Page 23 of 214 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast
Results 551 to 575 of 5331

Thread: Novi sastav Vlade Crne Gore-diskusija

  1. #551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,590
    Thanks Thanks Given 
    561
    Thanks Thanks Received 
    3,088
    Thanked in
    1,621 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Pošto očigledno niko ne želi da se smara sa teemom konkursa evo malo dokaza da Medo nije sam.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...ljanje-drzavom
    Nije sam, svakako, evo i Dritan ponekad uzme maksima u ruke da lupa po diviziji.

    https://www.vijesti.me/vijesti/polit...a-bezbjednosti

  2. #552
    Join Date
    Mar 2019
    Posts
    632
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    476
    Thanked in
    184 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ovizionizi View Post
    Medo se max dripacki ponasa. Bas ljigavo, odvratno. Svi kojima je stalo da ova vecina uspije, Dritan, Zdravko, Aleksa.. su bas uzdrzani po pitanju potenciranja razlika izmedju konstituenata. Ali ova avetinja ne da nije uzdrzana, nego je ubacila u 5. brzinu. Nevjerovatno nesto. Pa i ako se ne slazes sa svojim partnerima nesto, postoje toliko bolji nacini, da se drzi neki nivo, da istaknes SVE ono sto te zulja, a opet da ne uvrijedis i da ne pljunes. Ali ne, on BAS forsira malicioznost, podmuklost, sluzi se najjeftinijim provokacijama i podvalama. Kako odvratan covjek, sto je ovo...
    Iskren da budem, kako vrijeme prolazi sve manje mi se dopada Zdravko Krivokapić.

    Ona izjava za 9. maj mu ništa nije trebala.

  3. The Following User Says Thank You to Babbo Natale For This Useful Post:


  4. #553
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,745
    Thanks Thanks Given 
    608
    Thanks Thanks Received 
    985
    Thanked in
    513 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelije View Post
    DF-ovci ne miruju, sve će uradit da preuzmu vlast. Ako je neko mislio da je pokušaj državnog udara izmišljen, taj se vara. DF-ovci se ne mogu pomirit sa pomirenom Crnom Gorom.
    Samo ti da se pomiriš da je došlo do smjene vlasti pa mi je lako za DF.
    Сваки Црногорац и Брђанин једнак је пред судом.

  5. The Following User Says Thank You to kurogane For This Useful Post:


  6. #554
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Realno je da ni ti ljudi nisu sveci niti ce ijedan politicar ikad to biti.
    Ali bitno je da gore zamjenimo boljima, pa polako.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  7. #555
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,353
    Thanks Thanks Given 
    5,481
    Thanks Thanks Received 
    4,895
    Thanked in
    2,048 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marcus Aurelije View Post
    DF-ovci ne miruju, sve će uradit da preuzmu vlast. Ako je neko mislio da je pokušaj državnog udara izmišljen, taj se vara. DF-ovci se ne mogu pomirit sa pomirenom Crnom Gorom.
    A ti izbori su bili sjajni. Profesori fakulteta su se krili u frizerskim salonima, sa zgrada gledali dvogledima i zvali narod za izlazak na izbore. I da ne zaboravimo da su iz Volija se donosili paketi hrane (citaj: sendivic) kao podrska DPS terencima dok su se "cekali" izborni rezultati.
    Lucke zna sigurno vise detalja od mene.

    DPS je dno dna Crne Gore. Ne zbore zalud - DPS se glasa samo iz interesa ili zato sto si glup.
    Cak kad se sagleda - u SDP-u koji je saucesnik u unistavanju Crne Gore i mzoes naci narod koji zbog rodoljublja/nacionalizma/prezira ka drugima glaas SDP.

    A nadam se da ce se jednog dana saznati prava istina i procesuriati SVI oni koji su ucestvovali u drzavnom udaru. Ukljucujuci i one iz DPS-a.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  8. The Following User Says Thank You to Antares For This Useful Post:


  9. #556
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Dragi remark, vase tumacenje sam shvatila citajuci vase komentare nakon bana..
    Simpa mi je vas cinizam (lici mi na ladni "spricer" Cetinja), zloceste upadice da podignete uspavane recitatore na forumu, i podrzavam vas stil..
    Ali, ni Cetinje nije znalo sto rade Petrovici a kamoli istoriju civilizacija dalje od Donjeg Polja i poharane Duklje..
    Sta bi se cinjelo od njihove pameti da su zivjeli sto kazu Sumerski tableti (specijalizacija), kao Enki..
    Taj je trazio muskog naslednika pocev sa svojom polu sestrom Ninharsag i kad je dobio cerku, cekao je da mu ta kcerka poraste da je oplodi, pa je cekao svoju unuku da mu poraste, da bi imao ukupno 6 zenskih i dva muska naslednika.. i sve bi to islo u nedogled, da Ninharsag nije reagovala na taj bolesni incest, i upotrijebila svo svoje medicinsko umijece da tog panjata koji je zivio na hiljade godina ne eliminise..
    Svi su se molili za njega, a ona je rekla "dok ne bude mrtav - nece ga pogledati sa okom zivota... U jednom trenutku (kazu tableti) ona se ipak razalila na njega, i dio po dio njegovog tijela je ozdravila.. Dala je zemlje Egipat i Sinaj tim osmoro mladih Bogova rodjenih na zemlji...
    Danintula je postao gospodar Magana..
    Abu da bude master svog bilja U Egiptu i Sinaju...
    Nintu da bude kraljica vremena..
    Enshag da bude gospodar Tilmuna itd itd...
    A sto bi cinjeli da su i oni (Petrovici) mogli vladat' hiljadama godina prije potopa i posle potopa (ne samo potopa Donjeg Polja i riznice)?
    Ili, ne daj Boze ovi nasi prethodni pa i sadasnji foteljasi, tj. vasi rukovodioci...
    Strpljenja :*

    Volite se

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-09-20 at 20:55.

  10. The Following User Says Thank You to Maja For This Useful Post:


  11. #557
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ko god ima iole znanja iz istorije civilizacija o Mountain Lands .. sve mu je ovo transparentno i kristalno jasno.
    :*

    Hvala Lepo

  12. #558
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Babbo Natale View Post
    Iskren da budem, kako vrijeme prolazi sve manje mi se dopada Zdravko Krivokapić.

    Ona izjava za 9. maj mu ništa nije trebala.
    On je možda dobar kao čovjek ali mu je loša ideologija. Nedje skoro je izjavio da mu smeta CG himna. Ne znam kako se on našao u društvu četnika kad su svi Krivokapići bili u zelenaše. Vjerovatno su popovi uticali na njegova razmišljanja o istoriji itd. Niko se ne radja sa istorijskim znanjem, no se to uči od okoline, a njegova je okolina vidjeli smo kakva je.

  13. #559
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Samo ti da se pomiriš da je došlo do smjene vlasti pa mi je lako za DF.

    Ne jos uvjek nijesu svjesni promjene vlasti. Lelekanje, kako rece Dritan, jos traje.

  14. #560
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    87
    Thanks Thanks Given 
    18
    Thanks Thanks Received 
    13
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    Dobro je, vidim uživate u pobjedi. haha

    Oće li vas okadit koji srpski pop skoro? Priča se po gradu, Joskime, da ti čekaš Pahomija.

  15. #561
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Joksim View Post
    Ne jos uvjek nijesu svjesni promjene vlasti. Lelekanje, kako rece Dritan, jos traje.
    Kad si na jasle, i kad ti se gace tresu, nije im lasno... Pogotovo onima sto nista ne rade a uzimaju platu... Ti su najgori, godine i decenije protracene a nista nisu naucili.... Nece ih ni u Voli takve.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  16. The Following 2 Users Say Thank You to Mojsije For This Useful Post:


  17. #562
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    Sicily
    Posts
    21,353
    Thanks Thanks Given 
    3,486
    Thanks Thanks Received 
    8,466
    Thanked in
    4,567 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kurogane View Post
    Samo ti da se pomiriš da je došlo do smjene vlasti pa mi je lako za DF.
    DF je sve što i DPS. i radiće apsolutno isto što i ovi u ministarstvima koje dobiju. to su ljudi koji su tolike godine uživali u ovom sistemu. nema potrebe da prstom mrdnu da se isti promijeni


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    “Да, что-то чуждое, бесовское и прелестное есть в ней”

  18. #563
    Join Date
    Jan 2019
    Posts
    539
    Thanks Thanks Given 
    310
    Thanks Thanks Received 
    500
    Thanked in
    183 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Kad si na jasle, i kad ti se gace tresu, nije im lasno... Pogotovo onima sto nista ne rade a uzimaju platu... Ti su najgori, godine i decenije protracene a nista nisu naucili.... Nece ih ni u Voli takve.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

    Samo se nadam da ce ljudi koji su nezavisni od dps i kriminala, ljudi cista obraza koji mogu pokrenuti ovu drzavu dobiti priliku da odrade svoj posao.
    Spuz ce biti mali.

  19. #564
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Prvo vi vratite obicnom narodu retroaktivno to sto ste uzeli iz budzeta ka' iz svoje prcije, Vratite sami kredite za koje ste zaduzili Drzavu za vase beneficije i zezancije... Lepo Skupstina nek izglasa po ljudskosti i zakon bate..
    Pa posle vi natenane o cistom obrazu...

    Ljubav naroda je iznad svega.

    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 28-09-20 at 22:51.

  20. #565
    Join Date
    Sep 2012
    Posts
    3,807
    Thanks Thanks Given 
    603
    Thanks Thanks Received 
    730
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    DF gura Beograd da odje uzmu neke stvari pod kontrolu kako se ne bi saznalo dosta toga.
    Vucic se zaigrao. Pa se pokajao. Covjek je mislio da ce crkva se podijeliti na one koji su uz njega i one koji su uz Amfilohija.
    Medjutim crkva je monolitna. I taj signal je dobio i on. Sto je meni zaprepascujuce kad sam cuo. Jer ne znam koliko moras da budes ogranicen i da mislis da ce se crkva dijeliti radi tebe.

    Iz tog razloga Vucic je zvao Amfilohija i Joanikija, da bi radio kontrolu stete. I odmah su stali napadi iz Beograda na crkvu, ali nisu stala forsiranja da placenici iz DF opstruiraju sastavljanje Vlade.

    Vucic sebe ne moze spasiti nikako. Jedino da eto Evropa ga sacuvao, ali zaista sumnjam u to. Jer previse se ovdje kartel razvio da bi to Evropa tako pustila. Pa je on vjerovatno sledeci.

    Nova vlast cim udje u CB odmah ce preko tokova novca dokazati te povezanosti.

    Sve opstrukcije ovdje idu iz Beograda direktno.
    Samo sto glasaci DF ne nasijedaju u velikoj vecini. Uz to su kivni na Vucica koji se pisa po Srbima u Crnoj Gori evo toliko godina zarad licnog interesa.

    Jedino ko ima korist su Manda i ekipa. Ne bi mu sin vozio auto od 90k eura.

  21. The Following 3 Users Say Thank You to samson For This Useful Post:


  22. #566
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    1,758
    Thanks Thanks Given 
    170
    Thanks Thanks Received 
    297
    Thanked in
    99 Posts

    Default

    Jutrosnja kolumna Z.Ivanovica se fino nadovezala na ovo sto rece samson.




    https://www.vijesti.me/kolumne/47309...s-prodao-pinku

  23. #567
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    9,576
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    692
    Thanked in
    217 Posts

    Default

    Ivan Vuković, Zoran Pažin i Gordana Đurović podnijeli ostavke u parlament.
    Dal sad njihovo mjesto zauzimaju sledeći funkcioneri koji su trebali uć da su dobili mandate?

  24. #568
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bronx-PG View Post
    Ivan Vuković, Zoran Pažin i Gordana Đurović podnijeli ostavke u parlament.
    Dal sad njihovo mjesto zauzimaju sledeći funkcioneri koji su trebali uć da su dobili mandate?
    Da, sljedeci sa liste upada...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  25. #569
    Join Date
    Sep 2020
    Posts
    1,882
    Thanks Thanks Given 
    219
    Thanks Thanks Received 
    859
    Thanked in
    501 Posts

    Default

    Iz vijesti:

    "Da će ostati na funkciji gradonačelnika Podgorice “Vijestima” je zvanično potvrđeno iz Biroa za odnose s javnošću Glavnog grada, a njegova zvanična ostavka dostavljena je i Skupštini. Njega bi u Skupštini trebalo da zamijeni Predrag Sekulić, koji je sljedeći na poslaničkoj listi DPS-a."

    "
    Ostavke na poslaničke funkcije su prethodne sedmice, iz redova DPS-a podnijeli Zoran Pažin i Gordana Đurović, pa su ih zamijenili Luiđ Škrelja i Jovanka Laličić."

    "Dragoslav Šćekić (SNP) od 23. aprila 2018. godine troši drugi mandat na funkciji predsjednika Opštine Berane na koju je izabran kao kandidat koalicije “Zdravo Berane” koju su činili Socijalistička narodna partija (SNP), Demokratski front (DF), Srpska lista (SL) i Ujedinjena Crna Gora (UCG). Prvi put na tu funkciju izabran je u martu 2014. godine.
    Šćekić je “Vijestima” kazao da će ga u poslaničkim klupama naslijediti sljedeća na listi SNP-a Milosava-Mira Paunović."

    "Đeljošaj je bio nosilac liste “Genci Nimanbegu-Nik Gjeloshaj”, koja je osvojila jedan poslanički mandat.
    On je kazao “Vijestima” da će odluka o njegovom angažmanu biti donijeta na partijskim organima.

    Sve zavisi od odluke oko eventualnog participiranja u izvršnoj vlasti i naravno uz poštovanje koalicionog sporazuma u okviru Albanske liste. Ja ću biti naredan odluci koju budemo donijeli zajednički AA i Albanska lista. Najmanje je važno personalno rješenje gdje ću ja biti, važno je ostvariti programske ciljeve”, rekao je Đeljošaj."
    Last edited by Whisperer; 29-09-20 at 09:17.

  26. #570
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by samson View Post
    DF gura Beograd da odje uzmu neke stvari pod kontrolu kako se ne bi saznalo dosta toga.
    Vucic se zaigrao. Pa se pokajao. Covjek je mislio da ce crkva se podijeliti na one koji su uz njega i one koji su uz Amfilohija.
    Medjutim crkva je monolitna. I taj signal je dobio i on. Sto je meni zaprepascujuce kad sam cuo. Jer ne znam koliko moras da budes ogranicen i da mislis da ce se crkva dijeliti radi tebe.

    Iz tog razloga Vucic je zvao Amfilohija i Joanikija, da bi radio kontrolu stete. I odmah su stali napadi iz Beograda na crkvu, ali nisu stala forsiranja da placenici iz DF opstruiraju sastavljanje Vlade.

    Vucic sebe ne moze spasiti nikako. Jedino da eto Evropa ga sacuvao, ali zaista sumnjam u to. Jer previse se ovdje kartel razvio da bi to Evropa tako pustila. Pa je on vjerovatno sledeci.

    Nova vlast cim udje u CB odmah ce preko tokova novca dokazati te povezanosti.

    Sve opstrukcije ovdje idu iz Beograda direktno.
    Samo sto glasaci DF ne nasijedaju u velikoj vecini. Uz to su kivni na Vucica koji se pisa po Srbima u Crnoj Gori evo toliko godina zarad licnog interesa.

    Jedino ko ima korist su Manda i ekipa. Ne bi mu sin vozio auto od 90k eura.
    Quote Originally Posted by autoput View Post
    Jutrosnja kolumna Z.Ivanovica se fino nadovezala na ovo sto rece samson.




    https://www.vijesti.me/kolumne/47309...s-prodao-pinku
    E kad je Pipun udarna vijest na Pobjedi, onda znate koliko je sati



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  27. #571
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Ekipo, rizikujem da me proglasite za smarača, tutuša, bota ili što god drugo. Tema se zove "Novi sastav Vlade Crne Gore - diskusija". U jednom trenutku se otvorila tema "dubinske" podjele mandata i dogovora među partijama o drugom/trećem ešalonu.
    I tu sam se nadovezao da bi važećem zakonu i a i nekim evropskim adetima trebalo da, ako i postojeći daju ostavke, da se raspišu konkursi i valjda izaberu najbolji, nevezano u kojoj su partiji. Oko toga, dragi forumaši muk i od vas, gdje sam, kao od malo znavenijih ljudi, očekivao da se neko makar malo upeca u smislu "nadajmo se da će biti tako", "tako je, ali nisam siguran..." i sl...
    Zanima me da li je to toliko nerealno da bude tako da se pomoćnici ministara i šefovi uprava ne dijele kao plijen. Do situacije u kojoj smo dovela nas baš dioba državne vlasti kao plijena. A lijepo su Vijesti pisale o praksi konkursa koji traju 1 dan i otvore se u subotu. Vidjećemo sada što će se pisati. Mada, kriterijumi su tako namješteni da "intervju nosi 50%" pa je lako otkačiti na konkursu onoga koga nećeš.
    Evo i jedna pikanterija&trivija. Podjele po dubini nekada su među koalicionim partnerima išle ad hoc, kako se koje mjesto otvori. A podjele po dubini sa spiskovima prvi je sproveo tokom pregovora sa DPS Žarko Rakčević (sada bješe nešto u URA), tada predsjednik SDP. Išao je do pozicije glavnih sestara na klinikama u KBC, gdje je takođe dao spisak. Milo im nije zatezao jer je dobio ono što je njega zanimalo. Eto know how za URA.
    Šalu na stranu, zamislite da npr Krivokapić javno pozove kao premijer sve zainteresovane da se javljaju na konkurse i da isti nisu namješteni, kao što piše kada MANS raspiše konkurs ili US ambasada. Mada imajući u vidu ozbiljnost posla ako oćeš da ga ljudski radiš i benefite koje dobijaš ako ne klepaš i nema jeftinog stana, nije baš isplativo zanimanje biti u državnoj upravi.

    Digresija idite na jućub i nađite Uspavanka za Radmilu M Vlatko Stefanovski, a posle toga od istoga Molitva za Magdalenu. Lijepa muzika za dobro jutro.

  28. #572
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gagarin View Post
    Ekipo, rizikujem da me proglasite za smarača, tutuša, bota ili što god drugo. Tema se zove "Novi sastav Vlade Crne Gore - diskusija". U jednom trenutku se otvorila tema "dubinske" podjele mandata i dogovora među partijama o drugom/trećem ešalonu.
    I tu sam se nadovezao da bi važećem zakonu i a i nekim evropskim adetima trebalo da, ako i postojeći daju ostavke, da se raspišu konkursi i valjda izaberu najbolji, nevezano u kojoj su partiji. Oko toga, dragi forumaši muk i od vas, gdje sam, kao od malo znavenijih ljudi, očekivao da se neko makar malo upeca u smislu "nadajmo se da će biti tako", "tako je, ali nisam siguran..." i sl...
    Zanima me da li je to toliko nerealno da bude tako da se pomoćnici ministara i šefovi uprava ne dijele kao plijen. Do situacije u kojoj smo dovela nas baš dioba državne vlasti kao plijena. A lijepo su Vijesti pisale o praksi konkursa koji traju 1 dan i otvore se u subotu. Vidjećemo sada što će se pisati. Mada, kriterijumi su tako namješteni da "intervju nosi 50%" pa je lako otkačiti na konkursu onoga koga nećeš.
    Evo i jedna pikanterija&trivija. Podjele po dubini nekada su među koalicionim partnerima išle ad hoc, kako se koje mjesto otvori. A podjele po dubini sa spiskovima prvi je sproveo tokom pregovora sa DPS Žarko Rakčević (sada bješe nešto u URA), tada predsjednik SDP. Išao je do pozicije glavnih sestara na klinikama u KBC, gdje je takođe dao spisak. Milo im nije zatezao jer je dobio ono što je njega zanimalo. Eto know how za URA.
    Šalu na stranu, zamislite da npr Krivokapić javno pozove kao premijer sve zainteresovane da se javljaju na konkurse i da isti nisu namješteni, kao što piše kada MANS raspiše konkurs ili US ambasada. Mada imajući u vidu ozbiljnost posla ako oćeš da ga ljudski radiš i benefite koje dobijaš ako ne klepaš i nema jeftinog stana, nije baš isplativo zanimanje biti u državnoj upravi.

    Digresija idite na jućub i nađite Uspavanka za Radmilu M Vlatko Stefanovski, a posle toga od istoga Molitva za Magdalenu. Lijepa muzika za dobro jutro.
    Iskreno se nadam da će na većini mjesta odlučivati struka. Krivokapić je sav u određivanju mjere, pa bih volio da on i njegova ekipa propišu standarde kvaliteta u smislu potrebnih preferenci i načina odabira kandidata.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  29. #573
    Join Date
    Aug 2020
    Posts
    5,015
    Thanks Thanks Given 
    3,841
    Thanks Thanks Received 
    3,110
    Thanked in
    1,591 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Iskreno se nadam da će na većini mjesta odlučivati struka. Krivokapić je sav u određivanju mjere, pa bih volio da on i njegova ekipa propišu standarde kvaliteta u smislu potrebnih preferenci i načina odabira kandidata.



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Aj daboga, ali neće to ići lako. Imaš i sad po zakonu kako se bira, pa se izigrava. Ako pola bude "neka pobijedi najbolji" napravila bi se ključna "delta iks" u društvu ka stvaranju neke meritokratije. Zvučaće vam čudno, bivša komunistička SFRJ je za zemlje koje su je nasledile ostala pojam meritokratije. Velika većina ljudi u manjem državnom aparatu nego danas nije bila član SK. U državnim firmama eventualno je generalni bio član, ostali često po zasluszi na položajima. Npr. više sada ima članova SNS u Srbiji bez Kosova, nego što je bilo članova SKJ u cijeloj SFRJ. Ne pljuem po Srbiji, vjerovatno je procentualno slično i kod nas.

    Gledajući istorijski, velika cartsva su rasla i razvijala se dok je "radila" meritokratija. Kada se zaglavi, odna dekadencija i pad... Odoh predaleko...

    Još jedan edit, od Vlatka Stefanovskog naravno i Bistra voda

  30. #574
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    13,932
    Thanks Thanks Given 
    4,984
    Thanks Thanks Received 
    2,397
    Thanked in
    1,283 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    E kad je Pipun udarna vijest na Pobjedi, onda znate koliko je sati



    Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
    Pipun je prolupao,da im se da SVE na godinu dana pa da vidimo a?
    ...

  31. #575
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Ja ne znam sto se Pipunu ovolika paznja posvecuje... Reka bi coek drzavnik prve klase... No to su CdM i Podjeba, znaju se njihovi motivi.

    Cekamo sredinu oktobra, da'ko vidimo novu Vladu i da mi pozelimo srecu u radu, trebace im.

    Sent from my Mi 9T using Tapatalk

  32. The Following User Says Thank You to Mojsije For This Useful Post:


Page 23 of 214 FirstFirst ... 131920212223242526273373123 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. 21 maj 2006 Nezavisnost Crne Gore - 8 septembar 2011 Okupacija Crne Gore
    By Montenegrino-CT in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 82
    Last Post: 09-09-11, 23:46
  2. sajtu Vlade Republike Crne Gore
    By Hari Krisna in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 9
    Last Post: 28-01-07, 04:15
  3. Replies: 3
    Last Post: 20-06-05, 06:55
  4. Pretnje Ostroskom likvidacijom u ime Vlade Crne Gore
    By harambasa in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 16-03-05, 14:17
  5. Radom Milove vlade nezadovoljno skoro 70% gradjana Crne Gore
    By Janko23 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 27-02-04, 14:23

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •