Page 163 of 543 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast
Results 4,051 to 4,075 of 13557

Thread: Iz raznih medija [Edicija 2021]

  1. #4051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Nisam znao ko je, ali kroz godine sam imao 10 krajnje losih i neprofesionalnih iskustava (kao i svi mi) sa nasim zdravstvenim sistemom. Ovo mi je prvi put da vidim nesto uradjeno da valja. Ko ga je organizovao svaka mu cast.

  2. #4052
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kaz View Post
    „Zahtevamo ujedinjenje svih Nemaca u Veliku Nemačku na osnovu prava na samoopredeljenje koje pripada svim nacijama.“
    https://www.danas.rs/kolumna/aleksej...ir-je-salveta/
    Odlican clanak.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  3. #4053
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Zatvaranje radnji nedjeljom je samo po sebi debilna odluka koja je donesena iz ko zna kojeg razloga. Kapiram da ljudima treba slobodan dan te se slazem u potpunosti sa time, ali zasto je neki pekar, konobar, ili radnik na benziskoj manje "vrijedan" nego radnici u marketima?
    Ili ista pravila za sve, ili za nikoga, veoma jednostavno.

    Definitivno bi trebali da pronadju nacin za redovnu kontrolu ugovora te da li se postupa po istima (prekoracenja sedmicnih satnica, radni dani itd.) al' zatvaranje nedjeljom samo za odredjene branshe nema smisla.
    Ne samo da treba biti neradna nedelja nego i subota, za sto vise bransi, takodje u CG nikad niko nije otvorio temu sestocasovnog ili petocasovnog radnog vremena, narocito za roditelje koji imaju najmanje nekoliko djece (sto bi bilo pozitivno za natalitet), i koji radeci oboje po 8 sati (plus vrijeme koje se potrosi na spremanje i odlazak/dolazak sa posla) prakticno nemaju vremena za djecu i svoje licne potrebe.

    Pekar, apotekar, radnik na pumpi i prodavnica hrane nisu isto. Ljeb, benzin i zdravstvena usluga su esencijalne stvari koje bi trebale stalno da budu dostupne covjeku.
    Kod nas je "problem" sto smo mi turisticka destinacija i sto se iz tog ugla gledajuci "ne prasta" da ugostiteljski objekti budu pod kljucem makar taj 1 dan, ali iz tog ugla bi se mogli gledat i marketi, bar oni u gradovima dje je najvise turista, definitivno ne u jednu PG ili NK, recimo.

    Tako da izmedju interesa turizma i elementarne humanosti (a to je da covjek ne radi 7/7 dana, ma kolika plata bila) treba izabrati. Moze se razmotriti nekoliko opcija, ili selektivno po opstinama, ili raditi 7/7 ali 5-ocasovno radno vrijeme, ili ne raditi nedjeljom uopste u sto vise bransi, takodje razmotriti tu opciju za subotu, sto bi bilo ponajbolje iz mog ugla. Covjek ako se samo vodi turizmom (parama) propao je na svim poljima u zivotu. Ali daleko smo mi od nekih prica.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  4. #4054
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    "Sinovi, unuci i praunuci preživjelih logoraša iz Aušvica i drugih nacističkih kazamata čine isti zločin koji su doživjeli njihovi očevi i djedovi, koji su se u to vrijeme začuđeno pitali kako neko može činiti tako velike i gnusne zločine. Kao i nacisti, i cionisti ubijaju, muče i protjeruju jedan narod samo zbog toga što je druge vjere i što, po njima, nije dovoljno vrijedan. Palestince optužuju za terorizam i zločin, a zaboravljaju da su oni okupatori Palestine i stvarni zločinci. Onaj ko je objektivan i iole poznaje historijska dešavanja vezana za Palestinu i patnje kroz koje je prošao taj narod, uvidjet će da u suštini ne postoji nikakva razlika između nacizma i cionizma, te da se u oba slučaja radi o zločinačkim ideologijama koje su nikle na krvi, mržnji i masovnim zločinima. Ova druga (cionizam) je čak gora i opasnija, jer je protiv prve (nacizma) ustao čitav svijet i za nekoliko godina je uništio, dok drugu ideologiju – cionizam, ne samo da se svijet u globalu ne bori protiv nje, nego je prešutno i odobrava."
    http://www.islambosna.ba/nacizam-i-c...loki-blizanci/
    Last edited by Platinum; 13-05-21 at 01:39.
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  6. #4055
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Novi logo NP Lovćen.

    In vino veritas

  7. #4056
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,271
    Thanks Thanks Given 
    14,559
    Thanks Thanks Received 
    4,038
    Thanked in
    2,046 Posts

    Default

    Hahahaha. Top

    Sent from my KB2003 using Tapatalk

  8. #4057
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Jel ovo podmornica na vrh?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ada URA neće dat. DF je uštopovan. Milača je umjeren. Sub85 rules.

  9. The Following User Says Thank You to Gagarin For This Useful Post:


  10. #4058
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Montenegro - where amazing happens
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    749
    Thanked in
    376 Posts

    Default

    Pusta želja, rekao bih, ali simpatično svakako.
    Final touch gospođe Jočić.
    In vino veritas

  11. #4059
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,323
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Ne samo da treba biti neradna nedelja nego i subota, za sto vise bransi, takodje u CG nikad niko nije otvorio temu sestocasovnog ili petocasovnog radnog vremena, narocito za roditelje koji imaju najmanje nekoliko djece (sto bi bilo pozitivno za natalitet), i koji radeci oboje po 8 sati (plus vrijeme koje se potrosi na spremanje i odlazak/dolazak sa posla) prakticno nemaju vremena za djecu i svoje licne potrebe.

    Pekar, apotekar, radnik na pumpi i prodavnica hrane nisu isto. Ljeb, benzin i zdravstvena usluga su esencijalne stvari koje bi trebale stalno da budu dostupne covjeku.
    Kod nas je "problem" sto smo mi turisticka destinacija i sto se iz tog ugla gledajuci "ne prasta" da ugostiteljski objekti budu pod kljucem makar taj 1 dan, ali iz tog ugla bi se mogli gledat i marketi, bar oni u gradovima dje je najvise turista, definitivno ne u jednu PG ili NK, recimo.

    Tako da izmedju interesa turizma i elementarne humanosti (a to je da covjek ne radi 7/7 dana, ma kolika plata bila) treba izabrati. Moze se razmotriti nekoliko opcija, ili selektivno po opstinama, ili raditi 7/7 ali 5-ocasovno radno vrijeme, ili ne raditi nedjeljom uopste u sto vise bransi, takodje razmotriti tu opciju za subotu, sto bi bilo ponajbolje iz mog ugla.
    Slazem se u potpunosti da niko ne treba da radi 7/7 dana, tu nema dvojbe ali to se ne rjeseva tako sto se samo pojedinim bransama zabrani rad nedjeljom. Cisto sumnjam da je iko ko je protiv "nerada nedjeljom" protiv toga da radnici imaju adekvatan broj neradnih dana, naprotiv.

    Inspekcija imamo na pretek a i viska radne snage na drzavnim jaslama koliko hoces pa neka rade, kontrolisu, donose nove zakone itd. Sve se to (da radnici imaju dovoljan broj radnih dana) moze dovesti u red ako ima volje i zelje od strane vlasti.

    Quote Originally Posted by Platinum View Post
    Covjek ako se samo vodi turizmom (parama) propao je na svim poljima u zivotu. Ali daleko smo mi od nekih prica.
    Ovo je isto kao da si rekao "Covjek ako se vodi samo poslom propao je u zivotu!". Nismo svi isti, em nismo kao jedinke, em nismo kao drzave, em nemamo isto materijalno stanje. Na zalost mi smo u takvoj situaciji da bi veliki broj onih koji ne rade nedjeljom vrlo rado i pristao na rad a znas i sam iz kojih razloga.

    Odlicno bi bilo da smo Monaco ili Luksemburg ali nismo, te shodno tome treba i da razvijamo solucije kako cemo naprijed. Kada ce ljudi da shvate da je turizam u CG pokretacka snaga za skoro pa apsolutno sve ostale grane privrede u Crnoj Gori? Zar COVID19 situacija nije bila dovoljna da se to napokon shvati?
    Last edited by beatnological; 13-05-21 at 09:34.

  12. The Following User Says Thank You to beatnological For This Useful Post:


  13. #4060
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,344
    Thanks Thanks Given 
    3,484
    Thanks Thanks Received 
    8,465
    Thanked in
    4,566 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by SKOJ View Post
    Nisam znao ko je, ali kroz godine sam imao 10 krajnje losih i neprofesionalnih iskustava (kao i svi mi) sa nasim zdravstvenim sistemom. Ovo mi je prvi put da vidim nesto uradjeno da valja. Ko ga je organizovao svaka mu cast.
    isto. sa majkom sam dosta vremena po bolnicama, mnogo više loših nego dobrih iskustava. ovo sa KBCom dok mi je otac ležao je tek posebna priča. ali vakcinacija je top organizovana, nadam se da će ovo postati praksa kod nas

    Тapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  14. #4061
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,159
    Thanks Thanks Given 
    179
    Thanks Thanks Received 
    557
    Thanked in
    270 Posts

    Default

    https://www.aa.com.tr/ba/balkan/u-d%...namaz-/2239741
    Nek je mubarek Ramazanski bajram, ko slavi. Mi koji ne slavimo se necemo bunit ako dobijemo jednu baklavu... ; )
    Drzava univerzalnog normativnog morala i obrazovanja

  15. The Following 3 Users Say Thank You to Platinum For This Useful Post:


  16. #4062
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ko je to "izmislio" je totalno nebitno, pogotovo sto ti za koje navodis te ne obavezuju na to da neradni dan bude nedjelja.

    BTW ne primjenjuje se u svakoj drzavi u EU, evo prva komsijska drzava koja je u EU pa nije proslo uvodjenje slicnih ogranicenja (iako je bilo pokusaja koji nisu potrajali). Sta vise, od 1996. ovo uopste ne postoji u "regulativi" EU ako se ne varam, tacnije nedjelja nije obavezan neradni dan.
    A onda da dodamo jos par primjera... U FR postoji slican zakon ali ne vazi za turisticka mjesta, a mnoge druge clanice EU su imale istu situaciju kao HR gdje je zakon donesen pa onda "ukinut".

    Sve se ovo moze regulisati mnogo bolje i kod nas ako postoji volje al' volje nema te je najlakse zamagliti vid ljudima sa jednostavnim taktikama koje navode opstu masu da misli kako je ovo doneseno radi brige o radnicima (opet ponavljam, gdje su konobari, pekari itd. u cijeloj prici?).
    Ko je kriv smradovima od poslodavaca sto ljudima nisu davali slobodne dane kako ih sleduje po zakonu, nego su im kičme lomili za neku siću, pa sad kukaju kako će morati da zatvore radnje.
    Zakon ponude i potražnje, ko opstane opstaće, ko ne katanac i ćao.
    Još prije neki dan slušam neku njihovu izjavu tipa 'spremni smo dŕ damo radnicima duplu dnevnicu nedeljom', znači otvoreno kažu da su sve ovo vrijeme svjesno kršili zakon i još sad imaju obraza da kmeče.

    I ovo za pekare i pumpe, zar im je to ostalo kao jedini argument?
    Pa nek nadju državu dje pumpe ne rade nedeljom, neka daju jedaan primjer.
    Last edited by technus; 13-05-21 at 13:39.
    Forever young, i want to be forever young

  17. #4063
    Join Date
    Apr 2017
    Posts
    3,323
    Thanks Thanks Given 
    263
    Thanks Thanks Received 
    841
    Thanked in
    558 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by technus View Post
    Zakon ponude i potražnje, ko opstane opstaće, ko ne katanac i ćao.
    Ne brinem ja za velike, oni ce da rade i dalje bez problema sa il' bez radne nedjelje. Mali poslodavci vecinom nece opstatii u tome je problem.

  18. #4064
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...o-zakon-prodje

    Ovo je kako skontah usvojeno,a da li ce biti tako,ili...?
    Neko upuceniji konkretno?
    @wulfy@SKOJ@Gagarin?
    Ima li shanse da dahnemo makar 6 mjeseci...?
    ...

  19. #4065
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Andromeda
    Posts
    15,722
    Thanks Thanks Given 
    2,090
    Thanks Thanks Received 
    4,631
    Thanked in
    2,474 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beatnological View Post
    Ne brinem ja za velike, oni ce da rade i dalje bez problema sa il' bez radne nedjelje. Mali poslodavci vecinom nece opstatii u tome je problem.
    Pa kod velikih s ezna koliko-toliki bar neki red, ovo sto vidim iz okruzenja najvise krsenja zakona na stetu radnika je bas kod malih poslodavaca
    Forever young, i want to be forever young

  20. #4066
    Join Date
    Jan 2016
    Posts
    2,622
    Thanks Thanks Given 
    952
    Thanks Thanks Received 
    1,150
    Thanked in
    618 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by AL no1 View Post
    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...o-zakon-prodje

    Ovo je kako skontah usvojeno,a da li ce biti tako,ili...?
    Neko upuceniji konkretno?
    @wulfy@SKOJ@Gagarin?
    Ima li shanse da dahnemo makar 6 mjeseci...?
    Nismo mi te srece.

  21. #4067
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dzi View Post
    Nismo mi te srece.
    Evo da vidimo,neka govore ovi tzv. bankari da je ovo populistichki potez,ako ovo bude sprovedeno,oni su zavrshili posao!
    Inache u svakoj normalnoj,ali NORMALNOJ je ili smanjeno,ili stornirano,ili...samo nashi jadni tzv. bankari ne znaju shto ce sa tek recimo 70 MILIONA prihoda proshle godine...neka me sad neko ne hvata za ...cifru,lupio sam.
    ...

  22. #4068
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Islamskoj zajednici vraćena džamija u Pljevljima



    https://www.vijesti.me/v/538675

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  23. #4069
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Gospodja iz Nacionalnih parkova razvija svoju nacionalisticku ideologiju "dogodine na Lovcenu".

    https://www.antenam.net/uploads/8/6/...22694b5b7e.jpg

    Novi logo NP Lovcen.

  24. The Following 2 Users Say Thank You to Rodion Romanovich For This Useful Post:


  25. #4070
    Join Date
    May 2012
    Posts
    5,594
    Thanks Thanks Given 
    139
    Thanks Thanks Received 
    472
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Logo je bas ******, jel ovo treba kapelu da predstavlja?
    "ne prdnjavi, prdnjavo ljudska..."

  26. #4071
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PavleCL View Post
    Logo je bas ******, jel ovo treba kapelu da predstavlja?
    Ocigledno. Iz NP su saopstili; "U dijelu logotipa koji predstavlja znakovni dio obilježja, a koji je izveden u svedenoj geometrijskoj formi, na vrhu planine nalazi se takođe minimalistički svedena geometrijska forma kvadrat koji simbolizuje postojanje kuluturno-istorijskog spomen obilježja".

    Inace, nicim izazvani su promijenili svaki logo u nacionalnim parkovima da se ne zna koji je ruzniji kao i ovaj glavni logo.

    https://m.cdm.me/wp-content/uploads/...va-340x204.jpg

  27. #4072
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1,436
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    489
    Thanked in
    280 Posts

    Default

    По овоме облику деф је ово маузолеј, а не капела. Лого је морао бити бољи, с обзиром да су остали урађени по мени врло добро. Такође лого ФК Ловћен и остали клубови имају капелу ја не видим проблем и да је капела

    Иначе лого Националних паркова је много боље дизајнерски урађен него што је био предходни.
    Last edited by Brk; 13-05-21 at 17:13.

  28. #4073
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Ocigledno. Iz NP su saopstili; "U dijelu logotipa koji predstavlja znakovni dio obilježja, a koji je izveden u svedenoj geometrijskoj formi, na vrhu planine nalazi se takođe minimalistički svedena geometrijska forma kvadrat koji simbolizuje postojanje kuluturno-istorijskog spomen obilježja".

    Inace, nicim izazvani su promijenili svaki logo u nacionalnim parkovima da se ne zna koji je ruzniji kao i ovaj glavni logo.

    https://m.cdm.me/wp-content/uploads/...va-340x204.jpg
    Kako se to minimalistički svodi kvadrat? Na trougao?

    Mene se u školu učili drugačije da izgleda kvadrat.

    Da mi je znat kako ovi talenti završiše osnovu. Možda su ove odive iz Nacionalnih su možda neke masonke pa imaju svoj kvadrat? Il je ipak onu "oće srce kapelu, al guza ne da za sada sem kvadrat"

  29. #4074
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    http://www.yugopapir.com/2017/11/roc...d-trg.html?m=1

    Sent from my SM-G973F using Tapatalk

  30. #4075
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,051
    Thanks Thanks Given 
    331
    Thanks Thanks Received 
    330
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Gospodja iz Nacionalnih parkova razvija svoju nacionalisticku ideologiju "dogodine na Lovcenu".

    https://www.antenam.net/uploads/8/6/...22694b5b7e.jpg

    Novi logo NP Lovcen.
    Meni ovo ne liči ni na kapelu ni na mauzolej nego na fabrički dimnjak. U svakom slučaju katastrofa.

    Sent from my CLT-L29 using Tapatalk

Page 163 of 543 FirstFirst ... 63113153159160161162163164165166167173213263 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Iz raznih medija [2020]
    By Gandalf_White in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 5228
    Last Post: 06-01-21, 23:27
  2. Prodajem Kolekciju knjiga iz Vijesti (edicija Milenijum)
    By Rakun in forum Ostali oglasi
    Replies: 7
    Last Post: 31-08-12, 16:08
  3. Replies: 3
    Last Post: 09-12-11, 12:11
  4. I: Edicija "Roman u Crnoj Gori"
    By liquido in forum Ostali oglasi
    Replies: 2
    Last Post: 13-11-10, 22:55
  5. Nova edicija "Politike", bestseleri svakog mjeseca
    By Alhemichar in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 10
    Last Post: 29-09-04, 01:14

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •