Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast
Results 101 to 125 of 393

Thread: Smrt i kako se sresti sa njom

  1. #101
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Da li se bojite smrti? Kakvu biste željeli? U brzini, u boju, u vodi, u letu...
    Ne bojim se smrti jer mislim da je glupo bojati se nečega što ne možeš da izbjegneš
    Volio bih smrt kakvu je imao moj dalji stric.
    Šetao i srce-mrtav prije nego što je dotakao zemlju
    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    I da znate kada je zacrtana, šta biste dali za jedan produžetak?
    Kakav produžetak ?
    Ako u produžetku treba da budem bolestan ondak neka hvala
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  2. #102
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Smrt je samo kapija ka drugom obliku života...

  3. #103
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Smrt je samo kapija ka drugom obliku života...
    Što onda gledaš ima li automobila kad prelaziš ulicu. ?

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  4. #104
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,712
    Thanks Thanks Given 
    1,114
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Što onda gledaš ima li automobila kad prelaziš ulicu. ?

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Jbg, tako me naučili.
    Imam misiju na Zemlji I dok je ne završim ne umirem.

  5. #105
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,328
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ulix View Post

    Konobarice nose crni donji veš. Koliko je teško naći takav lokal.

    Aferim na biz ideji

  6. #106
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Imam misiju na Zemlji I dok je ne završim ne umirem.
    Da potrošiš 100000 litara kiseonika ?
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  7. #107
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Godina je počela umiranjem. Umrlo je staro, mlado, nejač, odnosi, zablude... Još umiranja u najavi. Prazna sam. Ne osjećam.
    Stojimo na groblju, i dok nam hladni vjetar svakim uzdahom reže nozdrve, toliko jako da bih prije zaplakala zbog toga negoli zbog pokojnika, u masi već počinje žamor kako sve već predugo traje, kako su se smrzli, kao i prisjećanje na one koji su nekad bili tu, koji su došli iz daleka prije xx godina - iliti tumačenje nadgrobnih spomenika umrlih 1833, ... itd.

    Gleda me Nešto. I dok pogledom tražim šta je ili ko je to, nekoliko žbunova tek rascvjetalog narcisa privukoše mi pažnju. Kako divno i nježno uljepšavaju groblje - pomislih. Tik uz poslednji žbun, pogled mi pade na cipele nepoznatog čovjeka. Odmjerih ga od glave do pete, potom ponovo, pa još jednom, sve dok nisam bila sasvim sigurna da je to On. Bio je obučen baš onako kako se i on oblačio. Isti stil toplih cipela, pantalone sa džepovima sa strane, dugačka topla jakna, jedino ne znam da li je beretka bila njegov fazon. Zagledah ga iz profila i gle čuda - isti tip kože, ten, pore, puniji obrazi, usne koje su se stanjile s godinama, isti nos na kome su stajale foto grej naočare i... Čovjek je vjerovatno osjetio moju radoznalost i okrenuo se par puta. Iste oči koje su čučale duboko usječene u očnim jamama. Hej, pa to si Ti! Glavom i bradom stojiš ispred mene. Gospodinu je vjerovatno bilo neprijatno da se okrene još koji put, ali me je častio likom iz profila. Šta će, ne zna za našu igru.
    I dok su o pokojniku pričali sve najbolje, i smještali ga u njegovo grobno mjesto, ušuškno cvijećem i svijećama, ja sam imala tajni sastanak sa tatom. Skroz neočekivano. Prvi put da mi se javio u ljudskom liku nakon toliko godina.

    Godina je počela umiranjem. Ali i - Dozvoljavanjem.

  8. #108
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,358
    Thanks Thanks Given 
    599
    Thanks Thanks Received 
    611
    Thanked in
    495 Posts

    Default

    što bi značio vječan život, da nikad nisi ni rođen na ovom svijetu?
    Čupatelj

  9. #109
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  10. #110
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Generalno svoj morbidni (kako mi rekose) stav sprem smrti ja mogu sazeti ovako:
    Kad neko umre, ja zalim samo one sto su ostali - mrcu vise nije nista (ili cu se jednog dana bas iznenadit)... Njemu je svejedno, sacuvajte ga u sjecanju ako je zasluzio.
    Sva pompa oko ceremonija ispracaja i naknadnoga posjecivanja kamenja sto krije kosti mi nije narocito jasna... mogu se ja sa ocem ili babom ili bracom ispricat ko po jedan nekad... nekad nasmijat ili isplakat... ko znam, mozda sam samo ja tu lud...
    A sto se mog "puta" tice - ja se nadam da ce neko do tad kupit furunu u CG - da mogu ostavit u amanet da se ne glupiraju sa saucescima, ceremonijama itd. Fino u pec, pa pepeo nedje skrajnut (sacuvaju u neku aleju ili grob, prospu, u drvo pretvorit, dijamant ili sto ih volja...)
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  11. #111
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,680
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    30 Posts

    Default

    Trenutno se ne bojim smrti jer podrazumijevam da cu umrijet u starost, pa to sad kao da me se ne tice. Sad mislim da ce to bit samo kao da je neko ugasio svijetlo i nista vise. Isto ka kad ugasis televizor.
    Ne ocekujem da me ista ceka posle smrti, a ako i ceka nema logike da ce to bit raj ili pakao. Sta ako si bio dobar ici ces u raj a ako nisi u pakao?
    Od kad su to ljudi poceli da idu u raj i pakao? Jesu li neandertalci isli u raj i pakao? Pa onda prije njih majmuni? Ako jesu onda i danasnji majmuni idu u raj i pakao. Jes vele islo se u pakao ako si ukrao drugom majmunu bananu.


  12. #112
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Sva pompa oko ceremonija ispracaja i naknadnoga posjecivanja kamenja sto krije kosti mi nije narocito jasna... mogu se ja sa ocem ili babom ili bracom ispricat ko po jedan nekad... nekad nasmijat ili isplakat... ko znam, mozda sam samo ja tu lud...
    Ne radi se to zbog mrtvih već zbog živih. Nekako kad sve to gledas, pogotovu u nekim djelovima svijeta gdje mrtvi nastave da ucestvuju u svakodnevnom zivotu, i nije tesko mrijet. Djeluje nekako da smrt jeste dio života i da tu nema razdvajanja.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  13. #113
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Mentalni sklopppp. Kako je to komplesan mehanizam U stanju je da teleportuje um ko zna đe, zašto, kako.....ne kapiram kevemi Koja je to dimenzija đe je nelogično logično, i obratno?
    Fenomen života je savršenstvo komunikacije kreacije i razuma. GENIJA koji je svojom nadljudskom kreativnošću i UMOM koji gospodari energijom univerzuma, i koji je stvorio život ni iz čega....... nipodaštavaju i opisuju kao NELOGIČNOST??! A čovjeka koji ne zna ništa drugo osim da jede i zadovoljava svoje nerazumno-sebične potrebe ...... opisuju kao "genija" ???
    Eeeeejjjj......
    Last edited by pecaros; 11-02-19 at 03:48.

  14. #114
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Bokesko Carstvo
    Posts
    13,701
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    kko god,kad se sretnemo sa njom,nema vise podjele utisaka na ovi forum....

  15. #115
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pecaros View Post
    GENIJA koji je svojom nadljudskom kreativnošću i UMOM koji gospodari energijom univerzuma, i koji je stvorio život ni iz čega....... nipodaštavaju i opisuju kao NELOGIČNOST??!
    Ako te nelogičnost iritira uradi što svaki vjernik radi. Na bilo koje pitanje kaži "Čudni su putevi Gospodnji"
    funkcioniše i kod brzih pitalica
    - Može li bog da stvori tako težak teret da ga ni on sam ne može podići ?
    - Čudni su putevi Gospodnji

    - Može li bog stvoriti biće koje je moćnije od njega ?
    - Čudni su putevi Gospodnji


    vidiš kako "djeluje"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  16. #116
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    8,514
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    24
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Dmt .

  17. #117
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default

    My whole life long I've sharpened my sword And now, face to face with death I unsheathe it, and lo—The blade is broken—Alas!

    Dairin Soto
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  18. #118
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Here and now
    Posts
    1,848
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    24 Posts

    Default

    Ne bojim se smrti, jer sam je vec srijetao. Jednom sam bio u klinickoj smrti, jednom sam imao povredu i zamalo iskrvario. Sto neko rece, kad tome dodje vakat, zelio bih brzu smrt, da se ne raspadam polako u postelji. Sto bi serdar Scepan rekao "jednom ce se svakako mrijeti".

  19. #119
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    907
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    52 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako te nelogičnost iritira uradi što svaki vjernik radi. Na bilo koje pitanje kaži "Čudni su putevi Gospodnji"
    funkcioniše i kod brzih pitalica
    - Može li bog da stvori tako težak teret da ga ni on sam ne može podići ?
    - Čudni su putevi Gospodnji

    - Može li bog stvoriti biće koje je moćnije od njega ?
    - Čudni su putevi Gospodnji


    vidiš kako "djeluje"
    Pušti ljude koji ne vjeruju u Stvoritelja, i koji "kao" vjeruju da bi imali platu i lakši život na ovoj zemlji. Gledaj u ljude koji su bogati duhom. Taj isti duh će i tebe osvjedočiti. Strpljenje, poniznost, ljubav, želja za pravdom i voljeti istinu(sušta suprotnost današnjem svijetu). Ovo su "rodovi" po kojima ćeš ga prepoznati. Ako je ovo u nama, onda je i On u nama i mi smo u Njemu.
    Kompjuter je od plastike i metala pa funkcioniše prilično dobro, a? Mozak je od tkiva pa opet funkcioniše MNOGOOO dobro, a? E, tako ni Bog ne zavisi od materije pa je SAVRŠEN

  20. #120
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Ne radi se to zbog mrtvih već zbog živih. Nekako kad sve to gledas, pogotovu u nekim djelovima svijeta gdje mrtvi nastave da ucestvuju u svakodnevnom zivotu, i nije tesko mrijet. Djeluje nekako da smrt jeste dio života i da tu nema razdvajanja.


    Quote Originally Posted by Rakun View Post
    Ako te nelogičnost iritira uradi što svaki vjernik radi. Na bilo koje pitanje kaži "Čudni su putevi Gospodnji"
    funkcioniše i kod brzih pitalica
    - Može li bog da stvori tako težak teret da ga ni on sam ne može podići ?
    - Čudni su putevi Gospodnji

    - Može li bog stvoriti biće koje je moćnije od njega ?
    - Čudni su putevi Gospodnji

    vidiš kako "djeluje"
    I vrlo bitno pitanje
    je li Bog svemoguc ili je pravican?
    Jer ne moze biti oboje istovremeno.
    Bizaran primjer - ako nekom umre dijete? Je li to znaci da je ono nekih grijehova nakupilo pa je "kaznjeno" ili je "kaznjen" roditelj za sovje grijehe - ali pravicnosti nema


    Quote Originally Posted by Lommy View Post
    Trenutno se ne bojim smrti jer podrazumijevam da cu umrijet u starost, pa to sad kao da me se ne tice. Sad mislim da ce to bit samo kao da je neko ugasio svijetlo i nista vise. Isto ka kad ugasis televizor.
    Ne ocekujem da me ista ceka posle smrti, a ako i ceka nema logike da ce to bit raj ili pakao. Sta ako si bio dobar ici ces u raj a ako nisi u pakao?
    Od kad su to ljudi poceli da idu u raj i pakao? Jesu li neandertalci isli u raj i pakao? Pa onda prije njih majmuni? Ako jesu onda i danasnji majmuni idu u raj i pakao. Jes vele islo se u pakao ako si ukrao drugom majmunu bananu.
    Religija je prica za kontrolisanje mase i vazda je to bila
    - skoro svaka veca religija ti kaze da ako ne vjerujes bas u njihovu verziju Boga ces u njihov pakao... kako ne mozes vjerovati u sve njih dolazimo da zakljucka da kad umres ides u nekolika pakla... ne znam samo da li te tu izdijele ili ko prvi ugrabi "dusu" njegova je
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  21. #121
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Bizaran primjer - ako nekom umre dijete? Je li to znaci da je ono nekih grijehova nakupilo pa je "kaznjeno" ili je "kaznjen" roditelj za sovje grijehe
    Ili je bogu zafalilo djevica za bombaše samoubice pa se snalazi
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  22. #122
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Smrt i kako se sresti sa njom

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    I vrlo bitno pitanje
    je li Bog svemoguc ili je pravican?
    Jer ne moze biti oboje istovremeno.
    Bizaran primjer - ako nekom umre dijete? Je li to znaci da je ono nekih grijehova nakupilo pa je "kaznjeno" ili je "kaznjen" roditelj za sovje grijehe - ali pravicnosti nema
    D
    Jednu stvar sam naučio. Da se ne upuštam u priče o pravičnosti. Sve prihvatam kao datost i nešto što se moralo desiti jer inače se ne bi ni desilo. Trudim se da posmatram i da se ne mješam u tok stvari. Zapravo tako sam i naučio da je “pravičnost” zaebata stvar. Posto je zaebata stvar preporucljivo je posmatrati i stajati sa strane. I tako u krug. Naravno imam ja svojih izleta al sve manje kako vrijeme ide. Onaj primjer sa djetetom ima vise veze sa osjećanjima. Jadno dijete. Kako mi ga je ža. Totalno nepravedno

    Da li je TO svemoguće? Mislim da je TO ovraničeno jedino nužnošću stvaranja. Ne može protiv svoje prirode. U to vjerujem.

    Da li ova dva termina idu zajedno? Nisam siguran da shvatam pitanje u kontekstu gore recenog.
    Last edited by Caesar; 15-02-19 at 20:55.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  23. #123
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Caesar View Post
    Jednu stvar sam naučio. Da se ne upuštam u priče o pravičnosti. Sve prihvatam kao datost i nešto što se moralo desiti jer inače se ne bi ni desilo. Trudim se da posmatram i da se ne mješam u tok stvari. Zapravo tako sam i naučio da je “pravičnost” zaebata stvar. Posto je zaebata stvar preporucljivo je posmatrati i stajati sa strane. I tako u krug. Naravno imam ja svojih izleta al sve manje kako vrijeme ide. Onaj primjer sa djetetom ima vise veze sa osjećanjima. Jadno dijete. Kako mi ga je ža. Totalno nepravedno

    Da li je TO svemoguće? Mislim da je TO ovraničeno jedino nužnošću stvaranja. Ne može protiv svoje prirode. U to vjerujem.

    Da li ova dva termina idu zajedno? Nisam siguran da shvatam pitanje u kontekstu gore recenog.

    Ma moja poenta je inace da TOGA nema... postoji neki prirodni zakon po kom se dogadjaji odvijaju, ali po meni nema vrhovnog bica koje upravlja svime.
    Jednostavno mi smo skup zvjezdane prasine koja juri kroz kosmos i dje se random sljedom dogadjaja doslo do toga da mi imamo zivu misao. Sve ostalo je medjusobna interakcija i uzrocno posljedicne veze
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  24. #124
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Dark side of the Moon (81000)
    Posts
    4,803
    Thanks Thanks Given 
    1,647
    Thanks Thanks Received 
    2,039
    Thanked in
    835 Posts

    Default Smrt i kako se sresti sa njom

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Ma moja poenta je inace da TOGA nema... postoji neki prirodni zakon po kom se dogadjaji odvijaju, ali po meni nema vrhovnog bica koje upravlja svime.
    Jednostavno mi smo skup zvjezdane prasine koja juri kroz kosmos i dje se random sljedom dogadjaja doslo do toga da mi imamo zivu misao. Sve ostalo je medjusobna interakcija i uzrocno posljedicne veze
    Ne znam za “vrhovno biće” dal postoji al TO možda može istovremeno i da postoji i da ne postoji. Svemoguće je, right? Ja i ti bi smo onda oba bili u pravu, a tvrdimo razlicito. Kvantna fizika.
    Last edited by Caesar; 18-02-19 at 15:07.
    "Vidiš li: svet pun sebe grca -
    Očiju punih, prazna srca."

  25. #125
    Join Date
    Feb 2019
    Location
    Podgorica
    Posts
    95
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Нисмо стигли да исчитамо читаву дискусију, па ћемо се надовезати на неколимо последњих постова.

    Закон Карме и Дарме представља учитеља људске врсте све док је она полусвесна и под утицајем Ега. То значи да све лоше што учинимо другима, вратиће нам се у неком од будућих живота, јер тек када осетимо на сопственој кожи бол који смо узроковали другима, схватамо да је таква врста поступака погрешна.

    То је спор и болан пут развоја свести, али његово трајање зависи искључиво од нас и наше спремности да се окренемо позитивности и доброти.

    Притом, требали бисмо избегавати "тумачење" судбине других људи на начин: "казнио га бог" и слично, јер нико са стране не може знати да ли је у питању Дармичка узвратна спрега, нечија злонамерност/зло или случајност.

Page 5 of 16 FirstFirst 12345678915 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prva smrt san - druga smrt vječna
    By miš iz rupe in forum Religija i filozofija
    Replies: 296
    Last Post: 11-10-15, 18:35
  2. I:klima samsung sta da radim s njom
    By Baster in forum Ostali oglasi
    Replies: 13
    Last Post: 04-12-11, 23:12
  3. Kisa je padala a ja sam plakao za njom...
    By Max Mozley in forum Sve i svašta
    Replies: 40
    Last Post: 16-06-08, 15:26
  4. Sa njom na pusto ostrvo...
    By Hari Krisna in forum Ljubav
    Replies: 50
    Last Post: 30-09-07, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •