Page 5 of 198 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast
Results 101 to 125 of 4933

Thread: Novi izbori i kako do njih?

  1. #101
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Sasvim su logicni takvi "ispadi" za dobronamjerne... jer covjek je pod raznim ljekovima koji uticu na stanje bilo koje normalne osobe... Cak je i nevjerovatno lucidan, emotivno jak, i jasan i pored ljekova, fizickog stanja, pozicije, ambijenta...
    Ali...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-15 at 09:02.

  2. #102
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Patetičan.. Posebno kad je o Rusiji pričao.
    Boga mi kao da su ga isprebijali jer voli rusko.
    Volim i ja, još od osnovne, pa me niko ne bije zbog toga.
    Nego..
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  3. #103
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Ne znam da li ste ikada pomislili zasto se ne prave duzi intervjui u bolnicama pri ovakvim stanjima... obicno su i tada reportaze od nekoliko minuta sa pacijentom.... sudski vjestaci dolaze da razgovaraju u posebnim situacijama, izjave jako rijetko i za pravna lica... Ja sam bila iznenadjena duzinom intervjua i koncentracije pacijenta, nevjerovatno emotivno suzdrzavanje pored par iskakanja koje je kasnije izbalansirao.....Ono sto je bilo poenta jeste njegovo svjedocenje o desavanju sta se desilo, zasto su ga odvukli preko ulice i bacili na trotoar itd... Razumjevanje se svodi na filtriranje tih izjava... Ono ne bi mogli da cujemo od bilo kojeg pacijenta u slicnom stanju da nije njegove stature, snage, i sportske koncentracije...
    No ko apriori hoce da mu trazi mane... naci ce i pored svega ostalog...
    Hvala Lepo

  4. #104
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Previše je tu nepoznatih. Može svaka partija koja ne pređe cenzus da ima X,manjeod0.5 procenata, a onda nema nikakvog smisla zaokruživat na veću cifru.
    Ne znam zasto opet u pricu ubacujemo partije koje nisu presle cenzus, kad se njihov ucinak brise iz glavnice za raspodjelu mandata.
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isto tako, ako dps osvoji 39.8 mandata, onda se zaokružuje na 40 i shvatam tvoju poentu da bi dps dobio samo jedan dodatni mandat, za razliku od nekoliko kada se primijeni postojeći sistem. Ako su sve ostale partije koje su prešle cenzus dobile recimo 5.1 mandat, 6.2, 7.2, 15.2, zar je pravedno da svaka od njih dobije još po jedan mandat, iako su, zbirno, njihovi mandati iza decimalnog zareza (0.1+0.2+0.2+0.2=0.7) manji od onoga koji je dobio dps (ili bilo koja druga partija)? Da li to znači da je pravedno da tih dps-ovih (ili bilo koje druge partije) 0.8 (što je dovoljno za jedan mandat na zaokruživanje decimale) bude tretirano kao 0.7 svih ostalih partija (što je dovoljno za 4 mandata)?
    U takvoj konstelaciji snaga, partija sa 39,8 mandata prva dobija mandat. Sledeca dobija ona partija sa najvecim ostatkom iza zareza, a znamo svi da to tesko moze biti tek na jednoj decimali. Ali cak i u takvom slucaju, dje vise partija ima identican ostatak iza zareza, sto je problem ici sistemom diskriminacije (definitivno neoporedivo manje stetnim od postojeceg koju odradjuje Dhont), pa bilo pozitivne ili negativne? Ako dvije partije sa istim ostatkom pretenduju za jedan mandat, dobija ga ona koja ima ukupno vecu zastupljenost ili pak ona koja ima manje, ako se zeli pozitivna diskriminacija.
    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Isto tako, ako bi pravilo bilo da ovi sa manje od 0.5 preko cijelog broja zaokružuje na manji broj, kome bi išao višak mandata?
    Ne razumijem pitanje..


  5. #105
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,880
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,415
    Thanked in
    2,223 Posts

    Default

    Djelimično si odgovorio srednjim dijelom posta. Tipa, ako se partije sa 5.2, 6.3, 15.2 i 10.3 mandata zaokružuju redom na 5, 6, 15 i 10, to bi značilo da njihove decimale 0.2+0.3+0.2+0.3=1 mandat ostaje da visi. Pod uslovom da se zaokružuje na manji broj.

    Opet, sve to djeluje previše proizvoljno.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  6. #106
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Imala sam ja u vidu okolnosti u kojima se nalazi, čak sam rekla..
    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    pored najbolje volje
    ...tako da je traženje mana izostalo.
    Ali..
    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Ja ne tražim, ja nalazim.
    Samo oni koji se usude uvelike podbaciti, mogu uspjeti u velikoj mjeri.

  7. #107
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Izgleda da mi koji ne volimo bas istok imamo drugaciji tok misli i procjene...
    Vi koji volite Ruse sve nesto u extrem...
    Hvala Lepo

  8. #108
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Raquel View Post
    Najjače je kad je rekao, parafraziram, ali da ne tražim u ovih 45 min (koje juče odslušah do kraja, iako mi nije bilo toliko interesantno, ali kad je on mogao toliko da monologizuje, mogla sam i ja da se potrudim): "I mene, kojeg je majka dobila poslije 4 kćerke.. oni da biju??" Tu mi nije bilo svejedno.. imao je još par ispada, koje sebi jedno živo biće ne bi smjelo naći za shodno da dopusti. Sve u svemu, očekivala sam od sebe da ću se poistovjetiti s njegovom žrtvom, ali mi, i pored najbolje volje, jednostavno nije pošlo za rukom.
    Ovaj Martinović je jedan od one vrste ljudi koje mediji (bez njihove zasluge) učine zvijezdama, a onda se desi da te "zvijezde" progovore. A kada se to desi čarolija nestane i shvatimo o kome se zapravo radi.
    Šteta što se ovo ne prikaže na svim medijima, pa da se javnost upozna sa ovom pojavom.

    Pogledao sam snimak (nije išlo lako jer je prepun idiotluka i tragikomičnih momenata karakterističnih za izjave lica u stanju teškog pijanstva) i sve što mogu reći jeste - šteta za onaj auto.
    Pazi molim te,.."Borac za Crnu Goru" otišao da diže revoluciju rame uz rame sa Srbadijom i prasetinom? Pa još vozilo koristi ko borna kola??...Pa, prijatelju moj...Dobro si ti tu đe si...

    Juče čitam i s kim se ovaj druži... Likuje juče Džomić pred novinarima što su ga puštili da opet vršlja po Crnoj Gori i na jednom mjestu kaže:
    "Dobio sam saopštenje MUP-a sa čijih slova i redova još uvijek kaplje krv mog prijatelja Mija Martinovića."..

    A vi ste prijatelji?? Pa što ne rekoste odmah?..
    E Boga mi se ne može istovremeno bit prijatelj i Crne Gore i Velibora Džomića. Jer prijatelji Velibora Džomića bi golim rukama davili Crnu Goru i sve crnogorsko u njoj.

    Dakle, draga Raquel, potpuno je očekivano da se ne možeš poistovjetiti s njim. S njim se mogu poistovjetiti samo banditi i huligani s margine društva.
    Ova estradna epizoda, sa ovom lošom "zvijezdom" koja neumoljivo gasne, još jedan je prilog tome da ko god je onu veče dobio batine, dobio ih je s razlogom.
    Kome je žao što nije i on, nek ne očajava, biće opet prilike...Brzo...

    Uostalom, samo neko izrazito bezočan ili mentalno retardiran nije znao i nije očekivao da se one večeri sprema nasilje.
    Znali su i oni navodni "mirni građani" koji su, eto, izašli da toBož mirno protestuju ali ih (gle baksuza!) neki huligani zlopupotrijebiše.
    Kako su znali? Sjećate se da je Mandić pozvao ljude da dođu s djecom? Djeca su mu naravno trebala kao živi štit i kao odlična reklama na slikama u medijima da kad krene hemija on to predstavi kao zvjerstvo bezobzirnog režima. Ako tom prilikom neko dijete strada, koga briga...Nije njegovo rezonovao je Mandić.
    Ipak, primijetićete da niko od okupljenih nije poveo djecu tu veče. To je najbolji dokaz da su i ti toBož "mirni protestanti iz mase" znali da je nasilje najvjerovatniji ishod.

    Te večeri je svaki domaćin ili samohrani roditelj, (a koji nije bio u oblacima ili nije okasnio kad je Bog dijelio pamet),još prije 18h povukao članove porodice u dom i zabranio im izlazak do daljnjeg.
    Sama činjenica da je tu veče i gotovo 100% redovnih gostiju koji dolaze na CdM sve pratilo iz svojih domova i to s uznemirenjem, jasan je dokaz da smo svi znali da će nasilja najvjerovatnije biti. Na "protest" (čitaj: divljanje) nijesu se usudili poći ni oni koji podržavaju zahtjeve, pa čak i političke ciljeve DF-a.
    SAPIENTI SAT.
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 09:45.

  9. #109
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Opet, sve to djeluje previše proizvoljno.
    Mislim da je upravo suprotno, da je vrlo konkretan i jasan princip. Al dobro..


  10. #110
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Jel moguce.... CG danas zabranjuje i vidi kao lose druzenje neistomisljenika? Uh ja sam onda nadrljala...druzim se i prijatelj sam i kumovala i kumovali mi i slovenci nacionalisti, i hrvati nacionalisti, i dalmatinski nacionalisti, i bosanski nacionalisti sa svih strana i srpski nacionalisti i radikali i procetnicki i prokomunisticki i makedonski nacionalisti i kosovski i bugarski i crnogorski i partijski sa svake bande ....

    Monopartijski druzbenici u CG su stvarno...uh... sta ce onda sa sexualno drugacije opredijeljenima, sa rasno i vjerski...
    Horor...
    Hvala Lepo

  11. #111
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Jasno, ti si onda dušmanin Crne Gore.. tako kazu stari, vele..


  12. #112
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Mozda stvarno tako dozivljavaju... uzas....
    Zaista imam samo lijepe rijeci o mojim neistomisljenicima u politickom i nacionalnom smislu, a visedecenijsko druzenje i postovanje i djela mi govore da je identicno ... divne osobe sa ljudskim ogromnim vrlinama ... ostalo je nebitno...
    Hvala Lepo

  13. #113
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Imao sam puno posla pa ne stigoh ovo ispod da juče zakačim...

    ------------------------------------------------------------------------------
    SLUŽBENICIMA POLICIJE
    05. 11. 2015. 08:18 >> 14:52 10
    Plate će biti veće i do 15 odsto



    Novi Predlog zakona o zaradama u državnoj upravi predviđa uvećanje zarada službenicima policije i do 15 odsto.
    Dnevne novine prenose da je ministar unutrašnjih poslova Raško Konjević, uspio kolege iz Ministarstva finansija da ubijedi da službenicima Ministarstva unutrašnjih poslova (MUP) uvećaju zarade.

    Ta odluka biće uvrštena u novi Predlog zakona o zaradama u državnoj upravi, koji će se danas naći na dnevnom redu Vlade. Shodno novom Predlogu zakona o zaradama, koji je usaglašen na Komisiji za ekonomsku politiku, službenicima kriminalističke policije zarade će biti uvećane za 15 odsto, dok će ostalim zaposlenima u MUP-u plate rasti za 5 odsto.

    U MUP-u trenutno radi više od pet hiljada zaposlenih, a prosječna plata je 475,33 eura.

    ------------------------------------------------------------------------------

    Da li vam je sada išta jasnije?? I dalje očekujete ćeraniju po MUP-u?
    Ima tu još nekih novosti koje se ovih dana dešavaju i planiraju u MUP-u, ali neću iz korektnosti o tome pisati prije nego se javno objavi.

    Tužno je da neki ljudi godinama gravitiraju Pdf-u Politika i da ne razumiju ni što je država, ni kako država funkcioniše, ni koje mjesto u poretku ima sistem bezbjednosti...
    Džabe sam ja pojašnjavao da svaka vlast brine i njeguje sistem bezbjednosti jer bez njega nema države.
    A neki misle da se tamo trebamo igrati demokratije i ljudskih prava. Vježbati valjda neke standarde koji nigdje ne postoje. Praviti se veći Evropljani od Evropljana.

    Čuješ molim te...Da se sudi specijalnoj Policiji i sankcionišu policajci koji su onu veče radili posao i rizikovali živote (??) Pa đe to ima??...
    Neki ljudi nikako da razumiju da policajci rade samo ono što im je posao - čuvaju mir. Mir se ne čuva Budinim porukama, već aparatom sile. Kriviti policiju zato što je tukla je isto što i kriviti pušku zato što je ubijala. Pa ona tome služi, jadi vas ne znali...
    Nisu specijalci samoincijativno izašli. Njihova upotreba je naređena i svo vrijeme nadzirana. Oni su samo radili ono za šta su obučeni i zbog čega postoje. Kad su završili, vratili su se mirno u bazu. Nakon njih ste vi izašli ujutru po kafića na kafu, a neko i na podgorički maraton. Vi ste bili naspavani i orni da ispirate usta o njihovom radu, a oni su pošli da spavaju.

    To je posao kao i svaki drugi...Nema tu emocija, niti mjesta za emocije...
    Uzgred, za one koji ne znaju,.svaki od naših pripadnika specijalne Policije tokom ranijih godina doobučavan je od strane američkih i zapodnoevropskih instruktora u SAD, na drugim mjestima po Evropi i naravno, ovdje, u zemlji. Da li ste znali to? Ti programi saradnje i pomoć koju našoj Policiji pružaju te zemlje i dalje traje
    Zato, malo obzira nije na odmet. Onima koji su skloni apel - prestanite sa stereotipima o ljudima o kojima u najvećoj mjeri ne znate ništa.

    Da bih vam približio poentu priče da se nijedna vlast ne odriče posebnih segmenata sistema bezbjednosti (a Spec. Policija je visoko na toj listi) uzeću čak i jedan ekstreman primjer.
    Pazite, čak i one ubice iz Berkuta (što su bukvalno strijeljale ljude i poubijale preko 100 ljudi na Majdanu i po ulicama Kijeva) svi do jednog su, u okviru jedinice koja i danas postoji, preseljeni na Krim, gdje su integrisani u MUP Ruske federacije, a jedinicu je (uz brojne druge ruske institucije) i lično Putin odlikovao. Šta hoću da poručim?
    Ne očekujte da igdje u svijetu vidite drugačiji odnos prema Specijalnoj Policiji sem posebne brige i pažnje za potrebe takvih jedinica i njihovih pripadnika. To je tako, bilo i biće još od vremena kada je Senat u Rimu ustanovio prvu Pretorijansku gardu.

    Bez policije kao aparata sile, političari su neozbiljne/groteskne lutke, a država samo tigar od papira.
    Jedna od osnovnih lekcija koja se u okviru predmeta "Istorija države i prava" uči na PF-u jeste da država može postojati bez političara, ali ne i bez aparata sile.
    I opet - SAPIENTI SAT.

    Nek vam ove rečenice ostanu negdje pri ruci. U danima i mjesecima koji dolaze shvatićete i zašto.
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 10:24.

  14. #114
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    13,245
    Thanks Thanks Given 
    787
    Thanks Thanks Received 
    1,523
    Thanked in
    758 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Oni su samo radili ono za šta su obučeni i zbog čega postoje.

    Uzgred, za one koji ne znaju,.svaki od naših pripadnika specijalne Policije tokom ranijih godina doobučavan je od strane američkih i zapodnoevropskih instruktora u SAD, na drugim mjestima po Evropi i naravno, ovdje, u zemlji. Da li ste znali to?
    E cisto sumnjam da je iko od nas odje znao da im je obuka toliko sofisticirana u pogledu razbijanja automobilskih farova, zmigavaca, sofersajbni, hauba.. Ono mora da je poseban neki kurs bio, mnogo zahtjevan i tezak, samo odabrani su mogli da ga prodju..

    Kakve gluposti


  15. #115
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Naravno g. El Re...nigdje u uredjenim zapadnim drzavama pitanja suspenzija i kritike nisu "normalna"...
    Pitanje empatije prema zlostavljanom covjeku je nenormalan pojam jer je to prevazidjeno -nepojmljivo najcesce i kad klikne nesto to je ogoljeno do srzi...
    Kod njih je zlostavljanje zivotinje za suspenziju bez pogovora...
    Cisto da razjasnimo gdje je CG drustvo sa takvom politikom a navodno se tezi zapadnom svijetu i normama... navodno za evroatlanske integracije a bubulji, ratno stanje zbog jednog protesta, dramoglumatanja, jednopartijske represije ko je s nama taj je covjek ko nije taj je #@!@# zadnjeg sloja zajednice itd... se promovisu kao "zapadna norma" zivljenja i "slobode" izrazavanja - ko se smije sa kim druziti.... To mozda ide uz period od 39. U evropi i USA.... sad je 2015 godina...cisto da obavijestim...
    O vodjenju drzave ...
    http://www.kurir.rs/planeta/uznemiru...clanak-2005789
    Hvala Lepo



    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-15 at 10:33.

  16. #116
    Join Date
    May 2015
    Posts
    382
    Thanks Thanks Given 
    1,468
    Thanks Thanks Received 
    135
    Thanked in
    74 Posts

    Default

    Pa zašto ti, kao veliki patriota, nisi ostao da radiš za policiju i čuvaš nas od velikosrpskih agresora nego si izdao državu i pohrlio za parama? Ispade ti veci neprijatelj drzave nego Dzomic, a jos si sad mogao da dobiješ i povišicu...

  17. #117
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Vidim da vecina vas smatra da je DF prdnuo u cabar, da se prosuo, da nece imati bez 4-6 %.

    Smatram da vecina vas grijesi i da je DF ovim protestima postigao jedan od njihovih glavnih ciljeva, a to je stavljanje sebe u prvi plan kao najljuceg protivnika vlasti i privlacenje glasova tvrdog prosrpskog birackog tijela.

    Ne kazem da ce imati glasova kao sa Lekicem celu lli mislim da su realne sanse da budu iznad 10%.

    Vec su poceli sa kvalifikacijama prema "trojci" u smislu da su mlaki i da nisu hard core opozicionari, a po portalima ide kampanja da je trojka nova Pozitivna. DF zeli da se stavi u ulogu jednih koji imaju mudaah i da su jednini iskreni protivnici vlasti. Mislim da im to prolazi kod onih na koje ciljaju.

    Ja bih najvise volio da ne predju cenzus, ali to su moje puste zelje.

    Naravno, kad su Medo i Andrija u pitanju, postoji takodje realna opcija da uspiju da se isprosipaju za neko kratko vrijeme, ali ce oni vjerovatno pokusati da sacuvaju naklonost tvrdog birackog tijela i na ovoj podrsci Vijesti koja im je bila vjetar u ledja prethodnih cca mjesec dana tesko da ce izgubiti tu poziciju kod svojih glasaca, a narocito imajuci u vidu skore izbore.
    Last edited by kimmi; 06-11-15 at 10:39.

  18. #118
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    E Boga mi se ne može istovremeno bit prijatelj i Crne Gore i Velibora Džomića. Jer prijatelji Velibora Džomića bi golim rukama davili Crnu Goru i sve crnogorsko u njoj.
    ali ali...naredbodavci SAJa su finansijeri hrama u kome služi Džomić pa i njihove slike su nacrtane tamo... ili je njima na vlasti dozvoljeno da budu neprijatelji Crne Gore?!
    She is only here to annoy herself!

  19. #119
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Laik View Post
    Pa zašto ti, kao veliki patriota, nisi ostao da radiš za policiju i čuvaš nas od velikosrpskih agresora nego si izdao državu i pohrlio za parama? Ispade ti veci neprijatelj drzave nego Dzomic, a jos si sad mogao da dobiješ i povišicu...
    Pitanje ti je maliciozno i jeftino. Ali odgovoriću.
    Ja sam običan čovjek. Iz MUP-a sam otišao davno (2004.) i to zato što sam dobio ponudu od nekog ko je procjenjivao da svoje znanje mogu bolje upotrijebiti i biti korisniji na drugom mjestu. Otišao sam na način kakav se može poželjeti. Isključivo kao nagrađivan i bez mrlje u karijeri. Od tadašnjeg pomoćnika Ministra za javnu bezbjednost dobio sam na dar uniformu jedinice u kojoj sam najduže radio. Čuvam je i danas s ponosom.
    Kada bi kakvo zlo ponovo došlo u CG svi koji me znaju nemaju dilemu da bih opet bio uz bok svojim bivšim kolegama. Uostalom, najveći broj mojih prijatelja je iz tog vremena i vezan s tim poslom.
    Nadam se da sam zadovoljio tvoju radoznalost?

  20. #120
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Nesto je konfuzno u CG.... sizofreno cak...
    Savremena politika jeste sofisticirana multidisciplinarna nauka i tu ima svega... najmanje crno-bijelo kako neki zamisljaju sa stavom iz 45-53 iz ex YU...
    Ne mogu da pojmim da neko instinktivno vuce politicke poteze zanemarujuci da "podrska" za nesto i bezglavo ulijetanje u isto ide u record...
    Strah povlaci greske a nezainteresovanost i neznanje ukljucenih u kreirani ambijent podvlaci jednacinu..

    Hvala Lepo

  21. #121
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    ali ali...naredbodavci SAJa su finansijeri hrama u kome služi Džomić pa i njihove slike su nacrtane tamo... ili je njima na vlasti dozvoljeno da budu neprijatelji Crne Gore?!
    Naredbodavci su ovih dana shvatili da će se morati vraćati nazad, izvornom biračkom tijelu, a to nijesu velikosrpski glasači. Čeka se pozivnica za NATO. Vjerovatno odmah nakon toga idu izbori. A nakon toga kreće se u rješavanje pitanja Amfilohija, položaja i imovine strane Crkve u CG. Ali još tu ima nekih stvari da se pripreme...
    Zna to Amfilohije dobro. Zato je i poveo ovaj talog na ulice i lično koordinira njegovim aktivnostima.
    Last edited by El Re; 06-11-15 at 10:55.

  22. #122
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    14,671
    Thanks Thanks Given 
    192
    Thanks Thanks Received 
    308
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Za pitanje imovine spc i zakon znam vise godina i da je to x puta gurano...ali procjene itd... Sad eto i info o dozvolama drzavnim oko ostrva cvijeca itd... oni koji su to strucno spremili nisu u fazonu da prozivaju svoje gradjane neistomisljenike kao talog i slicno... Zaista me brine kako jedan dio stanovnika CG dozivljava politicku i drzavnu akciju...
    Ocigledno da nisu u pitanju oni, nego izvrsitelji i interpretatori tih odluka...nevjerovatno...
    Hvala Lepo
    Last edited by Maja; 06-11-15 at 11:02.

  23. #123
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo neko slijep za politiku ili neko to ne želi vidjeti ne uočava da je na sceni (po prvi put) rat vlasti i SPC (Đukanovića i Amfilohija).
    Nikom od njih dvojice nema više nazad. Svima koji pažljivije prate to je jasno.
    Amfilohije je 1. novembra izgovorio nešto što nije nikada prije - pozvao je Đukanovića da odstupi s vlasti. I poručio mu da je bolje da siđe milom jer ga, po Amfilohiju, narod više ne želi.
    Ako ne bude htio milom, a Amfilohije ga, jelte, moli, onda će se ispuniti želja dušmanima sa Zapada da se braća ponovo krve među sobom. Gotovo ga citiram.
    Amfilohije je taj koji ove pajace iz NOVE sa sve ovom prikolicom od Medojevića, okuplja i navodi. On je taj koji im je preko Sinoda i onih oko SPC obezbijedio logistiku iz Beograda. On i SPC su ti koji su njihova veza s krugovima u Moskvi.

    Zasad se vodi proksi-rat,..ali vrlo brzo to će biti otvorena buna. Koliko široko podržana u zemlji - vidjećemo.

  24. #124
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,268
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by El Re View Post
    Naredbodavci su ovih dana shvatili da će se morati vraćati nazad, izvornom biračkom tijelu, a to nijesu velikosrpski glasači. Čeka se pozivnica za NATO. Vjerovatno odmah nakon toga idu izbori. A nakon toga kreće se u rješavanje pitanja Amfilohija, položaja i imovine strane Crkve u CG. Ali još tu ima nekih stvari da se pripreme...
    Zna to Amfilohije dobro. Zato je i poveo ovaj talog na ulice i lično koordinira njegovim aktivnostima.
    znači ovi su neprijatelji kad oni shvate a dok ne shvate oni nisu, izlazi li to u novinama ili možda službenom glasniku sve sa datumom važenja shvatanja čisto da se mi sa jeftinijim ulaznicama informišemo da ne bude da radimo protiv države a da i ne znamo
    She is only here to annoy herself!

  25. #125
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Terrae Dominus Montenegro
    Posts
    6,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Komentar ti je bez veze. Valjda je trebao biti smiješan, ne? Idemo dalje...

Page 5 of 198 FirstFirst 1234567891555105 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Invicta - novi muski rucni satovi (njih vise)
    By aresMD in forum Ostali oglasi
    Replies: 23
    Last Post: 01-01-13, 20:50
  2. Eventualni novi izbori - siroka rasprava : )
    By getaway blues in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 25-08-11, 17:37
  3. Replies: 3
    Last Post: 26-03-10, 19:38
  4. kako da kreiram novi e-mail account na t-com-u
    By Koma[MFHN] in forum Internet
    Replies: 5
    Last Post: 28-01-10, 12:02
  5. Kako instalirati novi Windows Installer?
    By Innuendo in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 18-03-07, 21:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •