View Poll Results: Da li ćete dobrovoljno primiti vakcinu protiv koronavirusa?

Voters
194. You may not vote on this poll
  • Da, apsolutno! To je jedina razumna odluka, svaka dalja diskusija je – izlišna

    54 27.84%
  • Da, pod uslovom da je ta vakcina odobrena za primjenu u EU tj. nije varijanta za zemlje 3. svijeta

    62 31.96%
  • Ne, nemam povjerenja u efikasnost prebrzo razvijene vakcine/ nepoznati dugoročni efekti po zdravlje

    47 24.23%
  • Ne, nisam pristalica vakcinisanja generalno, kao vida zaštite od bolesti

    20 10.31%
  • Ne znam. Lomim se oko odluke

    11 5.67%
Page 155 of 167 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165 ... LastLast
Results 3,851 to 3,875 of 4166

Thread: [COVID] Vakcine i tok pandemije [opšta diskusija]

  1. #3851
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post


    Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno.

    A evo i dokaza, 3 godine kasnije.
    72% zaštita od hospitalizacije.

    Suplement, vitamin.. To je izgleda bila iz nekog razloga opasna preporuka, čim nije data.

    Ali, dajmo djeci, trudnicama i bebama eksperimentalnu vakcinu. To je izgleda skroz ok.



    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Ja bih licno vjerovatno jos dublje zaglibio (kao da vec nisam) u long COVID19 fazi da nije bilo upravo ovog foruma i par forumasa (zaboravih imena) sa veoma interesantnim shareovanjem clanaka i iskustava sa vitaminom D. Na prvu sam bio u potpunoj nevjerici da neko uzima tako papreno velike doze, a potaknut nasim zdravstvom gdje COVID19 / long COVID19 pacijentima daju bijednih 2k jedinica dnevno vodio sam se logikom "ma valjda znaju, debelo su se namucili da zavrse skole za to!"... Kako sam samo bio prevaren...

    Dok sam bio u najgorem mogucem stanju (da podsjetim, pricamo o simptomima gdje je temperatura 40+ 21 dan, padanje u nesvijest, CRP konstantnih 200+ itd.) nikome od doktora nije palo na pamet da pogledaju dal sam u deficitu (naravno da sam bio), a da ne pricam da im padne na pamet da dobijem IV vitamin D/C (tek poslije skoro 3 sedmice sam primio prvu infuziju)... Srecom pa postoje solidni privatni doktori al' se ne bih upustio u tu ekskurziju da me nisu gurnuli clanci ka istrazivanjima koje sam upravo na ovom forumu pronasao eto jos prije dvije godine.

  2. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  3. #3852
    Join Date
    Nov 2017
    Posts
    13,198
    Thanks Thanks Given 
    15,128
    Thanks Thanks Received 
    3,760
    Thanked in
    2,688 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    (..)s obzirom na činjenicu da su jaja u 2023. - luksuz.
    I meni se čini da je to ne samo konstatacija, nego baš činjenica.Ali evo, tek je počela pa ima vremena za šansu u vidu demanta do kraja 2023.

    Nothing travels faster than the speed of light with the possible exception of bad news, which obeys its own special laws..
    No pasaran!

  4. #3853
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Da bi se cinjenicno stanje utvrdilo, potrebno je prvo da se nesto dogodilo a onda da se bude objektivno da bi se to ustvrdilo...ali zbogom objektivnosti....

    Beatnological, koliko se sjecam, a izvinjavam se ako grijesim, nijesi ti bas slijepo slusao doktore no si uzimao i neke veterinarske lijekove koje doktori nijesu preporucivali...tj preporucio ti ih je jedan doktor?
    Sad mene zanima taj momenat kako neko zakljuci ili prelomi da neko nepoznat sa foruma bolje zna od ljekara koji me liječi?
    Momenat kad ja poslusam nekoga nepoznatoga nakon gledanja nekih internet placenih oglasa ili prezentacija, a ne poslušam nekoga ko je, znam, zavrsio neki medicinski fakultet?
    Zašto je doktor koji je preporucio ivermectin više zavrijedio povjerenje od bilo kojeg doktora koji je bio protiv ivermectina, ako zanemarimo razum?

    p.s. čitam ispod ovog linka komentar, i to kad na sva usta uzvikujemo da necemo da primimo nesto sto je nedovoljno ispitano...ah, oprosti....citiram "Ne dati preporuku da se neki suplement uzima, samo zato što nema dovoljno (koliko je dovoljno??) dokaza da pomaže kod korone je u najmanju ruku skandalozno i kriminalno."
    Last edited by zvoncica; 03-02-23 at 17:11.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #3854
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Sad mene zanima taj momenat kako neko zakljuci ili prelomi da neko nepoznat sa foruma bolje zna od ljekara koji me liječi?
    Napisao sam da su me shareovanja pojedinih forumasa ka interesantnim clancima potakla na sve to (kao i iskustva naravno), quote ispod. Nisam neko ko ce slijepo da vjeruje ikome (ne vise), ukljucim vijuge ponekad, procitam i konsultujem se sa vise ljudi, procitam iz provjerenih izvora ponesto ali na kraju poucen gadnim iskustvom opet izvucem neki svoj zakljucak. To ne znaci da sam kliktao na reklame i sponzorisane clanke vec procitao i koje naucno istrazivanje pa izveo zakljucak. Nisam jedan od onih koji slijepo vjeruju svemu sto procitaju na internetu, pogotov ne iz razloga jer znam kako stvari funkcionisu i posao mi je upravo u toj sferi.

    sa veoma interesantnim shareovanjem clanaka i iskustava sa vitaminom D:

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Beatnological, koliko se sjecam, a izvinjavam se ako grijesim, nijesi ti bas slijepo slusao doktore no si uzimao i neke veterinarske lijekove koje doktori nijesu preporucivali...tj preporucio ti ih je jedan doktor?
    Dobro se sjecas ali tvoje nazivanje "ivermektina" nekim "veterinarskim lijekom" dovoljno govori. Istrazi, procitaj, preispitaj pa ces da shvatis u kolikoj si zabludi. Taj isti tamo neki "doktor" je jedan od rijetkih koji je nedugo nakon pocetka pandemije zagovarao velike kolicine vitamina D, C, cinka, selena i slicno te zamisli covjek ispade potpuno u pravu, uostalom kao i svi koji su to preporucili. Istina nikada nije pomenuo ivermektin.
    Da te podsjetim da je ivermektin daleko istrazeniji nego bilo koje COVID19 ****** koje su nam dali u zadnjih godinu, dvije.

    Opet ponavljam kao i ranije u par navrata, ne mogu da kazem jesul' visoke doze vitamina D, ivermektin ili pak trodnevni post (bez ikakve hrane!) rijesile moj problem ali nesto od toga jeste i to je cinjenica.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Momenat kad ja poslusam nekoga nepoznatoga nakon gledanja nekih internet placenih oglasa ili prezentacija, a ne poslušam nekoga ko je, znam, zavrsio neki medicinski fakultet?
    Nigdje nisam rekao da sam slijepo poslusao nekoga nepoznatoga, procitaj komentare iznad.

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Zašto je doktor koji je preporucio ivermectin više zavrijedio povjerenje od bilo kojeg doktora koji je bio protiv ivermectina, ako zanemarimo razum?
    Ja funkcionisem po principu da svi dobijaju "na prvu" jednako povjerenje ali jednom kada ga izgubis tesko ga je vratiti. Vidim da se sjecas sta sam kuckao i prije vise od godinu dana, onda se mozda sjecas i da sam pisao kako sam mjesecima poslije korone imao temperaturu ~37.5, umor, malaksalost, povisen CRP, kako sam bio kod svakog moguceg doktora (nema ko me nije pregledao u bolnici Meljine u vise navrata, od interniste pa do kardiologa...) i od svih bih dobio samo slegnuta ramina i komentar "Ma to je tako, long covid19, ne zna se jos uvijek nista!"... Nikom nije palo na pamet da mozda preispita dal' sam u zestokom deficitu vitamina D jer su svi slijedili ono sto im je receno...

    Na kraju krajeva mogu da ti postavim isto pitanje. Zasto je doktor koji je bio protiv ivermectina zavrijedio vise paznje od onoga ko nije?

    ---
    A na sve ovoh bih dodao da sam slijepo vjerovao svemu do prvog COVID19, nosio masku u sred one przione na ljeto 2020. Radi posla sunce prakticno nisam ni gledao mjesecima na jesen/zimu 2020.



    A sad da se vratimo na temu... Saga se nastavlja... Sta se to desilo, da nije neki leak od prije par sedmica, pa dolazi do ovoga? Ispadose opek "kvazi doktori" u pravu izgleda?


    Pfizer press release continues
    Last edited by beatnological; 04-02-23 at 00:21.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to beatnological For This Useful Post:


  7. #3855
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Napisao sam da su me shareovanja pojedinih forumasa ka interesantnim clancima potakla na sve to (kao i iskustva naravno), quote ispod. Nisam neko ko ce slijepo da vjeruje ikome (ne vise), ukljucim vijuge ponekad, procitam i konsultujem se sa vise ljudi, procitam iz provjerenih izvora ponesto ali na kraju poucen gadnim iskustvom opet izvucem neki svoj zakljucak. To ne znaci da sam kliktao na reklame i sponzorisane clanke vec procitao i koje naucno istrazivanje pa izveo zakljucak. Nisam jedan od onih koji slijepo vjeruju svemu sto procitaju na internetu, pogotov ne iz razloga jer znam kako stvari funkcionisu i posao mi je upravo u toj sferi.
    Ajde ovako da postavimo pitanje....Zašto je po defaultu tebi interesantan naučni članak koji izbaci naučnik (pretpostavićemo da su svi naučnici i ovi zvanični i ovi nezvanicni i neutralni, znači SVI koji se bave viruso, i istražuju ga poznatim naučlnim metodama, ako i to ne negiramo?) koji se protivi nečemu što zvanična medicina (svjetska zdr.org) tog momenta proglasi zvaničnim stavom?
    Zašto po defaultu baš te naučnike čitaš, cititraš i vjeruješ im?
    Da me ne shvatiš pogrešno, nemam ništa protiv tvog stava, ja vjerujem zvaničnoj medicini a ti ne...i to je ok! Samo me zanima kako si došao do toga? Stvarno me zanima....
    Ja sad iznosim svoje vidjenje ovoga sto ti pišeš: Ti, dakle, po mome uvjerenju, misliš da WHO nešto muti i u startu te ne zanimaju naučnici koji slijede preporuke WHO i koji donose odluke na osnovu istraživanja opet onih naučnika koji su pod patronatom WHO ili koje WHO uvažava kao naučnike, i sama ta činjenica, obzirom da misliš da WHO muti nešto, tebe navodi da po defaultu tražiš one naučnike koji se protive svemu što WHO donese kao neku preporuku ili obavezu? Je li tako? Ili sistemom, privlači me ono što vjerujem, samo nailaziš na istraživnja, i naučne članke onih koji su protiv zvanične medicine koju preporučuje WHO? Ne tvrdim, pitam te, iskreno, da ne shvatiš ovo ni kao provokaciju niti kao podsmjeh....u daljem tekstu cu i svoj stav pojasniti....




    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Dobro se sjecas ali tvoje nazivanje "ivermektina" nekim "veterinarskim lijekom" dovoljno govori. Istrazi, procitaj, preispitaj pa ces da shvatis u kolikoj si zabludi. Taj isti tamo neki "doktor" je jedan od rijetkih koji je nedugo nakon pocetka pandemije zagovarao velike kolicine vitamina D, C, cinka, selena i slicno te zamisli covjek ispade potpuno u pravu, uostalom kao i svi koji su to preporucili. Istina nikada nije pomenuo ivermektin.
    Da te podsjetim da je ivermektin daleko istrazeniji nego bilo koje COVID19 ****** koje su nam dali u zadnjih godinu, dvije.

    Opet ponavljam kao i ranije u par navrata, ne mogu da kazem jesul' visoke doze vitamina D, ivermektin ili pak trodnevni post (bez ikakve hrane!) rijesile moj problem ali nesto od toga jeste i to je cinjenica.
    Vjerovao ili ne, da nije bilo foruma NIKAD ne bih saznala da Ivermectin postoji.....dovoljno govori o mome zanimanju za njega...znas da sam bila bolesna, da sam obisla desetak ljekara za vrijeme moga covidovanja NIKAD NIKO mi nije ni jednom jedinom riječju pomenuo ivermectin (to je zamene sasvim dovoljna preporuka da i ne trazim nista o njemu) niti vitamin D....ponavljam da sam bila pod terapijom zbog mog medicinskog problema pa mi je status D vitamina bio i vise nego dobar prije korone, što tvoju teoriju malo stavlja, generalno, pod lupu....ne u tvom slucaju, generalno....tvoj slučaj je tvoj slucaj i misljenja sam da ako tebi pomaze da pijes ferry za pranje sudova, treba da pijes ferry za pranje sudova.... O ivermektinu sam guglala kad sam na forumu cula za to i odmah ga eliminisala iz mog interesovanja....i nemam zelju da ga istrazujem ni najmanje......uostalom meni je zvanicna medicina pomogla

    Quote Originally Posted by beatnological View Post

    . Vidim da se sjecas sta sam kuckao i prije vise od godinu dana, onda se mozda sjecas i da sam pisao kako sam mjesecima poslije korone imao temperaturu ~37.5, umor, malaksalost, povisen CRP, kako sam bio kod svakog moguceg doktora (nema ko me nije pregledao u bolnici Meljine u vise navrata, od interniste pa do kardiologa...) i od svih bih dobio samo slegnuta ramina i komentar "Ma to je tako, long covid19, ne zna se jos uvijek nista!"...
    opet vjerovao ili ne, svega toga se jako sjecam, ne zato da bih te manirom "sad cu ti ja pokazat sto si prije pisao a sto sad pises" podsjecala, nego sto me je vrlo iskreno pogodio tvoj slucaj i koji je bio potpuno usamljen jer ja poznajem stotinu ljudi koji su bolovali covid i niko od njih nije imao tvoje probleme...kao ni Bugijeve...moja prijateljica je kao i Budi zavrsila u bolnici i jedva prezivjela i opet je drugacije tekla njena bolest....i jako sam zainteresovano pratila a vaše pisanje na forumu na temi o covidu koristila kao metod zastrasivanja mojih mladjih ukucana da se pricuvaju, da izbjegavaju guzvu i da se primire malo! Iskreno!

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na kraju krajeva mogu da ti postavim isto pitanje. Zasto je doktor koji je bio protiv ivermectina zavrijedio vise paznje od onoga ko nije?
    U mom slucaju nije ih bilo...prosto ga nijesu pominjali doktori kod kojih sam ja bila....a na netu, kao sto sam ti rekla nikad nijesam ni imala bilo kakve indicije da itrazujem ivermectin jer niejsam cula za njega.....tek na forumu...to jasno govori, vidimo ono sto nas zanima....mene zvanicna medicina i preporuke, tebe nesto sto se suprostavlja njima i to je isto regularno!
    ---
    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A na sve ovoh bih dodao da sam slijepo vjerovao svemu do prvog COVID19, nosio masku u sred one przione na ljeto 2020. Radi posla sunce prakticno nisam ni gledao mjesecima na jesen/zimu 2020.
    Vidi, ja to ne tumacim necijom ZLOM namjerom nego prosto neznanjem o novom virusu...i bolje se pricuvt dok ne upoznamo protivnika...ja tako gledam na sve greske medicine glede ovoga virusa....



    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    A sad da se vratimo na temu... Saga se nastavlja... Sta se to desilo, da nije neki leak od prije par sedmica, pa dolazi do ovoga? Ispadose opek "kvazi doktori" u pravu izgleda?


    Pfizer press release continues
    ako mozes prevedi ukratko?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #3856
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Ko je ovaj čovjek? Penzonisani visokoobrazovani medecinski brat? Bez sale dje god odem pise da je bio tehnicar medicinski?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  9. #3857
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    svjetska zdravstvena organizacija nije zvanična medicina nego ogroman birokratski aparat
    She is only here to annoy herself!

  10. #3858
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ako mozes prevedi ukratko?
    Ne mogu, ako nemas 15ak minuta da odvojis za nesto sto itekako moze da utice i na tebe onda ni ne zasluzujes da ti neko sazima sadrzaj.

    Na ostala pitanja si vec dobila odgovore, samo cu dodati za WHO da se radi o privatnom aparatu koji prakticno nema veze sa medicinom i to su upravo zadnje 3 godine potvrdile (kao u ostalom i svinjski/pticji grip ne bas tako davno), al' ajd, manje vise nebitno.
    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ko je ovaj čovjek? Penzonisani visokoobrazovani medecinski brat? Bez sale dje god odem pise da je bio tehnicar medicinski?
    Jedan od poznatijih profesora u UK koji iza sebe ima ko zna koliko medicinskih manuela i knjiga, neko ko je od samog pocetka bio na drugom spektrumu price o vakcinaciji ali ne pati od toga da slijepo slijedi nesto sto je ocigledno lazno i gdje je farmacija uplela svoje ruke. Veoma dobar primjer kako neko ko se bavi naukom treba da funkcionise.

    Jel' to dovoljno za sada?
    Last edited by beatnological; 04-02-23 at 17:10.

  11. #3859
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ko je ovaj čovjek? Penzonisani visokoobrazovani medecinski brat? Bez sale dje god odem pise da je bio tehnicar medicinski?
    Jeste lik nije doktor, ali je zavrsio medicnsku skolu (mislim da ima i doktorat,nebitno).Znachi bas to,medicnski brat.
    A to sto nije doktor ne znachi da ne zna, da cita izvjestaje sa sajta 'rajfezer tacka kom-a'. Korporacije chije te bocke, cuvaju od covid bolesti.

    A da se prevodi ,pa nije dobro za slusati ako se bodes njihovim pripravcima. Sta te briga za mali milion nuspojava. Ti si ziva. I uzivaj.
    Ne bi valjalo da ljudi pocnu da sumjanju u jednu tako veliku koproraciju,koja stiti ljude, praveci boce za buduce sojeve virusa, koje isto tako da ne kazem pravi.
    --------------------------------------------------------------------------------------------
    A sada malo, "Off topic"-a:

    Jedna prica za laku noc:

    U revolveru ima mjesta za 6 metaka. U ruskom ruletu se stavi jedan i zavrti burence. Isto se zavrti samo jednaput,po ubacenom metku. Potom povlachi oroz dok je cijev prislonjena uz glavu.
    Prvo povlachenje oroza rezultuje ispaljivanjem metka sa vjerovatnocom od p1=1/6.
    Drugo sa p2=1/5 (=20%) .
    III, sa p3=1/4 (=25%).
    IV, sa p4=1/3 (=33.33333...%).
    V, sa p5=1/2 (=50%).
    Sesto je kraj ,p6=1/1=1 (=100%).

  12. #3860
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Zvončice, samo treba da razumijete da od starta postoje činjenice, ali baš činjenice (ne koristim tek tako taj termin) za čije razumijevanje nije potrebna nikakva diploma, a koje su od strane zvaničnika izvrtane, sakrivane i pogrešno predstavljane.
    Jedna od njih je činjenica da ivermektin nije isključivo lijek za životinje, nego i lijek za ljude.

    Znači samo to treba da razumijete.
    Hoćete li da prihvatite tu informaciju, to je do vas i do svakog od nas pojedinačno.
    Pa od toga jesmo li u grupi koja je prihvatila ili ne, zavisi i ponašanje. Nema ništa nelogično u onome što je beatnological radio, niti je bilo kakav teoretičar zavjere (ili ne znam šta), samo mu mozak radi svoj posao, nakon što je prihvatio određenu činjenicu.

    Naravno, ovo nije jedina činjenica koja je zanemarena, navedena je samo kao primjer.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  13. #3861
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne mogu, ako nemas 15ak minuta da odvojis za nesto sto itekako moze da utice i na tebe onda ni ne zasluzujes da ti neko sazima sadrzaj.
    Da li ti možeš da shvatiš da moje znanje engleskog jezika može da posluži da na ulici u nekoj zemlji sa engleskog govornog podrucja razumijem da li treba da idem lijevo, desno ili pravo? Tako da ovaj može da priča što hoće i na kineskom, jednako mi je razumljivo...ali hvala u svakom slučaju
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #3862
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rada View Post
    Zvončice, samo treba da razumijete da od starta postoje činjenice, ali baš činjenice (ne koristim tek tako taj termin) za čije razumijevanje nije potrebna nikakva diploma, a koje su od strane zvaničnika izvrtane, sakrivane i pogrešno predstavljane.
    Jedna od njih je činjenica da ivermektin nije isključivo lijek za životinje, nego i lijek za ljude.

    Znači samo to treba da razumijete.
    Hoćete li da prihvatite tu informaciju, to je do vas i do svakog od nas pojedinačno.
    Pa od toga jesmo li u grupi koja je prihvatila ili ne, zavisi i ponašanje. Nema ništa nelogično u onome što je beatnological radio, niti je bilo kakav teoretičar zavjere (ili ne znam šta), samo mu mozak radi svoj posao, nakon što je prihvatio određenu činjenicu.

    Naravno, ovo nije jedina činjenica koja je zanemarena, navedena je samo kao primjer.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Rado, ja bih voljela da vi razumijete da ja nemam želju da se bavim medicinskom naukom....ja o tome ne znam ništa, samo znam da mi nešto što mi stručno lice preporuči (naglašavam, stručno lice) prija ili ne prija, pa shodno tome to koristim ili ne koristim, ili pak potražim pomoć drugog stručnog lica.
    Rekli ste da ivermektin nije "isključivo" lijek za životinje, što znači da jeste definitivno za životinje...znate, ja sam ubijeđena da mi se ništa ne bi desilo ako bih pojela šaku granula koje kupujem mom kučetu...ali to ne znači da su za ljudsku upotrebu.
    Ivermektin je veterinarski farmaceutski proizvod i to je činjenica, lijek koji se koristi protiv parazita i koji je volšebno avanzovao u lijek koji se koristi u humanoj medicini..ne marim, ako je neki ljekar preporučio, i ako je nekome pomogao, samo nprijed, ponavljam, interesantno je daja nikada nijesam naisla na ljekara koji mi je nesto tako preporucio....sama sebi, gledajuci klipove nekih doktora nauka (ne zaboravite da je dritan pocasni doktor mnogih univerziteta iz raznih krajeva svijeta) sigurno neću preporučivati ljekove niti sabirati dva i dva gledajući bilo kakve klipove, čak i one koje bi snimio neki doktor čije ideje podržavam i to je moj stav.
    Doktorima ostavljam posao doktora, naučnicima neka se bave naukom. Ja o tome ne znam nista...no hard filings :*
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  15. #3863
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    734
    Thanks Thanks Given 
    83
    Thanks Thanks Received 
    128
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Niste me razumjeli.
    Nije sporno da se koristi kod životinja. Ali, mnogi ljekovi koji se koriste kod ljudi se koriste i kod životinja. Recimo, amoksicilin je takođe veterinarski lijek, isto kao ivermektin. Znači, ovo bi isto bilo kao da je neko proglasio amoksicilin životinjskim lijekom. Vjerovatno takav pokušaj ne bi prošao, zato što svi znamo za amoksicilin, a za ivermektin je malo ko čuo. Malo je ko čuo samo zato što su bolesti za koje se ivermektin koristi mnogo rjeđe kod ljudi nego bolesti za koje se koristi amoksicilin.

    Znači nije se on avanizovao, on se već preko 30 godina koristi kod ljudi.

    A ja vam opet kažem, možete da prihvatite sve ove informacije, a i ne morate. Sve je do nas samih.

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  16. The Following User Says Thank You to Rada For This Useful Post:


  17. #3864
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Da li ti možeš da shvatiš da moje znanje engleskog jezika može da posluži da na ulici u nekoj zemlji sa engleskog govornog podrucja razumijem da li treba da idem lijevo, desno ili pravo? Tako da ovaj može da priča što hoće i na kineskom, jednako mi je razumljivo...ali hvala u svakom slučaju
    U tom slucaju se izvinjavam, nije mi ni palo na pamet da to moze biti problem.

    Ajd da sumiram u par linija, a sve ovo je prakticno oficijalno od samo divnog nam Pfizera (info o sprijecavanju hospitalizacije je UK official info).

    **** Najveci rizik je za mladje (vracamo se na pricu da nije trebalo ni vakcinisati cijelu populaciju)

    **** 1 u 1000 ima ozbiljne nuspojave od Pfizer vakcine (na zalost, a potpunost jasno zasto, nisu dali informacije po starosnim grupama)

    **** 1 u 800 ima ozbiljne nuspojave od Moderna vakcine (ista stvar, nisu dali informacije o starosnim grupama)


    **** 16-19 godina - sve grupe
    Da bi se sprijecila jedna hospitalizcija sa uzrokovanim od COVID19 u starosnoj grupi 16-19 treba vakcinisati ~73 000 pacijenata. Da bi se sprijecila jedna hospitalizacija sa ozbiljnim problemima uzrokovanim COVID19 potrebno je vakcinisati ~185 000 pacijenata. Uporedi ovo sa precentom ozbiljnih nuspojava od Pfizer vakcine i sve bi trebalo biti jasno.


    **** 20-29 godina
    U grupi visokog rizika potrebno je vackinisati ~7 500 pacijenata da bi se sprijecila jedna hosptializacija sa ozbiljnim simptomima uzrokovana sa COVID19, za blaze simptome ~59 500 vakcinisanih... U grupi niskog rizika je potrebno pak vakcinisati ~169 000 pacijenata da bi se sprijecila jedna hospitalizacija sa blazim problemima, a ~706 000 sa tezim simptomima.


    **** Oficijalno priznanje da vakcina ne stiti sve (veoma shturo)


    **** Napokon oficijalna preporuka od strane samih proizvodjaca da se ne pristupa na isti nacin sa trudnicama, da itekako treba da se zna ako je neko vakcinisan i sa drugim tipom vakcine...

    Na kraju ispade da su mRNA vakcine ipak vece stetocine od svih ostalih, zar ne? Mozda da se podsjetimo kako je prosla AZ (a onda i priupitamo zasto bas AZ) za daleko, daleko manji obim nuspojava? Mozda da se prisjetimo da su ne bas tako davno strucnjaci upozoravali upravo na ovo sto izlazi na vidjelo a bili linchovani radi toga? A mozda pak da se vratimo samo na pticji / svinjski grip i prisjetimo kako se to zavrsilo? Ili pak mozda da shvatimo da za zadnjih 30 godina nije bilo vise nuspojava od svih vakcina zajedno nego sada za godinu i nesto od Pfizer / Moderna vakcine?
    Last edited by beatnological; 04-02-23 at 19:50.

  18. #3865
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Ali i Albert Burla, direktor Fajzera je veterinar. Nije "doktor za ljude". Onaj gospodin sto je vodio sve u Njemackoj, one mjere, je isto veterinar. U Srbiji Sekler. U dosta drzava su veterinari bili glavni ili u barem u stabovima i odgovorni za odredjivanje mjera i terapija.
    Mislim i Tedros Grebrejezus je filozof ali barem nije sa zivotinjama radio.
    Last edited by pilicius; 04-02-23 at 20:18.

  19. #3866
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    @napalm, po vidjenju našeg covjeka seljaka, prvo ispaljivanje, ako ubode metak, je 100 %
    Statistika je samo mrtvo slovo na papiru
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  20. #3867
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,952
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    912
    Thanked in
    486 Posts

    Default

    Kad vidim refreshovanu ovu temu vazda mi prodje kroz glavu kako vakseri sada pravdaju silne mjere i kako sada prezivljavaju iako se veliki broj "ljudi koji ih ugrozavaju jer se nisu vakcinisali" i dalje nisu vakcinisani a skoro i da nema zarazenih...jedno vrijeme prirodni imunitet je bio "nista" :-)

    Послато са SM-F936B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  21. #3868
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    U tom slucaju se izvinjavam, nije mi ni palo na pamet da to moze biti problem.
    Zato što po defaultu misliš da svako ko se protivi tvojoj teoriji neće iz bezobrazluka da posluša klip...ja sam samo one s prevodom gledala, a tekstove sam prevodila na google translate, doduše, imam toliko znanja da uz google prevodilac mogu da poslozim to malo bolje no sto ga on poslozi

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ajd da sumiram u par linija, a sve ovo je prakticno oficijalno od samo divnog nam Pfizera (info o sprijecavanju hospitalizacije je UK official info).

    **** Najveci rizik je za mladje (vracamo se na pricu da nije trebalo ni vakcinisati cijelu populaciju)

    **** 1 u 1000 ima ozbiljne nuspojave od Pfizer vakcine (na zalost, a potpunost jasno zasto, nisu dali informacije po starosnim grupama)

    **** 1 u 800 ima ozbiljne nuspojave od Moderna vakcine (ista stvar, nisu dali informacije o starosnim grupama)
    Koliko se ja sjecam, prve vakcine su preporucivane samo najstarijim ziteljima kao i onima koji su rizicni...i tada su se mnogi zalili na diskriminaciju i znam mnoge koji su krijumcarili iz Srbije vakcinu da bi se zastitili....onda kad je stogao malo veci kontigent, poceli su da dobijaju vakcinu i ovi malo mladji...i ja medju njima, premda sam ja cekala jedno mjesec dana jer sam skoro bila prebolovala koronu...tada, koliko ja znam, a govorim o junu 2021. godine djeca i trudnice nijesu bili u grupi za vakcinaciju a hronicni bolesnici samo i jedino pod patronatom svojih onkologa i pulmologa...kakvi misliš da bi bili rezultati po starosnim grupama?
    Moram ti još nešto na ovu temu reći...ja ne poznajem cijelu CG i nemam uvida u statistiku ali bukvalno svi ljudi sa kojima sam bliska i sa kojima dijelim informacije te vrste, vecina su vakcinisani i niko nema problema od vakcine...ali nekoliko njih ima neke od problema nakon prelezanoga kovida (nesanica, ukus, slabost misicna ili nedostatak energije) i oni koji se jesu i koji se nijesu vakcinisali....jedna prijateljica kaze da se kaje sto je primila vakcinu jer na mjestu aplikacije osjeca neku "kuglicu" i to je njena nus pojava...i to je bukvalno jedina osoba koja ima "neku" smetnju...par njih se plaši što moze donijeti to sto u primili, u buducnosti, jer su zastraseni pricama koje cuju...i to je to
    Pa te molim da mi prvo kazes koje su to ozbiljne nus pojave od vakcine?

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    **** 16-19 godina - sve grupe
    Da bi se sprijecila jedna hospitalizcija sa uzrokovanim od COVID19 u starosnoj grupi 16-19 treba vakcinisati ~73 000 pacijenata. Da bi se sprijecila jedna hospitalizacija sa ozbiljnim problemima uzrokovanim COVID19 potrebno je vakcinisati ~185 000 pacijenata. Uporedi ovo sa precentom ozbiljnih nuspojava od Pfizer vakcine i sve bi trebalo biti jasno.
    Ako ja ovo dobro razumijem, ispravi me ako ne, u starosnoj grupi od 16-19 na 73 hiljade omladinaca koji imaju potvrdjen covid a vakcinisani su, samo 1 je hospitalizovan?
    Ili pak, naucnik tvrdi da je besmisleno vakcinisati omladinu jer samo jedan od 73 hiljade zavrsi u bolnici sa tezim simptomima, pa sto radi toga jednoga "trošiti metke"? Još ako se uzme da na svakih hiljadu jedan ima nus pojave od vakcine (nus pojava moze biti ova kuglica koju moja drugarica ima, nus pojava je pakao kroz koji aj prolazim72 sata nakon primanja vakcine, nus pojava je lagana temperatura, nus pojava je kijanje, nus pojava je glavoboljica, nus pojava nije smrt, jer se ne pominje ovdje da je neko umro od vakcine, ispravi me ako grijesim) to znaci da ce na tih 73 hiljade njih 73 imati nus pojavu tipa grpznice ili pk kuglice u ruci a ovaj jedan neka crkne sa teškim simptomima u bolnici? Je li to to? Ili nesto trece? Ne kontam recenicnu konstrukciju, a trudim se
    Pretpostavljam da se ovo naredno 185 hiljada odnosi na kompletnu populaciju...Molim te za pojasnjenje sta znaci, da bi se srpijecila jedna hospitalizacija sa teskim simptomima covida treba vakcinisati 185 hiljada ljudi? Ovo je toliko dvosmisleno da je to strasno!


    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    **** 20-29 godina
    U grupi visokog rizika potrebno je vackinisati ~7 500 pacijenata da bi se sprijecila jedna hosptializacija sa ozbiljnim simptomima uzrokovana sa COVID19, za blaze simptome ~59 500 vakcinisanih... U grupi niskog rizika je potrebno pak vakcinisati ~169 000 pacijenata da bi se sprijecila jedna hospitalizacija sa blazim problemima, a ~706 000 sa tezim simptomima.
    ovo je ista dvosmislena konstrukcija koju ne razumijem, tako da racunam kad mi ovo gore pojasnis da cu razumjeti....od 20-29 godina ljudi sa komorbiditetima, teske simptome ce imati jedan od 7500 vakcinisanih, a blaze jedan na 59500 vakcinisanih...Šta tebi ovo govori? Meni govori nesto sto ti ocito ne vidis??? (ovo se meni cudim jer kontam da to nije bila tvoja poent ali ne znam sto je?)
    Govore li ta istrazivanja koliko ce mladih ljudi sa komorbiditetima na 7500 uzoraka, u starosnoj grupi od 20-29 godina, biti hospitalizovano i to sa teskim simptomima ukoliko se ne vakcinisu? Ili na 59500 uzorka, koliko njih ce bez vkcine biti bolesno od covia sa blagim simptomima?
    Ne razumijem ovu statistiku a trudim se iz petnih zila


    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    **** Oficijalno priznanje da vakcina ne stiti sve (veoma shturo)


    **** Napokon oficijalna preporuka od strane samih proizvodjaca da se ne pristupa na isti nacin sa trudnicama, da itekako treba da se zna ako je neko vakcinisan i sa drugim tipom vakcine...
    koliko se sjeam nije se u pocetku ni djeci ni trudnicama vkcina preporucivala...cak u velikom broju slucajeva i mladim zenama koje zele u bliskoj buducnosti da radjaju...sad ne znam kako je, ali znam sigurno da je preprosle godine ovo bila preporuka...u medjuvremenu su preporucili da se moze dati i djeci i trudnicama, ali ne mislim da je bilo obavezno...kao uostalom, ni nama ostalima...to sto nas je aviokompanija, bolnica uslovljavala to je drugo...uostalom nikad nije bilo obavezno primiti vakcinu ako odradis test i karantin...meni je to ok...znam da vama nije ali imas alterntivu....

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Na kraju ispade da su mRNA vakcine ipak vece stetocine od svih ostalih, zar ne? Mozda da se podsjetimo kako je prosla AZ (a onda i priupitamo zasto bas AZ) za daleko, daleko manji obim nuspojava? Mozda da se prisjetimo da su ne bas tako davno strucnjaci upozoravali upravo na ovo sto izlazi na vidjelo a bili linchovani radi toga? A mozda pak da se vratimo samo na pticji / svinjski grip i prisjetimo kako se to zavrsilo? Ili pak mozda da shvatimo da za zadnjih 30 godina nije bilo vise nuspojava od svih vakcina zajedno nego sada za godinu i nesto od Pfizer / Moderna vakcine?
    znas kako, ja nijesam tako predano pratila i ne znam da su neki naucnici nekad upozorvali na ovo sto se danas desava...Govorili su da ne treba vakcina pa se sad shvatilo da ne treba? Dje to pise da ne treba?
    Mislim, i moja baba je, da prostiš rekla "zvaće se ovo juče, smijaćemo se koroni iako se sad bojimo od nje" ali je uredno primila vakcine....nekako sam i ja bila dalekovida i svima oko mene sam govorila uprvo to, bice korona uskoro isto sto i gripa danas...ali ne zato sto sam prepametna, nego zato sto je to realno....ali se ja ipak korone bojim i ne zelim je nikome koga znam
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  22. #3869
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    svjetska zdravstvena organizacija nije zvanična medicina nego ogroman birokratski aparat
    zasto jedna organizacija ujedinjenih nacija tebi ne uliva povjerenje? Mislim, tamo sigurno ne rade i ne bave se istraživanjem neki neuki ljudi, nego svjetski najeminentniji strucnjaci...naravno, tamo dje ima novca ima i mjesta za korupciju i za raznorazne prevare i neprincipijelnosti...ali koja je ustanova po tebi mjerodavna za zvanicnu medicinu? Koliko znam, sve države svijeta i najeminentnije medicinske ustanove se oslanjaju na preporuke WHO?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #3870
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    pa evo ti primjer generalnog direktora koji je kao sin bogatijih Etiopljana doktorirao filozofiju nakon što je završio biologiju i nakon toga magistrirao imunologiju(i to je jedino što ima veze sa medicinom), od radnog iskustva ima to što je bio ministar zdravlja i ministar inostranih poslova jer očigledno pripada vladajućoj kasti tamo...slični su i oni eksperti ispod njega, plate tamo su oko 4-5 hiljada dolara mjesečno što doktori koji rade privatno zarade i kod nas a kamoli na zapadu, korupcija i uticaj(lobiranje) farmakoloških kompanija su ogromni

    neke države svijeta se očito nisu oslanjale na WHO, niti su savjeti WHO mogli i smjeli da budu isti za Hong Kong gdje na ulici imaš bukvalno roj ljudi i za Rusiju koja je 95% nenaseljena
    She is only here to annoy herself!

  24. #3871
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,381
    Thanks Thanks Given 
    267
    Thanks Thanks Received 
    860
    Thanked in
    569 Posts

    Default

    @Zvoncica
    Ne znam stvarno sta ti nije jasno u recenici u kojoj se kaze da bi se sprijecio jedan tezi slucaj od COVID19 oboljenja treba vakcinisati odredjeni broj ljudi... Radi se o necemu sto je odavno opste prihvaceno u medicini / statistici, odnosno o broju koji kaze koliko je osoba potrebno vakcinisati da bi se nesto sprijecilo (ili ti u ovom slucaju tezi simptomi - COVID19 vakcine ne sprecavaju zarazu, to smo valjda apsolvirali). Ako te bas interesuje evo prevedeno objasnjenje na ovom linku > https://www.sciencedirect.com/scienc...64410X14016867 .


    Ako imamo sitauciju da na 1000 vakcinisanih jedan ima teze simptome od vakcine a treba nam 2000 vakcinisanih (random broj iz glave) da bi se sprijecilo jedno teze obolijevanje od COVID19 sve je jasno.


    ---
    Pitala si koji su to teze nuspojave od mRNA vakcina? Pogledaj video, ne moras ni da znas EN da bi naletila na taj dio al evo za pocetak Myocarditis, Pericarditis i nesto o cemu se odavno pricalo a evo tek sada polako izlazi u medije, za zene drasticni poremecaji menstrualnog ciklusa.


    ---
    Pominjes kako vakcinacija nije bila obavezna... Nemoj molim te na tu kartu da igras kao i vecina ljudi, nije naravno ali je do nedavno bila uslov mnogima za normalan zivot te je samim tim prakticno i bila obavezna.


    ---
    Pominjes kako se trudnice nisu vakcinisale od samog pocetka... Nisu svega koji mjesec, dva da bi dosle na listu "preporucenih" za vakcinaciju vec par mjeseci kasnije a dodao bih u svijetu i od prakticno samog pocetka u pojedinim drzavama. Pa i na ovom forumu imamo par pojedinaca koji su gurali pricu, sve sa osmijehom, kako su im se osobe "x" trudne vakcinisale sa Pfizer vakcinom.


    ---


    I da ne bude zabune, brojke koje sam pomenuo u prethodnom postu se odnose na broj boostera koji bi bilo potrebno dati da se sprijece "obolijevanje" od COVID19 sa tezim simptomima, mada i u situaciji sa potpuno nevakcinisanima opet rizik od mRNA vakcine prevazilazi benefite (vodeci se istom metodom).

    Al' cijela ova prica je ionako bez smisla i moze se staviti u recenicu-dvije. Vec neko vrijeme je situacija takva da COVID19 vakcinacija ima vise rizika nego benefita a boosteri se i dalje uredno daju.

  25. #3872
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    1,690
    Thanks Thanks Given 
    127
    Thanks Thanks Received 
    624
    Thanked in
    277 Posts

    Default

    Ako i dalje uzimaš Vitamin D, obrati pažnju na magnezijum.
    Ja uzmem jednom sedmično magnezijum hlorid....ljeti kad sam dosta fizički aktivan i češće.

    Inače....ne znam je li zbog vitamina D, ali ja nisam dobio Covid. Svi oko mene su bili bolesni, neki i 2 puta. Na mene nije prešlo.
    Ja sam zbog deficita i problema sa zdravljem počeo da uzimam svakog dana jače doze Vitamina D dvije godine prije pojave Covida.
    I tako sam igrom slučaja Covid dočekao spreman.
    Jače doze nisam počeo da uzimam nasumično. Zbog zdravstvenog stanja sam bio dio grupe ljudi na kojima su testirane jače doze Vitamina D. Analize su radjene van Crne Gore.
    Zaključak je bio da su nam svima posle svakodnevnog uzimanja 10.000 jednica posmatrani parametri bili znatno bolji.
    Kada mozak ne koristiš, čekaš da ti kažu
    tada misliš da sve znaš, ne vidiš da lažu

  26. The Following 2 Users Say Thank You to high For This Useful Post:


  27. #3873
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    disbalans vitamina i minerala je, uz stil života, uzrok sigurno jedno 50-60% bolesti kod mlađih osoba, a tome doktori nažalost ne posvećuju ni blizu dovoljno pažnje, koliko samo ljudi ima depresiju zbog toga a misle da je nešto drugo pa uzimaju bensedine i ksalole i ko zna šta
    She is only here to annoy herself!

  28. #3874
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,766
    Thanks Thanks Given 
    10,917
    Thanks Thanks Received 
    2,128
    Thanked in
    1,087 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    @Zvoncica
    Ne znam stvarno sta ti nije jasno u recenici u kojoj se kaze da bi se sprijecio jedan tezi slucaj od COVID19 oboljenja treba vakcinisati odredjeni broj ljudi...
    Necemo o ovome dalje diskutovati jer meni nije jasno zasto potenciras da se mora 1000 ljudi vakcinisati da bi se jedan teži slucaj sprijecio a ja te pitam dje ti je statistika kad se tih 1000 ne bi vakcinisalo koliko bi bilo slucajeva tezih ili laksih....a pravo pitanje za tebe, Bugija i mene, da smo bili vakcinisani, da li bi prosli onako kako smo prosli? Ajde ovako....kad bi znao da bi izbjegao one muke koje si prosao, da li bi se vakcinisao? I zašto ne bi?
    Najbitnije pitanje na koje ne znamo tačan odgovor, jeste koliko bi crnogorskih građana bilo živo da smo imali vakcinu u avgustu 2020?
    Ne moraš da mi odgovoriš, to ja nešto za sebe tvrdim da bi mnogi bili živi, kao što su nakon prvog udara korone koja nas je pokosila i ponijela mnogo zrtava, mnogi sa teškom klinickom slikom imali mnogo laksu sliku....po meni, iako ti to ne prihvataš, nego se pozivas na uvjeravanja da vakcina kao spriječava koronu pa posto smo se uvjerili da se i vakcinisani razbolijevaju ajde da je pljujemo iako vakcinisani po defaultu skoro da nemaju simptome ili imaju malo lakse, i to je dovoljan benefit od vakcine...što se mene tiče
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  29. #3875
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    1,329
    Thanks Thanks Given 
    20
    Thanks Thanks Received 
    68
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Necemo o ovome dalje diskutovati jer meni nije jasno zasto potenciras da se mora 1000 ljudi vakcinisati da bi se jedan teži slucaj sprijecio a ja te pitam dje ti je statistika kad se tih 1000 ne bi vakcinisalo koliko bi bilo slucajeva tezih ili laksih....a pravo pitanje za tebe, Bugija i mene, da smo bili vakcinisani, da li bi prosli onako kako smo prosli? Ajde ovako....kad bi znao da bi izbjegao one muke koje si prosao, da li bi se vakcinisao? I zašto ne bi?
    Najbitnije pitanje na koje ne znamo tačan odgovor, jeste koliko bi crnogorskih građana bilo živo da smo imali vakcinu u avgustu 2020?
    Ne moraš da mi odgovoriš, to ja nešto za sebe tvrdim da bi mnogi bili živi, kao što su nakon prvog udara korone koja nas je pokosila i ponijela mnogo zrtava, mnogi sa teškom klinickom slikom imali mnogo laksu sliku....po meni, iako ti to ne prihvataš, nego se pozivas na uvjeravanja da vakcina kao spriječava koronu pa posto smo se uvjerili da se i vakcinisani razbolijevaju ajde da je pljujemo iako vakcinisani po defaultu skoro da nemaju simptome ili imaju malo lakse, i to je dovoljan benefit od vakcine...što se mene tiče
    A najbolji benefit imaju ovi (sportisti) sto su iznenada umrli.

  30. The Following User Says Thank You to napalm For This Useful Post:


Page 155 of 167 FirstFirst ... 55105145151152153154155156157158159165 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Satovi, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Muški kutak
    Replies: 2909
    Last Post: 18-04-24, 13:37
  2. Kosovo i Metohija, opšta diskusija
    By Brajan992 in forum Politika generalno
    Replies: 1853
    Last Post: 18-04-24, 10:51
  3. vakcine
    By Rooney10 in forum Kućni ljubimci
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-13, 02:23
  4. Nevjerovatno! Još jedno rušenje u Nikšiću..
    By balthazaar in forum Centralni
    Replies: 46
    Last Post: 04-03-09, 19:14
  5. Replies: 12
    Last Post: 27-11-07, 08:32

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •