Page 440 of 1249 FirstFirst ... 340390430436437438439440441442443444450490540940 ... LastLast
Results 10,976 to 11,000 of 31213

Thread: Vlada Crne Gore, 42. saziv

  1. #10976
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Bio je dobar, za odlican.... Pa imam neke sumnje, nesto me opet malo kopka....
    Odgovori su mu ponekad isuvise politicki. Nije mi se svidjeo odgovor na pitanje "pojedini pripadnici UP izgledaju kao sa Wall Streeta, odijela, automobili, navin zivota....."
    Odgovor jeste korektan, ali mi je i dalje "zavjet plavih". Ne odaje mi sigurnost da se tu nece gledati kontrola stete za sluzbu.
    Drugo pitanje je bilo vezano za Veljovica i izjavu oko hapsenja Djukanovica. Da ne podsjecamo sad na tu sramotu od izjave, koju je i Komnenic zaboravio, a ona je glasila da ga ni u hipotetickoj situaciji ne bi uhapsio. Malo je i Komnenic tu kiksao, a vidim da se ovdje pominju novi ministri, a ta se izjava i njena tezina, kojom je receno da su Djukanovic i sve koje on smatra bliskim, jednostavno nedodirljivi. Sto se vidjelo i u slucaju kada je Barovic mladji ubio kolima covjeka u Tolosima, i dje je bilo manje price na forumu, nego danas oko udesa dje postoji materijalna steta.
    Elem. Na postavljeno pitanje se ne daje onakav odgovor, ukoliko zelis da pokazes da ozbiljno ulazis u pricu transformacije policije.
    Odgovor koji je trebao da da je sledeci
    "da, bez problema bih uhapsio i predsjednika i premijera, kao i bilo koju osobu za koju postoje jasni dokazi i nalog za privodjenje od istraznog sudije ili tuzilastva"
    Poslije toga mozes da mlatis sta hoces, ali da bi prekinuo percepciju sluzbe koju narod ima, ne ne odgovara se na onaj nacim

  2. #10977
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Budva
    Posts
    13,785
    Thanks Thanks Given 
    1,486
    Thanks Thanks Received 
    4,943
    Thanked in
    2,316 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Viscount View Post
    @wulfy Hvala na pojašnjenju. Mene interesuje što je prethodna vlada uradila po tom pitanju i zašto nije pokrenula odgovarajuće mehanizme kako bi se izvršila procjena uticaja na životnu sredinu na teritoriji Crne Gore? Nego su nevladine organizacije Ozon i Green Home morale da podnose prijavu nadežnim međunarodnim tijelima zbog kršenja Espooo konvencije od strane BiH umjesto da se Vlada prva pozabavi time. Već imamo slično iskustvo sa hidroelektranama na Cijevni, pa nova vlada ne smije dozvoliti da se ponovi isti scenario.
    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Koja je razlika između "neću baru, oću Taru" prije nekih 15+ godina kada je blokirana gradnja Buk Bijela gdje je trebala da učestvuje Crna Gora i današnje Buk Bijele. Izuzev, što ga mi malčice duvamo koliko mi se čini. Sjećam se tada epskog protivljenja Vijesti i NVO. Sad ništa... Ili sad ne možemo ništa jer je Srpska našla drugog partnera. Ako je tako možemo li makar kampanju "ja sam malo magarence ime mi je Njako". Što je sa ekolozima? Usporavanje Tare i Pive? Ili su ostali na Sinjavinu da izdižu?

    Što se tiče ukidanja putarine HN-Trebinje, ista je ukinuta tako što se ispregovaralo sa koncesionarom i isplaćena mu procijenjena zarada za preostali period. Vlada je dakle, samo unaprijed platila putarine iz budžeta za preostali period korišćenja. Taj koji je imao koncesiju ne bi se nje odrekao da nije imao matematiku. A onda prestaviš kao ludilo potez. Jes Mickey je to iz svoga džepa platio.
    Hronologija izgradnje brane ,,Buk Bijela’’ (možda u njoj ima odgovara na pitanja).

    1974 god.
    - obustavljeni radovi na izgradnji hidroelektrane ,,Buk Bijela’’ zbog velikog pritiska domaće i svetske javnosti.

    1976 god.
    – Svjetska zajednica je zaštitila rijeku Taru kroz program ,,Čovjek i biosfera’’ (Man and Biosphere)

    1980 god.
    – Svjetska zajednica je Durmitor i rijeku Taru proglasila kao mjesto svjetskog nasljeđa UNESCO-a.

    1984 god.
    – na svjedskom kongresu geografa u Edinburgu se raspravljalo o hidroelektrani ,,Buk Bijela’’ i zaključeno je da bi ovaj projekat imao katastrofalne posljedice na prirodnu sredinu.

    2003 god.
    – Zajednički odbor Republike Srpske i Crne Gore u februaru usaglašavaju tender za izgradnju hidroelektrane ,,Buk Bijela’’ (450 MW, BiH koristi 70%, a CG 30%, poslije 50 godina remont koji košta koliko i izgradnja, potopljeno bi bilo 12 km rijeke Tare).
    – u aprilu na sjednici vlade prihvaćen sporazum sa Republikom Srpskom oko izgradnje brane, a istovremono Republika Srpska je otvorila tender za izgradnju.

    2004 god.
    – u maju mjsecu NVO ,,Most’’ obavještava javnost o sporazumu za izgradnju hidroelektrane ,,Buk Bijela’’.
    – u junu počinju protesti (prvi na mostu ,,Đurđevića Tara’’), te pokrenuta peticija protiv izgradnje.
    – u julu podršaka protest stiže od ekoloških organizacija iz Evrope (European Nature Heritage Fund – Euronatur, IUCN Europe, …)
    – samo 19. Avgusta peticiju o zaštiti Tare potpisalo oko 11.000 ljudi. -
    – Ministarstvo ekologije na odgovara na upit Svjetske banke da finansira nezavisnu ekološku studiju. – u oktobru predaja peticije skupštini Crne Gore da bi ista u dnevni red uvrstila Deklaraciju o zaštiti rijeke Tare.
    - u decembru izglasana Dekleracija o zaštiti Tare, 29 poslanika DPS-a glasalo protiv.

    2005 god.
    – vlada Crne Gore odustaje od projekta ,,Buk Bijela’’

    2012 god.
    – radi se projekat o izgradnji hidroelektrane (HE) Buk Bijela sa 93 MW.

    2013 god. – Agencija za zaštitu prirode i životne sredine Crne Gore u januaru formira komisiju za ocjenu uticaja HE Buk Bijela. IZ vlade Republike Srpske kažu da im nikakav document iz CG po tom pitanju nije dostavljen, te zaključuju da nema uticaja na CG I izdaju ekološku saglasnost za HE Buk Bijela.

    2017 god.
    – vlada Republike Srpske potpisuje memorandum (koji nije obavezujući) sa kineskom kompanijom AVIC-ENG za obezbjeđenje finansiranja HE Buk Bijela

    2018 god.
    – vlada Republike Srpske u avgustu formira javno preduzeće ,,HE Buk Bijela’’.
    – izdata ekološka dozvola za izgradnju HE Buk Bijela je istekla

    2019 god.
    – najavljeno da će Srbija i republika Srpska graditi HE Buk Bijela.
    – na osnovu tužbe Arhaus centra da HE Buk Bijela okružni sud u Banja Luci presuđuje da je nova ekološko dozvola nevažeća. Ipak ministarstvo za prostorno uređenje, građevinarstvo I ekologiju Republike Srpske izdaje novu dozvolu (čime krše ESPOO konvenciju).
    – u julu i novembru vlada Crne Gore traži dokumentaciju za HE Buk Bijela, no postupkom iz 2013 god, vlada Republike Srpske smatra da se ,,Crna Gora ne može smatrati relevantim u postupku izdavanja ekološke saglasnosti’’ te ne dostavljaju traženu dokumentaciju.
    Last edited by wulfy; 07-05-21 at 11:20.

  3. The Following User Says Thank You to wulfy For This Useful Post:


  4. #10978
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,690
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    550
    Thanked in
    257 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    Ovo je prvi put da mi vidimo direktora UP dje odgovara na pitanja.
    Veljovica kao ni Stojanovica nikada nismo vidjeli, sem kad izadju da prijete protestantima ognjem i macem ili kada izadju da kazu kako je situacija stabilna dok se klanovi resetaju.
    Mozda ste vi gledali na UP kao normalnu sluzbu, dok ostali, ukljucujuci Komnenica, imaju ovakav stav o policiji. Jos je bio i dobar, sta bih ga ja sve pitao, a kao smo na istoj strani politickog spektra.
    Ovo sto cujete je ono sto vam je o DPS batinaskoj policiji mislilo bar pola Crne Gore.
    I prvi put neko ima priliku da reseta nekoga ko bi trebao da bude zaduzen za bezbjednost. Prvi put vidis, i to ti je problem, kako se percipira policija u ovoj drzavi. Kao telohraniteljska sluzba DPS i kriminalnih klanova.
    Ako ti misliš da su Komnenić i bratija iz "Daily Press" javni servis, koji dijeli percepcije i brige javnosti, moram ti reći da je to jako naivno. Oni su "market maker"-i, koji kreiraju tu percepciju.

    Znam ja kako se percipiraju i političari u ovoj državi, pa Komenić nije našao za shodno da jednu riječ kaže Abazoviću na konto ručnog sata koji nosi ne nekim fotografijama, a koji košta desetine hiljada evra - ako je orginal - okle pare, ako nije - neka kaže da nosi falš sat.

    Dakle, meni je potpuno jasno kolko je sati, a ti misli da je u pitanju poslovično nepovjerenje prema policiji.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    O Sergeju sam ovo rekao prije nego je sio u tu stolicu. Da je advokat za ljudska prava. Da, naravno da je njemu nenormalno da se hapse ljudi koji voze pod uticajem alkohola. Ni ja se ne slazem tim. Isuvise drakonska mjera koju smo donijeli, i za mene predstavlja poraz drzave prema problemu. Oduzmi vozacku i posalji na 20 dana psiholoskih razgovora i snimaka sta se desava. Pa kad pokazes mrtve iz vozila rasute po vozilu.... Neko bi se zapitao.
    a ti si brat. Neko bi se zapitao, gledajući slike udesa...

    Majko sveta, pa "betonjerka" je jedina brana da bahata goveda, koja mogu da plate stotinu kazni, ne voze svoje Range Rovere puni gas mrtvi pjani iz Weldera svaku noć.

    Vi ljudi kao da živite u Danskoj.

    Ima li išta lakše nego ne sjedati pjan za volan? Svako lišenje slobode je kršenje ljudskog prava na slobodu, ali je nužno. Nemoj vozit pjan - nećeš biti lišen tog prava. NIŠTA LAKŠE, i ne postoji niti jedna okolnost da te opravda kad sjedneš takav za volan, nikad. Nema te nužde. Svaki udes koji izazoveš i sa 0,2 promila - tužilac ti prilijepi UMIŠLJAJ.

    Quote Originally Posted by Hell Raiser View Post
    privodjenja ispred hramova zbog krsenja mjera, i slicnih gluposti
    Pa što ne kažeš, ne znam što se mučih da čitam ovo prethodno. Mjere su gluposti, zakoni su gluposti, pa ih nećemo ni sprovoditi.

    Ako nećete da se hapse popovi, promijenite zakon, imate većinu, ali se onda neće hapsiti ni vlasnici kafića, nego će raditi kome se isplati da plaća kazne. Ko preživi pričaće.

    Ako nećete da se sankcionišu neprijavljena okupljanja, promijenite zakon, ali će opet biti isti za litije i za komite, pa će cijena toga biti da ćeš proć Bogetiće kad te deda zelenaš pusti, zavisno kako je raspoložen. Od zaštite Sinjavine, kad je 10 ljudi zaustavilo vojsku Crne Gore, ja podržavam svaki protest. Nek stane država čim se stotini ljudi nešto kriva. Tražili ste - gledajte, neće Zdravko i Sergej, a ni Veljović, procjenjivati koliko je čiji cilj uzvišen. Pa sve tako dok ne zaratimo kad nekome prekipi.

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Brđanin sinoć odličan. Konačno neko ko se razumije u posao i ne daje olako kvalifikacije. Mada je to obično povezano, jer je uobičajno da neznalice imaju čvrst stav i kvalifikaciju o svemu. Na prvu jdeluje kao lik kome bi povjerio porodicu da 5rti je pripazi.
    Mada, hvatam sebe, da se oduševaljam čovjekom koji je samo normalan i zna da radi svoj posao. Ali izgleda da je to u našem društvu postalo senzacija.
    Posle Zdravka (vidjeli ste sami juče) i Dritana (za kojeg isti Brđanin koristi eufemizam političar) koji su iz Vlade u prvom planu u poslednje vrijeme, dođe zaista osvježenje neko ko nije pravoslavni taliban ili attention whore koji na najjeftiniji način pokušava da se ogrebe čak ne ni za glasove koliko za pažnju i ličnu slavu.
    Ja sam se više oduševio kako je ne normalan, nego namazan, i kako je agenda Petra Komnenića beskorisna, i izgleda amaterski, kad se sudari sa nekim ko gard drži visoko, i ostaje hladan kao špricer na pokušaje pritiska.

    Mislim da je Dritanu pritisak bio 220/140 sinoć. Ne da njegovim handler-ima nije prošlo da Brđanina prospu, nego su mu napravili reklamu najstrašniju. Šta sad, jbm ti...kako sad da spotaknemo čoeka, jer realno nam smeta. Neće da se pravi mrtav, a morao bi, jer ako policija ima direktora, onda nije Dritan uhapsio nevaljalog kriminalca, nego policija. S druge strane, ako ga mnogo bušimo, svaki loš publicitet je i na naš konto. Muke vaskolike u URA - Daily Press hemeri...

  5. #10979
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    [...]
    Mislim da je Dritanu pritisak bio 220/140 sinoć. Ne da njegovim handler-ima nije prošlo da Brđanina prospu, nego su mu napravili reklamu najstrašniju. Šta sad, jbm ti...kako sad da spotaknemo čoeka, jer realno nam smeta. Neće da se pravi mrtav, a morao bi, jer ako policija ima direktora, onda nije Dritan uhapsio nevaljalog kriminalca, nego policija. S druge strane, ako ga mnogo bušimo, svaki loš publicitet je i na naš konto. Muke vaskolike u URA - Daily Press hemeri...
    Još kad reče da je Konjević bio jedan od boljih ministara unutrašnjih poslova... A onda priši čak i Danilovića, dok za Abazovića skoro pa jednako otvoreno - "Abazović je političar". Moralo je to zaboljeti...
    Last edited by johnny bravo; 07-05-21 at 12:40.
    In vino veritas

  6. #10980
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,900
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    875
    Thanked in
    510 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Kakav crni DPS druze? Zasto se za bilo sta sto se pomene u kontekstu protiv trenutnih odluka koje imaju dodirne tacke sa vlasti odmah uzima kao "ovo je DPS covjek"? Jbt koja je ovdje mrznja zavladala od izbora, drasticno veca nego ranije rekao bih...
    Da imas iole dodirne tacke sa stvarnoscu znao bi koliko dugo je ostalo do zavrsetka koncesije, sta se nalazilo u ugovoru te koje su opcije trenutne vlasti osim preuzimanja koncesije.

    Nemoj da komtarises stvari o kojima nemas ama bas nikakve informacije i da slijepo vjerujes svemu sto procitas u medijima.

    Da ne bude nesporazuma. Potez podrzavam ali samo u slucaju da se iznesu sve informacije pa da se onda dizu u nebesa ili ne, skladno sa time sta se tacno desilo.
    1.) Koliko ce da kosta preuzimanje i to do najmanjeg moguceg centa
    2.) Sta je "prosli' koncesionar trazio kao naknadu
    3.) Ko ce da sanira put

    Jedno si u pravu, stvarno jeste nevjerovatno kako su ljudi nezadovljni sa zivotima pa lupaju gluposti, upravo to dokazujes.

    @wulfy
    Upoznat sam, hvala.
    Eh kad mi ti kazes da lupam gluposti onda no coment, samo druze ti i dalje sikci po forumu, necu ti vise smetati, zdravije je ignorisati budalu nego se raspravljati sa istom. Svako dobro.

  7. The Following User Says Thank You to Whisperer For This Useful Post:


  8. #10981
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    No problem Whisperer. Mislim da rijeci same govore vise o tome ko je kakav, samo tako nastavi. Evo ti cak i zahvaljujem za super konstruktivan post i odgovor. <3

    Ajd molim te prozovi me opet DPS-ovcem, to je izgleda u danasnje vrijeme najbolja odbrana kada nije moguce voditi iole normalnu diskusiju, kako tebi tako i mnogima. Da mi je samo znati odakle si to izvukao volio bih vise nego ista...

    Upravo radi takvih stvari i jesmo gdje smo, konstantnih podjela i izjava "Ti si DPS-ovac / DF-ovac".

  9. #10982
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,597
    Thanks Thanks Given 
    3,550
    Thanks Thanks Received 
    8,593
    Thanked in
    4,640 Posts

    Default

    najbolji prijatelj DPSa, opet plasira mržnju prema Crnogorcima, Crnoj Gori. navodi kako će uticati na policiju a nema nikakvu funkciju

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zam-ove-godine

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  10. #10983
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno... View Post
    Ako ti misliš da su Komnenić i bratija iz "Daily Press" javni servis, koji dijeli percepcije i brige javnosti, moram ti reći da je to jako naivno. Oni su "market maker"-i, koji kreiraju tu percepciju.

    Znam ja kako se percipiraju i političari u ovoj državi, pa Komenić nije našao za shodno da jednu riječ kaže Abazoviću na konto ručnog sata koji nosi ne nekim fotografijama, a koji košta desetine hiljada evra - ako je orginal - okle pare, ako nije - neka kaže da nosi falš sat.

    Dakle, meni je potpuno jasno kolko je sati, a ti misli da je u pitanju poslovično nepovjerenje prema policiji.
    S obzirom da nemamo javni servis, necu reci da su to vijesti, ali su po objektivnosti nadsisale RTCG za dva koplja. Naravno da su kreatori javnosti, posebno o temama koje njih zanimaju, ali opet vecina je zeljela da cuje ona pitanja da neko konacno postavi direktoru policije.
    Kadrovska rjesenja, politika, kako gledate na tuzilastvo, kako gledate na bukvalno bogatase u svojim redovima. Ja bih licno jos pitao da li se policija interesuje za gomilu sugradjana koja zvanicno ne mogu ni golfa 3 da kupe, a imaju vozila od 150 000 eura.
    A ovo za Abazovica, pa nismo bas svi toliki malogradjani izasli iz 30godisnje vladavine.
    Mene licno ne zanima da on otvoreno kaze da je laznjak. Rekao je da je poklon od brata i da misli da nije taj model o kojem se prica.
    To sto vi smatrate za karakternu manu da nece da kaze da nosi laznjak, je za mene vasa karakterna mana. Super je sto se ponosite predsjednikom sa satom od 160 000 za koji znate da nije lazan. Dje da ta velicina nosi nesto takvo. Super nam je Nikolaidis dao dijagnozu. Ponosni lopovi.

    a ti si brat. Neko bi se zapitao, gledajući slike udesa...

    Majko sveta, pa "betonjerka" je jedina brana da bahata goveda, koja mogu da plate stotinu kazni, ne voze svoje Range Rovere puni gas mrtvi pjani iz Weldera svaku noć.

    Vi ljudi kao da živite u Danskoj.

    Ima li išta lakše nego ne sjedati pjan za volan? Svako lišenje slobode je kršenje ljudskog prava na slobodu, ali je nužno. Nemoj vozit pjan - nećeš biti lišen tog prava. NIŠTA LAKŠE, i ne postoji niti jedna okolnost da te opravda kad sjedneš takav za volan, nikad. Nema te nužde. Svaki udes koji izazoveš i sa 0,2 promila - tužilac ti prilijepi UMIŠLJAJ.
    Super, hocemo li i ruku za kradju da kidamo. Nego bi nas malo sa rukama ostalo. Vecina bi ostala bez obije. Privodjenje na trijeznjenje u policiji je krajnja mjera. Ali tako pozeljna u totalitarnim drustvima. S obzirom da si ti podrzavao jedno 30godisnje, nikada neces ni shvatiti. Nemogucnost da to rijesis jer neko ima pare, su samo dokaz propasti ovog drustva i drzave, mnogo prije nego tvoje sadasnje kuknjave.
    Mislis da su Danci bolji ili institucije rade bolje. Mislis da nema danaca sa parama i vezama da kupe pola danske policije. Nasi sibicari su djeca za pare koje postoje tamo.
    Napravili ste sistem dje covjeka mozes da kupis za 20 eura, pa se nesto iscudjavate.
    Sistem dje mozes da ostanes bez posla jer si priveo necijeg sina nasmrkanog kokainom, vam je sada iznenadjujuce cudan. Kad ga primijetiste. 30 avgusta prosle godine. Licno sam bio prisutan kad piznatiji sin ulazi razvaljen od alkohola i kokaina u auto, pored policije koja samo nijemo gleda. To je poraz institucija i ljudi pred partijom.
    Jedan takav oduva covjeka, pa rijeci ne rekoste, da se ne zamjerite kome.
    Pa što ne kažeš, ne znam što se mučih da čitam ovo prethodno. Mjere su gluposti, zakoni su gluposti, pa ih nećemo ni sprovoditi.
    Te iste mjere vaze i danas. Ne vidim vas nesto da pisete kao u avgustu prosle. Ah da, sad popovi donose zakone, pa ih vi ne postujete. Ispred hrama su u julu mjesecu pisali prijave ljudima koji su "postovali" mjere NKT. Stali ispred Hrama na po 2m udaljenosti i bilo ih je 20. Da li je bilo po zakonu. Jeste. Da li je to smetalo da se napisu kazne, nije.
    Bili su kreativni pa su za auto litije dje je bilo po dvoje u autu, pisali kazne za izbacivanje dijela tijela kroz prozor.
    Ponekad kad nesto napises, na nekoliko sekundi mi bude zao sto Medo nije ministar i da Terzica ili nekog drugog dovede.
    Pa da onda pricamo kako vas policija maltretira i krsi prava, a pojedini ovdje narucuju "casu komitskih suza".
    Srecom pa se to nece desiti
    Ako nećete da se hapse popovi, promijenite zakon, imate većinu, ali se onda neće hapsiti ni vlasnici kafića, nego će raditi kome se isplati da plaća kazne. Ko preživi pričaće.
    Ne znam dje se hapse vlasnici kafica. Nesto pokusavas da nabacis, ali ajde da ne kazem sta je to tacno.
    Mjere se ne postuju od starta, mjere smo primjenjivali selektivno i pozivamo se na njih samo kada je druga strana u pitanju.
    Je li sad bio koncert u hotelu Podgorica, bilo krsenje svake moguce mjere, bio Djukanovic sa Lidijom i Blazom.
    Jesu li napisali kome kaznu od gostiju ili uhapsili koga. Lupili kaznu lokalu od 2500 i to je to.
    Ne vidjeh da si pomenuo taj performans na kojem je bio predsjednik DPS
    Ako nećete da se sankcionišu neprijavljena okupljanja, promijenite zakon, ali će opet biti isti za litije i za komite, pa će cijena toga biti da ćeš proć Bogetiće kad te deda zelenaš pusti, zavisno kako je raspoložen. Od zaštite Sinjavine, kad je 10 ljudi zaustavilo vojsku Crne Gore, ja podržavam svaki protest. Nek stane država čim se stotini ljudi nešto kriva. Tražili ste - gledajte, neće Zdravko i Sergej, a ni Veljović, procjenjivati koliko je čiji cilj uzvišen. Pa sve tako dok ne zaratimo kad nekome prekipi.
    Ovo te ne shvatih. Hoces da kazes da su zakoni isti i za komite i litijase.
    Ne vidim da vas neko hapsi ili pise kazne za okupljanja ili vas zasipa suzavcem ili provjerava koliko je tvrd pendrek. Tako da to sto radi sekulovic je dobro. Nego ti vidis situaciju tako tipicno za DPS.
    Za prijatelje sve za neprijatelje zakon.
    Zato ti pomenuh Meda, vidio bi kako se to pravilo primjenjuje, pa bi drugacije pricali danas
    Ja sam se više oduševio kako je ne normalan, nego namazan, i kako je agenda Petra Komnenića beskorisna, i izgleda amaterski, kad se sudari sa nekim ko gard drži visoko, i ostaje hladan kao špricer na pokušaje pritiska.

    Mislim da je Dritanu pritisak bio 220/140 sinoć. Ne da njegovim handler-ima nije prošlo da Brđanina prospu, nego su mu napravili reklamu najstrašniju. Šta sad, jbm ti...kako sad da spotaknemo čoeka, jer realno nam smeta. Neće da se pravi mrtav, a morao bi, jer ako policija ima direktora, onda nije Dritan uhapsio nevaljalog kriminalca, nego policija. S druge strane, ako ga mnogo bušimo, svaki loš publicitet je i na naš konto. Muke vaskolike u URA - Daily Press hemeri...
    Kako ste vi navikli na propagandu, to je nevjerovatno. Doveo je Brdjanina da ga diskriminise i smijeni. Stvarno postaje jasno da ima likova koji vjeruju u sve sto DPS kaze. Najbolje da ga ne pita za Lazovica, najbolje da ga ne pita za to kako su im pobjegli kriminalci i politicari.
    Nikako da se ne pita da li je smjena lokalnih komandira bjezanje od odgovornosti. Nikoko ne pitati kako je policija sa 5000 pripadnika dovela do toga da se ubijamo na ulici svaki dan.
    Da se vratimo na Veljovica i snimanje njegovih izjava kako je sve super i kako smo najsigurnija drzava na svijetu, a ne palermo 90tih

  11. #10984
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by outline View Post
    najbolji prijatelj DPSa, opet plasira mržnju prema Crnogorcima, Crnoj Gori. navodi kako će uticati na policiju a nema nikakvu funkciju

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...zam-ove-godine

    Тapatalk
    Idioti i jedni i drugi (DPS i DF). Zalosno je sto velika vecina naroda upravo pada na te price sa obje strane, zato nam i jeste kako jeste.

    Nije daleko od istine da je prosla vlast imala odnos prema Novom/Boki kao da im je maceha i to definitivno treba da se promijeni al' kukala nam majka svima ako te promjene bude 'zavodio' DF.

  12. #10985
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,142
    Thanks Thanks Given 
    5,707
    Thanks Thanks Received 
    7,420
    Thanked in
    2,974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Idioti i jedni i drugi (DPS i DF). Zalosno je sto velika vecina naroda upravo pada na te price sa obje strane, zato nam i jeste kako jeste.

    Nije daleko od istine da je prosla vlast imala odnos prema Novom/Boki kao da im je maceha i to definitivno treba da se promijeni al' kukala nam majka svima ako te promjene bude 'zavodio' DF.
    Što ćemo ako u "srpskom Novom" DF bude ispod 20%, i ako bude moguća vlast bez DPSa i DF u Novom??

    No ti baljegari bi oburdali vladu ako ih ne pozovu u opštinsko rukovodstvo, a ja bi ih taman išćerao na čistac, pa neka obale taman da se nakon takvog poteza samougase i oni i DPS sa ovim desničarenjem nenormalnim.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk

  13. #10986
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,352
    Thanks Thanks Given 
    264
    Thanks Thanks Received 
    855
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Što ćemo ako u "srpskom Novom" DF bude ispod 20%, i ako bude moguća vlast bez DPSa i DF u Novom??

    No ti baljegari bi oburdali vladu ako ih ne pozovu u opštinsko rukovodstvo, a ja bi ih taman išćerao na čistac, pa neka obale taman da se nakon takvog poteza samougase i oni i DPS sa ovim desničarenjem nenormalnim.

    Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
    To bi bilo idealno, al' iskreno iako rijetko pratim politicku scenu za Novi mislim da je to malo vjerovatno (na zalost). Idealno bi bilo da nema niti jednih, niti drugih te to vidim kao jedinu opciju da Novi ide naprijed punom parom.

    Jos veci problem je sto su mnogi koji su glasali za promjene u avgustu sada pokolebani jer velikih promjena nije bilo (dal' je moguce za ovako kratko vrijeme je neka druga prica) te ce apstinirati.

  14. #10987
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Nije mi jasno sokiranje Krivokapicem i negovom religioznoscu.
    Covjek je prije izbora rekao da mu je jedan od idola Ahmedinedzad.
    Ovo me podsjeca na one koji su se sokirali Trampom. A Tramp samo radio ono sto je na izbore obecao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  15. #10988
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,089
    Thanks Thanks Given 
    542
    Thanks Thanks Received 
    750
    Thanked in
    377 Posts

    Default

    Avanture naše disfunkcionalne Vlade i sve (nepredviđene) posljedice neusvajanja budžeta i privremenog finansiranja:
    Uprava policije danas bi trebalo da parkira i vrati kompaniji “Osmanagić” 50-ak automobila, koje su prije tri godine uzeli na finansijski lizing, sa ugovornom obavezom da ih koriste do kraja maja 2021. godine.

    Vijestima je iz policije nezvanično saopšteno da su ih iz te kompanije obavijestili da od danas - 7. maja pa do kraja mjeseca, u nekoliko navrata prema ugovornim obavezama, moraju da vrate ukupno 130 automobila, koje su 2018. godine uzeli na finansijski lizing kao i da isplate sve rate od 2,2 miliona koliko je tada dogovoreno za tu namjenu.
    Pisali smo da nam je javna uprava u kompletu u v.d. stanju, dodatno osakaćena nelogičnim i nerazumnim spajanjima i partijskim kadrovanjem i sistematizacijama:
    Tvrde da su im 19. januara odgovorili iz Uprave za imovinu, konstatujući da je u toku proces spajanja Uprave za imovinu i Uprave za nekretnine u Upravu za katastar i državnu imovinu i “da trenutno nemaju ovlašćenja za sprovođenje predmetne nabavke”.

    “Takođe, u navedenom dopisu obavještavaju da budžet za 2021. godinu nije donijet, pa s toga ne raspolažu podacima koliko će imati opredijeljenih novčanih sredstava”, navodi se u Informaciji o nabavci vozila za potrebe Uprave policije.
    Izvor:
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...bez-130-vozila
    Last edited by johnny bravo; 07-05-21 at 18:25.
    In vino veritas

  16. #10989
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    ...
    Covjek je prije izbora rekao da mu je jedan od idola Ahmedinedzad.
    ...
    Opet si upao u Ljubov spin mod

    Ajde da vidimo taj citat gdje je rekao da mu je jedan od idola. Postuj, ne bi trebalo da bude teško naći.

    Čisto da vidimo kako se u sjećanju ljudi sistematski iskrivljuje ono što je u originalu rečeno dok ne postane nova post-istina.

  17. #10990
    Join Date
    Sep 2012
    Location
    Italia
    Posts
    9,398
    Thanks Thanks Given 
    2,187
    Thanks Thanks Received 
    304
    Thanked in
    185 Posts

    Default

    Nije rekao da mu je idol ali da ga nešto motiviše ili sl. Prodi i Mahmud, svakako super kombo, ljudi koji su dobri motivatori za premijera CG.

  18. #10991
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,391
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,003
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by johnny bravo View Post
    Avanture naše disfunkcionalne Vlade i sve (nepredviđene) posljedice neusvajanja budžeta i privremenog finansiranja:


    Pisali smo da nam je javna uprava u kompletu u v.d. stanju, dodatno osakaćena nelogičnim i nerazumnim spajanjima i partijskim kadrovanjem i sistematizacijama:


    Izvor:
    https://www.vijesti.me/vijesti/drust...bez-130-vozila
    Ta policija bi trebala da prvo ispita taj aranzman prvo. 17 000 po vozilu za 3 godine, za opel astre.
    Za te pare su mogli da ih kupe i imaju u trajnom vlasnistvu

  19. #10992
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    7,737
    Thanks Thanks Given 
    1,481
    Thanks Thanks Received 
    4,402
    Thanked in
    1,698 Posts

    Default

    Ne znam ni ja okle isčuđanja nad Zdravkom, kad su stvari jasne od njegovog "fizičkog pomjeranja" brda i planina, negiranja evolucije, i trčanjem po popovskim sahranama bez obaziranja na širenje epidemije.


    Vi kad pogledate tu teoriju evolucije... apsolutno izvorna riječ... Ona govori o jednom razvoju. I to jednom postepenom razvoju.
    I to je razlika između evolucije i revolucije.

    Ali ako vi pogledate šta je iza toga... suštinski se krije... danas pod nazivom teorije evolucije onda ćete vidjeti da su tu mnoge stvari ipak problematične.
    Bez obzira što je Darvin izučavanjem na biološkom svijetu ukazao da je evolucija nešto što apsolutno postoji ali smo u jednom određenom dijelu, onda je čitava ta teorija evolucije po njemu nazvana darvinizam.
    I ako vi pogledate tu teoriju, on je to objavio 1859. godine.

    Njegova knjiga se zove "O porijeklu vrsta posredstvom prirodne selekcije" i sigurno da je jedan dio njegove teorije apsolutno tačan, ali nije sve ostalo.
    I ako vi pogledate šta je razlog i suština, to je ovo što svjedoče mnogi naučnici da je darvinizam objavio smrt bogu.

    I ako je to pozadina sve te priče, a vidjećete da ima mnogo toga što navodi na tu činjenicu, onda darvinizam apsolutno ne može biti opravdan.
    Pogotovo ne može biti opravdan sa stanovišta današnjih pogleda na svijet i kad nemate ni jednog jedinog dokaza da je čovjek nastao, kao što tvrdi darvinizam, od majmuna.
    Moja baba koja je bila nepismena, kad je neko jedne prilike to rekao, kaže "Mi nijesmo, ko jeste neka vidi".
    Dakle to su reakcije čovjeka koji automatski reaguje na ono što mu je nelogično i neprirodno.
    Suština darvinizma je negiranje boga, veli Zdravko.
    Evolucija "djelimično tačna". Valjda Zdravko neđe aludira na mikroevoluciju.

    Inače, za slabije upoznate "mikroevolucija" je apologetska nebuloza đe branioci kreacionizma prihvataju da se DNK mijenja i da nastaju promjene u okviru jedne vrste ali negiraju da od jedne vrste može da postane druga.
    Međutim, kad neko kaže čovjek nije nastao od primata tj. da unazat 10 miliona godina ne dijeli iste pretke sa majmunima, to je kao da kažete da italijanski i španski nisu nastali od latinskog, jer se drastično razlikuju i nisu međusobno sporazumljivi.
    Kvaka je tu tome da najsitnije promjene vremenskom akumulacijom neminovno dovode do velikih promjena.
    Stvar koju bi dijete od 10 godina trebalo da ukapira, a ne univerzitetski profesor.
    Last edited by ASC; 07-05-21 at 21:22.

  20. The Following User Says Thank You to ASC For This Useful Post:


  21. #10993
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Opet si upao u Ljubov spin mod

    Ajde da vidimo taj citat gdje je rekao da mu je jedan od idola. Postuj, ne bi trebalo da bude teško naći.

    Čisto da vidimo kako se u sjećanju ljudi sistematski iskrivljuje ono što je u originalu rečeno dok ne postane nova post-istina.
    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-dostojanstvo


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  22. #10994
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    "Prelomni trenutak kreće od usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti. Od tada kreću moji javni nastupi. Političari koji me motivišu su Prodi, koji je ujedno bio i univerzitetski profesor i Mahmud Ahmadinežad, inženjer, koji su neočekivano pobijedili, jedan u Italiji, a drugi u Iranu. "

    I tu on kaze da mu je Ahmadinedzad idol? OK.

  23. #10995
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    "Prelomni trenutak kreće od usvajanja Zakona o slobodi vjeroispovijesti. Od tada kreću moji javni nastupi. Političari koji me motivišu su Prodi, koji je ujedno bio i univerzitetski profesor i Mahmud Ahmadinežad, inženjer, koji su neočekivano pobijedili, jedan u Italiji, a drugi u Iranu. "

    I tu on kaze da mu je Ahmadinedzad idol? OK.
    Politicari koji me motivisu. Obicno te motivise neko kome se divis na neki nacin.
    Mada mozda su mu Prodi i Ahmeinedzad posebno mrzni, pa ga motivisu da radi sve suprotno u odnosu na njih
    Vala ni da ti je iz kuce Krivokapic. Covjek je religiozan. Super. Ali ajde nemoj da zbog toga javno neravnopravno da tretira ljude.
    I da pravi budalu od sebe.
    Moje iskustvo sa izuzetno revnosnim vjernicima, sa eto nadjem eufemizam, je takvo da ih zaobilazim u sirokom luku.
    Samo neka glavobolja i strkotina.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  24. #10996
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,025
    Thanks Thanks Given 
    5,028
    Thanks Thanks Received 
    2,437
    Thanked in
    1,313 Posts

    Default

    Nema on idole na ovom svijetu.
    ...

  25. The Following User Says Thank You to AL no1 For This Useful Post:


  26. #10997
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Politicari koji me motivisu. Obicno te motivise neko kome se divis na neki nacin.
    Mada mozda su mu Prodi i Ahmeinedzad posebno mrzni, pa ga motivisu da radi sve suprotno u odnosu na njih
    Vala ni da ti je iz kuce Krivokapic. Covjek je religiozan. Super. Ali ajde nemoj da zbog toga javno neravnopravno da tretira ljude.
    I da pravi budalu od sebe.
    Moje iskustvo sa izuzetno revnosnim vjernicima, sa eto nadjem eufemizam, je takvo da ih zaobilazim u sirokom luku.
    Samo neka glavobolja i strkotina.
    I ja ih isto izbjegavam.

    Što ne znači da u ustavu ne piše da imaju pravo na slobodu vjeroispovijesti, a ne da im se javno rugaju i vrijeđaju religiju u pola medija u Crnoj Gori. Nikakve razlike nema između izjave "svi vjernici su budale", što reče nedavno jedan poštovani profesor na CdM, i izjave "svi homoseksualci su budale", ali bi ova druga svakome oči bola. Vrijeđanja vjerskih vođa da ne pominjemo.

    Dakle, ljudi koji takav govor mržnje lansiraju su ti koji krše ustav (ne zakon, već ustav), a ne krši ga Zdravko svojom pričom. Zdravko ako priča gluposti to je njegovo pravo, platiće cijenu na izborima. Ali zakon krši tek kad državne resurse bude koristio u religiozne svrhe, što ga niko do sad nije optužio.

    Da rekapituliramo - za mene, kao ateistu, on priča gluposti. Za vjernika ja pričam gluposti. Ali jedini ljudi u ovoj papazjaniji koji krše zakon su oni koji njega i vjernike uopšte sistematski izlažu govoru mržnje i nazivaju ih budalama, izdajnicima, podoljubima itd - iako ti vjernici samo upražnjavaju svoje ustavom garantovano pravo.

  27. The Following User Says Thank You to SKOJ For This Useful Post:


  28. #10998
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Prethodni je bio ateista koji je krst donirao
    ovaj je vjernik koji nema da donira krst
    koji vam je bolji botovi

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  29. #10999
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    41
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Taj prvi nije ateista..to je posebna fela

  30. #11000
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,055
    Thanks Thanks Given 
    3,865
    Thanks Thanks Received 
    3,162
    Thanked in
    1,610 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    I ja ih isto izbjegavam.

    Što ne znači da u ustavu ne piše da imaju pravo na slobodu vjeroispovijesti, a ne da im se javno rugaju i vrijeđaju religiju u pola medija u Crnoj Gori. Nikakve razlike nema između izjave "svi vjernici su budale", što reče nedavno jedan poštovani profesor na CdM, i izjave "svi homoseksualci su budale", ali bi ova druga svakome oči bola. Vrijeđanja vjerskih vođa da ne pominjemo.

    Dakle, ljudi koji takav govor mržnje lansiraju su ti koji krše ustav (ne zakon, već ustav), a ne krši ga Zdravko svojom pričom. Zdravko ako priča gluposti to je njegovo pravo, platiće cijenu na izborima. Ali zakon krši tek kad državne resurse bude koristio u religiozne svrhe, što ga niko do sad nije optužio.

    Da rekapituliramo - za mene, kao ateistu, on priča gluposti. Za vjernika ja pričam gluposti. Ali jedini ljudi u ovoj papazjaniji koji krše zakon su oni koji njega i vjernike uopšte sistematski izlažu govoru mržnje i nazivaju ih budalama, izdajnicima, podoljubima itd - iako ti vjernici samo upražnjavaju svoje ustavom garantovano pravo.
    Da ne odemo previse u of topic. Ako cemo da postavimo stvari bas po regulama, sa bilo kojom religijom regularno se sprdati kao i sa bilo kakvom drugom drustvenom idejom. Koliko je samo knjizevnih djela kao satira religije i crkve, od Delamerona na dalje.
    Kakve to veze ima sa vladom. Pa u vladi od 14-oro clanova, makar 10 su izuzetno bliski SPC.
    Stoga, uvijek postoji bojazan od prevelikog uticaja SPC na vladu.
    I na kraju, valjda ovdje pricamo i komentarisemo poteze vlade sa nekog vrjednosnog stanovista, koji je u zavosnosti od forumasa ovakav ili onakav, a ne samo da li su u skladu sa zakonom.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

Page 440 of 1249 FirstFirst ... 340390430436437438439440441442443444450490540940 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 22:46
  2. Nova Vlada Crne Gore
    By MonterO in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 173
    Last Post: 11-06-09, 11:25
  3. Vlada Crne Gore Ne Odustaje Od Potapanja Tare
    By Pirun in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 130
    Last Post: 24-11-06, 10:14
  4. Zasto cuti Vlada Crne Gore
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 15
    Last Post: 20-05-05, 09:46
  5. Vlada Crne Gore krije ratne zlocince
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 2
    Last Post: 10-04-05, 05:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •