
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    2,386
    Thanks Thanks Given 
    1,802
    Thanks Thanks Received 
    1,145
    Thanked in
    434 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ako se vozila sporo krecu ili stoje onda se broji da je obilazenje, ovaj je kriv sto je obilazio velikom brzinom ona je kriva sto je guska i eto
    Ovo je iz Zobsa?

  10. #22033
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Ne no podrska kolege motoriste :-)
    Krivi su oboje a posebno on. Nema ni zaobilazenja, ni preticanja, ni okretanja, ni gazenja pune koliko se ja sjecam... tako da prica ona kriva nema utemeljenje :-)

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  11. The Following User Says Thank You to bojankov For This Useful Post:


  12. #22034
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    obilaženje preko pune može ako se može izvršiti bezbjedno, vozila koja se jako sporo kreću (tipa 5 km/h radne mašine i slično) se u praksi posmatraju kao zaustavljena ovo mi je neko rekao davno iako tako vjerovatno ne piše u zakonu
    She is only here to annoy herself!

  13. #22035
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    obilaženje preko pune može ako se može izvršiti bezbjedno, vozila koja se jako sporo kreću (tipa 5 km/h radne mašine i slično) se u praksi posmatraju kao zaustavljena ovo mi je neko rekao davno iako tako vjerovatno ne piše u zakonu
    a obicicu pa neka me kazne ahaha
    to vazi za ove skoro stacionarne - masine, traktore, taljige...

    sto se motora tice - ja pricam iskljucivo o obiazenju unutar iste saobracajne trake

    Naceraste me da trazim ZOBS - znaci dozvoljeno je vidi predzadnji red

    Član 49
    Preticanje ili obilaženje vozač može da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i kad na putu ima dovoljno prostora za bezbjedno izvođenje radnji.
    Vozač ne smije da vrši preticanje ili obilaženje kad time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.
    Vozač ne smije vozilom da započne preticanje ili obilaženje:
    1) kolone vozila;
    2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;
    3) ako je vozač ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak za preticanje ili obilaženje;
    4) ako bi time ugrozio bezbjednost saobraćaja ili ometao saobraćaj iz suprotnog smjera;
    5) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi mogao da se vrati u saobraćajnu traku kojom se kretao bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju;
    6) saobraćajnom trakom za prinudno zaustavljanje vozila;
    7) na početku prevoja, na prevoju, ispred i u nepreglednoj krivini, osim na kolovozu sa najmanje dvije saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smjeru;
    8) u tunelu;
    9) vozila koje se približava pješačkom prelazu ili ga prelazi;
    10) vozila koje se zaustavilo ili zaustavlja radi propuštanja pješaka na pješačkom prelazu;
    11) neposredno ispred i na prelazu puta preko željezničke ili tramvajske pruge;
    12) vozila pod pratnjom;
    13) saobraćajnom trakom za spora vozila;
    14) na mjestu gdje je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom;
    15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namijenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smjera.
    Obilaženje zaustavljene kolone na putu je zabranjeno ako se vozač nakon obilaženja ne bi mogao bezbjedno uključiti na saobraćajnu traku namijenjenu kretanju vozila u smjeru u kojem se kreće.
    Izuzetno, obilaženje u slučaju iz stava 3 tačka 15 ovog člana dozvoljeno je pod uslovima iz stava 1 ovog člana.
    Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava druge učesnike u saobraćaju.
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  14. #22036
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ne mozes da pretices kolonu preko pune…
    Dozvoljeno je preticanje,ako ne prelazis bijelu liniju

  15. #22037
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    2018ma ja bio do italije, trst-firenca-san marino-trst i vracam se doma trst-tv iz cuga, svratio dolje kod druga po ure i reko jos ovo malo do podgorice da odvozim, a umoran kao pasce.
    guzva na izlasku iz tivta, ja izmedju auta, sve 10 na sat ali prolazim (imam bocne kofere) i zaustavlja me policajac.
    ja stao, ne kapiram sto je, ali ok reko...mozda je reda radi.
    kaze preticao si kolonu na punoj...itd itd. ja se iznenadio skroz na skroz, ali umoran, cutim...niti znam zakon niti me zanima, ako sam kriv sto cu, kazni me pa da se razilazimo.
    samo sam mu rekao da sam za 5 dana presao 3-4 hiljade kilometara i da sam tako "pretekao" a po mome obisao hiljadu vozila u tih 5 dana i da me niko nidje nije zaustavio. on mi napisa nesto sitno i pustio me doma da idem.

    u ameriici se svi zivi sklone malo u stranu ako je kakav zastoj (mada imaju dje) a motoristi pice izmedju.
    E sad i motoristi su bezobrazni, turiraju, prolaze 100 na sat izmedju auta ali...mislim da je najnormalnije da pustis toga sto moze da prodje ako vec ti moras da sjedis tu. tih 10 cm svako moze, pa i kamion a ne mali auto, a zmigavac i retrovior su egzotika a bogme bi trebale klempe da se pale za nekoristenje istog!

    samo bacite pogled malo u retrovizor, i to je to...vec ste motoristi uslugu ucinjeli samim tim sto ste ga vidjeeli.
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  16. #22038
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Randy Orton View Post
    Dozvoljeno je preticanje,ako ne prelazis bijelu liniju


    Nije.


  17. #22039
    Join Date
    May 2010
    Location
    Boka Kotorska HN♥️
    Posts
    4,089
    Thanks Thanks Given 
    633
    Thanks Thanks Received 
    656
    Thanked in
    409 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Nije.
    Dje si ti polago vozacki?

  18. #22040
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    U sad. Ti?


  19. #22041
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    u sad-californiji je dozvoljeno
    u cg ne znam
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  20. #22042
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Nije.
    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post

    Naceraste me da trazim ZOBS - znaci dozvoljeno je vidi predzadnji red

    Član 49
    Preticanje ili obilaženje vozač može da vrši samo ako time ne ometa normalno kretanje vozila koja dolaze iz suprotnog smjera i kad na putu ima dovoljno prostora za bezbjedno izvođenje radnji.
    Vozač ne smije da vrši preticanje ili obilaženje kad time može ugroziti druge učesnike u saobraćaju.
    Vozač ne smije vozilom da započne preticanje ili obilaženje:
    1) kolone vozila;
    2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;
    3) ako je vozač ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak za preticanje ili obilaženje;
    4) ako bi time ugrozio bezbjednost saobraćaja ili ometao saobraćaj iz suprotnog smjera;
    5) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi mogao da se vrati u saobraćajnu traku kojom se kretao bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju;
    6) saobraćajnom trakom za prinudno zaustavljanje vozila;
    7) na početku prevoja, na prevoju, ispred i u nepreglednoj krivini, osim na kolovozu sa najmanje dvije saobraćajne trake za kretanje vozila u istom smjeru;
    8) u tunelu;
    9) vozila koje se približava pješačkom prelazu ili ga prelazi;
    10) vozila koje se zaustavilo ili zaustavlja radi propuštanja pješaka na pješačkom prelazu;
    11) neposredno ispred i na prelazu puta preko željezničke ili tramvajske pruge;
    12) vozila pod pratnjom;
    13) saobraćajnom trakom za spora vozila;
    14) na mjestu gdje je to zabranjeno saobraćajnom signalizacijom;
    15) na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namijenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smjera.
    Obilaženje zaustavljene kolone na putu je zabranjeno ako se vozač nakon obilaženja ne bi mogao bezbjedno uključiti na saobraćajnu traku namijenjenu kretanju vozila u smjeru u kojem se kreće.
    Izuzetno, obilaženje u slučaju iz stava 3 tačka 15 ovog člana dozvoljeno je pod uslovima iz stava 1 ovog člana.
    Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju i odstojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava druge učesnike u saobraćaju.
    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    u sad-californiji je dozvoljeno
    u cg ne znam

    ne citate vi dugacke postove
    evo vam clan zakona, jasno pise da je dozvoljeno ako ne prelazis liniju i ako ne ugrozavas druge
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  21. The Following User Says Thank You to LuTheDuck For This Useful Post:


  22. #22043
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    pokvari se nekome auto na put, treba li da se napravi kolona od 20 kilometara dok ne dođe šlepa da ga pokupi, a i kako šlepa da dođe onda ako dolazi iz istog smjera
    She is only here to annoy herself!

  23. #22044
    Join Date
    Aug 2016
    Location
    MNE
    Posts
    22,567
    Thanks Thanks Given 
    2,339
    Thanks Thanks Received 
    4,429
    Thanked in
    2,561 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ne citate vi dugacke postove
    evo vam clan zakona, jasno pise da je dozvoljeno ako ne prelazis liniju i ako ne ugrozavas druge
    Ovo je nas ZOBS. Pricamo o preticanju u SRB.


    Quote Originally Posted by NSX View Post
    pokvari se nekome auto na put, treba li da se napravi kolona od 20 kilometara dok ne dođe šlepa da ga pokupi, a i kako šlepa da dođe onda ako dolazi iz istog smjera

    Preticanje je jedno a zaobilazenje drugo.


  24. #22045
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,689
    Thanks Thanks Given 
    1,738
    Thanks Thanks Received 
    753
    Thanked in
    307 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    ne citate vi dugacke postove
    evo vam clan zakona, jasno pise da je dozvoljeno ako ne prelazis liniju i ako ne ugrozavas druge
    jaaa se izvinjavam i zahvaljujem na ovom tekstu zakona.
    valjace mi



    mene zanima od koliko godina djeca smiju da se voze na motoru??
    As far back as I can remember I always wanted to be a gangster.

  25. The Following User Says Thank You to dub_c For This Useful Post:


  26. #22046
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,624
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Uzmite u obzir da je kolona sve više od 2 vozila.
    Ako je neko u kvaru i zauzeo je traku,red bi bio(a i po zakonu je, mislim) da se redom zaobilazi a ne ko prvi pređe u traku pa šibaj...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  27. #22047
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TAKUMI View Post
    Ovo je nas ZOBS. Pricamo o preticanju u SRB.

    Preticanje je jedno a zaobilazenje drugo.
    Mnogo ti nade polazes u legislativu u regionu... svi mi prepisujemo i i dalje imamo 60%+ sakona SFRJ iz 70 i neke. U CG cak nikako da izbace debili uslove za vozaca tramvaja i trolejbusa... niti ih imamo niti cemo ih ikad idam to mogu sa sigurnoscu da tvrdim

    Inace, SRB je skoro pa identican clan, samo je kod njih br 55

    Quote Originally Posted by dub_c View Post
    jaaa se izvinjavam i zahvaljujem na ovom tekstu zakona.
    valjace mi

    mene zanima od koliko godina djeca smiju da se voze na motoru??
    vazdaa
    za djecu ne znam, ali ti je npr za auto to definisano visinom kad smiju na prvo sjediste i do kad im treba booster... vjerovatno u neki MUPov pravilnik isto to stoji i za motore
    logicki gledano morali bi biti dovoljno visoki da im noge stanu na predvidjeni oslonac za putnika

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Uzmite u obzir da je kolona sve više od 2 vozila.
    Ako je neko u kvaru i zauzeo je traku,red bi bio(a i po zakonu je, mislim) da se redom zaobilazi a ne ko prvi pređe u traku pa šibaj...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    nema ogranicenja ko ce prvi po zakonu. pravilo je samo da sve sto radis moras uciniti tako da ne ometas druge - znaci teorijski ako zadnji da zmigavac i prestroji se svi bi ga trebali sacekati, a ne sekat ko ce prvi sto je cest slucaj... nije eticki, ali nije protiv zakona ako prvi krene onaj sa zacelja
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  28. #22048
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by joni View Post
    Uzmite u obzir da je kolona sve više od 2 vozila.
    Ako je neko u kvaru i zauzeo je traku,red bi bio(a i po zakonu je, mislim) da se redom zaobilazi a ne ko prvi pređe u traku pa šibaj...

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    poenta je u tome da motorom može bezbjedno da se zaobiđe kolona u ovoj situaciji (ako se vozi sporije i ako ti ne izleti ovakva guska) a autom ne može
    She is only here to annoy herself!

  29. #22049
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    1,276
    Thanks Thanks Given 
    740
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    456 Posts

    Default

    Zabranjeno je preticanje i obilazenje kolone vozila.
    Zabranjeno je preticanje i obilazenje na mjestu na kojem je to zabranjeno saobracajnom signalizacijom.
    U smislu zakona, bijela linija koja nije isprekidana je isto sto i zid ili prepreka.
    I da, zivot je bogatiji od propisa i svi mi obilazimo i preticemo ali kada se desi nesto u saobracaju i to dodje do suda, posebno sa tezim ishodima, primjenjuje se zakon i eventualno sistem podijele krivice. Uostalom, zbog toga i postoje vjestaci


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  30. #22050
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Postavljeno 09.04.2018. u 14:47




    [COLOR=#000000 !important]Po novim pravilima, dozvoljeno je da pređete punu liniju kada naiđete na sporo vozilo i želite da ga preteknete.
    [COLOR=#000000 !important]Među spora vozila spadaju bicikli, radne mašine, traktori, motokultivatori, zaprežna vozila i slično. Do sada je bilo zabranjeno preticanje ukoliko zbog toga morate da pređete preko pune linije.

    Kamione ne smete da pretičete preko pune linije, bez ozbira koliko sporo se kreću.[/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important][/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important]Prethodna pravila su zbunjivala mnoge vozače[/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important]U starom zakonu, nedovoljno jasno pravilo o preticanju na delu puta sa punom linijom dovelo je do mnogo nesporazuma i kazni. Konkretno, bilo je dozvoljeno da preteknete sporo vozilo na delu puta sa punom linijom - ALI OBRATITE PAŽNJU - samo ako pritom ne pređete punu liniju, odnosno ostanete u svojoj traci.[/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important]U praksi ovo je moglo da se izvede kada je u pitanju preticanje bicikla ili mopeda, ali kada je u pitanju neko iole šire vozilo kao što je traktor, praktično nema prostora da ga preteknete a da ne pregazite punu liniju, osim ako se traktor ne skloni u stranu s puta.[/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important]A po novom zakonu?[/COLOR]
    [COLOR=#000000 !important]Po novom zakonu, dozvoljeno je preticanje sporih vozila preko pune linije ako to može da se izvede bezbedno. Ponavljamo, naiđete li na bicikl, radnu mašinu, traktor, motokultivator, zaprežno vozilo i slično, po novim pravilima možete da pređete preko pune linije u susednu traku kako biste ga pretekli.[/COLOR]
    [/COLOR]
    https://www.polovniautomobili.com/au...ko-pune-linije
    She is only here to annoy herself!

Page 882 of 965 FirstFirst ... 382782832872878879880881882883884885886892932 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam
    Replies: 1
    Last Post: 17-03-11, 12:57
  2. Automobilizam!
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9307
    Last Post: 17-03-11, 09:29
  3. Automobilizam i Erotika...
    By George_Clooney in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 198
    Last Post: 14-12-10, 23:24
  4. Automobilizam Oglasi
    By dobarauto in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 21-11-10, 08:03

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •